www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Dnes je Neděle, 14. srpen 2022, svátek má Alan, zítra Hana
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:rozbité sklo - 20/11/2009 02:56
Tak jako Vy, bych zde i já mohl neustále rozebírat, dementovat, tvrdit domněnky a vyvolávat pocity tajemna kolem Vašich tvrzení. Kdosi mi zde již radil, abych se nenechával opětovně vyprovokovat k vzájemným chytáním za slovíčka. Takto bychom se zde mohli dohadovat do nekonečna. Co jsem mohl, sem Vám sdělil, odpovědi na Vaše ostatní otázky získáte nahlédnutím do příslušných účetních položek, zápisů z jednání rady či zastupitelstva buď Vy sám, nebo o to požádejte prostřednictvím některého zastupitele kontrolní výbor, pokud chcete zůstat v anonymitě. Mému výčtu položek byste třeba nakonec stejně opět nevěřil.
Že Vám Ing. Andrt již odpověděl, jsem nepostřehl, moje chyba. Alespoň jste si mohl ověřit, že čísla souhlasí.
Abych výslovně požadoval uvedení svých připomínek, návrhů či přání do zápisu z jednání zastupitelstva nebylo bohužel běžnou praxí. Máte pravdu, že teď by se mi takový zápis třeba hodil.
Skrývat nemám co, činnost nás zaměstnanců ale i zastupitelů je průběžně kontrolována a také prochází auditem KÚ.
Opakovaně jsem Vám odpověděl, že jsem výběrové řízení na dodavatele kamerového systému nepřipravoval, ani jsem ho nevybíral a přesto mi nevěříte. Není nic nelogického, když věc, kterou následně spravuji, vybere někdo jiný. Např. na služební vozidlo MP jsem zadal požadavky v rámci schváleného rozpočtu, podklady pro výběr připravil vedoucí odboru vnitřních věcí a školství a výběru nabídek komise jsem se neúčastnil. Nákup nakonec ještě musela schválit rada města.
Automatický pohyb kamer nám funguje již od začátku. Praxe ale ukázala, že je vhodnější tuto funkci v plném rozsahu nevyužívat. Obsluha kamer jsou lidé, a pokud nebudou nuceni kamery ovládat manuálně, budou je sledovat méně a navíc nebude možná žádná kontrola, zda kamery obsluha sledovala.

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:rozbité sklo - 20/11/2009 07:25
Jen chci uvést na pravou míru, že J. Hykl "neopisoval" z mého příspěvku. Psali jsme ho zjevně paralelně, což se při těchto diskusích může stávat.

Naopak - já si ověřoval v účetnictví především hodnotu kamerového systému tak, jak ji máme zavedenu v majetku. Ostatní informace týkající se provozu tohoto systému jsem uváděl na základě vyjádření právě J. Hykla, které víceméně obdobným způsobem popsal v příspěvku vlastním.

servác
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 20/11/2009 12:49
Dobrý den Pane Hykl
Vaše jednání je přece příčinou mých spekulací. Ani na okamžik neuvěřím tomu, že by jste si tuto skutečnost neuvědomoval. Počínaje 5.11 jste byl opakovaně dotazován na cenu systému,
ve svých obsáhlých příspěvcích jste ale na dotaz neodpověděl, přesto, že Vám byla již v té době tato informace prokazatelně známa, jak vyplývá z prohlášení vedoucího ekonomického odboru: „Co se týče provozu kamerového systému a s ním spojených nákladů - je toto plně v kompetenci ředitele městské policie, který je správcem této kapitoly rozpočtu.“ (citace z příspěvku Ing. Andrta). Požadovaný údaj jste poskytl až 19.11, po jeho zveřejnění
Ing. Andrtem. Pokud jste snad v někom vyvolal dojem, že konkrétní informace poskytnete až ve chvíli, kdy už nemáte na vybranou, není to má vina.
Ohledně uvedeného příkladu s nákupem služebního vozidla, podle mých informací jste určil značku a typ vozu. Předmětem výběrového řízení už bylo pouze určení prodejce.
Podívejte, oba víme, proč se mnou ještě setrváváte v disputaci, přesto, že je více než zjevné jak rád by jste ji opustil. Nechcete, aby došlo ke ztrátě důvěry v nakládání s veřejnými prostředky vaší osobou, nedivím se Vám. Nepochybuji , že je Vám stejně tak jasné, že
neochota sdělit zde odpovědi na zcela konkrétní a jednoduché dotazy týkající se nákupu vybavení z veřejných peněz vyvolá možná zbytečné , ale naprosto pochopitelné podezření.
Nechápu tedy Vaše jednání. Nechci nic než účtenku, to je celé. Místo aby jste s využitím Vám tak snadno dostupných údajů zabránil dalším „nepodloženým“ dohadům a dokázal zde všem, že není co skrývat, odmítáte mi nyní odpovědět s tím, že bych Vám stejně nevěřil. Užíváte si také absurditu celé situace?
Mám pro Vás návrh, vyhnu se jakýmkoliv dalším dotazům, požadavkům a spekulacím do doby, než budu mít v ruce nějaké obstojné podklady. A vy zde sepíšete seznam položek veškerých součástí stávajícího kamerového systému, s přesným určením typů, ceny a data pořízení v nyní již známé celkové hodnotě. Nebude to jistě nijak obsáhlý seznam. A na mě bude získat, skutečně věrohodnou expertízu, která by beztak musela odhalit nesrovnalosti v řádech desetitisíců. Čeho by jste se měl obávat? Udělejte to, jako vstřícný krok, odpověď na tento dotaz Vás nijak zvlášť nezaměstná, všechny údaje máte k dispozici. Nehrajte se mnou „hledej šmudlo“, nevyvolávejte nadále dojem, že vám nezbývá, než doufat, že se k těm tajuplným informacím nedostanu, ukončete debatu dřív, než Vašim kolegům z městského úřadu dojde, že za Vaše jednání ponesou v důsledcích odpovědnost i oni sami a že je na čase cosi podniknout.

servác
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 21/11/2009 23:26
Vážený pane Domorázku
Jsem rád, že jste nakonec překonal překážky bránící Vám ve vyjádření.Ujišťuji Vás, že nemám nikterak v úmyslu odhalovat tajemství Vašeho předchozího zaměstnavatele. Je mi ovšem záhadou jak ve shodě s Vaším kolegou panem Hyklem zatvrzele odpovídáte na otázky, které nejsou vysloveny a těm vysloveným se vyhýbáte. Obhajujete kamerový systém a jeho přínos společnosti, ale to je zbytečné mrhání silami pane Domorázku. Zřízení kamerového systému zde nikdo nenapadá. Nikdo zde nechce lynčovat člověka, který přišel s nápadem na jeho zřízení. Diskuze vznikla na základě konkrétního případu odcizení vozidla a vyvolala jistou reakci lidí s podobnými zkušenostmi spekulujících o účinnosti KS v noci. Ale ani otázka kvality KS již není obsahem mých dotazů.
Nyní, když dovolíte pane Domorázku je předmětem mého zájmu pouhá dokumentace uvedeného poptávkového řízení, faktury dodavatele, případná studie jež by v případě profesionálního přístupu měla realizaci takového projektu předcházet, tedy pokud existuje. A smlouvy mezi městem a firmou Slamont, pro vyloučení možnosti hrazení údajně bezplatného servisu jinou formou. K těmto dotazům mě přivedl obsah sdělení pana Hykla, vyvolávající podezření ze zneužívání finančních prostředků města. Nepodsouvejte mi prosím snahu vyřizovat si zde osobní účty. Ostatně nedovedu si ani představit jak bych mohl něco takového provést na základě žádaných informací.
Žádám Vás pane Domorázku, aby jste dané informace zveřejnil na webu města a neskrýval se za §16 zákona 128/2000 Sb. Tento zákon podporuje korupci. Míru korupce je možné odhadnout podle překážek bránících v přístupu k informacím. Tento zákon vyžaduje, aby se každý žadatel při své žádosti o informace legitimoval a vystavoval se následně možnosti perzekucí. Představte si příklad. Jsem podnikatel využívající prostory vlastněné městem a jako občan si dovolím kritiku vyvolávající nelibost vedení města, které mi poté nemusí obnovit smlouvu, nebo využije dočasného zdržení při platbě nájmu a vypoví mě ze svých prostor, nebo jsem zaměstnanec města, nebo třeba Váš příbuzný, pane Domorázek. Město je instituce disponující možnostmi a ty jsou v rukou lidí...Nehodlám zde nikoho ostouzet, neoprávněně napadat, ani pomlouvat. Doslechl jsem se celou řadu nechutností týkajících se Vašeho údajného spojení s panem Hyklem, pod ochranou starostky města. Neznám Vás a nevěřím tomu. Nechci nikoho poškodit. Má víra ale pod vlivem neustálého mlžení a vyhýbavých odpovědí slábne. Nejsem příznivcem konspirativních teorií, ovšem věřím, že pokud volání po větší účasti veřejnosti na řízení státních institucí nejsou jen slova, nebo levná anketa sloužící k zjištění toho co přinese nejvíc popularity před nadcházejícími volbami. Budete muset přistupovat k občanům s mnohem větší otevřeností, než je tomu nyní. A především se to týká nakládání s veřejnými financemi. Nežádám Vás o nic jiného, než zveřejnění uvedených informací, které jsou Vám podle obsahu Vašeho vyjádření alespoň v jisté míře evidentně známy. Jste správcem věcí veřejných! Tak je zveřejněte. Jsem ochoten na své náklady nechat provést analýzu spočívající na zjištění zda ceny zaplacené městem odpovídají tehdejším ceníkům. Chci vědět jakým způsobem se rozhodovalo a rozhoduje při nakládání s veřejnými prostředky města. Věřím, že máte radost z tak odpovědného občana a nechcete být nadále s Vaším kolegou vystavován podezřením. Přesto jsem se k dnešnímu datu setkal s otevřeným přístupem pouze ze strany pana Ing. Andrta, který ovšem nedisponuje relevantními informacemi. Vy ano. Je tedy pouze na Vás jak s nimi naložíte. Věřím, že pokud je tato debata sledována i jinými občany našeho města, promítne se Vaše jednání i do výsledků voleb v nichž patrně hodláte kandidovat.

jarda
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 29/12/2009 17:08
Zdravím.Mě rozbíjejí sklo u auta dost často.Chtěl jsem se zeptat:Chci si do auta na ulici kde se běžně parkuje,zabudovat kamerový systém. (není tak drahý)Pokud kamera zachytí vandala a já poběžím na policii s pořízenou ahrávkou,nedopouštím se sám přestupku na ochranu os.údajů?Děkuji Jarda

Klotylda
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 01/08/2010 23:50
Normální občan by měl mít peška,padák a další vybavení dle svého uvážení.Nezbytnou podmínkou jest ovšem zdržení se nadměrné konzumace jakýchkoli látek způsobujících nežádoucí změny v chování se na veřejnosti. Tož přeji hezký den všem normálním občanům

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoProdej chaty Štětí
Domy (12.08.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem garáže
Práce a služby (10.08.2022)
Inzerát neobsahuje fotoUkončení
Spotřebiče (07.08.2022)
Inzerát neobsahuje fotoProdám dubové parkety
Nezařazeno (29.07.2022)
Inzerát neobsahuje fotoAutosedacku maxi cosi
Práce a služby (11.07.2022)
Inzerát obsahuje fotoKočárek britax
Práce a služby (11.07.2022)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronajem
Práce a služby (22.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdej byt 1+1+lodžie, Alšova, Štětí
Byty (16.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoGarsoniera k pronájmu Počeplice
Byty (13.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoDvoupatrová postel 90x200
Práce a služby (11.06.2022)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek