www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 2.6°C
Dnes je Neděle, 16. leden 2022, svátek má Ctirad, zítra Drahoslav
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Radnice a samospráva arrow Povinně zveřejňované informace arrow Vydané informace arrow Vydaná informace 16/2021

Vydaná informace 16/2021

Tisk
Čtvrtek, 02. prosinec 2021, 15:59
Město Štětí, Mírové náměstí 163, 411 08 Štětí

Č. jednací: 14141/2021-3
Datum: 1.12.2021
Vyřizuje: Frgalová
Telefon: 416 859 302
E-mail: gabriela.frgalova@steti.cz 

Sdělení ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím
Na základě Vaší žádosti ze dne 19.11.2021 o poskytnutí informací dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějším předpisů, Vám sdělujeme následující:

Požadovaná informace:
Žádost o poskytnutí bližších informací k projednávanému záměru úpravy územního plánu v části Brocno „Panská zahrada". Na zasedání Zastupitelstva města Štětí dne 16. 9. 2021 byl schválen  všemi  hlasy  návrh  usnesení,  aby  zpracovatel  pořizovaného  nového  Územního plánu Štětí prověřil:
1) Úpravu ploch s rozdílným způsobem využití a dalších regulativů pro areál zámku Brocno a  navazujícího  okolí  tak,  aby  toto  území  bylo  využitelné  pro  realizaci  turistického a ubytovacího  komplexu  se  službami  včetně  doplňkového  zemědělského  provozu (agroturistika atd.).
2)  Úpravu  využití  prostoru  „Panské  zahrady"  pro  plochu  vinice  s  doplňkovou  možností ubytování v drobných objektech v rámci dané plochy.
3)  Možnost  vymezení  plochy  pro  individuální  zástavbu  podél  ulice  při  východní  hraně zámeckého areálu.
Žádáme o konkrétní informace, jakým způsobem je úprava ploch plánována a jak konkrétně bude  změna  Územního  plánu  před  schválením  navržena  a  kdy  budou  na  úřední  desce vyvěšeny informace o přípravě  nového územního plánu, kde si budou moci občané obce navrhované změny prohlédnout a případně včas připomínkovat, či vznést námitky, na které
mají jako vlastníci pozemků a staveb, které budou dotčené daným územním plánem, právo.
Chápeme zájem investora zámek zrekonstruovat. Ovšem chceme vědět jakým způsobem se tyto změny dotknou okolních nemovitostí, které se nalézají v těsném sousedství dotčených změn, navíc v chráněné krajinné oblasti II. – IV. zóny a v památkové zóně.
K bodu 2) vinice, pokud je známo, jsou nutné pravidelně ošetřovat postřiky. Tedy vedle domů k trvalému bydlení a rekreaci občané dostanou zdarma několik dávek pesticidů. Opět ve velmi těsném sousedství chráněné krajinné oblasti ll. - IV. zóny.
K bodu  3)  kde  se  jedná  o  vymezení  plochy  pro  individuální  výstavbu.  Pokud  chápeme správně, jedná se o zeleň, kterou je v plánu změnit na stavební pozemky? V té oboře žije spousta živočišných a rostlinných druhů a nechápeme, že v této době, kdy se celý svět zajímá o záchranu zeleně, je v plánu změnit zeleň na individuální výstavbu.

Odpověď:
Vaše žádost byla adresována Zastupitelstvu města Štětí. Vzhledem  k tomu, že v termínu do 3. 12. 2021  se  nekonalo  řádné  jednání  Zastupitelstva  města,  zasíláme  odpověď zpracovanou stavebním odborem Městského úřadu ve Štětí, který má územní plánování ve své  působnosti.  Zastupitelé  budou  s Vaším  dopisem  seznámeni  na  jednání  dne  16. 12. 2021.  
 
Plánovaná úprava ploch  je dle  předložené  studie rozvoje zámeckého areálu Brocno následující:
Návrh  na  vymezení  plochy  pro  individuální  zástavbu  podél  ulice  při  východní  hraně zámeckého areálu. Tato plocha je navržena jako vesnické využití (VES). V návrhu studie  je uvedeno cca 10 staveb ubytování - vila.    
Prostor „Panské zahrady“ je navržen do ploch zahrady (ZAH), v návrhu je ubytování ve vinici cca  15  staveb  a  altán. Západní  část  zahrady  je  zahrnuta  do  ploch  zahrady  zemědělské (ZAZ),  v návrhu studie jsou uvedeny stavby pro zázemí techniky, přírodní koupání a plochy kempu.  Na  tuto  plochu  navazuje  na  severovýchodě  plocha  lesy  (LES),  v návrhu  studie
venkovní wellness a plochy vodní (VOD).  
Objekt zámku a jeho bezprostředního okolí je zahrnuto do ploch specifický vesnický soubor (SV), ve studii je návrh oranžérie, terasa podzemní vinárny, parking a doplňkové zázemí areálu. Na tuto plochu bude navazovat plocha vesnické využití (VES), kde je navrhováno vinařství / společenský sál, svatební stan, vodní plocha / kašna, pobytová zeleň.  
Případné  změny  využití  ploch  a  následné  ovlivnění  okolních  nemovitostí  nelze  předjímat  a vše budě řádně projednáváno v povolovacích procesech.
Vzhledem  k tomu, že pro město Štětí nový Územní plán  pořizuje Městský úřad Litoměřice, Odbor územního rozvoje –  Úřad územního plánování, nelze v současné době nijak blíže určit,  v jakém  časovém  horizontu  budou  na  úřední  desce  vyvěšeny  bližší  informace  o přípravě nového územního plánu, z tohoto důvodu Vám doporučujeme sledovat úřední desku města.  
Součásti schvalování nového územního plánu je též veřejné projednání, na kterém mohou občané i instituce vznášet připomínky i námitky k projednávaným skutečnostem. Bez tohoto projednání nemůže být územní plán schválen. Termín zatím není stanoven, neboť územní plán ještě není připraven pro tuto fázi, ale předpokládáme jeho uskutečnění v roce  2022.  
Do té doby se lze informovat na výše uvedeném odboru.

S pozdravem

Mgr. Tomáš Ryšánek
starosta


 
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotogaráž
Pozemky a ostatní (11.01.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdám kamna
Nezařazeno (09.01.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem 2+1
Byty (03.01.2022)
Inzerát obsahuje fotovelké auto na dálkové ovládání (nové, bez krabice)
Hračky a ostatní (11.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoauto se zvukovými a světelnými efekty (2 druhy)
Hračky a ostatní (11.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoHledam kamaradku
Volný čas (10.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Byty (10.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoNOVÉ chlapecké džíny modré vel. 26 (cca 154?)
Dětské oblečení a obuv (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoškolní penál zn. Talentus (1patrový s klopou) zatím 2ks
Hračky a ostatní (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotodámský kabát vel.58 (TOP stav)
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (03.12.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek