www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 2.6°C
Dnes je Čtvrtek, 20. leden 2022, svátek má Ilona, zítra Běla
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
servác
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 19/11/2009 00:58
Pořídili jste kamerový systém a nyní Vám došlo, že by někdo měl i sledovat obrazovky?
Ok, to nic, příčina a následek, kauzalita v praxi. Podívejte, tak nic ve zlým, co ta sranda stála a kdo s tím přišel, to přeci není útok proti Vaší osobě, no tak, já to nikomu nepovím, slibuju.

Bonifác
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 19/11/2009 10:02
zvýraznil jsem pár statí, abyste o něco nepřišel - nepřišli.
A to, že se ředitel MP pan Hykl pere za další lidi na služebnu a to, že operátorka prostě nestíhá všechno byste se dozvěděl, kdybyste chodil za veřejný zasedání zastupitelstva. Mě už by to na jeho místě nebavilo, pořád takhle na takový napadání reagovat. nemůže za všechno co Vy si myslíte, že může. a panu Hyklovi přeju, aby měl nervy jako špagáty!
Bonifác
jo P.S. to, že je kamerový systém nekvalitní se dozvíte hned na začátku, nebyly peníze.a je to jenom podpůrnej prostředek ale nechci se hádat, jenom mu furt nandaváte psí hlavu

Popis kamerového systému.

Stávající městský kamerový systém ve Štětí byl realizován s ohledem na omezenou výši pořizovacích nákladů prostřednictvím barevných digitálních kamer s dálkovým ovládáním. Kamery mají horizontální zorný úhel 90-35 st. 25 až 30x optický zoom což znamená, že v určitou chvíli kamera zaznamenává jen výseč celkového zorného pole (pokud je pozice kamery s určitého místa vidět, neznamená to, že kamera nutně „vidí“ zrovna právě tuto pozici) a rozlišení 640x480 do 3 luxů, tedy zařízení primárně určené pro denní provoz. Noční provoz v rámci přijatelného rozlišení je podmíněn zajištěním dostatečných stabilních světelných podmínek sledovaného prostoru. U kamer nejsou použity pomocné světelné ani infra zdroje, proto lze využívat pouze světla stávajícího pouliční osvětlení. K dosažení přijatelné úrovně záznamu je v nočním režimu nutné korigovat expozici pro každou kameru a kamery přepínat do nočního (černobílého) režimu. Toto má však svá úskalí např. v podobě přeexponování záběru světly projíždějících vozidel, zvýšení zrnitosti detailu apod. Rychlost odezvy kamery na požadavek obsluhy, je omezena kapacitou stávajícího přenosového kanálu, tj. využitím technologie kabelových TV rozvodů, prostřednictvím kterých jsou kamery připojeny na centrální pracoviště. Reakce kamery na povel má tedy jistou prodlevu, proto s ní nelze zcela efektivně sledovat např. pohybující se vozidlo. Umístění kamer ve městě bylo koncipováno jednak s ohledem na účelnost, tj. co největší pohledové možnosti, návaznost pokrytí, ale také na noční světelné podmínky a dostupnost kabelových TV rozvodů. Vliv na pohledové možnosti kamer má také stav vegetace (v letních měsících omezují některé pohledy listy stromů) a v noci pak funkčnost pouličního osvětlení.

Takto koncipovaný kamerový systém byl zvolen rozhodnutím zastupitelů města na prosincovém zasedání v roce 2003 s ohledem na absenci státní dotace, kterou byly u větších měst podobné systémy podpořeny. Náklady na jednu kameru sofistikovanějšího systému (přenos obrazu prostřednictvím radiového přenosu nebo přenosu prostřednictvím optických kabelů) dosahují částky kolem 1 mil. Kč. Náklady na naší kameru (přenos dat je realizován vyhrazenými kanály rozvodů kabelové televize, tj. s omezenou přenosovou rychlostí) je cca 200.000 Kč. Prostřednictvím našich kamer lze v denní době s vysokou pravděpodobností identifikovat osobu, registrační značku vozidla, či předměty menších rozměrů, stejně tak v noční době v některých dostatečně osvětlených místech. V noční době pak lze rozpoznat pohyb osob a vozidel a provést tak případný zákrok při narušování veřejného pořádku, vloupání, rvačce, nehodě, požáru apod.

Současné záznamy pohledů všech kamer jsou pořizovány v místě obsluhy na HDD serveru s kapacitou 250 GB, přičemž kopie je z důvodu zajištění bezpečnosti dat zdvojena. Vzhledem k úspoře kapacity jsou využívány detektory pohybu kamer, nejsou tedy zaznamenávány statické pohledy tj. stav, kdy v zorném poli kamery nedochází k žádnému pohybu. Export zaznamenaných dat z HDD lze provést dvěma způsoby a to komprimací do formátu AVI (film) nebo JPG (jednotlivé snímky). Exportem však dojde k částečnému zhoršení kvality záznamu, proto je v některých případech vhodné analyzovat přímo zdrojové soubory. To lze samozřejmě pouze prostřednictvím odpovídajícího SW.

Dalším aspektem našeho kamerového systému který je třeba vzít v úvahu, je způsob obsluhy kamer. Obsluha stávajících osmi kamer je jen jedním z úkolů, které zajišťuje operátorka. Ta současně také řeší přestupky, zpracovává informace, udržuje radiové spojení a vyřizuje telefonní hovory, uklízí služebnu, sepisuje zápisy o podaném vysvětlení, úřední záznamy, vede statistiku, obsluhuje PCO atd. To může mít za následek prodlevu ve zjištění důležité události či její úplné přehlédnutí. K zajištění nepřetržité obsluhy kamerového systému by bylo třeba přijetí dalších čtyř zaměstnanců. Tento model se osvědčil ve městech, které provozují obdobné kamerové systémy.

Následujícím přechodem na optickou síť dojde ke zlepšení přenosové rychlosti dat z kamer a tím i ke zlepšení kvality obrazu.Kamerový systém slouží jako podpůrný prostředek při práci městské policie. Strážníci jsou operátorkou často směřováni do míst na základě vyhodnocení situace z kamer, např. při podezřelém pohybu osob kolem zaparkovaných vozidel, nádob na odpadky apod. V několika případech jsme zakročovali proti fyzickému napadení, rvačkám a krádežím, které byly kamerami odhaleny. Velmi často se nám také stává, že kamerou odhalíme opilce, který pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek upadne na ulici a není schopen již vstát. Pravidelně jsou kamerami dokumentovány drobné přestupky (znečišťování veřejného prostranství, dopravní přestupky či přestupky při venčení psů apod.)

Pomocí městského kamerového monitorovacího systému (MKDS) lze zlepšit dohled nad bezpečností občanů, zvýšit úspěšnost zásahu proti pachatelům trestné činnosti, zejména při vloupání do motorových vozidel, ale i proti osobám, které různým způsobem narušují veřejný klid a pořádek, případně ničí společný či soukromý majetek.

servác
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 19/11/2009 11:40
Neztrácejte nervy bratře Bonifáci, každý má přeci právo se zeptat na věci veřejné, učiní-li tak přijatelnou formou. Nicméně děkuji za přiznání kvalit kamerového systému města. Konečně posun. Dovolte mi příteli několik úvah před tím, než spolu zapějeme koledy a oslavíme chvíle klidu a míru. Tak zaprvé, pokud nemám dost peněz, tak se nesnažím koupit cokoliv, ale vyčkám. Technologie se vyvíjí, ceny klesají, nesnažím se opatřit si novou technologii mezi prvními, to je hobby bohatých. Já počkám, za své peníze dostanu jen o chvíli později mnohem více a především, pokud právě není k dispozici možnost čerpání státní či unijní dotace, počkám a usiluji o ni při nejbližší příležitosti. Pokud se totiž neuváženě pustím se svými drobnými do budování vlastního kamerového systému, prudce snižuji svou šanci na přidělení dotace v době, kdy je dostupná. Využiji doby k naplánování systému a jeho zbudování navrhnu do nejkratšího časového úseku tak, abych nemusel řešit případné problémy s technologicky zastaralými celky. Jistě si i najdu čas na zvážení potřeby náležitého využití systému svým personálem. Dotazuji se firem, zúčastňuji se předvádění jejich systémů, sepíši o veškerém svém konání zprávu. V případě dotazů z ní vycházím, pomohla mi přeci k zdůvodnění realizace systému před zastupiteli občanů mého města. Žádné údaje neskrývám, odpovídám na dotazy přímo - šlo u můj záměr a já jsem přesvědčen o jeho přínosu, nikdo mi nemůže nic vyčíst a pokud ano, věnoval jsem mnoho času každému aspektu svého záměru a jsem připraven vést debatu.
To je normální přístup odpovědného pracovníka. Pokud ale bylo mým záměrem cosi jiného a veškerý veřejný prospěch z pořízení KS byla pouze záminka k lukrativní zakázce. Potom navrhnu systém, který nikdy není dostatečný, nikdy není vyhovující (jen v případech, kdy by se někdo začal šťourat) a nikdy není hotov. Postarám se, aby se nikdo nedostal k výběrovému řízení, a aby nebyl nikdo schopen říct, kolik to vlastně stálo. Není mi pana Hykla líto, pokud by byl odpovědný zaměstnanec, k téhle debatě by nedošlo.

Blažena
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 19/11/2009 11:53
Dobrý den. Serváci Tvé otázky se zdají být logické, proč myslíš, že zainterosovaná místa mlčí? A 200 tisíc za kameru se mi taky zdá dost, to jen pro Bonifáce.

Stáňa
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 19/11/2009 12:10
Zdravím. Taky bych přihodil jednu perličku do mlýna. Jednou jsem koukal na televizní noviny, běžel tam záběr z naší bezpečnostní kamery. No a ten záběr byl žalostnej. Jednalo se o záběr na okradenou důchodkyni(záběr byl pořízený za bílého dne). No a proto si myslím, že ani přes den ty kamery moc dobře nesnímají. A ještě si vzpomínám, když záběry byly na internetu, tak přes den to jak štak šlo, ale v noci bych nepoznal lautr nic.

Bonifác
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 19/11/2009 12:20
ten článek jsem Serváci našel vlevo v sekci Městská policie v "kamerový systém" a celý překopíroval. Je možný, že Vám o tom nechce nikdo sem nic psát s ohledem na to, že jste si to měl najít sám.
Nebo aspoň o tom, kdy a za kolik
s vývoje máte pravdu, ale pokud by to brali takto TAK OBVZLÁŠŤ V KAMERÁCH, POČÍTAČÍCH A PŘENOSECH DAT by bylo čekání nekonečný, protože to jde tak nahoru, že by na lepší a lepší technologii mohli čekat furt. To, že čekali kolik let do toho roku 2003 a chtěli dotaci, to zohledněte. Fakt, že dotaci nedostali nastal a tak město kamerový systém realizovalo z vlastních prostředků. To se prostě stane, že dotaci nedostanu, i když ji chci, nebo potřebuju.
Nechci se Váma Serváci hádat, máte sice připomínky, které Vám jako občanovi náleží, ale on ten hykl taky za všechno nemůže. Máte osobní problém s ním přímo? přijde mi to. Ale nechci Vás neoprávněně napadat, to zas ne.
Nejsem si jistej, ale on tu pan Hykl někdy napsal, že on vybíral kamerovej systém? musíme si uvědomit, že je to normální zaměstnanec a že zas až takový práva nemá. byl jsem na tom předminulým zasedání a ředitel MP tak se snažil obhájit novej turniket. Mimo jiné tam taky padly argumenty na to, že prostě ve dvou na hlídce všechno nestohnou a já si to myslím taky. Chceme od nich zázraky, ale že na to nemaj lidi, to už nikoho nezajímá, chceme jenom ty zázraky. ale to sem odbočil od kamerovýho systému. Mě osobně by se líbil člověk, kterej by rejdil kamerama kam až kamera dohlídne, ale zároveň by NECHYBĚL nikde jinde!!!! takže ne, že to dělá asistentka operátorka nebo kdo, která má na starosti milion jinejch věcí, jak sme se mohli dočíst v článku o kam.systému. Prostě člověka, aprotože je to nepřetržitý provoz, tak 2, který by pořád koukali na kamery. P/ak bych mohl mentorovat, jakto, že kamera nezahlídla jak mi kradou auto nebo okno nebo rádio! ale on Serváci ty lidi nejspíš neobhájí a podle mýho to není jeho schopností nebo neschpností argumentovat na zasedání, kde mu ty lidi schvalujou. je to tím, že nikdo, nikomu by se asi nelíbilo, kdyby na MP bylo hodně lidí, kdyby snad někdo měl pocit, že ta kamera žaž tak důležitá není, aby ji obsluhoval a jenom ji jeden člověk, jedny další mzdový a sociální náklady. on nový lidi obhajuje, ale my, nebo defakto zastupitelstvo to slyšet nechce. jsou to prostě peníze navíc, no ale to zas nechceme slyšet my, lidi, který "to" nezajímá.
je to složitý
ach jo
pospíchám, sorry za pravopis, chyby, překlepy.

servác
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 19/11/2009 13:08
Pomíjíte podivnost, nebo spíše nehoráznost samotného faktu, že by se na výběru systému nepodílel vedoucí odboru pro jehož správu je systém určen. Zaměňujete jakýsi článek za podklady výběrového řízení, které nás zajímají. Děkuji za návod, ale odmítám se spokojit s výpočtem celkových nákladů prostřednicvím násobení počtu kamer krát 200000. Tolik očividných snah mlžit připravilo našeho oponenta o veškerou důvěryhodnost. Nyní chceme konkrétní data. Jak jste si mohl právě na aktuální problematice turniketu povšimnout, jde o zařízení určené ke správě a použití odboru pana Hykla. Z jeho strany tedy logicky vychází samotný podnět i zajišťování výchozích požadavků pro výběrové řízení. Pročpak tomu tak není u kamerového systému? Jde přeci o ještě mnohem významější projekt. Vám tohle přijde normální? Chcete být v situaci kdy máte plnou odpovědnost, ale žádnou pravomoc? Přesně to se řiditeli městské policie údajně přihodilo. Měl by protestovat už z principu a dnes si mohl v klidu umýt ruce. Víte, já ovšem tomuhle jeho tvrzení nevěřím, ne proto, že bych proti jeho osobě něco měl, ale proto, že taková situace postrádá logiku. Děkuji za přednášku o nekonečném čekání, ale tím nechcete jistě popřít fakt, že technologie, jako takové jsou chvíli po té co se dostanou na trh mnohem dostupnější,nebo ano? Nemluvě o tom, že by Vám malý odklad při jisté snaze mohl umožnit dosáhnout na dotaci a nesmírně usnadnit realizaci vašeho záměru a zajisté by se vám dostalo i náležitého a zaslouženého ocenění ze strany zaměstnavatele i spoluobčanů.

servác
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 19/11/2009 13:43
A promiňte bonifáci, či bonifáco, zapoměl jsem se vyjádřit k poslednímu bodu Vaší obhajoby, otázka efektivního dohledu nad provozem kamer měla být přece předmětem původních studií, předcházejicích realizaci záměru. Aby bylo jasno, pro případ, že by jste měl/měla blízko k MP. Nechtěl bych si vyměnit místo s našimi strážníky, vážím si jich. Věřím, že naprostá většina odvádí své povinnosti tak dobře, jak jen dovede. Chci jen vědět jak, co a za kolik, nic víc a detailně prosím, pro účely konzultace s odborníky.

Bonifác
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 19/11/2009 14:27
Nemám ani blízko k mp. nemám s nima nic. nemám ani nic s úřadem, jenom jsem našel tady na stránkách pár odpovědí na Vaše otázky Serváci, Serváco
máte sice logický připomínky, ale všechno házet na hlavu Hyklovi? úplně všechno? taky musím v práci pracovat s něcím, co vymysleli jiní a já s tím nic nenadělám. to je jen vsuvka, netuším, zda mohl pan Hykl ovlivnit nějak zásadně výběr kamer v roce 3.
já Vám bohužel odpovědi dát nemůžu, jen jsem se zapojil do diskuze s tím, co si o věci myslím já. já, já a jenom já
já třeba jsem pro kamerový systém, pro víc kamer, ale pro kvalitnější obraz. jaký je ten obraz dnes, kdy už nám není umožněno se na záběry podívat netuším. já třeba bych chtěl, aby bylo pokryto celé město (venkovní plochy), ale kvalitně. v tom článku píšou něco o tom, že signál bude zlepšený s digitalizací? nebo s čím.. to už nevím.
Serváci, díky za diskuzi, ale už se v tom motám! a taky nechci vypadat, jako že sem z mp nebo z města a tolika se jich teda zastávám. je to prostě jen můj pohled. ale díky Honza

servác
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 19/11/2009 15:47
Promiňte Bonifáci, ale to nejsou odpovědi na mé dotazy, také tu nemluvíme o Vás a vašich zkušenostech a nemám vážně nic proti Vašim přáním. Pokud to nebude přímo k věci, možná bychom měli nyní nechat prostor ke konečně konkrétním příspěvkům povolaným.

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 477
Re:rozbité sklo - 19/11/2009 17:10
Pan Hykl:

Děkuji za analýzu, upřímně je to dost tristní závěr, i když z poměrně malého vzorku, že kamery odhalily pouhých 13,9% deliktů, které byly spáchány tam kam kamery mohou vidět. Určitě zajímavý podnět pro zastupitelstvo až budete zase žádat posilu, která by mohla kvalitně obsluhovat kamery.

AD kvalita systému. No holt ne nadarmo se říká, nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci. Ale to teď už nezměníme, takže je třeba alespoň naplno využít to co je k dispozici.

Jirka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 19/11/2009 19:51
Jen malá připomínka...kamery by měly sloužit hlavně prevenci, aby si lidi dávali víc pozor. Nemaj sloužit ke "šmírování" lidí typu - jde maník kolem auta, tak ho hned zaberu, co kdyby něco ukradl...a to už vůbec neřeším, že takových maníků může jít v jednu chvíli několik...a kam se má pak kamera dívat...tím nechci omlouvat fakt, že obsluha sedm hodin s kamerou nehnula...ale chybama se člověk učí a kamera už se asi hýbe automaticky...ale pořád to bude o náhodě, jestli něco zrovna zachytí...matematika mi moc nejde, ale 14 procent není až tak špatný když vezmu, že v jednu chvíli dokáže kamera sejmout ???cca. 1/4 plochy (90 stupňů)???, tak to sice úplně neodpovídá, ale i tak je to slušné procento...
já bych byl spíš pro variantu automatického nahrávání a vyhnat měšťáky do ulic...ať chodí venku a kameru ať maj jen jako podporu, když už se něco stane...

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:rozbité sklo - 19/11/2009 22:09
Kritizujete mě zde za to, že neposkytuji dostatečně vstřícné odpovědi na Vaše otázky týkající se kamerového systému. Nemohu se zde ale vyjadřovat ke skutečnostem, kterých jsem se neúčastnil, nejsem totiž mluvčí úřadu, ani anonym.
Když vyjde najevo fakt, že jsem kamery asi přece jen nevybíral, pokoušíte se mi vnutit alespoň jakousi nepřímou vinu tím, že jsem proti tomuto výběru neprotestoval. Jedním dechem pak tvrdíte, že tyto útoky nejsou vedeny proti mě. V jednom ale pravdu máte, zavinil jsem si to sám, svojí vstřícností, chutí Vás informovat, vyvracet fámy a pomluvy a přiblížit Vám co možná nejvíce aspektů naší práce. Jak se ale u nás v Čechách říká, „za dobrotu na žebrotu“. Přesto když dovolíte, Vám znovu odpovím.
Realizace kamerového systému byla splněním jednoho z bodů programu většiny politických stran. Kdo s tím tedy přišel ? Politici, jako s většinou projektů určených pro Vás občany.
Než v r. 2003 došlo k rozhodnutí zastupitelstva k pořízení kamerového systému, předcházela tomu rozsáhlá diskuse na pracovním i řádném zasedání, kterých jsem se zúčastnil i já. Škoda že jste tam nebyl i Vy, třeba byste všechny přesvědčil, že kamery jsou fatální chyba.
Před těmito jednáními jsem viděl kamerové systémy v jiných městech a to jak ty „drahé“, tak ty „lacinější“. V diskusi jsem sice vyslovil přání, realizace toho dražšího, kterým se nepřenáší jen data, ale celý obraz, když ale padaly argumenty proti, omlouvám se, ale výpověď z práce jsem kvůli tomu nedal. V té době byly kamery „dražšího“ systému lépe ovladatelné a měly lepší rozlišení. Jeho pořízení by ale vyšlo asi na dva miliony (základ + 2 kamery). Zastupitelé ale nebyli ochotni investovat takové prostředky z vlastních zdrojů a pro poskytnutí dotace MV z fondu prevence kriminality jsme nesplňovali podmínky počtu obyvatel. Další dotační titul tohoto okruhu byl v nedohlednu, proto zastupitelé tedy rozhodli o pořízení kamerového systému s přenosem dat. Realizaci tohoto systému navíc podporoval i fakt existence rozvodů kabelové televize v celém městě, po kterých mohla být data přenášena. To se mimochodem děje celých pět let úplně zdarma. Stejně tak nás nestojí nic ani opravy od Slamontu. Převzetím systému společností RIO Media, a.s. se datový tok zvýšil a obsluha i kvalita obrazu se zlepšila. Dalším přechodem na optickou síť budeme moci sledovat až 50 snímků za sec. což je již velmi kvalitní obraz on-line.
Na to, že bude obsluha kamer zajišťována operační službou, která při tom bude dělat i další práci jsme nepřišli až teď, byl to kompromis, se kterým do věci zastupitelé šli. Takto ale obsluhují kamerové systému téměř ve všech městech, někde funguje dokonce i bez obsluhy. My budeme mít navíc po realizaci vstupního turniketu na ubytovnu města pracovníka, jehož jednou z náplní práce bude i obsluha kamer, což v kombinaci s operátorkou zajistí nepřetržitý dohled. To je také jedna z podmínek pro možnost podání žádosti na dotaci z fondu prevence kriminality, o kterou budeme žádat.
Kdybyste se zeptal na náklady rovnou mě, už byste informaci měl. Nechtěl jsem odpovídat za Ing. Andrta, jehož jste se výslovně ptal. Navíc z popisu kamerového systému objem nákladů na jejich pořízení skutečně vyplývá. Cca 210.000 Kč, na jednu kameru. Pokud chcete přesně, tedy 1.684.547 Kč. Pro porovnání, náklady na jednu kameru s přenosem obrazu by činily cca 1 mil. Kč. K tomu si je třeba ale uvědomit, že do těchto nákladů se počítá záznamové zařízení (dva servery), dva LCD monitory, software pro záznam a ovládání kamer včetně jeho upgrade, routery, modemy, osmimetrové betonové sloupy, držáky kamer, rozvody, výkopy, protlaky pod silnicemi a chodníky, náklady na instalaci apod. Faktury jsou k dispozici na ekonomickém odboru. Běžnou údržbu (opravu občasného výpadku, zálohování, upgrade, změny nastavení apod.) dělám sám v rámci běžné práce. Přeji všem klidný večer.

servác
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 20/11/2009 00:45
Vážený Pane Hykle, je až podivuhodné , jakých proměn jste v průběhu tak málo obsáhlé diskuze schopen. Jediný problém vidím pouze v tom, že systém neumožňuje zpětnou editaci, kéž by tady ta možnost byla viďte, to by jste teprve mohl dokázat věci.
Dovolte mi malé shrnutí:

1. Netuším kde tu bylo prokázáno, že jste se výběru kamerového systému neúčastnil, to zatím tvrdíte pouze vy. A nebudu nyní nijak komentovat ani nepravděpodobnost takové okolnosti, ani fakt, že svým tvrzením o vámi prosazovaných systémech „přenosu celého obrazu“, na jednáních zastupitelstva vlastně své tvrzení sám popíráte:
„jsem vyslovil přání, realizace toho dražšího, kterým se nepřenáší jen data, ale celý obraz“ (citace)

2. Nikdy jsem tu netvrdil, že by pořízení kamerového systému byla sama o sobě chybou! - To je nepravda Pane Hykl.

3. Nikdo nepovažuje za nutné, aby jste z tohoto důvodu podával výpověď, pouze jste mohl nechat do zápisu uvést své výhrady po nepřijetí Vámi preferovaného systému, tím spíše, že jste údajně: „viděl kamerové systémy v jiných městech a to jak ty „drahé“, tak ty „lacinější“ (citace) a měl tedy dostatečný přehled. Je zvláštní, že jste nevyužil nabitých zkušeností a nepodpořil ve formě písemné apelace svůj názor v jednání se zastupitelstvem. Teď by se Vám takový dokument náramně hodil, viďte.

4. Dotace. Můžete doložit žádost o ni, nebo jakékoliv záznamy o jednáních na toto téma?

5. Rozvod kabelové televize, smlouva s tehdejším majitelem kabelových rozvodu-zatím zjišťuji informace.

6. Vaše smlouvy se Slamontem jsou dalším předmětem mého zájmu, zatím to vypadá na jistou paušální platbu, podrobnosti zjišťuji.

7. Nové technologie? Jistě, proč ne, ovšem nejsou nyní předmětem diskuze.

8. Efektivní využití systému, to je otázka do pranice, systém za půl mega pro potřeby občasného dohledu a záznamu, proč ne. Ale systém za dvě mega? Pro občasný pokuk?
No dobrá, jsou to peníze nás všech a tedy ničí, budiž. Z eráru krev neteče.

9. Zase dotace a dokonce se chystáte ji i využít, to je dobrá zpráva, jen škoda, že vám ta
unijní nedávno proklouzla mezi prsty, ale to nepraskne, nebojte. Nebo jste žádali? Fajn! Sem s dokumentací. A důvod zamítnutí?

10. „Kdybyste se zeptal na náklady rovnou mě..“ (citace) Ale já se ptal Pane Hykl, hned v původním příspěvku z 5.11 a potom znova a znova a znova, až do 16.11, kdy jsem to nakonec vzdal a zeptal se Pana Ing. Andrta, který mi 19.11 odpověděl. Musím říci, že tak přímý a věcný přístup je mezi představiteli města vzácností, rád bych mu nyní znovu poděkoval. Po více než týdnu opakovaných žádostí a mnoha Vašich zcela irelevantních příspěvcích mi nakonec napíšete: „Kdybyste se zeptal na náklady rovnou mě“ a zopakujete vše z odpovědi vedoucího ekonomického odboru. Jen máloco vypovídá o celé věci víc, než tahle drobná příhoda.

11. Rád bych nyní využil Vaší náhle nalezené dobroty ještě než půjdete po žebrotě a požádal vás o konkrétní typové označení veškerého vybavení souvisejícího s KS, včetně všech zakoupených položek s prací včetně, spolu s cenami. Myslím tím detailní rozpis oné částky 1.684.547 Kč. Dále bych vás chtěl požádat o veškerou dokumentaci pořízenou pracovníky pověřenými výběrem zařízení , spolu s protokoly výběrového řízení. Ptám se opět rovnou Vás, možná nám tenhle přístup oběma ušetří práci.

12. Dovolím si malou radu , možná bude stát za pokus uvést ještě pár příspěvků kterak zpátečníci chtějí zrušit kamerový systém , nebo naivně očekávají, že bude všelékem a nesdělujte mi nic. To by mohlo obnovit Vaši důvěryhodnost, zkuste to. Nebo mi prostě poskytněte informace o které Vás žádám, oslovte odpovědné, pokud nemáte co skrývat, tak nic neskrývejte.

servác
Nepřihlášený uživatel
   
Re:rozbité sklo - 20/11/2009 00:56
Mimochodem, od kdy vám funguje automatické otáčení kamer?

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotogaráž
Pozemky a ostatní (11.01.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdám kamna
Nezařazeno (09.01.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem 2+1
Byty (03.01.2022)
Inzerát obsahuje fotovelké auto na dálkové ovládání (nové, bez krabice)
Hračky a ostatní (11.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoauto se zvukovými a světelnými efekty (2 druhy)
Hračky a ostatní (11.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoHledam kamaradku
Volný čas (10.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Byty (10.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoNOVÉ chlapecké džíny modré vel. 26 (cca 154?)
Dětské oblečení a obuv (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoškolní penál zn. Talentus (1patrový s klopou) zatím 2ks
Hračky a ostatní (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotodámský kabát vel.58 (TOP stav)
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (03.12.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek