www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 14.3°C
Dnes je Středa, 23. září 2020, svátek má Berta, zítra Jaromír
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
II.ročník soutěže ROZKVETLÉ MĚSTO ŠTĚTÍ [nové okno]

Třídění odpadu

Tisk
Pátek, 31. leden 2020, 15:17

Základní informace pro správné třídění odpadu


Žlutý kontejner na plasty

EKO-KOM: samolepka plasty ANO
Do kontejnerů na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů. Polystyren sem vhazujeme v menších kusech.

NE
Naopak sem nepatří mastné obaly se zbytky potravin nebo čistících přípravků, obaly od žíravin, barev a jiných nebezpečných látek, podlahové krytiny či novodurové trubky. Pozor ale na polystyren, který byl použit jako stavební izolace. Pokud je na něm omítka, pak do plastů nepatří a měl by se vyhodit jako stavební odpad.

Modrý kontejner na papír

EKO-KOM: samolepka papír ANO
Hodit sem můžeme například časopisy, noviny, sešity, krabice, papírové obaly, cokoliv z lepenky, nebo knihy. Obálky s fóliovými okýnky sem můžete také vhazovat, zpracovatelé si s tím umí poradit. Bublinkové obálky vhazujeme pouze bez plastového vnitřku! Nevadí ani papír s kancelářskými sponkami. Ty se během zpracování samy oddělí.

NE
Do modrého kontejneru nepatří uhlový, mastný, promáčený nebo jakkoliv znečištěný papír. Tyto materiály nelze už nadále recyklovat. Papírové obaly od vajec a roličky od toaletního papíru se recyklovat nedají. Jsou sice z papíru, ale již tolikrát recyklovaného, že jde o poslední uplatnění hmoty. Je proto lepší je vyhodit do směsného odpadu. Nebo ještě lépe zkompostovat. Pozor, použité dětské pleny a papírové kapesníčky do kontejneru na papír z hygienických důvodů nepatří.

Zelený kontejner na sklo

EKO-KOM: samolepka sklo ANO
Do zeleného kontejneru můžeme vhazovat jakékoliv sklo, například lahve od vína, alkoholických i nealkoholických nápojů, sklenice od kečupů, marmelád či zavařenin. Patří sem také tabulové sklo z oken a ze dveří. Vytříděné sklo není nutné rozbíjet, bude se dále třídit!Pokud jsou vedle sebe zelený a bílý kontejner, vhazujeme do bílého čiré sklo a do zeleného sklo barevné.

NE
Do těchto nádob nepatří keramika a porcelán. Nepatří sem ani autosklo, zrcadla nebo třeba drátované sklo, zlacená a pokovovaná skla. Vratné zálohované sklo patří zpět do obchodu. Rozbitou keramickou mísu a zrzcadlo vyhoďte do směsného odpadu.

Kontejner označený oranžovou nálepkou na nápojový karton

EKO-KOM: samolepka nápojové kartóny ANO
Kontejner na nápojové kartony nemusí být nutně celý oranžový, důležité je opět označení sbírané komodity oranžovou nálepkou na kontejneru. Pokud najdete oranžovou nálepku pak sem patří krabice od džusů, vína, mléka a mléčných výrobků, které je potřeba před vhozením do kontejneru řádně sešlápnout.

NE
Nepatří sem „měkké" sáčky, například od kávy a různých potravin v prášku. Neodhazujte sem ani nápojové kartony silně znečištěné zbytky potravin.

Kontejner označený šedou nálepkou na kovy

samolepka Kovy ANO
Do kontejnerů na kovy patří drobnější kovový odpad, například plechovky od nápojů a konzerv, kovové tuby, alobal, kovové zátky, hřebíky, šroubky a další drobné kovové odpady.

NE
Do kontejnerů určených pro sběr kovů na ulici nepatří kovové elektrospotřebiče, větší kovové odpady například trubky, roury, plechy, hrnce, vany, kola a další objemnější předměty, které můžete odevzdávat ve sběrném dvoře. Dále do kontejnerů na ulici nepatří kovové nádoby a obaly znečištěné látkami, které mohou být klasifikovány jako nebezpečné, např. plechovky od barev, tlakové nádoby se zbytky nebezpečných látek apod. Tyto druhy odpadů se třídí na sběrných dvorech samostatně.

Nádoba označená nálepkou sběr jedlých olejů a tuků

samolepka Oleje ANO
Do nádob určených ke sběru jedlých olejů a tuků patří, olej a tuk ze smažení na pánvi, z fritézy, z nakládaných potravin jako jsou sardinky, ovčí sýr, zelenina apod. Shromážděné tuky a oleje by neměly obsahovat žádné nečistoty.

NE
Do nádob určených ke sběru jedlých olejů a tuků nepatří technické (syntetické) oleje a maziva.
Nádoby určené ke sběru jedlých olejů a tuků mají podobný tvar jako nádoby na bioodpad. V přední části je zhotoven vhozový otvor, který je určen pro vhazování uzavřených PET lahví o objemu 1,5l s obsahem jedlých olejů a tuků. Jedlé oleje a tuky nesmí být soustřeďovány společně s jinými biologicky rozložitelnými odpady.

Co můžete ukládat ve sběrném dvoře?

Objemný odpad je takový druh odpadu, který vzhledem ke svým rozměrům, případně hmotnosti nemůže být umístěn do normalizovaných sběrných nádob, např. nábytek, koberce, pneumatiky, linoleum.

Nebezpečné složky komunálního odpadu. Jedná se například o: mazací a motorové oleje, televizory, obrazovky, lednice, mrazící boxy, zářivky, lednice, televizory, monitory, kabely, výbojky, zbytky barev, ředidel, autobaterie apod.

Stavební suť je možno ukládat do sběrného dvora, poplatek od občanů za uložení stavební suti činí 1,50 Kč/1 kg. Dle vyhlášky č. 2/2018 od 12. 5. 2018 až 500 kg na osobu za kalendářní rok zdarma.
Stavební materiál obsahující azbest (eternit) - za poplatek od občanů 4,50 Kč/1 kg. Dle vyhlášky č. 2/2018 od 12. 5. 2018 až 100 kg na osobu za kalendářní rok zdarma.

Biologicky rozložitelný odpad - např. tráva, listí, aj. a ořezy keřů a stromů ukládat odděleně do označených kontejnerů či míst.

Samostatnou kapitolu pak tvoří autovraky, které převezmou a doklad o ekologické likvidaci vystaví na vrakovištích.

Celoroční otevírací doba sběrného dvora:

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
Sobota
Neděle

08.00 – 16.30 hod.
08.00 – 16.30 hod.
08.00 – 19.00 hod.
08.00 – 16.30 hod.
08.00 – 16.30 hod.
08.00 – 14.00 hod.
14.00 – 17.00 hod.


 
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Byty (22.09.2020)
Inzerát neobsahuje fotointerierové dveře nové z obi,nepoužité
Nezařazeno (21.09.2020)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem bytu 2+1
Nezařazeno (21.09.2020)
Inzerát obsahuje fotocross bike 125ccm
Moto (14.09.2020)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem 1+1
Byty (06.09.2020)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem garáže
Pozemky a ostatní (31.08.2020)
Inzerát obsahuje fotokecky Reebok na tělocvik (nebo i ven) vel. 37
Dětské oblečení a obuv (31.08.2020)
Inzerát obsahuje fotoJízdní kolo
Kola (27.08.2020)
Inzerát obsahuje fotoStudentský batoh
Hračky a ostatní (24.08.2020)
Inzerát neobsahuje fotoNutně sháním
Pozemky a ostatní (22.08.2020)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek