www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 9.6°C
Dnes je Neděle, 24. říjen 2021, svátek má Nina, zítra Beáta
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
16. ročník štětského varhanního podzimu [nové okno]
Štětí.cz arrow Městská policie a Hasiči arrow Městská policie arrow Činnost a oznámení arrow Informace o činnosti Městské policie a oznámení 2014

Informace o činnosti Městské policie a oznámení 2014

Tisk
Čtvrtek, 27. listopad 2014, 16:54

Agresivní spolujezdkyně

Dne 15. 11. 2014 v 23:00 hod. prováděla hlídka městské policie hlídkovou činnost u „račického viaduktu“. Ve 23:15 hod. zaznamenala průjezd vozidla ve směru od obce Předonín, které přejíždělo do protisměru a pohybovalo se zjevně nepřiměřenou rychlostí. Z toho důvodu bylo vozidlo zastaveno a provedena kontrola řidiče, u kterého byla m. j. provedena i dechová zkouška na požití alkoholu. Výsledek zkoušky byl pozitivní a na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, aby řidiči zakázala další jízdu. V té době projevila svůj temperament spolujezdkyně v kontrolovaném vozidle, která nejdříve strážníky začala častovat nevybíravými vulgarismy a dlouho na sebe nedalo čekat i fyzické napadení jednoho ze strážníků. Tímto si žena vykoledovala odvoz z místa ve služebním vozidle policie ČR, jako podezřelá z trestného činu násilí proti úřední osobě.

Agresivní spolujezdkyně

Zloděj násilník

Dne 04. 11. 2014 v 15:00 hod. bylo z Penny Marketu ve Štětí telefonicky na služebnu městské policie oznámeno zadržení podnapilého muže, který se pokusil odcizit alkohol. Na místě hlídka zjistila, že podezřelým je třicetiletý muž, občan Slovenské republiky, který v prodejní části odcizil alkoholické nápoje a takto „vybaven“ hodlal prodejnu opustit. V době, kdy prošel prostorem pokladny, byl zaměstnankyní Penny Marketu požádán o vydání zboží. Na základě výzvy však vydal jen část odcizeného alkoholu a se zbytkem se snažil prodejnu opustit. V tomu se mu pokusila zabránit jedna ze zaměstnankyň a pachatel proti ní použil násilí, čímž jeho dosud přestupkové jednání naplnilo znaky trestného činu. Podezřelý nemohl prokázat svoji totožnost, takže byl strážníky v souladu s ustanovením § 76 odst. 2 trestního řádu omezen na svobodě, převezen a předán k dalšímu opatření Policii ČR.

Zloděj násilník

Alkoholová zapomnětlivost

Dne 25. 10. 2014 v 03:58 hod. bylo městskou policií přijato oznámení o poškození vstupních dveří do domu č. p. 678 v ul. Obchodní. Hlídka na místě zjistila, že neznámý pachatel v nezjištěné době poškodil skleněnou výplni vchodových dveří a pravděpodobně si při tom způsobil krvácející zranění. Následnou kontrolou domu byl v 5. poschodí nalezen ležící muž, který byl zjevně pod vlivem alkoholu. Při podání vysvětlení muž uvedl, že zde bydlí, ale nemohl se do domu dostat, proto rozbil skleněnou výplň. Následně bylo strážníky zjištěno, že muž má skutečně bydliště v ul. Obchodní, ale v bohužel v jiném domě. Ze svého jednání se bude zodpovídat správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

Rozbité sklo dveří Rozbité sklo dveří

Přísná výchova vs. zákon

Dne 17. 10. 2014 v 17:05 hod. bylo na služebnu městské policie oznámeno slovní a fyzické napadení v Otevřeném klubu mládeže. Na místě strážníci zjistili, že do OKM přišel neznámý muž, který nejdříve slovně, hrubými výrazy napadl jedno z přítomných chlapců, kterého následně chytil za vlasy a táhl k východu. Poté prostřednictvím kamery městského kamerového systému bylo zaznamenána situace před OKM, kde tento muž za užití blíže nezjištěného předmětu, který držel v ruce napadl dívku, v tomto jednání pokračoval i po jejím pádu na zem a vše doplnil údery kolenem. Provedeným úkony se strážníkům podařilo zjistit totožnost muže i napadených dětí, kdy vyšlo najevo, že se jedná o jejich otce, který je takto „potrestal“ za údajnou neposlušnost. Vzhledem ke způsobu jednání otce dětí a intenzitě jejich napadení, byla událost konzultována s policejním orgánem Policie ČR, z čehož vyplynulo, že jednání naplňuje znaky trestného činu výtržnictví. Z toho důvodu si policejní orgán věc ponechal k dalšímu opatření.

Ocenění potěší

Dne 14. 10. 2014 v 17:11 hod. požádal dispečink Zdravotnické záchranné služby Ústí nad Labem, městskou policii o použití AED (defibrilátor, který mají strážníci ve výbavě) v ul. Mánesova, kde se nachází osoba s podezřením na zástavu krevního oběhu do doby, než se na místo dostaví lékař. V souvislosti s touto činností byla lékařem oceněna činnost strážníků pochvalou.

Vážený pane starosto,
chci touto cestou ocenit práci strážníků MP, kteří zasahovali 14.10.2014 okolo 17. hod. jako first respondeři při náhlé zástavě oběhu pacienta ve Štětí. Zásah obou  považuji za profesionální - co do kvality podání první pomoci i další spolupráci s námi. Mám zkušenosti s MP i z dalších regionů, strážníci ve Štětí si opakovaně počínali nejlépe. Jen tak dál...

S pozdravem,
MUDr. Štěpán Juška, ZZS ÚK


Železný folklor

Dne 07. 10. 2014 ve 14:55 hodin přijala městská policie telefonické oznámení o podivně vyhlížejícím muži, který se pohybuje u autobusového nádraží, jde směrem ke sběrným surovinám a nese dopravní značku. Strážníci muže, kterého velmi dobře znají ze služební činnosti, zastihli před samotnou sběrnou, když se snažil oddělit dopravní značku od kovového nosníku. Na obligatorní otázku, jak k věci přišel, následovala obligatorní odpověď o jejím nálezu. V neprospěch pachatele však zákon s touto eventualitou počítá, takže nejenže se musel se svým „nálezem“ rozloučit, ale jeho jednání bylo oznámeno správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku, kterého se měl dopustit tím, že si přisvojil cizí věc nálezem.

pachatel se značkou pachatel se značkou

Z cizího krev neteče

Dne 29. 09. 2014 ve 21:15 hod. při výkonu služby v místní části Brocno, zastavila hlídka městské policie osobní motorové vozidlo Škoda Felicia, s přípojným jednonápravovým vozidlem, u kterého nesvítilo předepsané osvětlení. Při kontrole bylo zjištěno, že na přípojném vozidle je naloženo dřevo, jehož původ řidič nedokázal prokázat. Při podání vysvětlení doznal, že dřevo odcizil v okr. Česká Lípa a dále se odmítal k věci vyjádřit. Provedenými úkony se podařilo zjistit, že dřevo bylo odcizeno ze skládky vytěženého dřeva v k. ú. obce Medonosy v okr. Mělník, ke škodě společnosti Uniles a. s., které tímto vznikla škoda ve výši cca 2.000,-Kč. Přestupce se ze svého jednání bude zodpovídat správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku a přestupku v dopravě.

Automobil s naloženým vozíkem Vozík se dřevem

Je to ještě klukovina?

Dne 28. 09. 2014 ve 14:25 hod. přijala operační služba městské policie dodatečné oznámení o postřelení nezletilého chlapce ze vzduchové zbraně, ke kterému mělo dojít ve večerních hodinách dne 27. 09. 2014 v obci Chcebuz. Provedenými úkony bylo zjištěno, že pachateli přestupku jsou dva mladíci ve věku 18 let z obce Újezd a Brocno, kteří jednak v rozporu se zákonem o zbraních a střelivu nosili viditelně zbraň na veřejnosti a z této zde stříleli, přičemž jeden z nich záměrně mířil na nezletilého chlapce, kterého zasáhl do oblasti krku. Jednání obou mladíků bylo oznámeno správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku na úseku zbraní a střeliva a přestupku proti občanskému soužití.

Vzduchová pistole Vzduchová pistole

Příležitost dělá zloděje

Dne 15. 09. 2014 v 17:20 hod. hlídka městské policie při výkonu své činnosti narazila na polní cestě vedoucí podél pravého břehu řeky Labe směrem na Počeplice na odstavené dodávkové vozidlo, jehož řidič měl připraveny k odvozu 3 pytle kukuřičných klasů, pocházejících z přilehlého pole, který je v majetku společnosti Texal. Agronomem této společnosti byla škoda na odcizené kukuřici vyčíslena částkou 500,-Kč. Strážníci vyřídili přestupek proti majetku na místě uložením blokové pokuty ve výši 1.000,-Kč a odcizené kukuřičné klasy si převzal jejich majitel.

automobil a 3 pytle plné kukuřice 3 pytle plné kukuřice

Zákon nezákon, hlavně že se jede

Dne 04. 09. 2014 v 21:40 hod., zjistila hlídka městské policie v ulici Okružní ve Štětí, jedoucí motorové vozidlo Škoda Felicia, jehož řidič při odbočování do ulice U stadionu nedal znamení o změně směru jízdy. Z tohoto důvodu bylo vozidlo zastaveno. Při kontrole a následné lustraci strážníci zjistili, že řidič má vysloven zákaz činnosti, spočívající v zákazu řízení motorových vozidel pro předchozí řízení pod vlivem návykových látek. Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, si věc na místě převzala policie ČR k dalšímu opatření.

Zákon nezákon, hlavně že se jede

„Razie“

V nočních hodinách ze dne 30. 08. 2014 na den 31. 08. 2014 provedla Policie ČR, ve spolupráci s Městskou policií Štětí, Hasičským záchranným sborem, ČOI a orgánem sociálně – právní ochrany dětí, bezpečnostní akci. Ta byla m. j. provedena i v Disco Clubu Freeland na Benzínově. Akce byla především zaměřena na dodržování zákona č. 379/2005 Sb., o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami. V průběhu akce bylo zkontrolováno 94 osob. U 26 nezletilců bylo prokazatelně zjištěno požití alkoholu a 20 z nich bylo zajištěno a předáno rodičům. ČOI v jednom případě zjistila porušení živnostenského zákona. Vzhledem k dané situaci a výsledkům, lze předpokládat častější opakování bezpečnostních akcí zaměřených na dodržování zákona č. 379/2005 Sb., ať již v této nebo dalších vytypovaných lokalitách.

Ilustrační foto -pivo

Neznámá zlodějka

Dne 26. 08. 2014 v 14:29 hod., bylo na služebnu městské policie oznámeno odcizení finanční hotovosti v autodílně v ul. Litoměřická č. p. 4. Na místě strážníci zjistili, že prostor, kde k odcizení peněz došlo je nepřetržitě monitorován kamerovým systémem. Jeho vyhodnocením byl zjištěn celý průběh oznámené události, včetně pohybu a činnosti pravděpodobné pachatelky. Její totožnost však není strážníkům dosud známa, proto touto cestou žádají veřejnost o poskytnutí informací, které by vedly k jejímu ustanovení a následnému postihu za majetkový delikt.

Neznámá zlodějka
Neznámá zlodějka

Asistence u dopravní nehody

Dne 19. 08. 2014 v 12:20 hod., bylo přijato oznámení o dopravní nehodě se zraněním, ke které došlo na silnici č. 261 pod „hošteckým kopcem“. Na místo byla vyslána hlídka městské policie, která zjistila, že se jedná o střet motocyklu s osobním vozidlem. Na místě již byli přítomni zdravotníci, kteří měli v péči zraněného řidiče motocyklu. Strážníci v rámci plnění svých úkolů zajistili místo dopravní nehody a usměrňovali provoz v místě nehody do příjezdu Policie ČR, která si věc na základě věcné příslušnosti převzala.

Asistence u dopravní nehody Asistence u dopravní nehody

Proč netelefonovat zdarma?

Dne 10. 08. 2014 v 18:55 hod., bylo na služebnu městské policie telefonicky zaměstnankyní provozovny Tesco ve Štětí, oznámeno odcizení zboží. Na místě strážníci zjistili, že žena, přibližně ve věku 25-30 let na prodejní ploše nezjištěným způsobem otevřela vystavené, magneticky chráněné pouzdro, ze kterého odcizila tři SIM karty mobilního operátora Vodafon v celkové hodnotě 600,-Kč. Na místě strážníci vyhodnotili záznam z interního kamerového systému prodejny, kde „nekalá“ činnost pachatelky byla zachycena. Kamerový záznam posloužil i k ustanovení pachatelky, která je strážníkům dobře známa ze služební činnosti. Ve spolupráci s Policií ČR bylo zjištěno, že žena byla v posledních třech letech pro krádeže již odsouzena. Vzhledem k recidivě svého jednání bylo dáno důvodné podezření, že tímto naplnila znaky trestného činu krádež podle § 205 odst. 2 trestního zákoníku, a tudíž si věc převzal policejní orgán Policie ČR k dalšímu opatření.

Vykradené sim kartyVykradené sim karty

Záliba v rozbíjení

Dne 08. 08. 2014 v 23:49 hod., bylo městkou policií přijato oznámení o poškození motorového vozidla v ul. Obchodní. Na místo se dostavila hlídka, která zjistila poškození skleněné výplně pravých dveří u zde zaparkovaného vozidla Suzuki. Vzhledem k tomu, že z vozidla nebylo nic odcizeno a dle svědků se pachatel o to ani nepokusil, bylo jeho jednání kvalifikováno jako přestupek proti majetku. Na místě byla zjištěna a svědecky usvědčena i osoba pachatele, kdy se jednalo o muže ve věku 28 let.
Následně dne 09. 08. 2014 v 00:46 hod., bylo přijato oznámení o rušení nočního klidu v ul. U stadionu. Prověřením oznámení strážníci zjistili nejenom rušení nočního klidu, ale i rozbití skleněné výplně vstupních dveří u domu č. p. 479/D. Širší prohlídkou místa události byl poblíž nalezen na zemi ležící muž, který odpovídal popisu pachatele protiprávního jednání. Jednalo o téhož pachatele, který měl na svědomí poškození vozidla v ul. Obchodní.
Vzhledem k tomu, že se jednalo o pokračující delikty téhož pachatele, kde lze vzniklé škody sčítat, byly oba případy předány Policii ČR, pro podezření z trestného činu poškození cizí věci.

Záliba v rozbíjeníZáliba v rozbíjení
Záliba v rozbíjení

A to se vyplatilo …

Dne 28. 07. 2014 ve 23:10 hod., prováděla hlídka městské policie kontrolu parkoviště hotelu K + K v ul. Dlouhá. Zde strážníci přijali oznámení o odcizení ovoce z ovocných stromů ze zahrady rodinného domu, kterého se měly dopustit tři dívky. Ty po vyrušení majitelem nemovitosti měly utéci do ulice Cihelná. Na základě oznámení provedla hlídka kontrolu v dané lokalitě a v ul. 1. máje zastihla trojici dívek ve věku 15, 16 a 26 let, která zde konzumovala zbytek svého „lupu“ s vysvětlením, že měly chuť na ovoce.
Dívky tím, že překonaly oplocení zahrady rodinného domu a zde odcizily ovoce ze stromů, byly důvodně podezřelé ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody. U 26leté ženy se navíc jednalo o recidivu majetkové trestné činnosti, pro kterou již byla v minulosti odsouzena. Z toho důvodu si strážníci vyžádali součinnost Policie ČR, kdy policejní orgán si na místě věc převzal k dalšímu opatření pro podezření z výše uvedených trestných činů.

A to se vyplatilo …A to se vyplatilo …

Klukovina nebo hazard se životem a zdravím?

Dne 17. 07. 2014 v 18:06 hod., prováděli strážníci kontrolu v obci Počeplice. Zde byl na pozemní komunikaci spatřen jedoucí malý motocykl, jehož registrační značka nebyla opatřena známkou prokazující technickou způsobilost vozidla k jízdě na pozemních komunikacích. Z toho důvodu byl motocykl zastaven. Jeho řidičem byl teprve 13letý chlapec bez řidičského oprávnění, který z důvodu nedostatku věku nemohl prokázat ani svoji totožnost. Na místo se dostavil otec nezletilého, který strážníkům uvedl, že synovi motocykl půjčil, ale pouze k jízdě v uzavřeném areálu dvora. Jednání nezletilého bylo oznámeno správnímu orgánu k dalšímu opatření. S obdobným jednáním se setkali strážníci dne 08. 07. 2014 v 20:55 hod. v obci Stračí rovněž při kontrole malého motocyklu, jehož řidič ani spolujezdec neměli za jízdy na pozemní komunikaci nasazenu ochrannou přílbu. Řidič nebyl držitelem řidičského oprávnění k řízení motocyklu a motocykl navíc nebyl technicky způsobilý k provozu na pozemních komunikacích. I v tomto případě bylo jednání řidiče a spolujezdce oznámeno příslušnému správnímu orgánu.

Klukovina nebo hazard se životem a zdravím?Klukovina nebo hazard se životem a zdravím?
Klukovina nebo hazard se životem a zdravím?Klukovina nebo hazard se životem a zdravím?

Kamerový systém vs. podnapilý řidič

Dne 05. 07. 2014 v 06:27 hodin přijala operační služba městské policie anonymní telefonické oznámení o skupině mladíků před Sport barem Synot, kteří jsou zjevně pod vlivem alkoholu, obtěžují okolí hlasitým křikem a pravděpodobně chtějí odjet motorovým vozidlem. Jednání mladíků bylo zaznamenáno i kamerovým systémem včetně identifikace vozidla, které z parkoviště následně odjelo. Hlídka zaznamenala výskyt podezřelého vozidla v ul. Okružní a následně v ul. Stračenská, kde řidič sám zastavil. Provedenou dechovou zkouškou byla řidiči naměřena hodnota 1.00 promile a po opakované zkoušce byla hodnota klesající. Z těchto důvodů bude jednání řidiče po zadokumentování oznámeno správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku podle § 125c odst. 1 písm. b) zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu.

Kamerový systém vs. podnapilý řidič

Železné zlato je stále v kurzu

Dne 01. 07. 2014 v 14:45 hodin vyjela hlídka městské policie na základě oznámení do objektu fa. Auris v ulici Cihelná, kde měl neznámý pachatel od 27. 06. 2014 do 01. 07. 2014 odcizit dvě kovové trubky o délce 2 metry a průměru 100 mm. Od Asistentů prevence kriminality byl získán poznatek o dvou mladících, kteří se dne 30. 06. 2014 měli pohybovat v ul. Papírenská a na jízdním kole převážet dvě kovové trubky. Na základě poznatku bylo provedeno šetření ve sběrně druhotných surovin v ul. Papírenská, kde bylo zjištěno, že dne 30. 06. 2014 byl tento kovový materiál vykoupen a současně se strážníci dozvěděli i jméno osoby, která železný materiál odevzdala. Pachateli nezbylo nic jiného, než se k činu doznat. Jelikož se u něj jednalo o tzv. recidivu, byla věc předána Policii ČR, pro podezření z trestného činu krádež.

Železné zlato je stále v kurzuŽelezné zlato je stále v kurzu

Známým tvářím věnují zvýšenou pozornost

Dne 27. 06. 2014 v 10:40 hodin byl z Penny Marketu na Husově náměstí oznámen záchyt dvou mladíků podezřelých z krádeže zboží. Na místě strážníci zjistili, že se jedná o mladíky, které velmi dobře znají ze služební činnosti. Tito si „nakoupili“ alkohol a pánskou kosmetiku v celkové hodnotě 773,-Kč, vybrané zboží ukryli pod oblečení a takto vybaveni se snažili opustit prodejnu. Zaměstnancům Penny Marketu, stejně jako strážníkům, jsou oba mladíci svou činností známí. Proto po celou dobu sledovali jejich počínání na prodejně a samoobslužný nákup s ukrytím zboží pod oblečení jim neušel. Oba mladíci byli následně po opuštění prostoru pokladen personálem vyzváni k vydání nezaplaceného zboží. Jeden z pachatelů již měl navíc za sebou odsouzení pro majetkovou trestnou činnost, takže byl předán do péče policejního orgánu Policie ČR pro podezření z trestného činu krádež.

Známým tvářím věnují zvýšenou pozornostZnámým tvářím věnují zvýšenou pozornost

Pomohl dostatek informací a rychlý zásah

Dne 23. 06. 2014 v 14:05 hodin se na služebnu městské policie dostavila 62letá žena s tím, že jí u prodejny Jivel na Novém náměstí bylo odcizeno nezajištěné jízdní kolo v hodnotě 3.000,-Kč, na kterém je závislá. Byla provedena záloha kamerového systému na dobu krádeže pro pozdější využití. Současně byl od Asistentů prevence kriminality získán poznatek o spatření dvou mladíkům na jízdních kolech u jedné z ubytoven v ul. 1. máje, kdy jeden z nich mohl mít u sebe kolo odpovídající popisu. Na základě místní znalosti strážníků bylo provedeno opatření v předem vytipované lokalitě, při kterém byla u kynologického cvičiště hlídkou zjištěna dvojice mužů na jízdních kolech, údajně jedoucích zadem do Hoštky. Jedno z jízdních kol odpovídalo popisu odcizeného kola, proto byl muž z Úštěku, který na něm jel, vyzván k podání vysvětlení. Ten se snažil nabytí kola vysvětlit jeho půjčením od jiné osoby, ale následně byl usvědčen ze lživého podání vysvětlení. Pro předchozí odsouzení muže pro majetkovou činnost, byla předmětná věc po zadokumentování předána Policii ČR pro podezření z trestného činu krádež k dalšímu opatření. Jízdní kolo bylo majitelce vráceno.

Pomohl dostatek informací a rychlý zásahPomohl dostatek informací a rychlý zásah

Podnapilý řidič a ozbrojený spolujezdec

Dne 17. 06. 2014 v 19:15 hodin při běžném výkonu služby bylo hlídkou městské policie v ulici Alšova zaregistrováno osobní motorové vozidlo, jehož řidič neustále přejížděl do protisměru. Hlídka se vydala za podezřelým vozidlem a v ul. Mánesova, kde vozidlo zastavilo, provedla kontrolu. Řidič jevil známky požití alkoholu a vozidlo řídil bez příslušné skupiny řidičského oprávnění. Řidič byl vyzván k provedení dechové zkoušky, kterou odmítl, stejně jako podrobení se odbornému lékařskému vyšetření. Byla přivolána hlídka Policie ČR, která si muže pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky převzala k dalšímu opatření.

Na místě zůstal spolujezdec z vozidla podezřelého, kterému v době, kdy zde strážníci prováděli nezbytné úkony spojené s předchozí událostí, vypadla z oděvu pistole. Jednalo se o zbraň kategorie D (plynová pistole) ráže 9mm se zasunutým zásobníkem s čtyřmi kusy nábojů. Vzhledem k tomu, že i tento muž jevil známky po požití alkoholu, byl v souvislosti s nošením zbraně vyzván k provedení dechové zkoušky, kterou odmítl, stejně jako odborné lékařské vyšetření. Muži byla zbraň podle zákonných podmínek odňata a po zadokumentování věci bylo jeho jednání oznámeno správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku podle § 76a odst. 1, písm. d) zák. č. 119/2002 Sb., o zbraních a střelivu a přestupku podle § 30 odst. 1, písm. i) zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích.
§ 76a (1) Držitel zbraně kategorie D se dopustí přestupku tím, že
d) nosí zbraň nebo s ní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném jakkoliv manipuluje, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek, léků nebo v důsledku nemoci, za což lze uložit pokutu do 30.000,-Kč.
§ 30 odst. 1 písm. i) odepře se podrobit vyšetření, zda není ovlivněn alkoholem nebo jinou návykovou látkou, k němuž byl vyzván podle zvláštního právního předpisu (zák. č. 119/200 Sb., o zbraních a střelivu), za což lze uložit pokutu od 25.000 do 50.000,-Kč.

Podnapilý řidič a ozbrojený spolujezdecPodnapilý řidič a ozbrojený spolujezdec

Dýchnout či nedýchnout

Dne 15. 06. 2014 ve 21:40 hodin bylo strážníky městské policie v ulici ČSA spatřeno protijedoucí motorové vozidlo, které při jízdě kolem zaparkovaného vozidla zachytilo o jeho zpětné zrcátko. Řidič na místě nezastavil a pokračoval v jízdě. Hlídka vozidlo dojela a zastavila na Husově náměstí před Penny Marketem. Řidič byl vyzván, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol, kterou odmítl stejně jako odborné lékařské vyšetření. Pro podezření, že se v dané věci jedná o dopravní nehodu, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR. Šetřením bylo zjištěno, že na vozidle poškozeného nevznikla žádná hmotná škoda, tudíž se nejedná o dopravní nehodu. Událost byla na základě věcné příslušnosti ponechána v kompetenci městské policie. Po zadokumentování bude protiprávní jednání řidiče oznámeno správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku podle § 125c odst. 1 písm. d) zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu.

§ 125c (1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích
d) se přes výzvu podle § 5 odst. 1 písm. f) a g) odmítne podrobit vyšetření, zda při řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti nebyla ovlivněna alkoholem nebo jinou návykovou látkou,
za přestupek se uloží pokuta od 25000 Kč do 50000 Kč a zákaz činnosti od jednoho do dvou let.

Dýchnout či nedýchnout

Příprava na mejdan?

Dne 17. 05. 2014 v 10:49 hodin na základě telefonického oznámení vyjížděli strážníci do živnostenské provozovny Penny Market na Husově náměstí, kde mělo dojít ke krádeži zboží. Na místě byla zjištěna žena, která pod oděvem ukrývala alkohol v celkové hodnotě 1.721,-Kč, který bez zaplacení pronesla přes pokladnu. Žena odmítala prokázat svoji totožnost, vyjádřit se k věci a jakoukoliv komunikaci se strážníky. Byla předvedena na Policii ČR, obvodní oddělení Štětí k zjištění totožnosti. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že se jedná o dvacetiletou ženu z okresu Chomutov. Její jednání bude strážníky oznámeno správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku, kde snad bude svolná svoje komunikační schopnosti uplatnit.

Příprava na mejdan

Koordinační dohoda

Dne 27. 05. 2014 byla ve Štětí podepsána Koordinační dohoda o vzájemné spolupráci za účelem stanovení společného postupu při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku mezi Policií ČR, zastoupenou plk. JUDr. Helenou Pšeničkovou, vedoucí územního odboru Litoměřice a městem Štětí, zastoupené Mgr. Tomášem Ryšánkem, starostou města. Koordinační dohoda byla schválena Zastupitelstvem města Štětí dne 17. 04. 2014 a řeší využívání prostředků a nástrojů k dosažení příznivého stavu v oblasti místních záležitostí veřejného pořádku na území města Štětí. Dále obsahuje konkrétní úlohy Policie ČR, městské policie a města v této oblasti a nastavuje kontrolní mechanismy činností vedoucích k zlepšení stavu v oblasti kriminality. S úplným zněním dohody se můžete seznámit na webových stránkách městské policie v odkazu Prevence kriminality.


Více škody jak užitku

Dne 26. 05. 2014 ve 03:40 hodin, operační služba městské policie přijala telefonické oznámení o výpadku dodávky elektrické energie v lokalitě mezi Štětím a Stračí, pravděpodobně způsobené odcizením nebo poškozením vedení. Na místě strážníci zjistili, že neznámý pachatel odcizil kabel elektrického vedení mezi dvěma sloupy. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Ustřihnutý kabel

Za krádež sušenek trestní stíhání

Dne 24. 05. 2014 v 18:10 hodin vyjížděli na základě oznámení strážníci do Penny Marketu na Husově náměstí. Zde byl zaměstnankyní zadržen muž, který si „zakoupil“ sušenky v hodnotě 21.80,-Kč, ale místo do nákupního košíku si zboží odložil do rukávu oblečení. Navíc nebyl schopen prokázat svoji totožnost, takže byl strážníky předveden na Policii ČR. Zde, krom jeho totožnosti bylo navíc zjištěno, že muž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen pro majetkovou trestnou činnost, takže policejní orgán proti němu zahájil trestní stíhání ve formě zkráceného přípravného řízení pro podezření z trestného činu.

Ukradené sušenky

Kam s nimi?

Nástupem letních teplot začíná na veřejných prostranstvích opět narůstat počet tzv. alkoholových spáčů. Je to jeden z dalších negativních jevů, se kterým si musí strážníci poradit tak, aby zmizel z ulic, aby zabránili jednání, kterým si tito, alkoholem zmožení jedinci mohou ublížit a ochránili ostatní před jejich nevyzpytatelnými činy. Již delší dobu je poukazováno na absenci jakéhokoliv dostupného zařízení, kam by se mohli opilci umístit (nejbližší protialkoholní záchytná stanice je v Mladé Boleslavi) a kde by o ně bylo postaráno. Do doby, než bude dostupná záchytná stanice zřízena, musí se o ně postarat strážníci tím, že je ve většině případů alespoň doprovodí do místa bydliště.

Opilec na trávníkuOpilec u kola
Opilec na schodech

Dopravní nehoda cyklisty

Dne 23. 5. 2014 v 21:36 hod. byl na operační středisko městské policie oznámen pád cyklisty z jízdního kola na křižovatce ulic Okružní – U stadionu a jeho pravděpodobné zranění. Na místě hlídka zjistila havarované jízdní kolo a ležícího cyklistu s krvácejícím zraněním hlavy a mnohočetnými oděrkami po těle. Z toho důvodu byla přivolána Rychlá záchranná služba. Cyklista nemohl prokázat svoji totožnost a jako příčinu svého pádu uváděl účast neznámého motorového vozidla, které mu nedalo přednost při průjezdu křižovatkou. Jeho tvrzení však bylo očitým svědkem události vyloučeno. U cyklisty byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol, při které byla u něj naměřena hodnota 2.22 promile alkoholu. Cyklista byl předán do léče zdravotníků a věc si na místě k dalšímu opatření převzala přivolaná dopravní policie.
Na jednání cyklisty se v plném rozsahu vztahují veškerá ustanovení zákona 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích neboť podle tohoto zákona je i cyklista řidič a jelikož se událost stala na pozemní komunikaci a došlo při ní ke zranění osoby v přímé souvislosti s provozem vozidla v pohybu, jedná se podle ust. § 47 odst. 1 shora uvedeného zákona o dopravní nehodu.

Dopravní nehoda cyklisty

Den s Ajaxem

Dne 20. 05. 2014 již tradičně uspořádala Policie ČR, obvodní oddělení Štětí ve spolupráci s Městskou policií Štětí a Hasičským záchranným sborem ČR v areálu skateparku ve Štětí akci pro děti 2. a 3. tříd základních škol pod názvem Den s Ajaxem. Akce se zúčastnilo cca 220 dětí, které měly možnost se seznámit s prostředky a vybavením, které při své práci používají policisté, strážníci a hasiči, byla jim předvedena ukázka z výcviku služebních psů, zásah pořádkové jednotky a projížďka po Labi v policejním člunu. Každý z dětských účastníků obdržel upomínkové dary. Letošní akce nejen díky slunečnému počasí, ale i organizací a pestrostí programu se velmi vydařila.

Den s AjaxemDen s Ajaxem
Den s AjaxemDen s Ajaxem
Den s AjaxemDen s Ajaxem
Den s Ajaxem

Pokuty za porušení Tržního řádu

Dne 29. 04. 2014 v 14:25 hod. zjistili Asistenti prevence kriminality na Novém náměstí prodejce kosmetiky. Na místo se dostavila hlídka městské policie, která zde přistihla dvě ženy ze Slovenska, které nabízely kolemjdoucím k prodeji parfémy. Svým jednání ženy porušily Nařízení města Štětí č. 1/2013 a dopustily se tak přestupku proti pořádku v územní samosprávě podle § 46 odst. 1 zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích. Jejich činnost byla strážníky „odměněna“ uložením blokové pokuty ve výši 1.000,-Kč.
Stejného jednání se dne 21. 05. 2014 ve 12:50 hod. na Husově náměstí před prodejnou Penny Market dopustil muž z Bíliny. Ten si rovněž od strážníků vysloužil pokutu ve výši 1.000,-Kč.
Tito prodejci nabízejí značkovou kosmetiku za nápadně nízké ceny, což vede k závěru, že by se mohlo jednat o zboží pocházející z trestné činnosti nebo falzifikáty kosmetických značek.

Prodávající Výrobky které prodávali

První sankce za porušení tržního řádu

Od 01. 01. 2014 je v účinnosti tržní řád (Nařízení Města Štětí č. 1/2013), který stanovuje bližší podmínky nabídky, prodeje zboží a poskytování různých služeb mimo provozovnu k tomu určenou. Dohled na dodržování obecně závazných vyhlášek a nařízení obce je jeden z úkolů městské policie. V rámci plnění tohoto úkolu provedli strážníci dne 22. 04. 2014 kontrolu tržnice, kde zjistili prodejce oděvů, který v rozporu s tržním řádem neměl samostatný prostor pro vyzkoušení příp. kupovaných oděvů. Za porušení ustanovení tržního řádu mu byla v blokovém řízení uložena pokuta ve výši 1.000,-Kč.


Věčný problém - parkování

Dne 20. 04. 2014 v 15:55 hodin při hlídkové činnosti strážníci v ul. Lidická zjistili vozidlo stojící na parkovacím místě, které je vyhrazeno pro vozidla osob se zdravotním postižením. Tato liknavost k dopravním předpisům stála řidiče 500,-Kč v blokovém řízení.

Zaparkované vozidlo na místě pro postižené

Pozor na domácí mazlíčky

Dne 19. 4. 2014 v 18:40 hod. přijala operační služba Městské policie Štětí telefonické oznámení o zraněné kočce v ul. Školní. Podle prvotně získaných informací na místě události zde bylo důvodné podezření na týrání zvířete skupinou mládeže. Prohlídkou okolí nálezu však byly nalezeny stopy odpovídající střetu zvířete s motorovým vozidlem.
V této souvislosti bych chtěl všechny majitele domácích zvířat informovat, že v případě střetu motorového vozidla se zvířetem v zájmovém nebo hospodářském chovu spojený se vznikem hmotné škody na vozidle nebo jiného následku, který je v přímé a příčinné souvislosti s takovou událostí, nese majitel zvířete plnou odpovědnost za vzniklou škodu nebo následek. V tomto případě se jedná o dopravní nehodu a šetření ve věci provádí Policie ČR. Proto svým domácím mazlíčkům věnujte náležitou pozornost zejména ve venkovním prostředí.

Usmrcená kočka

Opravdové „hrdinství“

Dne 19.4.2014 v 08:30 hodin přijali strážníci oznámení o poškození předzahrádky cukrárny U Snášelů, ke kterému došlo v nočních hodinách ze dne 18. 04. 2014 na den 19. 04. 2014. Podle oznamovatele se nejedná o první případ takového vandalství. Z toho důvodu budou strážníci zejména v nočních hodinách ve zvýšené míře tomuto prostoru na Novém náměstí věnovat pozornost.

Poškozený plůtek u cukrárny

Nenapravitelní

Dne 15. 4. 2014 v 19:23 hodin vyjížděla hlídka městské policie na základě telefonického oznámení do provozovny Penny Market na Husově náměstí, kde byli při krádeži zboží přistiženi dva mladíci. Oba jsou již notoricky známí jak strážníkům, tak i personálu prodejny pro časté krádeže zboží, kterých se zde dopouští. Tentokrát se objektem jejich zájmu stala kosmetika. Vzhledem k recidivě jejich jednání bylo dáno důvodné podezření ze spáchání přečinu krádež, proto byla na místo přivolána hlídka Policie ČR. Ta si věc na místě převzala. U jednoho z pachatelů z důvodů opakování trestné činnosti byl podán návrh na jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval a rozhodl o vzetí mladíka do vazby.

odcizené zboží pachatelé krádeže


Narozeninová párty s asistencí lékaře

Dne 12. 04. 2014 v 02:15 hod. prováděl strážník s územní odpovědností kontrolu v obci Chcebuz, kam v té době přijelo vozidlo Rychlé záchranné služby. Důvodem bylo dle vyjádření lékaře oznámení o zranění jednoho z účastníků narozeninové oslavy. Dalším šetřením bylo zjištěno, že na párty s přibývajícím časem a množstvím požitého alkoholu došlo ke konfliktu mezi účastníky, což jeden z nich vyřešil po svém tím, že druhého udeřil sklenicí do hlavy. Tímto jednáním způsobil poškozenému dle vyjádření ošetřujícího lékaře středně těžké krvácející zranění hlavy. Vzhledem k tomu, že bylo dáno důvodně podezření, že se útočník dopustil trestného činu ublížení na zdraví, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

místo u bazénu s krví

Zadržení hledané osoby

Dne 10. 04. 2014 v 19:20 hod. se do Ubytovny pro potřeby města Štětí, Palackého 599, dostavila žena z Roudnicka a žádala o poskytnutí azylového ubytování pro sebe a svoji dceru. Operační městské policie podle dostupných informací nabyla podezření, že by se mohlo jednat o osobu hledanou Policií ČR. Podezření Policie ČR telefonicky potvrdila a hlídka si následně hledanou ženu převzala do své péče k dalšímu opatření.


Dopravní akce

Dne 10. 04. 2014 provedli strážníci plánovanou dopravní akci. Ta byla zaměřena na dodržování nejvyšší povolené rychlosti v obci. Byly vybrány problémové lokality – průjezd obcí Počeplice a Štětí – nábřežní komunikace kolem Penny Marketu. Během sedmi hodin trvání akce bylo zjištěno celkem 30 přestupků překročení nejvyšší povolené rychlosti. 28 přestupků bylo vyřešeno v blokovém řízení a jednání dvou pachatelů bylo oznámeno správnímu orgánu.

Automobil překračující rychlost

I chov hospodářských zvířat má svá pravidla

Dne 02. 03. 2014 v 10:50 hod. přijali strážníci oznámení o volně pobíhajících hospodářských zvířatech na pozemku jedné ze zahrad v zahrádkářské kolonii u areálu společnosti Mondi. Na pozemku strážníci nalezli rodinku prasat ze soukromého hospodářského chovu a řádně „upravenou“ trávnatou plochu. O zaběhlá zvířata se postaral jejich majitel.

zaběhlé prase zrytá zahrada

Obdobou byl výjezd strážníků do obce Brocno, kde po zdařilém útěku stáda ovcí ze soukromého hospodářského chovu čítající cca 60 kusů vznikla na osetém pozemku škoda ve výši cca 25.000,-Kč. Majitelé těchto zvířat tím, že neučili opatření, která měla úniku zvířat zabránit, se dopustili přestupku podle § 27 odst. 3 písm. e) zák. č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání. Míru jejich odpovědnosti posoudí příslušný správní orgán, kterému bylo porušení zákona oznámeno.

§ 27, Přestupky
  • (3) Fyzická osoba se jako chovatel hospodářských zvířat dopustí přestupku tím, že
    • e) neučiní opatření nezbytná pro zabránění úniku hospodářských zvířat

zaběhlé prase

Nevěděl nebo vědět nechtěl ?

Dne 06. 03. 2014 v 17:35 hod. vyjížděli strážníci na základě telefonického oznámení do obce Radouň, kde mělo dojít k vypalování trávy a oznamovatel se obával, aby oheň nezasáhl jeho pozemek. Na místě byl zastižen muž, který byl velmi překvapen tím, že jeho jednání strážníci kvalifikovali jako přestupek proti požární ochraně. S pachatelem přestupku byl sepsán zápis o podání vysvětlení a věc byla jako přestupek podle § 78 písm. s) zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, oznámena příslušnému správnímu orgánu.
Pro ty, kterým takové jednání rovněž nepřipadá jako jednání, které je v rozporu s platnou legislativou, poskytuji znění shora citovaného ustanovení zákona.
§ 78
  • (1) Přestupku na úseku požární ochrany se dopustí ten, kdo
    • s) vypaluje porosty,
  • (2) Za přestupek podle odstavce 1 písm. a) až d) lze uložit pokutu do 10 000 Kč, za přestupek podle odstavce 1 písm. e) až l) pokutu do 20 000 Kč a za přestupek podle odstavce 1 písm. m) až z) pokutu do 25 000 Kč.

muž vypalující trávu

Kouření leze do peněz

Dne 17. 02. 2014 07:40 hod. při běžné hlídkové činnosti zjistili strážníci v ul. ČSA před vstupem do objektu Speciální školy dva mladíky, kteří si vychutnávali ranní cigaretku. Problém byl v tom, že se jednalo o osoby mladistvé (15-18). Na dotaz strážníků, týkající se nabytí kuřiva, použil jeden z přistižených obligatorní vysvětlení, že se jedná o nález, o který se poctivě rozdělil s kamarádem. Právě tento okamžik rozhodl o jeho osudu, neboť se doznal k tomu, že osobě mladší 18-ti let podal k užití tabákový výrobek. Tím se dopustil přestupku podle § 30 odst.1 písm. p) zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích, a jeho kapesné bylo zatíženo blokovou pokutou ve výši 500,-Kč.


Užitečný kamerový dohled

Dne 17. 02. 2014 v 03:40 hod. při hlídkové činnosti zjistili strážníci v ul. U stadionu osobní motorové vozidlo Škoda Octavia, u kterého majitel ponechal stažené okno dveří. Součinností s Policií ČR byl ustanoven a vyrozuměn majitel vozidla, který strážníkům sdělil, že se nemůže k vozidlu momentálně dostavit. Vzhledem k tomu, že strážníkům zákona ukládá povinnost přispívat k ochraně majetku, nezbývalo, než nezabezpečené vozidlo střežit do příchodu majitele. Tu činnost tentokrát zastal kamerový systém, kdy až do osmé hodiny ranní bylo vozidlo pod dohledem jedné z kamer a strážníci měli prostor pro pokračování v hlídkové činnosti.


Záchytka prostě chybí

Dne 16. 02. 2014 v 02.25 nalezli strážníci v ul. Litoměřická ležícího muže, který byl zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Strážníci muži pomohli na nohy a doprovodili ho do místa bydliště. Osoby v tomto stavu si však mohou přivodit újmu zejména na zdraví, a proto by měly být pod odborným dohledem. Takové zařízení však Ústecký kraj již dlouhou dobu postrádá (nejbližší záchytná stanice – Mladá Boleslav) a proto nezbývá, než osoby v takovém stavu, byť s nezbytnou pomocí, ponechat svému osudu.

opilá osoba na chodníku

Jak se do lesa volá, tak z něj létají piliny

Dne 04. 03. 2014 v 09:25 hod. vyjížděli strážníci opět do obce Čakovice, kde mělo dojít k další neoprávněné těžbě dřeva. Na místě zjistili dva muže, kteří zde bez povolení káceli dřevní hmotu v lesním pozemku na katastrálním území města Štětí. Stejně jako v přecházejících případech se muži museli rozloučit jak s vytěženým dřevem, tak i s motorovou pilou, kterou k těžbě užili a to až do doby konečného rozhodnutí.

zadržená motorová pilaodcizené dříví

Dne 21. 02. 2014 v 17:00 hod. na základě telefonického oznámení vyjížděli strážníci na lesní pozemek u Počeplic, kde mělo docházet ke kácení stromů. Na místě byli přistiženi dva muži, kteří bez příslušného povolení káceli na lesním pozemku, který je určen k plnění funkce lesa dřevní hmotu. Ta byla samozvaným dřevorubcům včetně motorové pily odňata a jejich jednání oznámeno správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti majetku podle § 50 odst. 1, písm. a) zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích.

zadržená motorová pilaodcizené dříví
odcizené dříví

Dne 16.2.2014 10:00 na základě oznámení vyjížděli strážníci do obce Čakovice, kde mělo docházet k neoprávněnému kácení dřeva. Na místě byl zastižen muž s motorovým a přípojným vozidlem, na kterém byla naložena pokácená dřevní hmota. Na svoji obhajobu muž uváděl, že má povolení od majitele. Prověrkou jeho sdělení bylo zjištěno, že muž sice povolení od majitele pozemku má, ale tento se nachází na zcela jiném místě, než byla těžba provedena a napadený pozemek je v majetku Lesů ČR. Na základě výzvy podezřelý neoprávněně vytěžené dřevo vydal strážníkům.

odcizené dříví ve vozíku za automobilem


Krádež v přímém přenosu

Dne 10. 02. 2014 v 01:55 hod. řešili strážníci městské policie ve Sport baru 68 krádež mobilního telefonu. Pachatel využil odchodu jeho majitele od barového pultu k jukeboxu a odcizil mu mobilní telefon zn. Sony Xperia, který zůstal bez dohledu na barovém pultu. K jeho smůle však byla krádež zachycena kamerovým systémem, který je v provozovně nainstalován. Ten poskytl strážníkům cenné informace o totožnosti pachatele a o průběhu činu. Vzhledem k tomu, že byl nenechavec již v minulosti pravomocně odsouzen pro krádež, byla věc po zadokumentování předána Policii ČR. Pachateli hrozí trestní stíhání s následnou dohrou u soudu.

odcizený mobilní telefon

Zahájení jarní sezóny

Dne 25. 01. 2014 v 15:45 hod. na základě oznámení vyjížděli strážníci do ul. Ostrovní, kde bylo zjištěno násilné vniknutí do zahradního domku a následné odcizení věcí, kterého se dopustil neznámý pachatel. Vzhledem ke způsobu provedení krádeže si věc na místě převzala Policie ČR, pro podezření ze spáchání trestného činu.

násilně otevřený zahradní domek

Lhal v domnění, že se vyhne trestní odpovědnosti

Dne 05. 01. 2014 v 15:45 hod. při hlídkové činnosti v obci Brocno, zaregistrovala hlídka městské policie jedoucí osobní motorové vozidlo Škoda Forman, modré barvy. Vozidlo nebylo v přední části opatřeno tabulkou registrační značky. Toto jednání naplňovalo znaky přestupku, proto se strážníci rozhodli vozidlo za užití výstražného a zvukového znamení doplněného světelným signálem STOP zastavit. Řidič však na výzvu nereagoval a začal před hlídkou ujíždět. Následně opustil vozovku a pokračoval v jízdě po polní cestě směrem na Chudolazy. Asi po 50m jízdy vozidlo na rozbředlé cestě zapadlo do bláta. Osádku vozidla tvořili mladíci ve věku do 20 let. Řidič vozidla o sobě prohlašoval, že je nezletilý a že nemá žádné řidičské oprávnění. Provedená dechová zkouška na alkohol byla u něj negativní. Na dotaz, kdo je majitelem vozidla řidič uvedl, že neví, že vozidlo nedaleko našli i s příslušnými klíči. Pro podezření z trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR, po jejichž příjezdu a provedené lustraci řidiče bylo zjištěno, že se nejedná o osobu nezletilou, ale mladistvou a tudíž trestně odpovědnou. Policejní orgán Policie ČR, Obvodního oddělení Štětí si věc na místě z důvodu věcné a místní příslušnosti převzal k dalšímu opatření.

zastavený automobil na polní cestě

Následky silvestrovské noci

Dne 01. 01. 2014 v 04:08 hod. při běžné hlídkové činnosti zjistili strážníci na konci obce Chcebuz ve směru na obec Brocno, havarované vozidlo Fiat Marea combi, modré barvy. Při havárii vozidla došlo i k poškození dopravního značení. Z vozidla byly odstraněny registrační značky a ve vozidle, ani v jeho okolí se nenacházely žádné osoby. Na místo byla přivolána Policie ČR, které si věc převzala k dalšímu šetření.

Havarované vozidlo


 
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (08.10.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Práce a služby (01.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoPOLAR FT4 + hrudni pas
Vybavení ke sportu (14.07.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek