www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 25.0°C
Dnes je Úterý, 30. květen 2023, svátek má Ferdinand, zítra Kamila
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Datavá schránka [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>
avatar: chlup68 chlup68
Pisatel začátečník
  Karma: 2  
Příspěvků: 13
Re:Vrak automobilu - 30/06/2009 18:00
Vrak nevrak - v tom bílém autě u hotelu Sport někdo bydlí - že ?

mutecrap
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 122
Re:Vrak automobilu - 01/07/2009 10:21
Aspoň je tedy vrak-nevrak nějak využit a jen tak zbytečně nepostává, jako to neobydlitelné vraky u ubytoven, kde probíhal nedávno rozsáhlý úklid, který by se tam mohl provádět klidně každý měsíc... samozřejmě těmi, kteří tam bydlí a stelou si sami pod sebe.

pes
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Vrak automobilu - 10/08/2009 09:38
A mohu se zeptat co bude s vrakem u hotelu Sport.Ten je jak koukám,používaný jako hotel či domov, a je tam tady dost dlouho.

avatar: chlup68 chlup68
Pisatel začátečník
  Karma: 2  
Příspěvků: 13
Re:Vrak automobilu - 10/08/2009 14:11
No ano - stále minihotel.
A není to jediné vozidlo ve městě.
Jsou to 2 měsíce co jsem měla ten samý dotaz - viz. výše.
U řezníka Nováka ve frontě na maso někdo povídal, že se čeká na schválení nějakého zákona v Praze a pak bude město Štětí moci proti tomuto již začít jednat.
to jest ODTAŽENÍ vozidla. Údajně zatím nemohou dělat nic. Jen si psát dopisy s majitelem.

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:Vrak automobilu - 10/08/2009 14:57
Bílé Daewoo Espero parkující v ulici Polské armády před hotelem Sport nelze označit za vrak (podrobnosti definice vraku jsem zde rozebíral již nespočetněkrát). V souladu s ustanovením § 10, odst. 2, Zák. č. 553/1991 Sb. jsme oznámili příslušnému orgánu podezření, že byl spáchán přestupek, resp. porušení ustanovení § 16, odst. 1, písm. a, Zák. č. 168/1999 Sb., tedy vozidlo je provozováno bez pojištění odpovědnosti. Toto podezření ale nedává MP právo rozhodnout o odtažení vozidla. Přespání oprávněné osoby ve vozidle na parkovišti, samo o sobě nezakládá skutkovou podstatu žádného deliktu.

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 770
Re:Vrak automobilu - 27/11/2009 18:12
Přísnější metr na vraky odstavené na silnicích přinese od 1. ledna 2010 novela zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Podle definice v zákoně dosud hrozí pokuta od pěti do čtyřiceti tisíc korun lidem, kteří "provozují" vozidlo bez pojištění odpovědnosti.

Díky doplnění příslušného ustanovení lze od ledna 2010 udělit stejnou pokutu i lidem, kteří ponechají své nepojištěné vozidlo na veřejně přístupné komunikaci.

"Novinka se dotkne lidí, kteří svá nepojištěná vozidla nechávají na veřejných parkovištích či u krajnic silnic. Často jde o porouchaná či nepojízdná auta, někdy může jít i o odstavené vraky," říká Jakub Hradec, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů.

Pokud již majitel nehodlá vozidlo provozovat, pak je podle Hradce řešením jen vyřazení auta z registru vozidel a odstranění z veřejně přístupné komunikace.

... bude to použito i ve Štětí ????
Doufám, že se nenajde další "výmluva", že nelze určit vlastníka ... a podobně


Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:Vrak automobilu - 28/11/2009 16:56
Platností novely zákona č. 168/1999 Sb. od 1.1.2010, se role Městské policie oproti původnímu znění nijak nemění. Strážníci budou i nadále oznamovat příslušnému orgánu podezření z přestupku či jiného správního deliktu pokud zjistí, že je provozováno, či na pozemní komunikaci ponecháno vozidlo, bez pojištění odpovědnosti.

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 770
Re:Vrak automobilu - 28/11/2009 18:45
... takže kdo je kompetentní ve Štětí "chytat" vraky aut ??? Státní policie ??? Ale tu tady přeci máme !!! A doufám, že spolu komunikujete ... nebo jak to je ???

Ale prosím, nepište mi tady výklad zákona či vyhlášky, prosím o "lidské" vysvětlení, jak je to tady s těmi kompetencemi. Děkuji

romaleo
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Vrak automobilu - 28/11/2009 20:50
Tak prosím nezapomeňte na obchvat v ulici U stadionu.....Za nedlouho se tam sice objeví vrakouš nový, ale i tak Mnohokrát děkuji.

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:Vrak automobilu - 29/11/2009 19:49
Ani nám se nelíbí nedostatečná pružnost odstraňování nepojízdných vozidel z komunikací a veřejných prostranství, už jen kvůli zakořeněnému mýtu mezi lidmi, že jejich odstraňování má na starosti Městská policie.
Znovu se tedy pokusím o objasnění skutečností, tentokrát bez odvolávání na právní normy.
1. I vozidlo, které se stalo vrakem, je stále něčím majetkem a ten nelze jeho majiteli odebrat jen tak. Likvidace podléhá pravidlům, jejichž součástí je i stanovená doba (vylepení výzvy k odstranění apod.)
2. Rozhodnutí o odstranění vraku z ulice vydává přísl. úřad (u nás odbor dopravy). Ne tedy Policie, ani Městská policie.
3. Strážníci vraky vyhledávají a jejich existenci oznamují přísl. úřadu. To ale může i Policista nebo kterýkoli občan.
4. Vrak ale není každé auto, které jen špatně vypadá, nebo s ním nikdo dlouho nejezdí. Co je vrak určují opět pravidla (již jsem zde několikrát podrobně popisoval).

A teď k vozidlům, na které není uzavřena smlouva o zákonném pojištění. Nepojištěné nemusí být jen vraky, ale třeba úplně nové auto. Novela zákona o povinném ručení neřeší vraky, ale všechna nepojištěná auta, která jsou provozována nebo odstavena na silnici. Pokutu za takto provozovaná vozidla uděluje opět přísl. úřad. Městská policie tyto vozidla vyhledává a oznamuje.

Vězte, že bychom opravdu rádi učinili více k uvolnění tak důležitých parkovacích míst pro normálně provozovaná vozidla, jejichž řidiči, kteří se vrací večer domů z práce, nemají často kde parkovat. Tyto skutečnosti si uvědomujeme a také je zohledňujeme při řešení některých přestupků špatného parkování.

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 477
Re:Vrak automobilu - 29/11/2009 21:29
Toto je poměrně zajímavé: 1. I vozidlo, které se stalo vrakem, je stále něčím majetkem a ten nelze jeho majiteli odebrat jen tak. Likvidace podléhá pravidlům, jejichž součástí je i stanovená doba
A jen to ukazuje v jakém bordelu žijeme. Když někde blbě zaparkujete tak Vás můžou odtáhnout, nebo vám dají botičku, tzn znemožní vám používat váš majetek případně ho odeberou. Ale když někde někdo nechá stát vozidlo, které nesplňuje podmínky aby mohlo do provozu, najednou se s ním nesmí nic dít protože je to něčí majetek. To je fakt kocourkov. Ale tak co čekat ve státě, kde se sbírají řidičáky za to, když si dáte SPZ za čelní sklo protože vám někdo nacouval do auta a urazil ji.

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:Vrak automobilu - 30/11/2009 09:03
Nechtěl bych opět zabředávat do právních rozborů této problematiky, proto jen velmi stručně. Jde o dvě odlišné situace:
1. vozidlo špatně parkuje, tudíž bezprostředně překáží provozu, proto může být ihned odtaženo.
2. vozidlo, které parkuje správně, se stalo vrakem, nepřekáží tedy bezprostředně, proto jeho následnému odtažení předchází výzva a majiteli je dána určitá doba k odstranění.
Osobně bych se přikláněl, po letitých zkušenostech s touto problematikou, k okamžitému odtažení vozidla, které se stalo vrakem. Další záležitosti by byly řešeny následně, stejně jako u špatného parkování.

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 477
Re:Vrak automobilu - 30/11/2009 18:24
Samozřejmě v tom se shodnem. Ale poznámka, pokud auto stojí tak, že evidentně překáží provozu, je jeho odtažení jistě na místě. Pokud stojí na placeném parkovišti bez placení, tak provozu nepřekáží a přesto může být odtaženo. A to si myslím je analogické tomu, když někde parkuje vrak, který nemá zaplacené PovRuč.

Všudezdejší
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Vrak automobilu - 27/07/2010 08:49
Tak máme za barákem ceduli, že dnes od 8hod do 17hod se tu nesmí stát....bude se obnovovat značení a dá-li bůh se možná i zamete (jinak tedy už nevím kdy)Tak uvidíme, jestli se něco bude dít s chronicky zaparkovanými auty. Alespoň prosím ten lísteček za stěrač, i když tím to asi opět skončí Ale alespoň člověk bude vědět, že i policie ví. Děkuji a krásný den!

Občan Štětí
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Vrak automobilu - 28/07/2010 19:19
Zdravím, podle mě město Štětí neodtáhlo ještě ani jeden vrak. Ani nevím jestli máme nějaké místo kam ty to vozidla ostavit a jestli musí být hlídané? Postup je přeci jednoduchý, dají se značky zákaz zastavení pro úklid a neposlušná autíčka jsou pryč. Nějaké focení, dopisování, zjišťování je k ničemu-chce to akci. Ty majitelé stejně čekají, až to někdo zlikviduje za ně. V Praze špatně zaparkujete a než si dojdete pro zmrzlinu, tak máte auto na podvalu a musíte platit. Těch vraků po Štětí podle mě moc není.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>
Kontaktní adresa:
Město Štětí
Mírové náměstí 163
411 08 Štětí

Telefon: +420 416 859 315
E-mail: mesto@steti.cz

Datová schránka: fypbba8
Podatelna: epodatelna@steti.cz

Všechny kontakty MěÚ
Květen
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
30.05.2023 (18:00)
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
31.05.2023 (18:00)
červen
KulturaVýstava: Kámasútra
01.06.2023 (08:00)
KulturaVýstava: Kouzlo pří...
01.06.2023 (09:00)
KulturaDětský den
01.06.2023 (15:00)
Kino ŠtětíSuper Mario Bros. v...
01.06.2023 (18:00)
Kino ŠtětíSpider-Man: Napříč ...
02.06.2023 (17:30)
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
02.06.2023 (20:00)
SportFotbal - FK Admira ...
03.06.2023 (10:15)
KulturaDen dětí
03.06.2023 (14:00)

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoKrabice oblečení na holčičku cca 0,5-1rok (jarní+letní)
Dětské oblečení a obuv (24.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoIKEA patrová postel Swärta 2x
Nábytek (23.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám vestu SAM73
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám sportovní boty SUPRA
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám sálovou obuv NIKE
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPoptávka pronájmu zahrady ve Štětí či blízkém okolí
Zahrada (09.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPánské kraťasy
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (04.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoKola ŠKODA FABIA 2
Auto (28.04.2023)
Inzerát obsahuje fotostavebnice MECCANO Truck 4x4 10v1
Hračky a ostatní (20.04.2023)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek