www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 2.9°C
Dnes je Pondělí, 17. leden 2022, svátek má Drahoslav, zítra Vladislav
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>
Rizek
Středně pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 31
Re:Dopravní značení - 07/06/2012 17:21
Hádej, hádej hadači! Kdepak roste a co říká?

všudezdejší
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 8
Re:Dopravní značení - 07/06/2012 18:24
No přeci ve Stračí..a copak říká?? Říká dobře si rozmysli, jestli tam zaparkuješ..Rádi se tam ztrácejí SPZ..!

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 477
Re:Dopravní značení - 11/06/2012 23:58
Rizek napsal:
Máte absolutní pravdu, že ve zmíněných ulicích by se jen idiot proháněl rychlostí 90 km/hod, ale dohnáno ad absurdum představte si řidiče jedoucího po obchvatu, kde ho policie změří, a naměří mu 90 km/hod. Během diskuse o zaplacení pokuty se řidič ohradí, že jede od Radouně a nikde na žádnou značku Začátek obce nenarazil. Půjde do správního řízení a svou kauzu musí vyhrát, protože stavět obvinění na řidičově pocitu, že si přece musel všimnout, že projíždí městem, nemá právní podklad.

Zrovna se na tohle někdo ptal v právní poradně na autowebu. Dám to se v úplném znění

"Obec bez označení dopravní značkou
Dobrý den pane doktore. Když jsem si nedávno pročítal vaší knížku "Neplaťte (zbytečně) pokuty", tak jsem se dočetl, že pokud následně překročím rychlost stanovenou zákonem v obci o méně než 40km/h a na příjedu do obce bude chybět dopravní značka obec, tak že se nejedná o přestupek jelikož chybí zavinění. Do našeho města lze přijet mnoha různými cestami. U jedné z nich jsem si nedávno všimnul, že je tato značka otočená,a tedy při průjezdu není možné poznat o jakou značku se jedná. Znamená to tedy, že pokud někdo bude jezdit v této obci, kde není rychlost upravená místní úpravou víc než 50, ale méně než 90km/h, tak je nepostižitelný? Může přece říct, že přijel v danou dobu touto cestou a od té doby jezdil jen v dané oblasti, tedy nevyjel z nikam pryč, takže nebylo možno potkat jinou značku informující o začátku obce. A to ani v případě, že původní otočenou značku někdo dávno dal do pořádku. Znám dokonce i případ, že jsou těsně vedle sebe 2 obce. Druhá začíná ihned za první, ale když jedete z druhé do první, tak je jen značka konec druhé, takže pak ani netušíte, že jste v té první. Jaký na to máte názor?

Odpověď právníka: Ano, teoreticky to možné je. Praxe ale ukazuje, že takovému argumentu úřady nevěří, takže se jím moc efektivně bránit nedá, jakkoliv by to fungovat mělo. Člověk by musel takovou kauzu dotáhnout až k soudům a zatím jsem o takovém případu neslyšel."


Takže ono by to asi moc nefungovalo. Krom toho, řidič musí přizpůsobit jízdu (mimo jiné) okolním podmínkám. Což je sice vágní ale kdyby byl někdo změřen v centru města jak jede 90 a vymlouval se na chybějící značky asi by mu to nepomohlo ani u soudu. Aby se na chybějící značku dalo vymluvit, musel by být změřen opravdu v těsné blízkosti místa, kde by asi ta značka měla být. Nebo v situaci kdy chyběla značka v Počeplicích nebo na obchvatu u Labe.

Rizek
Středně pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 31
Re:Dopravní značení - 14/06/2012 20:04
Vypadá to, že toto téma nikdo na městském úřadě nečte, takže naše připomínky k dopravnímu značení pravděpodobně na úrodnou půdu nedopadnou.

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:Dopravní značení - 15/08/2012 11:37
Zdravím, prosím o zodpovězení, zda nízká přenosná značka zákazu zastavení, která se v minulém týdnu objevila v Družstevní ulici na rohu u květinky a poté přesunula před vchod 643 je tam oprávněně. Je to značka přenosná, na které je obvykle tabulka s datem a časem, ale zde na tabulce informace chybí. Upřímně mi to přijde, jako vtip a nebo nám ji tam přinesl nějaký dobrák odjinud. Nechybí Vám někde? A pokud ne, víte prosím, zda je tam oprávněně? Nikde se nic neděje, ale hlavně to její přesouvání se z místa na místo.... Moc děkuji za odpověď. Eva Červinková

Roubíček
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 12
Re:Dopravní značení - 17/08/2012 12:00
Dobrý den paní Červinková,
přenosná dopravní značka B28 (zákaz zastavení)umístěná v ulici Družstevní před domem č.p. 643 je zde, aby se zábránilo poškození os. vozidel parkujících z boku domu č.p. 645, který se bude zateplovat. Firmu a správce objektu jsem vyzval k doplnění termínu a časového intervalu kdy budou práce probíhat na dodatkovou tabulku.

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:Dopravní značení - 20/08/2012 14:41
Pěkný den pane Roubíčku. Moc děkuji za vyřešení. Výsledek nic moc... značka tam bude do října Ještě jednou díky a mějte se pěkně. Eva Červinková

Rizek
Středně pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 31
Re:Dopravní značení - 06/11/2013 17:41
Zaregistroval jsem novou značku zákazu vjezdu ve směru z města na Počeplice v místě napojení komunikace na městský obchvat. Nic proti této značce, ale doufám, že nezůstane pouze u ní, a dojde i na stavební úpravy trojúhelníkového ostrůvku tak, aby zde vnikl samostatný odbočovací pruh směrem na Počeplice a možná i připojovací pruh pro odbočení vlevo uprostřed hlavní komunikace. Tento druh připojovacího pruhu není v Česku moc obvyklý, ale ve světě je zcela běžný. Obecně známe pouze připojovací pruhy pro odbočení doprava. S těmi doleva si čeští řidiči ve světě moc nevědí rady.

PavelBe
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 2
Re:Dopravní značení - 09/11/2021 16:03
Souhlasím, příkazové dopravní značky jsou opravdu nutné. Našel jsem vcelku jejich přehledný seznam: https://www.dopravniznaceni.com/prikazove-dopravni-znacky-seznam a musím říct, že mi tam chybí nejedna příkazová značka.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotogaráž
Pozemky a ostatní (11.01.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdám kamna
Nezařazeno (09.01.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem 2+1
Byty (03.01.2022)
Inzerát obsahuje fotovelké auto na dálkové ovládání (nové, bez krabice)
Hračky a ostatní (11.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoauto se zvukovými a světelnými efekty (2 druhy)
Hračky a ostatní (11.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoHledam kamaradku
Volný čas (10.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Byty (10.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoNOVÉ chlapecké džíny modré vel. 26 (cca 154?)
Dětské oblečení a obuv (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoškolní penál zn. Talentus (1patrový s klopou) zatím 2ks
Hračky a ostatní (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotodámský kabát vel.58 (TOP stav)
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (03.12.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek