www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 21.5°C
Dnes je Pátek, 18. červen 2021, svátek má Milan, zítra Leoš
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Kino štětí zahajuje provoz 1.6.2021 [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Aktuální informace arrow Odkanalizování obcí - Radouň, Chcebuz, Brocno, Počeplice, Stračí

Odkanalizování obcí - Radouň, Chcebuz, Brocno, Počeplice, Stračí

Tisk
Pondělí, 03. květen 2021, 15:48
V průběhu května a června budou postupně kontaktováni všichni obyvatelé a vlastníci domů určených k bydlení i individuální rekreaci, aby s nimi byl upřesněn způsob napojení jejich objektu k nově budované kanalizaci určené výhradně pro splaškové vody.

Z dotací a rozpočtu města bude financována výstavba hlavních kanalizačních řadů, veřejných částí kanalizačních přípojek (tj. až ke hranici vlastního pozemku), domovních čerpacích stanic (pokud budou ve výjimečných případech potřeba), společných čerpacích stanic i dvou nových čistíren odpadních vod (v Radouni a v Počeplicích). S každým vlastníkem bude jednotlivě projednáno přesné místo napojení soukromé části přípojky na veřejnou část kanalizační přípojky. Povinností každého vlastníka pak bude nechat si zpracovat projekt soukromé části přípojky z domu až po napojení do veřejné části kanalizace (na území vlastního pozemku). Každý má právo si vybrat a objednat svého projektanta – zde ale Město Štětí doporučuje využít nabídky projekční kanceláře PROVOD, s.r.o., která je generálním projektantem celé kanalizační soustavy. Pro každého je vyjednána paušální cena Kč 2 500,- vč. DPH za jeden projekt přípojky bez ohledu na to, jak bude přípojka dlouhá nebo složitá. Na základě objednávky a provedeného místního šetření bude každému zájemci zpracován individuální projekt a zajištěno též vydání stavebního povolení. Tato nabídka bude každému zprostředkována při osobním projednání.

Jasnější harmonogram výstavby bude znám až poté, co bude na základě veřejné soutěže vybrán dodavatel stavby. Samotné stavební práce začnou nejdříve v roce 2022 a budou muset být určitě dokončeny nejpozději do konce roku 2024, což je i podmínka přidělené dotace ze Státního fondu životního prostředí ČR, kdy musí být nově vybudovaná kanalizace i plně funkční. Stračí i Počeplice budou mít své samostatné harmonogramy prací. Ostatní tři vesnice se budou realizovat jako jedna soustava s tím, že se nejprve bude odkanalizovávat Radouň, posléze Chcebuz a nakonec Brocno.

Město Štětí má velký zájem, aby se k nově budované kanalizaci připojily prakticky všechny domy v řešeném území. Proto je v jednání i možnost finančního příspěvku na každou budovanou
kanalizační přípojku, která by mohla být vyplacena z městského Fondu rozvoje bydlení – např. ve výši 5 000,- Kč. Přesné podmínky této finanční podpory ale ještě nejsou stanoveny.

V rámci Městského úřadu Štětí má celou investiční akci na starost Odbor majetku a investic pod vedením Ing. Moniky Tydrichové, konkrétně pak referent investic pan Rudolf Spáčil. Na dubnovém jednání Zastupitelstva města Štětí byl rovněž odsouhlasen Mgr. Ing. Miroslav Andrt jako externí pracovník, který se bude podílet na zdárném průběhu realizace tohoto projektu. Případné dotazy nebo aktualizaci svých kontaktních údajů proto směřujte přímo na něj: miroslav.andrt@steti.cz nebo na mobil: 732 946 956.
 
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoProdej družstevního bytu 2kk
Byty (05.06.2021)
Inzerát obsahuje fotochlapecké letní bavlněné kraťasy 2x vel. 146 NOVÉ
Dětské oblečení a obuv (04.06.2021)
Inzerát obsahuje fotosada slipů vel. cca 9 let 10ks NOVÁ
Dětské oblečení a obuv (04.06.2021)
Inzerát obsahuje fotochlapecká bunda vel. 158 jaro/podzim
Dětské oblečení a obuv (04.06.2021)
Inzerát obsahuje fotopračka Whirlpool AWE 8730, funkční, bez záruky
Spotřebiče (04.05.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdej bytu 2+1 (62m2), Štětí
Byty (02.05.2021)
Inzerát obsahuje fotoPánské jízdní kolo
Kola (14.04.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdej bytu 2 + 1 U Stadionu
Práce a služby (14.04.2021)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím garáž ve Štětí
Pozemky a ostatní (11.04.2021)
Inzerát obsahuje fotoVýměna družstevního bytu
Byty (22.03.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek