www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 19.5°C
Dnes je Úterý, 27. červenec 2021, svátek má Věroslav, zítra Viktor
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Kinematograf Bratří Čadíků [nové okno]
Štětí.cz arrow Zdravé město a MA21 arrow Aktuality
Aktuality

ZRUŠENO: Běh na Špičák

Tisk
Středa, 16. červen 2021, 10:32
Běh na ŠpičákZ DŮVODU ŠPATNÉHO POČASÍ JE AKCE ZRUŠENA!

Skautské středisko Štětí ve spolupráci se Zdravým městem Štětí a MA21 Vás zvou na "Běh na Špičák", který se koná v sobotu 26. 6. 2021 na lesním hřišti ve Stračí. Odkud budou účastníci vyrážet na kopec Špičák, mohou běžet, nebo jít tempem, které jim vyhovuje. Každý účastník obdrží po zdolání vrcholu kopce pamětní list, placku, občerstvení a malou odměnu.

Prvních padesát účastníků, kteří dorazí do cíle obdrží také medaili. K účasti se mohou zájemci zapsat od 10 do 12 hodin, zápisné je 10 Kč. Na lesním hřišti bude pak možné opékání vlastních buřtů. 
 

Den země a Férová snídaně - sobota 8. 5. 2021

Tisk
Úterý, 04. květen 2021, 15:04
Den země a Férová snídaně - sobota 8. 5. 2021 Zdravé město Štětí a místní Agenda 21 ve spolupráci s dalšími organizacemi připravily tradiční akce Den Země a Férová snídaně na sobotu 8. 5. 2021 – letos v trochu jiném kabátě. Na účastníky čeká soutěž o drobné ceny a mohou i „férově“ posnídat v přírodě.

Kvůli koronavirovým opatřením nemohou obě již tradiční akce proběhnout v klasickém formátu. Dojde tak ke změnám. Letošní ročník musíme přizpůsobit aktuálním epidemickým podmínkám a proto se akce z 22. 4. přesouvá na sobotu 8. 5. 2021 a bude mít formát vycházky se soutěžními zastaveními.

Cílem putování je připomenout důležitost ochrany životního prostředí a kladného vztahu k přírodě i lidem kolem nás. Do kampaně se zapojí ZUŠ, Knihovna, DDM, spolky a oddíly - Hasiči, Tuláci, ČČK, Skauti a Pionýři.

Jak akce proběhne? Putování začne na Husově náměstí (9 – 12 hodin) a končit bude ve Stračí na lesním hřišti. Připraveno bude několik zastavení (bez hlídek). Jednotlivá zastavení by měla obsahovat zajímavou a naučnou informaci a soutěžní otázku se třemi odpověďmi - jedna z nich pak bude správná.

Cesta začíná vyzvednutím hrací karty na Husově náměstí. Bude pokračovat přes ZUŠ, DDM k domům se startovacími byty a dále na silnici do Stračí. Jednotlivá zastavení budou očíslovaná. Důležitou výbavou k soutěži bude vlastní tužka.

Trasa bude zakončena na lesním hřišti ve Stračí drobnou odměnou a lidé mohou pokračovat Férovou snídaní. Snídaně nebude kvůli aktuální situaci nijak organizovaná. S sebou si ale mohou soutěžící přibalit snídani v podobě férových výrobků či vlastnoručních dobrot z férových či regionálních dobrot.

Den Země je každoroční celosvětová událost zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970, v současnosti probíhá každoročně ve více než 193 zemích světa. Férová snídaně je pikniková akce na podporu pěstitelů, koná se na Světový den pro fair trade.
 

Ukliďme svět, ukliďme Česko

Tisk
Úterý, 06. duben 2021, 15:01
Ukliďme svět, ukliďme Česko Zdravé město Štětí a MA21 se ve spolupráci s dalšími spolky opět připojí k akci Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Hlavní akce proběhne v sobotu 10. 4. 2021 a organizátoři rozdělili „uklízecí” party na různá území města a jeho okolí. Přidat se může každý občan!

Zdravé město poskytne zdarma dobrovolníkům, kteří se rozhodnou pro úklid jakékoliv lokality na území Štětska, materiální podporu v podobě zajištění potřebného množství pevných pytlů na odpad a pevných pracovních rukavic. Štětské komunální služby zajistí odvoz sebraného odpadu z dohodnutého místa (na určené místo musí být možnost zajet multikárou). Úklid je případně možné po dohodě zorganizovat i v jiný termín, ale prosíme občany, aby počítali s tím, že odpad bude odvezen v nejbližší pracovní den.

Uklízet se bude v okolí lesíku Žampich, v okolí areálu společnosti Mondi, ve Stračí směrem od kolejí na hřiště nebo v prostoru Přírodní památky Bílé stráně u Štětí.

Oddíl Tuláci v rámci akce pořádá Rodinnou soutěž v úklidu přírody. Stačí do 18. 4. 2021 posbírat co nejvíce odpadu, nafotit se s „úlovkem” nasbíraných pytlů a fotografie poslat na email tulacisteti@seznam.cz. Nejlepší tři sběrači se mohou těšit na tričko s popiskem.

Fotografie z úklidu prosím zasílejte na : Jana Lebdušková, jana.lebduskova@steti.cz

Koordinátoři projektu Ukliďme Štětsko:

Úklid v okolí Žampichu dne 10. 4. 2021, čas 10:00 – cca 16:00 hodin - Jana Lebdušková, jana.lebduskova@steti.cz

Úklid v okolí Mondi od 9. – 11. 4. 2021, čas individuálně - Markéta Bašusová, Marketa.Basusova@mondigroup.com

Stračí dne 10. 4. 2021, Bc. Michaela Kubánková, misaela85@seznam.cz

Rodinná soutěž v úklidu od 9. 4. – 18. 4. 2021 - Ing. Martina Macková, tulacisteti@seznam.cz

Úklid PP Bílé stráně u Štětí od 9. 4. - 11. 4. 2021, čas 8:00 - 16:00 hodin - Ing. Filip Votoček, votocek@sivazs.cz

 

Hodina země 2021: 60 minut tmy pro planetu

Tisk
Pondělí, 22. březen 2021, 04:25
Hodina země Naše město v rámci projektu Zdravé město a MA21 se již tradičně zapojí k celosvětové kampani Hodina Země, jejímž cílem je vyjádřit, že stav životního prostředí a klimatu nám není lhostejný. Hodina Země se letos koná 27. 3. 2021 od 20:30 do 21:30 hodin.

Vývoj epidemiologické situace je v současné době značně nejistý a proto se letošní 10. ročník uskuteční bez tradičního doprovodného programu na Novém náměstí.  Přesto na  jednu hodinu zhasnou lampy na Novém náměstí a v Bezručových sadech a to včetně nasvícení kapličky.

VÝZVA OBČANŮM ŠTĚTÍ A MÍSTNÍCH ČÁSTÍ - PŘIPOJTE SE

Zhasněte na hodinu světlo a vypněte co nejvíce elektrických spotřebičů a buďte součástí celosvětové kampaně na ochranu klimatu.  Ve světle svíček si zahrajte nějakou společenskou hru v domácím kruhu. „Černou hodinku“ můžete vyplnit společným zpěvem či si jen tak povídat.

Hodina Země je každoroční mezinárodní akce Světového fondu na ochranu přírody (WWF). Při niž domácnosti, podniky i instituce nebo památky, vypnou symbolicky na hodinu veřejné osvětlení, nasvícení památky, štít firmy, nebo vlastní obyvák. Symbol zhasnutí světel má přitáhnout pozornost k věcem, které klimatické změny způsobují a připomenout, že řešení je na každém z nás. Poprvé se akce uskutečnila v roce 2007 v Sydney.

Více informací o kampani naleznete na www.hodinazeme.cz
 

Vyhodnocení ankety Doprava ve Štětí 2020

Tisk
Pondělí, 23. listopad 2020, 09:19
Během října probíhala veřejná anketa k otázkám dopravy ve Štětí. Hlavním cílem ankety bylo zjistit názor veřejnosti na aktuální dopravní podmínky ve městě, nebezpečná nebo nepřehledná místa a podněty ke zlepšení. Anketa proběhla v druhé polovině října a bylo možné ji vyplnit elektronicky či odevzdat anketní lístek na sběrném místně v Informačním centru nebo na podatelně Městského úřadu. Do ankety se zapojilo 205 respondentů.

Výsledky naleznete v přiložených souborech:
Vyhodnocení ankety Doprava ve Štětí 2020 Vyhodnocení ankety Doprava ve Štětí 2020 1.03 Mb
Vyhodnocení ankety Doprava ve Štětí 2020 - konkrétní odpovědi Vyhodnocení ankety Doprava ve Štětí 2020 - konkrétní odpovědi 125.34 Kb
 

Na vzdělání není nikdy pozdě

Tisk
Sobota, 10. říjen 2020, 07:21
Jste v zaslouženém důchodu a hledáte smysluplné využití volného času? Chcete se dále vzdělávat a zajímáte se o historii či přírodu?  Máme pro Vás dobrou zprávu. Městská knihovna, Zdravé město Štětí a MA21 ve spolupráci s ČZÚ otevírají další kurzy. „ RITUÁLY EVROPSKÝCH KRÁLOVSKÝCH RODŮ“ a „ HISTORIE A SOUČASTNOST ČESKÉ MYSLIVOSTI“ toto jsou témata zimního semestru Virtuální univerzity třetího věku. Zápis na výuku bude zahájen v pondělí 12. 10. 2020 od 9:00 hodin. Výuka bude dále pokračovat distančně. Veškeré informace k výuce budou předány u zápisu. Účastníkem studia může být senior se statusem důchodce, Invalidní důchodce bez rozdílu věku, osoby kategorie 60+.  Během semestru absolvují studenti celkem 6 přednášek zakončených vždy dílčím testem a nakonec testem závěrečným.  Testy můžete vyplňovat několikrát, dokud nejste spokojeni s výsledkem. Cena jednoho kurzu je 300 Kč.

Po každém semestru student obdrží Pamětní list. Více informací naleznete na www.e-senior.cz.

 

Výstava na stromech a Férový piknik

Tisk
Pátek, 25. září 2020, 15:39
Výstava na stromech a Férový piknik Zdravé město a MA21 pro Vás připravuje ve spolupráci s organizací NaZemi Výstavu na stromech,  je to celorepublikový výstavový happening na podporu důstojné práce. Akce se koná každý rok v říjnu během Týdne důstojné práce. Loni výstava o podmínkách při pěstování kakaa visela na více než 90 místech republiky. Letos se v týdnu od 3. do 11. října 2020 koná šestý ročník zaměřený na budoucnost práce.

Během pandemie koronaviru řada z nás zakusila, jaké to je přesunout svou práci či vzdělávání do online prostoru. Šlo možná o výjimečnou situaci, ale trend je zřejmý: jsme na počátku nové „průmyslové revoluce“. Jak technologie promění naši práci? Čeho už jsme svědky a co do budoucna očekávat? Za hlavní procesy změny lze považovat automatizaci, digitalizaci a robotizaci. Je tedy pravděpodobné, že některá pracovní místa v řádu desítek let zcela zaniknou a budou nahrazena stroji. Znamená to ovšem, že už dnes díky strojům pracujeme méně a na lepších pozicích? Ne tak docela. Řada lidí se naopak kvůli automatizaci ocitá ještě ve větší nejistotě.

Výstava bude zahájena v sobotu 3. října ve 13 hodin Férovým piknikem. Přijďte i Vy s rodinou, známými nebo kamarády a užijte si Férový piknik s námi. Co s sebou? Dobrotu připravenou z fairtradových surovin v kombinaci s lokální surovinou.
 

Evropský týden mobility

Tisk
Neděle, 30. srpen 2020, 03:48
Evropský týden mobility Zdravé město Štětí a MA21 se tradičně zapojuje od 16. 9. do 22. 9. 2020 do Evropského týdne mobility, letošní motto zní: „TVŮJ STYL, TVOJE VOLBA".

Klub Českých Turistů TK Štětí připravuje dva zajímavé výlety. Ve středu 16. 9. nenáročná 10 km vycházka Libochovany – Kamýk – Velké Žernoseky a ve středu 23. 9. mírně náročná 8 km vycházka na Kokořín.

Pro příznivce pěší turistiky si připravil v sobotu 19. 9. Otevřený klub mládeže Štětí výlet na Mordloch a Skauti Štětí v sobotu 26. 9. „Pochod podzimním Štětím“. Tam se účastníci mohou těšit na možnost opékání vuřtů a doprovodné hry pro děti.

V úterý 22. 9. v rámci „Mezinárodního dne bez aut“ dojde od 8:00 do 16:00 hodin k uzavření ulice Čs. armády přiléhající k Novému náměstí.

V tento den bude připraven, ve spolupráci se zájmovými organizacemi a sportovními oddíly

„Veletrh volnočasových aktivit“ probíhající od 12:00 do 16:00 hodin na Pěší zóně, Novém a Husově náměstí. Cílem veletrhu je seznámit občany s nabídkou aktivit pro smysluplné využití volného času ve Štětí. Akce je určena pro širokou veřejnost, předně pak pro děti a mládež. Ti mají jedinečnou možnost nahlédnout do činnosti jednotlivých organizací, spolků, klubů či zájmových kroužku a v případě zájmu se ihned na místě do nich přihlásit. Těšit se můžete na Tuláky, Skauty, Fire Rescue, Český červený kříž, Hasiče a Zdravotní tým hasičů Štětí, Klub českých turistů, DDM, Oddíl kanoistiky SK Štětí, Skateboard Štětí, OKM, Technický klub, Klub plastikových modelářů, Naděje, Retro Štětí aj.

Doprovodný program zajistí Jan Jílek - JF MINIRAMP SHOW – freestylová show, workshopy, soutěže (www.jfshow.net).

Pro žáky základních škol připravuje Nadace dřevo pro život a Mondi Štětí a.s. ve Stračenském lese akci „ Do lesa s lesníkem“.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 88
Kontaktní adresa:
Město Štětí
Mírové náměstí 163
411 08 Štětí

Telefon: +420 416 859 315
E-mail: mesto@steti.cz

Datová schránka: fypbba8
Podatelna: epodatelna@steti.cz

Všechny kontakty MěÚ
Srpen
KulturaKinematograf Bratří...
02.08.2021 (21:20)
KulturaKinematograf Bratří...
03.08.2021 (21:30)
KulturaKinematograf Bratří...
04.08.2021 (21:30)
KulturaKinematograf Bratří...
05.08.2021 (21:30)
SportXIII. Tour de Texas...
07.08.2021 (14:00)
Kino ŠtětíPrvok, Šampón, Tečk...
10.08.2021 (19:00)
Kino ŠtětíPrvok, Šampón, Tečk...
11.08.2021 (19:00)
Kino ŠtětíExpedice: Džungle
12.08.2021 (19:00)
Kino ŠtětíMuž se zaječíma ušima
13.08.2021 (19:00)
Kino ŠtětíKrálíček Petr bere ...
14.08.2021 (19:00)

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoProdej RD Hoštka (Malešov) 1.850.000 Kč
Domy (26.07.2021)
Inzerát neobsahuje fotoDeskový radiátor KORADO R22// 554/800
Spotřebiče (19.07.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdej bytu 3+1+lodžie, Štětí
Byty (15.07.2021)
Inzerát neobsahuje fotoPOLAR FT4 + hrudni pas
Vybavení ke sportu (14.07.2021)
Inzerát neobsahuje fotoProdám zahradu
Pozemky a ostatní (30.06.2021)
Inzerát obsahuje fotochlapecké letní bavlněné kraťasy 2x vel. 146 NOVÉ
Dětské oblečení a obuv (04.06.2021)
Inzerát obsahuje fotosada slipů vel. cca 9 let 10ks NOVÁ
Dětské oblečení a obuv (04.06.2021)
Inzerát obsahuje fotochlapecká bunda vel. 158 jaro/podzim
Dětské oblečení a obuv (04.06.2021)
Inzerát obsahuje fotopračka Whirlpool AWE 8730, funkční, bez záruky
Spotřebiče (04.05.2021)
Inzerát obsahuje fotoPánské jízdní kolo
Kola (14.04.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek