www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 11.7°C
Dnes je Pondělí, 23. květen 2022, svátek má Vladimír, zítra Jana
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Následující > Konec >>
Zdenek
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Dráha zastavení vozidla - 03/06/2007 22:17
Tedy shrnuto...

Obecní zastupitelstvo se rozhodlo, že koupí ProLaser za řekněmě 400 tis kč (ne-li dráž) protože

a) represivně dá najeto že v této obci se jezdit rychle nebude (což je ok)
b) vydělají se i nějaké peníze do obecní kapsy
c) zvýší se respekt obecní policie a budou vidět

výsledek
Ŕidiči nejezdí tak rychle jak se očekávalo a na piráta se by se čekalo měsíc, tedy výsledky nejsou uspokojivé, zaplacení ProLaseru se protahuje. Policie se tedy stěhuje na konec obce kde měří u cedule chudáky řidiče co dobrždují do obce aby byl alespoń nějaký výsledek a příjem. Prostě jedničky

Jinak ano. Pokud bude stát na každém konci obce strážník ve vestě tak vám garantuju, že každý pojede 50tkou. Jenže by se nic nevybralo do rozpočtu obce, tak je lepší je nechat projíždět dle vašeho názoru rychle celých 60km/h a sem tam někoho pokutovat.

Mě to hlava prostě nebere. To nedává žádný smysl

Roman
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Dráha zastavení vozidla - 03/06/2007 22:43
Ano a další takové velmi "frekventované" místo obchvatová komunikace u Peny tam se taky měří a další místo je pod Hošteckým kopcem tam je taky "velká frekvence osob".Opravdu to nechápu. Souhlasím měřit u přechodů u škol atd .Co takhle ulice Krátká tam se jezdí jako o život a je to centrum města od prvního retardéru to každej rozpálí.A to nemluvim o tom když je tato ulice ucpaná protože tam skládají zboží.To si myslím že je daleko vážnější a pro občany nebezpečnější než 62Km-h na konci obce. Děkuji R.Pavel

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:Dráha zastavení vozidla - 03/06/2007 23:23
Za svým tvrzením, které jste zde uvedl si stojím, měření rychlosti jsme dosud nikdy neprováděli bezprostředně za značkou. Nejblíže naměřené vozidlo v Počeplicích bylo ve vzdálenosti až 50 m za ní, kde již ústí účelová komunikace a ne na její úrovni jak zde lživě uvádíte. Měření provádíme nejčastěji z vozidla umístěného cca 150 m v obci tak, aby byla hlídka schopna na tak krátkém úseku, kterým silnice č. 261 prochází obcí, informaci z radaru přijmout a vozidlo bezpečně zastavit. Ukryti v křoví jsme měření také nikdy neprováděli. Pro Vaše kolegy, kteří nás kritizují za to, že měříme z civilního vozidla by ale bylo skryté měření asi přijatelnější. Pokud bychom měřili rychlost podle Vašich rad, vypadalo následovně: v polovině obce by stálo viditelně služební vozidlo Městské policie nebo strážník v uniformě oblečen do reflexní vesty s radarem nastaveným na dokumentování rychlosti 70 km/h a více. Hlídka by pak po zastavení řidiče tomuto přátelsky domluvila a popřála mu další šťastnou cestu. .. to by možná šlo, kdyby nebylo denně na silnicích tolik obětí „profíků“ kteří jedním šmahem odsoudí člověka dodržujícího rychlost jako dogmatika, na jehož dodržování pravidel není něco v pořádku.
Domnívám se, že jsem měl dosud s Vašimi urážkami trpělivost. S každým příspěvkem jsem se zabýval a žádnou reakci na ně jsem neodbyl. Nejsem ale dále ochoten věnovat svůj čas, kterého nemám na zbyt, příspěvkům, ve kterých mě na místo věcné diskuse stále urážíte.
I když to tak může vypadat, nejsem zastánce krajních řešení a kdo mě opravdu zná, jistě Vám toto potvrdí. Jsem pro věcnou diskusi a beru v úvahu všechny argumenty, které mají jen trochu „hlavu a patu“.
Na základě těchto Vašich (i když byť většinou vulgárních) příspěvků jsem se rozhodl při následujících měření posunout vzdálenost pro pořízení snímku v Počeplicích o dalších 100 m do obce, což jsem zde dnes již ostatně uvedl. Snad tím dám dostatečně najevo, že nám nejde o výběr peněz za pokuty (jejichž počet se dle mého názoru tímto jistě nesníží), ale o přispění k bezpečnosti a plynulosti dopravy tak, jak nám to ukládá zákon.
Věřte, že měření rychlosti nepatří mezi naše zvlášť oblíbené činnosti. Tato dnes již rutinní práce je spojena ne jen se složitou přípravou, ale také s následnou dosti rozsáhlou administrativou. Myslete si co chcete, ale nikdy nebylo naším úmyslem nikoho buzerovat či šikanovat. Strážníci ze Štětí nejsou žádní nováčci, kteří by si snad chtěli léčit nějaké osobní problémy. Mnozí z nás tuto práci dělají již čtrnáct let. Denně řešíme širokou škálu deliktů v takovém rozsahu, že na podobné hříčky prostě není místo.
Pro pana Litzmana: opět musím zdůraznit, že 50 m není „hned za dopravní značkou“. V počeplicích je v tomto místě vyústění účelové komunikace, která je poměrně dost využívána. Značka „obec“ je zde zřetelně viditelná již ze vzdálenosti 150 m, řidič má tudíž možnost snížit rychlost jízdy plynule. Chápu ale, že ve všech obcích takovouto možnost řidič nemá a značku „obec“ vidí až na poslední chvíli. Pak se domnívám, že pokud to okolnosti dovolí, je zde úvaha o posunutí vzdálenosti pořízení záznamu rychlosti na místě.
Pokud řidič bezdůvodné náhlé sníží rychlosti jízdy, jedná protiprávně. Pravidla ale ukládají i řidiči za ním, aby dodržoval od vozidla před ním takovou vzdálenost, aby byl schopen zastavit vozidlo, sníží-li náhle vozidlo před ním rychlost (volně řečeno bez citování zákonného ustanovení).

Pro Romana: V ulicích centra města (Krátká, Dohnalova, Školní, ČSA, U stadionu, Dlouhá) jsme prováděli desítky skrytých měření (bez zastavovací hlídky, ta není z technického hlediska v centru možná), ale žádný přestupek překročení rychlosti jsme nezaznamenali. To je holý fakt. Několik málo přestupků jsme pak odhalili v ulicích Cihelná, Polské armády a Okružní. Máme tedy měřit tam, kde téměř k žádným přestupkům nedochází ? Nebo tam, kde jich za hodinu odhalíme i dvě desítky ? Tak tyto Vaše názory zase nechápu já...
Tím ale neříkám, že v centru města měření dále provádět nebudeme. Pravděpodobně ale zvolíme jiný způsob, strážník v uniformě, kterého všichni uvidí, aby naše práce měla alespoň nějaký efekt.

Pro Zdenka: Vaše hlava Vám to nebere z jednoho prostého důvodu, nejste správně obeznámen s fakty a moje argumenty ignorujete. Přestupků překročení rychlosti je tolik, že kdybychom denně měřili, z administrativy s tím spojené bychom se jen těžko vyhrabali. O zaplacení radaru tu ale přeci vůbec nejde, město ho pořídilo v době, kdy ještě nebylo ani jasné, zda za přestupky překročení rychlosti vůbec budeme moci vybírat pokuty. S návratností výdaje se tedy vůbec nepočítalo.
Pokud by na každé straně obce stál jeden strážník a neměřil by, nebyl by tam nic platný, protože by se na projíždějící vozidla mohl jen dívat. Řidiči by mu ze svištějících aut jen vesele mávali, protože by jim překročení rychlosti nikdo neprokázal.

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:Dráha zastavení vozidla - 03/06/2007 23:44
Mám návrh. Pojďte mi všichni zájemci o problematiku měření rychlosti své názory sdělit na služebnu Městské policie. Fórum je sice pohodlné (je možno diskutovat z tepla obýváku), ale pro rozbor složitějších témat, jakým měření a rychlost vozidel bezesporu je, jak se zde ukazuje, právě nejvhodnější není. Jsem ochoten se Vám věnovat, jak dlouho bude třeba. Podrobně Vás seznámím s celou problematikou měření jak z technického, tak právního hlediska. Pokud budete mít zájem, můžete se zúčastnit třeba i měření. Není problém se posadit do jednoho z našich civilních vozidel a skrytě měřit rychlost v centru města, kde se sami přesvědčíte o pravdivosti mých tvrzení. Můžete si poslechnout audio záznamy „zábavy“ kterou musíme absolvovat při řešení přestupků řidičů a také s rozsahem administrativy s tím spojené. Pak budu rád, když své poznatky zpřístupníte všem čtenářům tohoto fóra.

Zdenek
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Dráha zastavení vozidla - 03/06/2007 23:50
Tak tedy by bylo vhodné dodat záznamy o nehodách na těch 50 metrech od cedule aby se ukázalo, že má smysl měřit auta cca 5 vteřin po vjetí do obce. Pokud i na dalších 100 metrech směrem do obce nebude alespoň chodník či pěší cesta, ale stále jen příkop s kopřivama tak to můžete rovnou zustat na tom samém místě.

Uvědomte si, že budete plnit požadavky obyvatelů a ne vaše osobní preference. Pokud obyvatelé budou chtít měřit v ulici Krátká tak tam budete zkrátka měřit i kdyby tam měl být jen jeden hříšník za měsíc. Pokud se občané vyjádří v tom smyslu že jiná část obce je zanedbatelně nebezpečná a nepřejí investování čas MP kterou si platí na tomto místě, tak to zkrátka dělat nebudete. MP prioritně slouží občanům a pomáhá jim v jejich potížích. Na ostatní je tu PČR. Sám jste se ted přiznal že vám jde o počet hříšníků a ne o prevenci. Prevence je ta, že budete stát v ulici Krátká a každý ví, že tady prostě ne, protože je to v městě, lidé zde chodí, chodí zde i děti atd a ani ten spratek co pojede v pátek z hospody tam nepojede rychleji než 50tkou. Tomu se pane říká prevence, preventvně zabráníte minimálně potížím, možná i nehodě. To že budete stát na průtahu z větší pravděpodovností spíš tu nehodu způsobíte díky narušení plynulosti provozu.

Nadřízený velitele MP v obci je tuším ze zákona starosta, který je volen obyvatelstvem v řádných volbách. Pokud budete i nadále persekuovat občany nesmyslným měřením může se také stát, že příští volby bude jiný starosta a jiný velitel MP.

Jina nesouhlasím s tím, že ve vestě oblečený policista nebude pozitivně působit na snížení rychlosti. Bude a to u všech řidičů. Naopak schovaný ProLaser nikdy žádné auto nezpomalí, to prostě tento přístroj neumí. Řešením jsou pak průjezdové radary, nebo stacionární radar. Tj viditelné záznamové prostředky, ty také dokáží zpomalit veškerý provoz. Schovaný radar to z podstaty věci neumí. Jenom umí generovat pokuty, ale nedělá v žádaný moment dopravu bezpečnější.

Bob
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Dráha zastavení vozidla - 04/06/2007 00:39
řediteli:
vypadá to, že se nad situací snad i trochu zamýšlíte.
Ano, pokud jste v centru obce měřili a nikoho nenaměřili, tak je vše o.k., ukazuje se, že ten radar ani nebylo třeba kupovat.
Měřit před cedulí je fakt sprosté (ne ve znění zákona, ale v duchu zákona) - podle fotky nerozeznám, jestli to je 10 nebo 20 metrů.
Naměřit někomu 60-65 na výjezdu z města, i těch 5O metrů před cedulí v okolí kopřiv a bez lidí - hanba by mnou lomcovala ho zastavit nebo obesílat.
A dobře, hoďte sem tedy čísla - kolik se stalo za poslední dva roky nehod u té vaší slavné účelové komunikace nebo na prvních 50 m obce, případně je popište.
Ano trochu si vás vážím za tu diskuzi a posunutí o "dalších 100 metrů".
Musíte si ale uvědomit, že striktně 50 u cedule je nesmysl - a lidé nesmysly nemají rádi. Doufám, že většina řidičů pojede raději "podle očí" a ne s očima přilepenýma na tachometr.

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:Dráha zastavení vozidla - 04/06/2007 00:59
Pro Zdenka: je to s Vámi pane Zdenku stále dokola. Vaše názory evidentně vychází z hrubé neznalosti problematiky a faktů. Máte pravdu, že moje osobní preference nejsou při řízení Městské policie vůbec podstatné. Pokud byste si dal dostatek práce se čtením mých příspěvků, jistě byste se v nich dočetl, že je můj osobní názor mnohdy odlišný od postupů, které musím jako strážník v rámci zákona dodržovat. Ve své práci jsem řízen starostkou a ta potažmo radou a zastupitelstvem. Nemějte obavy, že by mě tito lidé nechali při řízení Městské policie provádět nějaké svévole. Kromě těchto zvolených funkcionářů se ke koncepci naší práce vyjadřovali také špičky politické koalice, které do zastupitelstva města zvoleny nebyly, ale naši práci sledují.
Máte pravdu, že pokud dostanu příkaz od nadřízeného, budu měřit rychlost tam, kam mě postaví. Máte pravdu i v tom, že za účelnost našeho využití, si pak ponese politické důsledky ve formě Vašich hlasů. Ubezpečuji Vás, že starostka Ing. Rulíšková je s postupy naší práce podrobně obeznámena a výsledky sleduje. Pokud se jí dotážete, jistě Vám potvrdí zájem občanů Počeplic o měření rychlosti a to i v nočních hodinách.
S chabým preventivním efektem strážníka v uniformě bez obavy z měření rychlosti a následné represi souhlasit nemusíte. Kontrolní (skryté) měření prokázaly, že v často měřených úsecích, které následně zveřejňuji na webu, došlo v nejčastěji měřených dobách ke snížení počtu překročení rychlosti i ke snížení výše překročení. Proč ? Obecně se ví, že zde „měšťáci“ měří. Stejná situace je v Křešicích, ve Vehlovicích apod.
Naopak každodenní praxe u přechodů nám dokazuje, že ani přítomnost strážníka neodradí řidiče od nedání přednosti chodci. Strážník totiž nemá jak přestupek zdokumentovat a řidiče postihnout. Pokud má ale v ruce kameru, situace se rázem mění.
Evidentně nemáte dostatek relevantních informací týkajících se ani „viditelných“ záznamových prostředků. Dokumentace z nich, pokud nejste následně zastaven a ztotožněn policií, se dá bohužel celkem lehce obejít. Nebudu zde ale dávat návod jak, někdo by mohl namítnout, že od ředitele Městské policie je to neetické…

Pro Boba: pokud vím, 50 m za cedulí v Počeplicích se dosud nestala žádná nehoda. Víte, na honeckém vrchu se jich od ledna loňského roku stalo pět a četl jste zde kritiku měření pod „hošťákem“. Nechte mi tím říci, že se musí v určitém úseku stát nehoda, abychom tam mohli měřit .
Bez povšimnutí jste ale oba přešli můj návrh na vzájemnou osobní konzultaci zájemců o tuto problematiku u nás na služebně…

Petr
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Dráha zastavení vozidla - 04/06/2007 07:52
Musím velmi ocenit konečně konstruktivní přístup p. Hykla, to se zase tak často nevidí. Na druhou stranu ve svém vysvětlování i přes dobrou vůli potvzuje mé podezření, že v jeho podání policie buzeruje. Na jednu stranu buzerační činnosti typu "60 na výjezdu z obce před cedulí" obhajuje (kromě opory v zákoně) tím, že je třeba zvyšovat bezpečnost, na druhé straně se dozvíme, že v centru se rychlost prakticky nepřekračuje a že minimálně v jednom z měřených míst se nehoda nestala, ale že se tam dobře vybírají pokuty". CItace je zde:
V ulicích centra města (Krátká, Dohnalova, Školní, ČSA, U stadionu, Dlouhá) jsme prováděli desítky skrytých měření (bez zastavovací hlídky, ta není z technického hlediska v centru možná), ale žádný přestupek překročení rychlosti jsme nezaznamenali. To je holý fakt. Několik málo přestupků jsme pak odhalili v ulicích Cihelná, Polské armády a Okružní. Máme tedy měřit tam, kde téměř k žádným přestupkům nedochází ? Nebo tam, kde jich za hodinu odhalíme i dvě desítky ? Tak tyto Vaše názory zase nechápu já...

To mi přijde jako jádro pudla. Dokud nedojde ke změně myšlení, tzn. není důležité za hodinu pochytat 20 lidí, co vyjížděli/najížděli z/do obce víc než 50km rychlostí přesto, že to evidentně nebylo nebezpečné (nikdy se tam nic nestalo), ale řešit reálné problémy, jako třeba dát strážníky s kamerou k přechodům, kde evidentně, jak pan ředitel sám řekl, k problémům dochází často. Možná ale jen plní vůli lidu, které si raději žádá měření, nevím.

Nabíka na osobní setkání je vskutku neobvyklá a velmi vstřícná, pokud mi to pracovní vytížení dovolí, rád bych se někdy zastavil.

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:Dráha zastavení vozidla - 04/06/2007 11:59
Pane Petře, stále hovoříte o jakési buzeraci, kterou naši strážníci na Vás páchají...Pravda je ale úplně jinde. Jak jsem již uvedl v předchozím příspěvku, mnozí z nás tuto práci dělají již čtrnáct let. Protože jsme malá policie, nemáme žádné specializované oddělení a každý musí zvládat široké spektrum úkolů, kterých je denně věřte velké množství. Nejde jen o preventivní obchůzky, ty patří mezi ty jednodušší. V jednu chvíli máme rozpracovánu i desítku případů, u kterých musíme prokázat pachateli protiprávní jednání, téměř denně probíhají akce zaměřené na dodržování pravidel cyklisty, pejskaři, řidiči a chodci. K tomu provádíme ostrahu sociálního odboru, doručujeme písemnosti, denně kontrolujeme dětská hřiště a pískoviště, každé ráno jsme přítomni u přechodů a křižovatek, zajišťujeme zásahy na signály PCO, kontrolujeme obce, odchytáváme psy a to většinou ve dvou lidech na směně. Při tomto „zápřahu“ opravdu nemá nikdo z nás chuť kohokoli zbytečně obtěžovat.
Měření v Počeplicích ale vyžadují tamní obyvatelé, kteří požadují měřit i v nočních hodinách. Jelikož zde mnoho čtenářů evidentně nevěří ničemu co zde uvedu, tento fakt si prosím ověřte u naší paní starostky.
Je ale zvláštní, jak se zde všichni zabývají naším měřením rychlosti a tvrdíte, že neděláme nic jiného. Ve skutečnosti jsme od začátku roku provedli jen dvě desítky měření, což tvoří cca 0,8% celkového času !
Častější záznamy chování chodců a řidičů na přechodech do úkolů strážníků zařadím, i přesto že se na nich dlouho nestala žádná nehoda, je třeba jen vyřešit několik technických problémů. Předpokládám, že se proti této činnosti zvedne opět vlna odporu, neboť za neumožnění chodci na přechodu pro chodce nerušené a bezpečné přejití vozovky, hrozí řidiči pokuta, kterou bude muset zaplatit u příslušného odboru dopravy, jelikož strážníci tento přestupek pokutovat nemohou a čtyři trestné body...

Petr
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Dráha zastavení vozidla - 04/06/2007 12:40
Já si myslím, že jste pouze potvrdil to, co píšu. Končil jsem totiž tím, že pokud je na policii kladen tlak (vůle lidu), aby měřila, pak je logické, že měří. Já jsem Vám nevytýkal to, že vůbec měříte nebo snad že neděláte nic jiného.
Pouzde jsem buzeračním přístupem nazval to, že se měří v místě, kde překročení povolené rychlosti (čili porušení vyhlášky) nikoho nijak neomezuje ani neohrožuje, čili jde čistě o byrokratický pohled (má tu jet padesát a nejede). Aby nedošlo k mýlce, stále hovořím o měřených vozidlech, co rychlostmi 60-70km*hod-1 opouštějí obec.
Já jsem naopak všemi deseti k hlídání řidičů, aby pouštěli chodce na přechodu. Tím, že řidič chodci přejít neumožní, totiž nejen porušuje vyhlášku, ale navíc ho omezuje. Je nesmysl chtít po policii, aby nedělala nic. Ale myslím, že je vhodné, aby policie řešila primárně situace, které jsou nebezpečné/omezující. A ne "přece nebudeme měřit v centru, tam bychom nikoho nezměřili, radši budeme měřit výjezd z obce, tam vždycky někoho chytneme".
Pokud však tuto buzeraci po Vás požaduje přímo obec, těžko s tím něco naděláte a přijde mi to z výše uvedených důvodů smutné (protože nejde o nápravu problémů či prevenci - nikdy se tam nic vážného nestalo).

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:Dráha zastavení vozidla - 04/06/2007 13:16
Jak jsem již uvedl, nejsem pro krajní řešení žádného problému. Naměřená vozidla cca 50 m před či za dopravní značkou byla spíš záležitostí technickou, než úmyslem někoho buzerovat. V reálu není moc ideálních míst kam umístit radar, následně hlídku a přitom dodržet bezpečnostní, zákonné i „morální“ požadavky. Jak jsem slíbil, dokumentaci přestupků napříště posuneme víc do obce. Budeme se sice muset vypořádat s několik technickými problémy, ale když si to přejete, nějak si poradíme.
Rychlost nemusíme měřit ani z vozidla. To je výhodné kvůli napájení radaru, notebooka a radiostanice. Jistě ale uznáte, že když postavíme služební vozidlo s majáky k silnici, nemusíme radar vůbec vyndat. Pak bych zde dodržoval rychlost jen když by tu stálo služební vozidlo. Když ale nevím, kdy mě kdo kde změří, domnívám se, že to může být jeden z důvodů, proč jezdit podle předpisů.

Zdenek
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Dráha zastavení vozidla - 04/06/2007 13:33
Rozumný přístup a je po problému

:-)
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Dráha zastavení vozidla - 04/06/2007 15:02
Petře a ostatní?
Jen více do p.Hykla. Toto je slabé, já si myslím, že může i za to, že není hezké počasí. Na Vašich příspěvcích je jasně vidět, jak vůbec neznáte problematiku zákonů a jejich aplikaci v praxi. Pletete si pojmy s dojmy. Žádná vyhláška není, je to zákon 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích!!!! A tak bych mohl pokračovat ve výčtu Vašich neznalostí. Vám vadí měření radarem, tak jezděte jak máte, to znamená 50 km/h v obci, 90 km/h mimo obec, atd. a nebudete tady muset řešit, zda Městská policie, či Policie ČR někde měří, či ne?! Nikdo Vám prostě nebude tolerovat rychlou jízdu přes obec a ať je to tam, či onde, tak se s tím smiřte. (Pokud chcete jezdit rychleji, tak tu máte závodní okruhy v Mostě v Brně, kde si určitě za poplatek můžete jezdit třeba 200 km/h, ale hlavně tam nikoho nebudete ohrožovat, jen sám sebe. Tam totiž budete rozhodovat o svém osudu sám, a nebudete si brát jiný osud do ruky, prostě nebudete rozhodovat za druhý, zda budou žít, či ne). A vymlouvat se na to, že je to za cedulí označené obce nebo ve prostřed obce je ilerevantní. Zákony jsou tu od toho (dodržování rychlosti, je daný ze zákona) aby se zde dodržovali a obě policie jsou tu od toho, aby jejich dodržování vyžadovala. V cizině si málo kdo dovolí porušovat jejich silniční zákon, protože jejich sankce jsou daleko větší a hlavně tvrdší než u nás!!! Další argumentace stylu dokažte nehodovost v daném úseku, jinak tam neměřte, další argument, nejsou tam chodníky atd. to je argumentace z říši hororů. Neznám nehodovost v daných úsecích detailně, ale v obci Počeplice byla dosti závažná dopravní nehoda kamionu - tento kamion byl „rozpláclí“ po celé šíři silnice a pak tam byl i smrťák pod nynější hospůdkou. Nepřiměřená rychlost byla příčinou. V této obci bohužel nejsou vybudovány chodníky a proto se obyvatelé obce pohybují po této frekventované silnici a to plně v souladu ze zákona. Co jim odpovíte? Asi to, že se špatně narodili, ať se přestěhují, nebo že by měli lítat? Obyvatelé Počeplic jsou taky plnohodnotnými občany města a státu. Další aspekt této dopravy je značný hluk a ničení budov (praskliny) podél této silnice. Hluk a otřesy uvnitř budovy při jízdě jsou rozdílné při rychlosti dodržované 50 km/h a při rychlosti 60 km/h. Zeptejte se místních obyvatel, (než tu budete něco psát), poznáte to i bez radaru, že obcí projíždí nějaký šílenec větší rychlostí. Když byla rychlost v obcích snížena z 60 km/h na 50 km/h, myslíte si milý pisatelé, že to byl výmysl nemocných lidí? Asi ne, je to prostě vědecky a praxí dokázáno, že tato rychlost je v obci optimální. Při této rychlosti mají chodci, zvířata, cyklisté, motoristé atd., větší pravděpodobnost přežití než u té rychlosti větší. Tak proč tu píšete takové nesmysli? Řeč řidičů po dopravní nehodě: já jsem nechtěl, já jsem nevěděl atd. jak pak prezentuje televize pak životy nevrátí, ale teď a tady na tom fóru je každý chytrý, mě se to stát při rychlejší jízdě nemůže. Já jsem totiž dokonalí řidič, ale opak je pravdou. I profík řidič, se dostane do maléru raz dva a má určitě odježděno daleko víc km, než mi všichni dohromady. A pak ta neúprosná statistika, kterou tu házíte p.Hyklovi na hlavu. Dnes se dočteme, že za víkend zahynulo 14 lidí na silnicích.
http://www.novinky.cz/krimi/tragicky-vikend--na-silnicich-zemrelo-14- lidi_116303_d27v7.html

Myslím, že ve 14 rodinách je docela smutek a ta rychlost tam byla taky (nejen rychlost, alkohol atd. pro objektivitu mého příspěvku) . Taky se chcete připojit do smutné statistiky? Jak se pak podíváte těm pozůstalým do očí? Budete říkat, že to bylo 10 metrů za značkou obce, že jsem „dojížděl“ rychlost a že tam nikdo neměl co dělat? Většinou tu dopr.nehodu odnesou neviní lidé. Ale musím říct, že je i spousta řidičů, kteří tu rychlost dodržují a nemají problém s měřením rychlosti Městkou či státní policií a těm bych chtěl poděkovat, ale ty tu bohužel nepíšou a neoponují tu těmhle rádoby odborníkům na všechno. Závěrem bych chtěl říct, že nechápu Vaše příspěvky a být p.Hyklem, tak bych asi ztratil trpělivost a na Vaše nic neříkající a lživé příspěvky neodepisoval a vůbec neustupoval od prováděných měření!!!!

Sekáč
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Dráha zastavení vozidla - 04/06/2007 15:35
Návštěvník: "Zákony jsou tu od toho (dodržování rychlosti, je daný ze zákona) aby se zde dodržovali a obě policie jsou tu od toho, aby jejich dodržování vyžadovala".

Tak např. Norimberské zákony, taky bys je dodržoval a jejich dodržování vyžadoval...?

hostík
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Dráha zastavení vozidla - 04/06/2007 15:52
trocha češtiny by neškodila!!!

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Následující > Konec >>
Kontaktní adresa:
Město Štětí
Mírové náměstí 163
411 08 Štětí

Telefon: +420 416 859 315
E-mail: mesto@steti.cz

Datová schránka: fypbba8
Podatelna: epodatelna@steti.cz

Všechny kontakty MěÚ
Květen
VzděláváníPaměťová terapie: O...
23.05.2022 (16:00)
KulturaKoncert ZUŠ Štětí
24.05.2022 (17:00)
Kino ŠtětíCo jsme komu všichn...
24.05.2022 (18:00)
KulturaMájový promenádní k...
24.05.2022 (18:00)
Kino ŠtětíCo jsme komu všichn...
25.05.2022 (18:00)
Kino ŠtětíMick Fleetwood & Fr...
26.05.2022 (18:00)
Kino ŠtětíTop Gun: Maverick
27.05.2022 (17:30)
Kino ŠtětíTři tygři ve filmu:...
27.05.2022 (20:00)
SportFotbal - Fotbalový ...
28.05.2022 (10:15)
SportFotbal - MSK Trmice
28.05.2022 (13:00)

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoČerpadlo GRUNDFOS
Práce a služby (12.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (30.04.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem garáže
Práce a služby (20.04.2022)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Byty (18.04.2022)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím byt v OV
Byty (11.04.2022)
Inzerát neobsahuje fotopronájem Garáže
Práce a služby (01.04.2022)
Inzerát neobsahuje fotoVýškové práce
Práce a služby (29.03.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem
Byty (28.03.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdej bytu 2+1 71 m˛ Hoštka
Byty (04.03.2022)
Inzerát neobsahuje fotoProdej bytu 3+1, OV, Štětí
Byty (01.03.2022)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek