www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 12.0°C
Dnes je Pondělí, 23. květen 2022, svátek má Vladimír, zítra Jana
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 477
Re:grilpárty - 10/08/2009 19:34
Ano stejný metr pro všechny, ale tohle nelze vyřešit ze dne na den komunálním politikem, který si to díky tlaku medií a dalších "humanitních skupin". A směr, kterým se řešení vyvíjí mě optimismem nenaplňuje. Naopak vytváří prostor pro extrémistická hnutí, ale to už sem nepatří.

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:grilpárty - 10/08/2009 19:44
Ujišťuji Vás, že se reakce na příspěvky týkající se provozování zahradního grilu na veřejném prostranství záměrně nevyhýbám a už vůbec ne proto, že bych se snad obával dotknout se problematiky národnostních menšin. Prokázané přestupky řešíme u všech pachatelů s ohledem na ustanovení § 12, Zák. č. 200/1990 Sb. a nikoli podle míry opálení pachatele, jak se někteří z Vás zde mylně domnívají.
Po zjištění používání grilu několika občany na veřejném prostranství ve Školní ulici (nešlo o příslušníky žádné národnostní menšiny), jsem při posuzování tohoto jednání zdokumentované strážníky dosud nedospěl k jednoznačné právní kvalifikaci, proto ho nemohu s jistotou označit za protiprávní. Požádal jsem proto o názory odborníků, ale pravděpodobně z důvodu dovolených, jsem dosud žádnou odpověď zatím neobdržel.
Nedělejte proto prosím opět ukvapené závěry bez předchozí konzultace věci, některé Vaše příspěvky pak mohou zbytečně budit dojem nesnášenlivosti k lidem, kteří se od nás liší např. barvou pleti.

Markét
Nepřihlášený uživatel
   
Re:grilpárty - 11/08/2009 07:59
Vážený pane Hykl, asi bych Vás měla pozvat k sobě domů, kde to zavání kouřem, naavivážované vyprané prádlo na balkoně smrdí jak z popelnice. Nebyla zde také dříve diskuze o tom, že ve jmenovaných ulicích se nesmí pořívat alkohol? Asi brzy vytáhnu foťák a nafotím Vám nějaké luxusní fotografie.

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:grilpárty - 11/08/2009 11:00
Rád Vaše pozvání příjmu, protože bych mohl mít konečně osobu, kterou kouř z grilu obtěžuje. Zda Vás ale kouř obtěžoval nad míru přiměřenou poměrům (§ 127 občanského zákoníku), byste musela prokázat přísl. správnímu orgánu, potažmo soudu, který o věci může závazně rozhodnout.

Námi přijatá oznámení byla totiž vždy anonymní a na místě hlídka při požívání alkoholu a znečišťování veřejného prostranství nikoho nepřistihla (i přesto, že před příchodem na místo stála několik minut za rohem a průběh grilování sledovala). Vámi pořízené, byť luxusní fotografie nám nejsou k ničemu, na rozdíl od Vašeho případného svědectví, kterým bychom možná uvedená protiprávní jednání přestupcům prokázali. Nehledě na to, že pořizováním obrazových záznamů osob bez jejich svolení byste se navíc mohla vystavit nebezpečí stíhání za porušení ochrany osobních údajů.

Jediné co nám tedy zbývá je posoudit, zda postavení grilu na veřejném prostranství v centru města již naplňuje skutkovou podstatu přestupku spáchaného neoprávněným užíváním veř. prostranství, nebo zda jde ještě o běžné užívání veřejného prostranství, které je dle ustanovení § 34, Zák. č. 128/2000 Sb. přístupné každému bez omezení. Hlava první, čl. 2, odst. 4) Ústavy totiž stanoví, že každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá. Naopak odst. 3) stanoví, že státní moc slouží všem občanům a lze ji uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon.

naur
Nepřihlášený uživatel
   
Re:grilpárty - 11/08/2009 12:21
Řešení - stačí pár cedulí - ZAKAZ ROZĚLAVANÍ OHNĚ - Porušení se tresta pokutou .Naši spoluobčane jsou snad dost inteligentní a přečtou si to . Jen škoda že se tu z nich nikdo neozve a neřekne jak jim ubližujem Nebo mejí sveho tisk. mluvčího jak je v modě.Já take griluju ale kouř je asi tak 3 - 5 minut než se gril rozhoří . Ale co škoda se čilit vše jim jde na ruku ,stat,město,starostove,i naši vrcholov. plitici - Kocab a splol. Tato diskuse to nevyřeši.

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:grilpárty - 11/08/2009 14:11
Jen umístění pár cedulí k omezení výkonu práv občanů nestačí, k tomu by bylo třeba přijetí příslušného právního předpisu, jehož tvorba podléhá opět stanoveným pravidlům.

Hanka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:grilpárty - 11/08/2009 15:22
Vážený pane Hykle,vůbec jsem si nemyslela,že se této problematiky bojíte jakkoliv dotknout,ovšem postrádala jsem vaší reakci a následnou informaci dříve.Dokážu pochopit,že můžete pracovat pouze s takovými nástroji,jaké vám do rukou dává zákon případně obec svými vyhláškami.Jsem ovšem přesvědčena,že by se k tomu dalo přistupovat rychleji a s jasným závěrem.Pak zde vniká dojem-a nejsem asi bohužel jediná-,že se k nápravě nic neděje......Ano,je čas dovolených,ale jak bývá dobrým zvykem,i ti na dovolených mají nějaký zástup.

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:grilpárty - 11/08/2009 15:47
BTW, u nás na věžáku přímo na balkóně pár lidiček griluje taky. Ale dle všeho to vypadá jen na elektriku, protože čmoudíky nestoupají...

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:grilpárty - 11/08/2009 17:04
Hanko, za Městskou policii jsem oprávněn sdělovat informace a stanoviska pouze já, nebo paní starostka, žádného dalšího mediálního zástupce "vycvičeného" nemáme, je nás totiž „pět a půl“ a už tak zastává většina z nás několik funkcí současně. Navíc reagovat v diskusi tohoto fóra je naší dobrou vůlí, nikoli povinností, nejde totiž o legitimní komunikaci .

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 477
Re:grilpárty - 11/08/2009 17:54
Ale Hanka nejspiše myslela toto "Požádal jsem proto o názory odborníků, ale pravděpodobně z důvodu dovolených, jsem dosud žádnou odpověď zatím neobdržel." Ne Vaší dovolenou
.

Hanka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:grilpárty - 11/08/2009 19:48
Steve-přesně tak jsem to myslela. Pane Hykle,vím,že je to nejen vaše dobrá vůle,ale ruku na srdce....toto forum má několik výhod-lidé se nebojí říct svůj názor a je to prostor pro komunikace obou stran.Hlášení různých vraků či zaběhlých zvířat atd.

kolemjdoucí
Nepřihlášený uživatel
   
Re:grilpárty - 11/08/2009 22:59
Znám pár lidí co tam tu grilpárty pořádají a ještě se chlubí že tam MP jezdí a normálně se snima baví jak si užívají a možná si i ochutnají co ugrilovaly.

Bořek
Nepřihlášený uživatel
   
Re:grilpárty - 12/08/2009 10:07
Zdravím. Tak se už taky vyjádřím k té grilovačce. Nechodí tam jen MP, ale i státní policie, celý městský úřad, mají tolik známých, že už za nimi jezdí i soudci a celé krajské státní zastupitelství, možná dorazí i prezident republiky, to prý záleží na tom, zdali dostane dovolenou, ale co jsem se teď dozvěděl od toho pořadatele grilpárty (je to můj přítel), že se tam chystá i pan Stev alias pan Sir. a to je světová kapacita na všechno. Ten člověk je prostě dokonalý, takový všeználek co vše ví a zná. Tak si raději vezměte židličky sebou, abyste si měli kam sednout. Protože o grilovačku ve Školní začíná být velký zájem, mimochodem výborně nakládají maso. Jsou to zřejmě odborníci na grilování. A po dobrém grilování je potřeba masíčko zapít a tak půllitry sebou, točí se tam chlazené 12% pivko. A vše je zadarmo, protože to sponzoruje pan Stev alias Sir.

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:grilpárty - 12/08/2009 11:03
Hanko, že je diskusní fórum prostorem pro komunikaci si už tak jako dřív nemyslím. Podívejte se zpět, jak si zde část „diskutujících“ vyměňuje „názory“. To s diskusí hodné oficiálních stránek města nemá zhola nic společného. Ignorace pravidel, vzájemné narážky, urážky, nepodložená obvinění z čehokoli, lži a pomluvy, to je současný způsob zdejší komunikace některých pisatelů. Například problematika právě tohoto vlákna, týkající se grilování na veřejném prostranství, podle mého názoru z hlediska posouzení míry společenské nebezpečnosti tohoto jednání, přinejmenším zajímavá. Měl jsem v úmyslu Vás zde seznamovat s vývojem názorů právníků a ostatních odborníků, se kterými tuto věc právě konzultuji a přečíst si i Vaše názory na jejich stanoviska. Jistě ale pochopíte, že se budu raději věnovat důležitější práci, než se tu neustále dohadovat o „ničem“.

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 477
Re:grilpárty - 12/08/2009 11:48
Bořku, nevím jestli jste myslel opravdu mě, ale stev tu žádnej nepíše tak asi jo. No na grilovačku do školní se nechystám. Já budu pořádat akci jinde, bo já su originál třeba v Palackého, nestíní tam paneláky sluníčko, aut tam moc nejezdí... akorát nevím jak dlouho nás tam nechají.... Btw. Proč mi zmizel příspěvěk? Myslel jsem to jako přátelské upozornění pro kolemjdoucího, aby se nedostal do problémů. Tím ovšem neříkám, že jeho zdroji věřím.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
Kontaktní adresa:
Město Štětí
Mírové náměstí 163
411 08 Štětí

Telefon: +420 416 859 315
E-mail: mesto@steti.cz

Datová schránka: fypbba8
Podatelna: epodatelna@steti.cz

Všechny kontakty MěÚ
Květen
VzděláváníPaměťová terapie: O...
23.05.2022 (16:00)
KulturaKoncert ZUŠ Štětí
24.05.2022 (17:00)
Kino ŠtětíCo jsme komu všichn...
24.05.2022 (18:00)
KulturaMájový promenádní k...
24.05.2022 (18:00)
Kino ŠtětíCo jsme komu všichn...
25.05.2022 (18:00)
Kino ŠtětíMick Fleetwood & Fr...
26.05.2022 (18:00)
Kino ŠtětíTop Gun: Maverick
27.05.2022 (17:30)
Kino ŠtětíTři tygři ve filmu:...
27.05.2022 (20:00)
SportFotbal - Fotbalový ...
28.05.2022 (10:15)
SportFotbal - MSK Trmice
28.05.2022 (13:00)

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoČerpadlo GRUNDFOS
Práce a služby (12.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (30.04.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem garáže
Práce a služby (20.04.2022)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Byty (18.04.2022)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím byt v OV
Byty (11.04.2022)
Inzerát neobsahuje fotopronájem Garáže
Práce a služby (01.04.2022)
Inzerát neobsahuje fotoVýškové práce
Práce a služby (29.03.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem
Byty (28.03.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdej bytu 2+1 71 m˛ Hoštka
Byty (04.03.2022)
Inzerát neobsahuje fotoProdej bytu 3+1, OV, Štětí
Byty (01.03.2022)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek