www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 15.0°C
Dnes je Středa, 27. květen 2020, svátek má Valdemar, zítra Vilém
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
KORUNAVIRUS Informace [nové okno]
Štětí.cz arrow Městská policie a Hasiči arrow Městská policie arrow Prevence kriminality
Prevence kriminality
Nabídka projektů prevence kriminality Městské policie Štětí Nabídka projektů prevence kriminality Městské policie Štětí pro ZŠ, 348.50 kB, DOC
Plán prevence kriminality na období 2017-2021 Plán prevence kriminality na období 2017-2021, 3.03 Mb, DOC
Plán prevence kriminality pro rok 2016 Plán prevence kriminality pro rok 2016, 121.50, kB, DOC
Program prevence kriminality Města Štětí na rok 2015 Program prevence kriminality Města Štětí na rok 2015, 110.00 kB, DOC

Projekt: Já jsem malej, ale šikovnej

Tisk
Neděle, 03. květen 2015, 22:32
V pátek dne 13.3.2015 odstartovala Mateřská škola Klubíčko v ulici 9. Května, projekt prevence kriminality Městské policie Štětí „Já jsem malej, ale šikovnej“. I když pro mnohé z nás není tento den nejšťastnějším, dětem se podle jejich usměvavých tvářiček, setkání s Městskou policií líbilo. Tento projekt postupně proběhl v MŠ Pastelka v ulici Ostrovní spolu s dětmi Přípravné třídy 3. ZŠ Ostrovní. Dále pak v MŠ Poupě a Beruška v ulici Stračenská. Všechny děti byly obdarovány sladkostmi a na oplátku zazpívaly písničku anebo přednesly básničku. Nejen děti se dozvěděly něco nového….

Věděli jste například, že pět sourozenců jsou pěrčata nebo že strážníci nosí zbraň úplně zbytečně, když nezastřelí zloděje a když někomu uteče pejsek bez známky, není to tak závažné, jako když vám utečou ze sklenice šneci?
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
 

Posezení s našimi seniory

Tisk
Čtvrtek, 30. duben 2015, 10:27
V úterý dne 10.2.2015 proběhlo přátelské posezení s našimi seniory v příjemném prostředí Domu s chráněnými byty (DsCHB) v ulici U Cementárny.

Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
 

Průkaz cyklisty

Tisk
Čtvrtek, 22. leden 2015, 04:18
Průkaz cyklisty
Díky spolupráci krajského koordinátora BESIP - pana Jana Pechouta, bude možno v letošním roce 2015, na základě teoretické průpravy, praktického výcviku a úspěšným závěrečným přezkoušením pravidel provozu na pozemních komunikacích formou testu, získat „Průkaz cyklisty", který je určen pro žáky 4. tříd základních škol.

Proč je „Průkaz cyklisty" určen pro žáky 4. tříd základních škol?
Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích ve znění pozdějších změn a doplnění, stanovuje cyklistům minimální věk pro samostatnou jízdu na silnici, místní komunikaci na 10 let (mladší 10 let smí na těchto komunikacích jet na jízdním kole jen pod dohledem osoby starší 15 let) a tohoto věku většina žáků dosahuje ve 4. třídě základní školy.

Praktický výcvik na dětském dopravním hřišti je rozdělen do pěti částí:
Část I. Seznámení všech žáků s prostorovým uspořádáním dětského dopravního hřiště, s jednotlivými svislými a vodorovnými dopravními značkami se zdůrazněním na jejich význam a požadavek na jejich důsledné dodržování.
Část II. Praktická ukázka
Část III. Praktický výcvik žáků
Část IV. Jízda zručnosti
Část V. Závěrečné přezkoušení praktického výcviku

Závěrečný test

Závěrečný test obsahuje 20 kontrolních otázek. Z toho je 10 otázek ze všeobecné části zákona (v rozsahu cyklisty), 7 otázek ze znalosti dopravních značek a 3 otázky ze znalosti řešení křižovatek.

Jakmile nám počasí dovolí, sejdeme se na dětském dopravním hřišti.

Vladimíra Žižková
manažer prevence kriminality
Městská policie Štětí
Tel. 416 810 900
Email: vladimira.zizkova@steti.cz

 

Setkání žáčků 1. a 2. tříd s Městskou policií Štětí

Tisk
Úterý, 20. leden 2015, 15:39
V pondělí dne 20. 10. 2014 a v úterý dne 21. 10. 2014 proběhl u žáčků prvních a druhých tříd 2. ZŠ v ulici Školní ve Štětí, projekt prevence kriminality „ Bezpečně do školy i ze školy“. Dětem byla představena Městská policie Štětí – její úkoly, stejnokroje strážníků a rozdíl mezi Městskou policií a Policií ČR. Mimo jiné byly děti poučeny o tom, jak správně přecházet silnici, jak je důležité pestré oblečení, reflexní prvky, povinná výbava jízdního kola a o povinnosti mít nasazenou bezpečnostní přilbu.
Kdo jsou Asistenti prevence kriminality a jejich úkoly, z nichž jedním je právě asistence u přechodů pro chodce u základních škol, kde je děti mohou oslovit a požádat o převedení na druhou stranu vozovky, pokud si nebudou jisté. Dále bylo dětem vysvětleno, jak se správně zachovat, když jsou osloveny cizí osobou a z jakého důvodu je nebezpečné jezdit s neznámými lidmi ve výtahu a zvolit raději chůzi po schodech. Jak se chovat zůstanou-li samy doma. Postup při oznamování události na tísňové linky a praktické pomůcky, aby si děti tato telefonní čísla na tísňové linky zapamatovaly. Žáčci měli prostor se zeptat na to, co je zajím nebo sdělit své zážitky, které se jim přihodily. Zda si děti něco z povídání zapamatovaly, bylo ověřeno několika závěrečnými otázkami krátkého testu. Dětem se povídání velice líbilo a bylo přislíbeno, že se na jaře příštího roku (2015) rády s Městskou policií Štětí opět setkají, tentokrát na dětském dopravním hřišti, kde si vyzkouší nejen jízdu na kole, ale budou se moci posadit i do služebního vozidla.

V pátek dne 16.1.2015 proběhl projekt prevence kriminality „Bezpečně do školy i ze školy“, tentokrát u žáčků 2. tříd, 3. ZŠ v ulici Ostrovní ve Štětí..
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
Klikněte na obrázek pro zvětšení!
 

Výuka dopravní výchovy s 5. třídou 3.ZŠ Ostrovní

Tisk
Úterý, 13. leden 2015, 10:25
Ve středu 7. května 2014 proběhla na dětském dopravním hřišti Štětí, výuka dopravní výchovy s 5. třídou 3. ZŠ v ulici Ostrovní ve Štětí. Po předchozím zasvěcení do pravidel bezpečnosti silničního provozu a řádném poučení o povinné výbavě jízdního kola, si děti ověřily své znalosti dopravních značek. Pochvalu dostaly děti za ochrannou přilbu, kterou měly opravdu všechny. Tentokráte každý vlastnil svůj řidičský průkaz a za každý prohřešek mu byl udělen „trestný bodík“ v podobě razítka. I když jednomu výtečníkovi se podařilo „vybodovat se“, děti měly skvělé znalosti a byly velmi šikovné a praktické zvládnutí techniky jízdy na jízdním kole zvládly i v „hustém provozu“.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Následující > Konec >>

Výsledky 21 - 25 z 35
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoKrabice oblečení na holčičku cca 0,5-1rok
Práce a služby (24.05.2020)
Inzerát neobsahuje fotoGaraž
Pozemky a ostatní (23.05.2020)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt
Byty (22.05.2020)
Inzerát obsahuje foto2x BMX
Kola (14.05.2020)
Inzerát neobsahuje fotoProdám novou garáž
Pozemky a ostatní (11.05.2020)
Inzerát obsahuje fotoDětské kolo
Kola (10.05.2020)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím menší byt v osobním vlastnictví
Byty (30.04.2020)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem garáže
Pozemky a ostatní (28.04.2020)
Inzerát neobsahuje fotoScháním GARÁŽ platím ZLATEM!!!
Práce a služby (21.04.2020)
Inzerát neobsahuje fotoKoupim garaž ve Štetí
Pozemky a ostatní (19.04.2020)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek