www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 5.1°C
Dnes je Pondělí, 24. leden 2022, svátek má Milena, zítra Miloš
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Městská policie a Hasiči arrow Městská policie arrow Kamerový systém

Zrekonstruovaný a rozšířený kamerový systém od 1.4.2014

Tisk
Čtvrtek, 16. leden 2014, 17:15
Vážení občané města Štětí,

dne 04. listopadu 2016 byl do zkušebního provozu spuštěn nový kamerový bod Městského kamerového dohledového systému. Jedná se o kamerový bod zřízený v prostoru křižovatky ulic ČS. armády – Obchodní – Kostelní – Krátká. V zorném poli této kamery je ulice Kostelní, Krátká, ČSA, obchodní dům a parkoviště před ním, pěší zóna, prostor Nového náměstí, přilehlé obchody a dále křižovatka ulic 9. května – Obchodní – Školní a Bezručovy sady. Jedná se o celkem 14 kamerový bod stávajícího MKDS.

Dne 01. dubna 2014 byla do provozu spuštěna II. etapa Městského kamerového dohledového systému. Jedná se o dva nové kamerové body zřízené v ul. ČS. armády a v ul. 1. máje.

Dne 01. prosince 2013 byl do zkušebního provozu spuštěn zmodernizovaný a rozšířený Městský kamerový dohledový systém. Jedná se o I. etapu, na kterou město získalo dotaci z Programu prevence kriminality. V rámci projektu byly zrekonstruovány všechny stávající kamerové body, byl vybudován jeden nový kamerový bod, bylo zrekonstruováno centrální pracoviště na služebně Městské policie Štětí, a bylo zřízeno klientské pracoviště v budově Policie ČR, obvodního oddělení Štětí.

Rekonstrukce a rozšíření se týkalo kamerových bodů :

1 ul. Okružní v zorném poli této kamery je jižní část sídliště Stračenská včetně přilehlého parkoviště, ulice Okružní a přilehlá zástavba rodinných domů.
2 ul. Obchodní v zorném poli této kamery jsou ulice Školní, Obchodní, jejich křižovatka, Bezručovy sady a pěší zóna.
3 Mírové náměstí v zorném poli této kamery je celé Mírové náměstí, ulice Dlouhá a čás ulic Litoměřická a Krátká.
4 Nové náměstí v zorném poli této kamery je ulice Kostelní, Krátká a jejich křižovatka, ČSA, obchodní dům a parkoviště před ním, pěší zóna, plocha Nového náměstí, všechny přilehlé domy a obchody.
5 ul. Stračenská v zorném poli této kamery je pivnice Quatro, parkoviště u věžových domů č. 612 a 613 a celá severní část tohoto areálu.
6 ul. Školní v zorném poli této kamery jsou ulice U Stadionu, Školní a jejich křižovatka, jižní část sídliště Alšova, restaurace Říp a křižovatka ulic Ostrovní a ČSA.
7 ul. U tržnice v zorném poli této kamery je Městská tržnice, prostor mezi tržnicí, Domem lékařských služeb a DPS, křižovatka ulic Alšova a U tržnice, areál domů v Alšově ulici, zadní část domů č. 545 až 706 ze strany od tržnice, průchod mezi Novým náměstím a ulicí U tržnice.
8 ul. Družstevní v zorném poli této kamery jsou přilehlá parkoviště, dětské hřiště, parkoviště za i před barem Synot, křižovatka ulic Radouňská a Lidická, Křižovatka ulic Družstevní a Polské armády, areál věžových domů, lokalita místní části Stračí.
9 ul. ČSA 514 v zorném poli této kamery je přilehlé parkoviště, budovy 3. ZŠ, školní hříště, prostor před školní jídelnou, část parkoviště u Penny marketu, křižovatka výjezdu z parkoviště u Penny marketu a ulice ČSA, budovy č. 512 a 513 v ČSA, horní část budov v ulici Ostrovní, lokalita místní části Hněvice.
10 ul. Dlouhá- hotel Terek V zorném poli této kamery je autobusové nádraží, most přes řeku Labe, sběrné suroviny, ulice Cihelná a Dlouhá. Dále lze prostřednictvím této kamery zaznamenat případný požár na celém území města i jeho okolí.
11 ul. Ostrovní Dětské dopravní hřiště - v zorném poli je celý prostor DDH, objekt ZŠ v ul. Ostrovní, prodejna Ferkl, s.r.o. v ul. Ostrovní 669, Otevřený klub mládeže a částečně ulice Husovo náměstí (sil. č. 261 vedoucí kolem „koželužny")
12 ul. Čs. armády v zorném poli kamery je parkoviště před vjezdem na stadion, příjezdová komunikace ve směru od Počeplic až ke kruhovému objezdu v křižovatce ul. ČSA a U stadionu, včetně zahrádkářské kolonie vedle hřbitova.
13
ul. 1. máje v zorném poli této kamery je ulice 1. máje a její okolí, počínaje křižovatkou ulic. 1. máje - Palackého ve směru k ul. Cihelná
14
prostor křižovatky ulic ČS. armády – Obchodní – Kostelní – Krátká
NOVÝ kamerový bod
v zorném poli této kamery je ulice Kostelní, Krátká, ČSA, obchodní dům a parkoviště před ním, pěší zóna, prostor Nového náměstí, přilehlé obchody a dále křižovatka ulic 9. května – Obchodní – Školní a Bezručovy sady

V rámci rekonstrukce a modernizace kamerového systému byl oproti předchozímu stavu vytvořen decentralizovaný uzavřený systém, jehož nedílnou systémovou součástí jsou kamery stejného výrobce, které nejsou dostupné v běžné distribuční síti IT produktů. Kamery jsou konstruovány tak, že není možné vidět jejich obraz a ani je ovládat přes běžné internetové prohlížeče nebo jiné veřejně dostupné prostředky. Je zajištěno, že nedojde k prolomení ochrany přístupu na jakoukoli kameru. Kamerový systém v současné době splňuje veškeré požadavky pro splnění podmínek zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Kamerový systém je účinným, nikoliv však všemocným nástrojem prevence kriminality. Cílem realizace tohoto projektu je snížení míry a závažnosti trestné činnosti a zvýšení pocitu bezpečí občanů, zejména s ohledem na majetkovou a násilnou kriminalitu, a jinou společensky škodlivou činnost páchanou na veřejných prostranstvích.

Bc. Zdeněk Cuchý
vedoucí městské policie
 
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotogaráž
Pozemky a ostatní (11.01.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdám kamna
Nezařazeno (09.01.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem 2+1
Byty (03.01.2022)
Inzerát obsahuje fotovelké auto na dálkové ovládání (nové, bez krabice)
Hračky a ostatní (11.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoauto se zvukovými a světelnými efekty (2 druhy)
Hračky a ostatní (11.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoHledam kamaradku
Volný čas (10.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Byty (10.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoNOVÉ chlapecké džíny modré vel. 26 (cca 154?)
Dětské oblečení a obuv (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoškolní penál zn. Talentus (1patrový s klopou) zatím 2ks
Hračky a ostatní (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotodámský kabát vel.58 (TOP stav)
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (03.12.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek