www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: -2.9°C
Dnes je Neděle, 17. leden 2021, svátek má Drahoslav, zítra Vladislav
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Městská policie a Hasiči arrow Městská policie arrow Prevence kriminality arrow Akce „Průkaz cyklisty pro aktivní seniory“ aneb „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš“

Akce „Průkaz cyklisty pro aktivní seniory“ aneb „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš“

Tisk
Středa, 22. červen 2016, 15:03
Z předchozích besed v Klubu důchodců vyplynulo, že v řadách našich seniorů máme ještě dost aktivních cyklistů, kteří by si rádi „mimo jiné" zopakovali pravidla silničního provozu a vyzkoušeli si, jak se jezdí na dětském dopravním hřišti. Slovo dalo slovo a vznikla akce „Průkaz cyklisty pro aktivní seniory", která byla rozdělena do dvou částí - teoretickou a praktickou.

V úterý dne 24.5.2016 od 14:00 hodin, proběhla v Klubu důchodců v Domu s pečovatelskou službou v ulici Školní ve Štětí, 1. část této akce a to teoretická, kdy si přítomní oživili pravidla silničního provozu, dopravní značení a křižovatky. Na zapůjčeném jízdním kole (jedné z přítomných dam), byla názorně předvedena povinná i doporučená výbava jízdního kola. Dalším tématem byly reflexní prvky a jejich mnohdy opomíjená důležitost v silničním provozu. Pravidla silničního provozu sice po osobách starších 18-ti let povinnost použít za jízdy ochrannou přilbu a mít ji řádně nasazenou a připevněnou na hlavě, nevyžadují, ale jejím použitím lze předejít úrazu hlavy. Tyto úrazy jsou dle statistik téměř v polovině případů nejčastější zranění cyklistů a přítomným dámám bylo vysvětleno, že jim přilba sice pocuchá účes, ale může jim zachránit i život. Dále bylo uděleno několik rad, co je dobré udělat ještě před samotnou jízdou a desatero bezpečné jízdy, čísla na tísňové linky a ještě mnoho dalšího.

Přítomní byli poučeni i o možnosti zaregistrovat si své jízdní kolo do Centrálního registru jízdních kol „CEREK" a to na webových stránkách www.cerek.cz, do jehož evidence má Městská policie Štětí přístup a v případě nálezu takového řádně zaregistrovaného jízdního kola, lze snáze zjistit správného majitele.

V závěru si senioři ověřili své oživené vědomosti v krátkém testu.

Hned druhý den, tedy ve středu 25.5.2016, proběhla 2. část akce - teoretická, kdy si cyklisté senioři a nejen cyklisté, mohli od 13:30 hodin „zařádit" na dětském dopravním hřišti. Po počátečním ostychu přítomných cyklistů se začalo jezdit a dokonce si jedna z přítomných dam, zopakovala jízdu na kole po 20 letech a mohu potvrdit, že se jízda na kole opravdu nezapomíná - jen to slézání je už o něco těžší. Návštěva dopravního hřiště se obešla bez zranění a všichni cyklisté si kromě zážitků odnesli i „Průkaz cyklisty aktivního seniora", vystavený na své jméno.

Cílem této akce bylo naše seniory nejen rozptýlit a alespoň malinko pobavit, ale hlavně zopakovat si pravidla provozu na pozemních komunikacích v potřebném rozsahu pro cyklisty a zvýšit tak bezpečnost seniorů v silničním provozu.

Na měsíc září 2016 už je s předsedkyní Klubu důchodců, paní Alenou Pivoňkovou, předběžně naplánována další návštěva seniorů na dopravním hřišti, ale tentokrát spojená i s opékáním buřtů. Budeme se těšit.

za Městskou policii Štětí
Vladimíra Havlíková
Manažer prevence kriminalityKlikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
 
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoProdej RD Hoštka(Malešov), 2.798.000.-Kč
Domy (15.01.2021)
Inzerát obsahuje fotoKomplexní vedení účetnictví
Práce a služby (14.01.2021)
Inzerát neobsahuje fotoZahrada
Pozemky a ostatní (30.12.2020)
Inzerát neobsahuje fotoHledám elektrikáře
Práce a služby (10.12.2020)
Inzerát neobsahuje fotoProdej velkého bytu 4+1
Byty (07.12.2020)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím garáž
Pozemky a ostatní (03.12.2020)
Inzerát obsahuje fotoHurá na prázdniny - opakování 3.třídy
Práce a služby (30.11.2020)
Inzerát obsahuje fotochlapecké slipy vel. 146-152 NOVÉ !!! (sada 5ks)
Dětské oblečení a obuv (30.11.2020)
Inzerát obsahuje fotoLEGO 75551 Mimoni a jejich doupě NOVÉ !!!
Hračky a ostatní (30.11.2020)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem zahrady
Pozemky a ostatní (27.11.2020)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek