www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 14.5°C
Dnes je Středa, 20. říjen 2021, svátek má Vendelín, zítra Brigita
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
16. ročník štětského varhanního podzimu [nové okno]
Štětí.cz arrow Zdravé město a MA21 arrow Aktuality
Aktuality

Den zdraví

Tisk
Pátek, 15. říjen 2021, 06:10
Den zdraví Město Štětí ve spolupráci s Poradnou pro zdraví a dalšími partnery v rámci projektu Zdravé město a MA21 Vás srdečně zvou na Den Zdraví, který se uskuteční ve čtvrtek 21. 10. 2021 na velkém sále Kulturního střediska. V době od 10 do 17 hodin bude pro návštěvníky připravena řada zajímavých stanovišť, na kterých se dozví mnoho důležitých osvětových informací.  Zájemcům bude bezplatně provedeno měření glykemie, cholesterolu, tlaku, osteoporózy a řešení stavu, ale nově také kyseliny močové. Mezi již tradiční služby také patří analýza těla – množství tuků, svalů, vážení, zjištění metabolického věku. Letos je pro Vás připraveno několik novinek, můžete se těšit na oční poradenství, fyzioterapii a ergoterapii, prezentaci sociálních služeb města Štětí, Českého červeného kříže a Zdravotnického týmu Hasičů Štětí. Z důvodu případně nepříznivého vývoje epidemiologické situace jsou změny v programu vyhrazeny. Vstup dle platných hygienických opatření.

Přijďte navštívit 10. ročník Dne Zdraví a tak udělat něco pro své zdraví.

Celý článek...
 

Plavání pro seniory

Tisk
Pátek, 01. říjen 2021, 15:16
Zdravé město a MA21 zve všechny seniory k návštěvě plaveckého bazénu. Plavání se uskuteční ve středu dne 13. 10. 2021 a 10. 11. 2021 od 13:30 do 14:30 hodin v krytém plaveckém bazénu Mělník. V tuto dobu jsou vyčleněny hodiny, kdy bazén patří pouze seniorům. Můžete si tak užít klidu a svého tempa při plavání.  Vstupné 55 Kč. Na plavání bude zajištěna doprava autobusem. Sraz na Mírovém náměstí je ve 12:00 hodin. Z místních částí pojede autobus po telefonické rezervaci na tel. 724 326 737 (do 6. 10. 2021 a 3. 11. 2021). Počet účastníků je omezen kapacitou autobusu, která je 59 míst.  Plavání je určeno pouze pro občany starší 60 let s trvalým pobytem na katastrálním území města Štětí.  Z důvodu případně nepříznivého vývoje epidemiologické situace jsou změny v programu vyhrazeny.

Plavání je sportovní a relaxační aktivita, kterou lze provozovat téměř v každém věku, rovnoměrně zatěžuje a protahuje celé tělo a přitom díky nadnášení šetří páteř, klouby i vazy. Plavec tak nemusí nést plnou váhu svého těla. Plavání přináší řadu výhod, mezi něž patří posílení srdečního svalstva, zlepšení pohyblivosti a držení těla, snižuje riziko řídnutí kostní tkáně, zlepšuje rovnováhu, uklidňuje aj. Více informací získáte u koordinátorky Zdravého města a MA21 Jany Lebduškové, tel: 724 326 737, e-mail: jana.lebduskova@steti.cz.
Celý článek...
 

Pozvánka: Virtuální univerzita třetího věku - zimní semestr 2021/2022

Tisk
Pátek, 01. říjen 2021, 15:02
Vážení senioři,

chcete se i Vy stále vzdělávat a rozšiřovat si své vědomosti? V našem konzultačním středisku Štětí je možné studovat různá témata v malé skupince Vašich seniorských vrstevníků, kteří mají - podobně jako Vy - zájem o plnohodnotně strávený čas při získávání nových poznatků. Příjemné pro Vás může být i seznámení se s novými „spolužáky“, se kterými můžete sdílet i další aktivity volného času.

Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze, Vám dává možnost zájmového vysokoškolského studia přímo v místě Vašeho bydliště - VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU. Neváhejte a přijďte mezi nás!

Pozvánka: Virtuální univerzity třetího věku - zimní semestr 2021/2022
 

Výstava na stromech a Férový piknik

Tisk
Středa, 29. září 2021, 16:12
Výstava na stromech a Férový piknik Zdravé město a MA21 pro Vás připravuje ve spolupráci s organizací NaZemi Výstavu na stromech. Výstava na stromech je celorepublikový výstavový happening na podporu důstojné práce. Akce se koná každý rok v říjnu během Týdne důstojné práce. Předloni výstava k pěstování kakaa visela na více než 100 místech republiky. Letos se v týdnu od 2. do 9. října 2021 koná sedmý ročník zaměřený na pěstování bavlny.

Bavlna patří mezi nejdůležitější a nejstarší textilní suroviny. Většina bavlny s minimem pesticidů, bezdětské práce, s důstojnými výkupními cenami pochází od drobných pěstitelů. Podmínky panující na bavlníkových polích v Indii přiblíží výstava pod širým nebem nazvaná ŽIVOT V BAVLNĚ, která bude od  2. října do 9.října 2021 k vidění na Husově náměstí ve Štětí.

Výstava bude zahájena v sobotu 2. října ve 13 hodin Férovým piknikem. Přijďte i Vy s rodinou, známými nebo kamarády a užijte si Férový piknik s námi. Co s sebou? Dobrotu připravenou z fairtradových surovin v kombinaci s lokální surovinou.

Těšíme se na Vás.
 

Evropský týden mobility

Tisk
Čtvrtek, 02. září 2021, 15:03
Evropský týden mobility Zdravé město Štětí a MA21 se tradičně zapojuje od 16. 9. do 22. 9. 2021 do Evropského týdne mobility, sloganem „kulatého“ dvacátého ročníku Evropského týdne mobility je  Cestovat zdravě = cestovat udržitelně. Předznamenává tak téma celoevropského svátku, které chce obrátit pozornost k cestování bezpečně a zdravě udržitelnou dopravou. Toto téma zdůrazňuje výhody aktivní mobility pro naše zdraví, tělesné a duševní zdraví a pohodu.

Klub Českých Turistů TK Štětí připravuje dva zajímavé výlety. Ve čtvrtek 16. 9. 2021 mírně náročná trasa 7 km Deštná, Rozprechtice, Dubá a ve středu 22. 9. 2021 mírně náročná trasa 10 km Jílové, Sněžník, Děčín.

V pátek 17. 9. 2021 uskuteční pionýrská skupina Štětí ve Stračí „Pohádkový les“ a Skauti Štětí v sobotu 18. 9. 2021 „Běh na Špičák“.

V úterý 22. 9. v rámci „Mezinárodního dne bez aut“ dojde od 9:00 do 17:00 hodin k uzavření ulice Čs. armády přiléhající k Novému náměstí.

V tento den bude připraven, ve spolupráci se zájmovými organizacemi a sportovními oddíly
„Veletrh volnočasových aktivit“ probíhající od 9:00 do 17:00 hodin na Pěší zóně a Novém náměstí. Cílem veletrhu je seznámit občany s nabídkou aktivit pro smysluplné využití volného času ve Štětí. Akce je určena pro širokou veřejnost, předně pak pro děti a mládež. Ti mají jedinečnou možnost nahlédnout do činnosti jednotlivých organizací, spolků, klubů či zájmových kroužku a v případě zájmu se ihned na místě do nich přihlásit. Těšit se můžete na Tuláky, Skauty, Fire Rescue, Český červený kříž, Hasiče a Zdravotní tým hasičů Štětí, Klub českých turistů, DDM, OKM, Technický klub, Knihovnu, Naději, aj.

Doprovodný program zajistí Martin Šimůnek (trojnásobný mistr světa) s Adrenalin Trial Show teamem a výukou bezpečné jízdy na kole. (https://trialshow.cz/jezdci/martin-simunek/).

Dopoledne strážníci Městské policie na dopravním hřišti budou dohlížet na dodržování pravidel při silničním provozu pro žáky 1. až 3. ročníků základních škol.

Pro žáky 5. tříd základních škol připravuje Nadace dřevo pro život a Mondi Štětí a.s. ve Stračenském lese akci „ Do lesa s lesníkem“.
 

Běh na Špičák

Tisk
Čtvrtek, 02. září 2021, 14:50
Běh na Špičák Skautské středisko Štětí ve spolupráci se Zdravým městem Štětí a MA21 Vás zvou na "Běh na Špičák", který se koná v sobotu 18. 9. 2021 na lesním hřišti ve Stračí. Odkud budou účastníci vyrážet na kopec Špičák, mohou běžet, nebo jít tempem, které jim vyhovuje. Každý účastník obdrží po zdolání vrcholu kopce pamětní list, placku, občerstvení a malou odměnu.

Prvních padesát účastníků, kteří dorazí do cíle obdrží také medaili. K účasti se mohou zájemci zapsat od 10 do 12 hodin, zápisné je 10 Kč. Na lesním hřišti bude pak možné opékání vlastních buřtů. 
 

Den země a Férová snídaně - sobota 8. 5. 2021

Tisk
Úterý, 04. květen 2021, 15:04
Den země a Férová snídaně - sobota 8. 5. 2021 Zdravé město Štětí a místní Agenda 21 ve spolupráci s dalšími organizacemi připravily tradiční akce Den Země a Férová snídaně na sobotu 8. 5. 2021 – letos v trochu jiném kabátě. Na účastníky čeká soutěž o drobné ceny a mohou i „férově“ posnídat v přírodě.

Kvůli koronavirovým opatřením nemohou obě již tradiční akce proběhnout v klasickém formátu. Dojde tak ke změnám. Letošní ročník musíme přizpůsobit aktuálním epidemickým podmínkám a proto se akce z 22. 4. přesouvá na sobotu 8. 5. 2021 a bude mít formát vycházky se soutěžními zastaveními.

Cílem putování je připomenout důležitost ochrany životního prostředí a kladného vztahu k přírodě i lidem kolem nás. Do kampaně se zapojí ZUŠ, Knihovna, DDM, spolky a oddíly - Hasiči, Tuláci, ČČK, Skauti a Pionýři.

Jak akce proběhne? Putování začne na Husově náměstí (9 – 12 hodin) a končit bude ve Stračí na lesním hřišti. Připraveno bude několik zastavení (bez hlídek). Jednotlivá zastavení by měla obsahovat zajímavou a naučnou informaci a soutěžní otázku se třemi odpověďmi - jedna z nich pak bude správná.

Cesta začíná vyzvednutím hrací karty na Husově náměstí. Bude pokračovat přes ZUŠ, DDM k domům se startovacími byty a dále na silnici do Stračí. Jednotlivá zastavení budou očíslovaná. Důležitou výbavou k soutěži bude vlastní tužka.

Trasa bude zakončena na lesním hřišti ve Stračí drobnou odměnou a lidé mohou pokračovat Férovou snídaní. Snídaně nebude kvůli aktuální situaci nijak organizovaná. S sebou si ale mohou soutěžící přibalit snídani v podobě férových výrobků či vlastnoručních dobrot z férových či regionálních dobrot.

Den Země je každoroční celosvětová událost zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970, v současnosti probíhá každoročně ve více než 193 zemích světa. Férová snídaně je pikniková akce na podporu pěstitelů, koná se na Světový den pro fair trade.
 

Ukliďme svět, ukliďme Česko

Tisk
Úterý, 06. duben 2021, 15:01
Ukliďme svět, ukliďme Česko Zdravé město Štětí a MA21 se ve spolupráci s dalšími spolky opět připojí k akci Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Hlavní akce proběhne v sobotu 10. 4. 2021 a organizátoři rozdělili „uklízecí” party na různá území města a jeho okolí. Přidat se může každý občan!

Zdravé město poskytne zdarma dobrovolníkům, kteří se rozhodnou pro úklid jakékoliv lokality na území Štětska, materiální podporu v podobě zajištění potřebného množství pevných pytlů na odpad a pevných pracovních rukavic. Štětské komunální služby zajistí odvoz sebraného odpadu z dohodnutého místa (na určené místo musí být možnost zajet multikárou). Úklid je případně možné po dohodě zorganizovat i v jiný termín, ale prosíme občany, aby počítali s tím, že odpad bude odvezen v nejbližší pracovní den.

Uklízet se bude v okolí lesíku Žampich, v okolí areálu společnosti Mondi, ve Stračí směrem od kolejí na hřiště nebo v prostoru Přírodní památky Bílé stráně u Štětí.

Oddíl Tuláci v rámci akce pořádá Rodinnou soutěž v úklidu přírody. Stačí do 18. 4. 2021 posbírat co nejvíce odpadu, nafotit se s „úlovkem” nasbíraných pytlů a fotografie poslat na email tulacisteti@seznam.cz. Nejlepší tři sběrači se mohou těšit na tričko s popiskem.

Fotografie z úklidu prosím zasílejte na : Jana Lebdušková, jana.lebduskova@steti.cz

Koordinátoři projektu Ukliďme Štětsko:

Úklid v okolí Žampichu dne 10. 4. 2021, čas 10:00 – cca 16:00 hodin - Jana Lebdušková, jana.lebduskova@steti.cz

Úklid v okolí Mondi od 9. – 11. 4. 2021, čas individuálně - Markéta Bašusová, Marketa.Basusova@mondigroup.com

Stračí dne 10. 4. 2021, Bc. Michaela Kubánková, misaela85@seznam.cz

Rodinná soutěž v úklidu od 9. 4. – 18. 4. 2021 - Ing. Martina Macková, tulacisteti@seznam.cz

Úklid PP Bílé stráně u Štětí od 9. 4. - 11. 4. 2021, čas 8:00 - 16:00 hodin - Ing. Filip Votoček, votocek@sivazs.cz

 

Hodina země 2021: 60 minut tmy pro planetu

Tisk
Pondělí, 22. březen 2021, 04:25
Hodina země Naše město v rámci projektu Zdravé město a MA21 se již tradičně zapojí k celosvětové kampani Hodina Země, jejímž cílem je vyjádřit, že stav životního prostředí a klimatu nám není lhostejný. Hodina Země se letos koná 27. 3. 2021 od 20:30 do 21:30 hodin.

Vývoj epidemiologické situace je v současné době značně nejistý a proto se letošní 10. ročník uskuteční bez tradičního doprovodného programu na Novém náměstí.  Přesto na  jednu hodinu zhasnou lampy na Novém náměstí a v Bezručových sadech a to včetně nasvícení kapličky.

VÝZVA OBČANŮM ŠTĚTÍ A MÍSTNÍCH ČÁSTÍ - PŘIPOJTE SE

Zhasněte na hodinu světlo a vypněte co nejvíce elektrických spotřebičů a buďte součástí celosvětové kampaně na ochranu klimatu.  Ve světle svíček si zahrajte nějakou společenskou hru v domácím kruhu. „Černou hodinku“ můžete vyplnit společným zpěvem či si jen tak povídat.

Hodina Země je každoroční mezinárodní akce Světového fondu na ochranu přírody (WWF). Při niž domácnosti, podniky i instituce nebo památky, vypnou symbolicky na hodinu veřejné osvětlení, nasvícení památky, štít firmy, nebo vlastní obyvák. Symbol zhasnutí světel má přitáhnout pozornost k věcem, které klimatické změny způsobují a připomenout, že řešení je na každém z nás. Poprvé se akce uskutečnila v roce 2007 v Sydney.

Více informací o kampani naleznete na www.hodinazeme.cz
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 93
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (08.10.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Práce a služby (01.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoPOLAR FT4 + hrudni pas
Vybavení ke sportu (14.07.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek