www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 19.1°C
Dnes je Středa, 29. červen 2022, svátek má Petr a Pavel, zítra Šárka
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Aktuální informace arrow Otevření hřišť Workoutu

Otevření hřišť Workoutu

Tisk
Pondělí, 09. květen 2022, 15:55
Ve čtvrtek 5. 5. 2022 byla za přítomnosti zástupců Města Štětí, společnosti Mondi Štětí a LIDL slavnostně otevřena dvě sportoviště. Zcela nové workoutové hřiště v ulici Stračenská a zároveň byl představen nový povrch na hřišti Základní školy T. G. Masaryka.

Workoutové hřiště v ulici Stračenská vyšlo zhruba na 800 tisíc korun a finančně se na ní podílely společnosti Mondi Štětí, LIDL a město Štětí. Nový povrch na hřišti Základní školy T. G. Masaryka stál přibližně 1,3 milionu korun a společnost Mondi Štětí na něj přispěla částkou 1 milion korun, další část byla hrazena z rozpočtu města.

„Velmi si vážíme našich partnerů a jejich finanční podpory. O to více, když podpora míří do oblasti sportu. Po době covidové celá společnost cítí, že právě investice do sportu pro veřejnost jsou velmi potřebné,“ uvedl starosta města Štětí Tomáš Ryšánek.

„Naše okolí podporujeme nejen prostřednictvím našich dotačních programů Patriot a Environmentální výzva, ale například i spoluprací s městem Štětí. Každoročně se zástupci města uzavíráme memorandum o finanční podpoře rozvojových projektů. Jedním z cílů je kultivovat prostředí pro volnočasové aktivity a toho je právě nové workoutové hřiště příkladem. Velmi nás těší, že obyvatelé Štětí mají další možnost, jak trávit volný čas,“ řekla Milena Hucanová, manažerka komunikace společnosti Mondi Štětí.

Workoutové hřiště zahrnuje kovové cvičební prvky - hrazdu, bradla, žebřiny, kruhy a další. Hlavní důraz je kladen na cvičení s vlastní vahou, rozvoj síly a vytrvalosti. Přístupné je po celý den.

Na hřišti Základní školy T. G. Masaryka byl instalován mobilní dlaždicový multifunkční sportovní povrch pro florbal, který je použitelný podle i pro ostatní sporty jako volejbal, basketbal, nohejbal, tenis a malou kopanou. Rozměr hřiště je 25 x 45 metrů.

Povrch je položen na podkladní polypropylenovou fólii. Součástí dodávky byly i florbalové mantinely z vysoce odolného polypropylenu s UV stabilizátorem. „Povrch hřiště je rozebíratelný. Původním záměrem bylo ho v zimních měsících rozebrat a znovu složit na jaře. Dle vyjádření dodavatele ale toto v našich podmínkách není nutné a povrch může být instalován celoročně,“ přidal informace pracovník komunikace Městského úřadu ve Štětí Pavel Hoznédl.  

Jako první si vyzkoušeli nový povrch mladí florbalisté, kteří ho budou i dále využívat k pravidelným tréninkům. "Rozměrově je hřiště ZŠ T. G. Masaryka vyhovující pro pětkový florbal. Ideální je povrch i pro vedení míčku hokejkou a pro naše brankáře," pochválil nové hřiště šéf štětského florbalu Petr Kratochvíl.

Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
 
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoSháním pronajem
Práce a služby (22.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdej byt 1+1+lodžie, Alšova, Štětí
Byty (16.06.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem bytu 2+kk
Byty (14.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoGarsoniera k pronájmu Počeplice
Byty (13.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoDvoupatrová postel 90x200
Práce a služby (11.06.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Práce a služby (31.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPC servis
Práce a služby (27.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoHledám pronájem malometrážního bytu (1+1) Garsoniéra
Byty (24.05.2022)
Inzerát obsahuje fotoČerpadlo GRUNDFOS
Práce a služby (12.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem garáže
Práce a služby (20.04.2022)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek