www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 15.6°C
Dnes je Středa, 27. květen 2020, svátek má Valdemar, zítra Vilém
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
KORUNAVIRUS Informace [nové okno]
Štětí.cz arrow Městská policie a Hasiči arrow Městská policie arrow Prevence kriminality
Prevence kriminality
Nabídka projektů prevence kriminality Městské policie Štětí Nabídka projektů prevence kriminality Městské policie Štětí pro ZŠ, 348.50 kB, DOC
Plán prevence kriminality na období 2017-2021 Plán prevence kriminality na období 2017-2021, 3.03 Mb, DOC
Plán prevence kriminality pro rok 2016 Plán prevence kriminality pro rok 2016, 121.50, kB, DOC
Program prevence kriminality Města Štětí na rok 2015 Program prevence kriminality Města Štětí na rok 2015, 110.00 kB, DOC

Dopravní výchova s Mateřskou školou Sukorady

Tisk
Úterý, 13. leden 2015, 10:19
V pátek dne 13.6.2014 zavítala do města Štětí, Mateřská škola Sukorady, která zde strávila dopoledne na dětském dopravním hřišti. Po krátkém přivítání děti předvedly své teoretické znalosti z dopravní výchovy, které zvládly na výbornou a dokonce za pomoci své učitelky, přednesly krásnou básničku o „zebře“, za kterou dostaly obrázek na vymalování. Pak už si každé z dětí vybralo svůj „stroj“ a mohlo se jezdit. Děti byly moc šikovné, ale jak už to tak u malých dětí bývá – někdo dostal hlad, jiný potřeboval čůrat a někoho začaly bolet nožičky.

Po přestávce si děti mohly vyzkoušet, jak se sedí ve služebním vozidle MP Štětí a dokonce pustit i maják, což se jim velice líbilo. I když bylo pátek 13., akce se vydařila a děti ve Štětí strávily zajímavé dopoledne, které zakončily sladkou tečkou v podobě zmrzliny. Už teď se těšíme na další návštěvu.
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
 

Výuka a test dopravní výchovy v 6. třídě 1.ZŠ T.G.M

Tisk
Úterý, 13. leden 2015, 10:11
V pondělí dne 28.4.2014 proběhla výuka dopravní výchovy v 6. třídě 1.ZŠ T. G. Masaryka v ulici 9. Května ve Štětí, kdy byly děti seznámeny se základními pravidly bezpečnosti silničního provozu, s povinným vybavením jízdního kola a povinností nosit ochrannou přilbu a došlo i na názorné ukázky bezpečného projetí křižovatkou. Své teoretické znalosti si pak děti ověřily v poměrně náročném testu. Tato výuka posloužila jako příprava na Dopravní soutěž Mladých cyklistů 2014.
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
 

Výuka dopravní výchovy se žáky 7. třídy 1. ZŠ. T.G.M.

Tisk
Úterý, 13. leden 2015, 10:00
Ve čtvrtek dne 24.4.2014 proběhla na dětském dopravním hřišti Štětí, výuka dopravní výchovy se žáky 7. třídy 1. ZŠ. T.G. Masaryka, která sídlí v ulici 9. Května ve Štětí. Děti se tak připravovaly na Dopravní soutěž Mladých cyklistů 2014, která proběhla dne 7. května 2014 v Litoměřicích. Děti se nejdříve seznámily s povinnou výbavou jízdního kola a byly poučeny o nutnosti nosit ochrannou přilbu a o důležitosti reflexních prvků. Opravdu velkou znalost prokázaly ve vodorovném i svislém dopravním značení. Dále pak byly seznámeny se základními pravidly bezpečnosti silničního provozu, s povinnostmi účastníka silničního provozu, s pravidlem pravé ruky a poté už si vše mohly vyzkoušet „na vlastní kůži“. Každý si zkusil být jak cyklistou, tak chodcem a dále pak, jak v silniční dopravě reagovat na vzniklou překážku na vozovce či nečekané zastavení v případě nutnosti a někteří i zvládnutí zásad první pomoci.
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
 

Nabídka projektů prevence kriminality pro základní školy

Tisk
Úterý, 13. leden 2015, 09:40
Bezpečně do školy i ze školy

Děti se naučí, jak se bezpečně chovat při cestě do školy a ze školy domů. Budou upozorněny na možná nebezpečí, která jim na této cestě a nebo v případě, že se ocitnou samy doma bez rodičů. Jak se zachovat, jsem-li svědkem či obětí protiprávního jednání. Co dělat v případě nálezu injekční stříkačky a poranění o pohozenou injekční stříkačku, a jak se zachovat při kontaktu s osobou, která je pod vlivem drog.
Délka trvání: 45 minut

Staň se malým strážníkem

V tomto projektu jsou děti v teoretické části seznámeny s právním minimem a činností městské policie. Tuto část lze absolvovat přímo na služebně městské policie. Druhá část spočívá v aplikování teoretických znalostí do praxe, kdy je provedena kontrola některých části města, společně se strážníkem (-ky) městské policie. Děti samy oslovují občany a zjišťují přestupková jednání (např. cyklisté, pejskaři, porušování dopravního značení, veřejný pořádek atd.) Poté jsou občané dětmi ohodnoceni usměvavým či zamračeným smajlíkem.
Délka trvání: 90 minut

Dopravní výchova pro malé cyklisty (projekt pro základní školy)

Projekt zaměřený na dopravní výchovu. Děti jsou seznámeny se základními pravidly silničního provozu a dopravním značením a dále pak s povinnostmi spojenými s užíváním kola.
Možnost využití dětského dopravního hřiště.
(Délka trvání: nejméně 45 minut)

Po skončení každého projektu lze získané znalosti ověřit krátkým testem.

Projekt „šitý na míru"

Ve spolupráci se školou lze vytvořit takový projekt, který bude přímo zaměřen na konkrétní problém v dané třídě (šikana, právní informovanost apod.)

Besedy se seniory

Beseda se seniory na téma bezpečné stáří. Zásady bezpečného chování, předcházení protiprávním jednáním se zaměřením na protiprávní jednání páchána na seniorech (kapesní krádeže, podomní prodej, rizika spojená s výběrem hotovosti z bankomatů, oběť či svědek protiprávního jednání, řidič senior, domácí násilí)


Vladimíra Žižková
Manažer prevence kriminality
Městská policie Štětí
Telefon: 416 810 900
Mobil: 775 136 161
E-mail: vladimira.zizkova@steti.cz

 

Nabídka projektů prevence kriminality pro mateřské školy

Tisk
Úterý, 13. leden 2015, 09:37
Já jsem malej, ale šikovnej

V tomto projektu budou děti seznámeny s  Městskou policií Štětí - jaké jsou její úkoly, jak poznat strážníka, používaná výstroj a výzbroj. Nenásilnou formou budou děti upozorněny na možná nebezpečí, se kterými se mohou setkat například, když jsou samy doma nebo venku na hřišti, jak jednat s cizími lidmi nebo při setkání s neznámými zvířaty v návaznosti na odchytovou službu. Formou hry si děti samy vyzkouší, jak se v těchto případech správně zachovat. Dále pak budou upozorněny na možná rizika při nálezu použité injekční stříkačky a jak se v tomto případě správně zachovat. Seznámení dětí se základními pravidly BESIPU, s vybranými dopravními značkami, významem reflexních prvků a s důležitostí ochranné přilby.

Cílem projektu je, aby si děti vytvořily správné návyky a dobré chování už od raného věku.

Dopravní výchova

Děti jsou seznámeny se základy dopravní výchovy. Dle výukových obrázků se naučí, jak správně přecházet vozovku, barvy na semaforu, některé dopravní značky, jak se chovat při cestování městskou hromadnou dopravou, význam reflexním prvků a o důležitosti ochranné přilby a ještě mnoho dalšího. Na závěr si děti mohou vybarvit obrázky s dopravní tématikou.

Možnost využití dětského dopravního hřiště, kde si děti vyzkouší nabyté znalosti.

Vladimíra Žižková
manažer prevence kriminality
Městská policie Štětí
Telefon: 416 810 900
E-mail: vladimira.zizkova@steti.cz

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Následující > Konec >>

Výsledky 26 - 30 z 35
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoKrabice oblečení na holčičku cca 0,5-1rok
Práce a služby (24.05.2020)
Inzerát neobsahuje fotoGaraž
Pozemky a ostatní (23.05.2020)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt
Byty (22.05.2020)
Inzerát obsahuje foto2x BMX
Kola (14.05.2020)
Inzerát neobsahuje fotoProdám novou garáž
Pozemky a ostatní (11.05.2020)
Inzerát obsahuje fotoDětské kolo
Kola (10.05.2020)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím menší byt v osobním vlastnictví
Byty (30.04.2020)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem garáže
Pozemky a ostatní (28.04.2020)
Inzerát neobsahuje fotoScháním GARÁŽ platím ZLATEM!!!
Práce a služby (21.04.2020)
Inzerát neobsahuje fotoKoupim garaž ve Štetí
Pozemky a ostatní (19.04.2020)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek