www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 8.1°C
Dnes je Neděle, 24. říjen 2021, svátek má Nina, zítra Beáta
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
16. ročník štětského varhanního podzimu [nové okno]
Štětí.cz arrow Městská policie a Hasiči arrow Městská policie arrow Činnost a oznámení arrow Informace o činnosti Městské policie a oznámení 2019

Informace o činnosti Městské policie a oznámení 2019

Tisk
Úterý, 22. leden 2019, 15:11

Sněhová nadílka

Sněhová nadílka Dne 3.2.2019 v dopoledních hodinách došlo v důsledku bohaté sněhové nadílky k částečnému zablokování komunikace u sjezdu z mostu z hněvické strany, kdy kamion uvízl před železničním viaduktem a nepodařilo se mu na kluzkém sněhu znovu rozjet. Silniční provoz se podařilo rychle obnovit za přispění sypače z Komunálních služeb města Štětí. Do opětovného zprůjezdnění, prováděla zasahující hlídka městské policie dohled nad bezpečnostní a plynulostí silničního provozu.

Sprejeři

Sprejeři Dne 1.2.2019 krátce před půlnocí, spolupracovala hlídka městské policie s hlídkou PČR z Obvodního oddělení Štětí při pátrání po vandalech, kteří na vlakovém nádraží ČD Štětí, posprejovali odstavený osobní vlak . Událost je v šetření policejního orgánu.

Nález peněženky

Dne 17.1.2019 se na služebnu MP dostavila poctivá nálezkyně peněženky, kterou našla v nákupním vozíku u živnostenské provozovny Penny market na Husově náměstí. Peněženka s hotovostí 803 Kč i s doklady, ovšem kromě občanského průkazu (dále jen OP), byla vrácena své majitelce. Z důvodu jeho možného zneužití, je OP odesílán zpět orgánu, který ho vydal. Navíc tím, že si majitelka svůj OP neochránila před jeho ztrátou, došlo z její strany k porušení povinností vyplývajících z §14 odst. 1 písm. a) zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech a tím se dopustila přestupku dle ustanovení §16a odst. 1 písm. b) téhož zákona, který je oznámen příslušnému správnímu orgánu. Nálezkyni samozřejmě tleskáme. Jen více takových poctivců.

Jen pro připomenutí.

Výpis ze zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech

Povinnosti a nakládání s občanským průkazem

1) Občan je povinen

a) s přihlédnutím ke všem okolnostem a poměrům chránit občanský průkaz před poškozením, zničením, ztrátou, odcizením, zneužitím dat v identifikačním certifikátu nebo jiným zneužitím,

PŘESTUPKY

§ 16a
Přestupky fyzických osob

(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že

b) poruší povinnost chránit občanský průkaz před ztrátou, odcizením, poškozením, zničením nebo zneužitím,

Opět bez zranění

Opět bez zranění Bez zranění se obešla také dopravní nehoda, která se stala dne 18.1.2019 v brzkých ranních hodinách u nákladové vrátnice firmy Mondi, a.s. v ulici Litoměřická, kde došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Provedená orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu, byla u obou účastníků negativní. Vzhledem k tomu, že se účastníci dopravní nehody nemohli dohodnout na výši způsobené škody, byla na místo přivolána Policie ČR z oddělení Dopravních nehod Litoměřice.

Krádež v Tetě

Dne 17.1.2019 v odpoledních hodinách došlo ke krádeži zboží v drogerii Teta v ulici Krátká, kde zatím neznámý pachatel odcizil kosmetiku v hodnotě 1390,- Kč. Celá událost je nadále v šetření.

Dopravní nehoda u račického viaduktu

Dopravní nehoda u račického viaduktu Dopravní nehoda u račického viaduktu 12.1.2019 v odpoledních hodinách došlo k dopravní nehodě před viaduktem u obce Račice. Na místě zasahovala hlídka PČR ve spolupráci se strážníky Městské policie Štětí, která spočívala v provedení orientační dechové zkoušky na přítomnost alkoholu u řidiče havarovaného vozidla. Provedená dechová zkouška byla negativní. Řidič z neznámých příčin narazil do rozvodné skříně. I když na první dojem vypadalo místo dopravní nehody děsivě, nedošlo ani u jednoho z účastníků k žádnému vážnému zranění. Dopravní nehoda je v šetření Policie ČR z oddělení dopravních nehod Litoměřice.

Jako přes kopírák

Jako přes kopírák 8.1.2019 v odpoledních hodinách byla přivolána zdravotnická záchranná služba muži, který pod vlivem větší konzumace alkoholu upadl a způsobil si poranění v oblasti hlavy. Tento muž ve věku 47 let není pro strážníky žádnou neznámou, ale již několikrát byl v podroušeném stavu ošetřen a následně předán do péče zdravotníků. Toto odpoledne nebylo výjimkou a celá situace se tak odehrála jako přes kopírák, jen na jiném místě. V blízké budoucnosti se snad řešení nachází ve zřízení Protialkoholní záchytné stanice při Nemocnici v Teplicích, která by už letos na jaře měla přijmout první klienty.

Viník neznámý

Dne 8.1.2019 v dopoledních hodinách, zjistila hlídka Asistentů prevence kriminality, že u dvou vozidel zaparkovaných v ulici 9. května, jsou uražená zrcátka a odřená karoserie. Následnou lustrací v příslušné evidenci byli zjištěni provozovatelé poškozených vozidel, které se ihned po tomto zjištění hlídka pokusila v místě bydliště vyrozumět, což se povedlo pouze v jednom případě. Druhého provozovatele poškozeného vozidla si zkontaktovala už sama přivolaná Policie ČR z oddělení dopravních nehod, která událost prošetřuje.

Zloděj nebo ne?

Dne 8.1.2019 chvíli po půlnoci byl prostřednictvím městského kamerového dohlížecího systému zjištěn podezřelý muž, který se procházel mezi zaparkovanými vozidly v ulici Obchodní. Hlídkou městské policie byl následně na místě zjištěn muž ve věku 64 let ze Štětí. Muž byl zmatený a nedovedl říci, co u zaparkovaného vozidla, které mu nepatří, vlastně dělá. Bližším šetřením bylo zjištěno, že muž užívá silné léky na depresi a byl předán do péče rodinných příslušníků.

Nezdárný synek

Bujaré oslavy příchodu Nového roku se obešly, alespoň co se týká zásahů Městské policie Štětí, bez vážnějších komplikací. Za zmínku stojí snad jen událost, která se stala v ulici ČSA, kdy se podnapilý syn ve věku 50 let, choval agresivně ke své 70-ti leté matce, která se ho bála natolik, že se obrátila na městskou policii. Dotyčný obtěžoval i další nájemníky domu, kdy na ně zvonil a domáhal se alkoholu. Vzhledem k tomu, že nezdárný syn nemá u své matky, která si ho ve svém bytě nežádala, trvalé bydliště, byl z místa vykázán. Za přítomnosti strážníků následně dům opustil.

 
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (08.10.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Práce a služby (01.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoPOLAR FT4 + hrudni pas
Vybavení ke sportu (14.07.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek