www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 33.2°C
Dnes je Pondělí, 27. červen 2022, svátek má Ladislav, zítra Lubomír
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
Aisha
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 83
Cyklo stezka. - 07/04/2009 14:45
Dobrý den, zajímalo by mě kdy se začne budovat cyklostezka? Děkuji

avatar: Petr Domorázek Petr Domorázek
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 158
Re:Cyklo stezka. - 08/04/2009 00:04
Dobrý den,
nevím, jakou přesně cyklostezku myslíte. Pokud se jedná o cyklostezku Labe, kterou buduje kraj, tak u úseku Račice – Hněvice, se předpokládá horizont realizace v letech 2013-2015. Což není pro nás příznivá zpráva.
Pokud se jedná o stezku ze Štětí do Počeplic, tak tam je bohužel problém s výkupem pozemku. Momentálně je to na mrtvém bodě.
Ohledně stezky (spíš chodníku) z mostu do Hněvic probíhají jednání s dotčenými vlastníky. Situace je zde o poznání lepší. Pokud se povede odkoupit všechny pozemky, mělo by se s realizací začít již v tomto roce.
Poslední stezkou, o které se uvažovalo, byla trasa ze Štětí podle Labe pod Hoštěcký vrch. Tato akce není zařazená do rozpočtu pro tento rok a není na ní zpracována ani žádná dokumentace.

Aisha
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 83
Re:Cyklo stezka. - 08/04/2009 08:16
Dobrý den, děkuji za odpověď.
Já měla na mysli právě onu stezku podél Labe. Zrovna včera jsme si udělali s dětmi výlet na kolech,ale na silnici to není právě to ořechové. Je škoda, že stezka pro cyklisty končí v Račicích. Tak snad se dočkáme.
Hezký den.

Věrka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Cyklo stezka. - 08/04/2009 14:59
Dobrý den, ta cyklostezka ze Štětí do Počeplic už měla být hotová v roce 2007!!!! Nešlo by ten zbývající pozemek vyvlastnit? Vždyť se jedná o veřejný zájem. Chůze či jízda na kole po silnici č. 261 je životu nebezpečná!!!!!!!

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 477
Re:Cyklo stezka. - 08/04/2009 20:47
Vyvlastnit pozemek kvůli cyklostezce? Copak žijeme v totalitě? Krom toho veřejný zájem pro úzkou skupinu lidí, to je jako bych já chtěl vyvlastnit někomu pole a chtěl na něm závodní okruh a bránil se veřejným zájmem. Doufám, že k něčemu takovému nemůže dojít. A jestli potřebujete na kolo zpevněnou cestu je jen váš problém a nezpevněná tam je.

Věrka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Cyklo stezka. - 08/04/2009 21:09
To Steve:
Vy asi nejezdíte vůbec na kole ani nemusíte občas pěšky projít po silnici, takže vůbec nevíte o co jde. Zde jde opravdu o život, projíždějící auta ať nákladní či osobní vás jako chodce či cyklistu prakticky neakceptují jako účastníka silničního provozu a nejednou jsem byla nucena skočit do příkopu, aby mě někdo nesrazil. Konkrétně silnice č. 261 v úseku mezi Štětím a Počeplicemi je úzká, nemá prakticky žádnou krajnici, a dopravní zatížení je enormní. Takže cyklostezka právě v tomto úseku je víc než potřebná.

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 477
Re:Cyklo stezka. - 09/04/2009 07:24
ale vždyť nemusíte jít po silnici, můžete jít podél Labe akorát je to jen polní cesta, ale na pěší turistiku je mnohem vhodnější než cesta asfaltová, co se týče kola i to tam může jet a je to mnohem zajímavější cesta než po silnici. Takže alternativu máte tak nevím kde je problém, po silnici vás nikdo jezdit nenutí. A rozhodně nevidím jedinej důvod k vyvlastnění, proto jsem reagoval, jinak jsou mi cyklostezky ukradený.
Jinak na kole teď již opravdu moc nejezdím a když tak se snažím jezdit tam kde neinhaluji pevné částice z výfuků. Ale jako malej kluk než jsem mohl alespoň na malou motorku jsem jezdil velice často a to i trasu Štětí - Mělník (tedy i po vámi zmíněné trase) a nikdy jsem problém s auty neměl, ale je fakt, že já se jako cyklista vždy choval tak, že jsem si uvědomoval kdo vyjde z případného střetu s autem hůře. Což si bohužel většina cyklistů dnes neuvědomuje a skoro každý den potkám na silnici alespoň jednoho cyklistu, který by potřeboval rázně vysvětlit jak se má na silnici chovat. Dnes je holt módní vzít si na sebe barevnej obleček a jet opruzovat na silnici, přitom mnohem víc si na kole zasportujete na nezpevněných cestách (lesní, polní) na pořádným kole než na asfaltu na silničním kole.

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 477
Re:Cyklo stezka. - 09/04/2009 07:28
http://www.mapy.cz/#x=133013792@y=137169488@z=16@mm=FP@sa=s@st=s@ssq=% C5%A0t%C4%9Bt%C3%AD@sss=1@ssp=120640421_123357057_150459301_149899137

http://www.mapy.cz/#x=132993984@y=137202976@z=15@mm=FP@sa=s@st=s@ssq=% C5%A0t%C4%9Bt%C3%AD@sss=1@ssp=120640421_123357057_150459301_149899137

kdyby jste nevěděla kde doufám že je to vidět

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:Cyklo stezka. - 09/04/2009 07:55
Zdravím a přeju krásné ráno
Steve... ale co když Věrka nemyslí procházku, ale prostě jen to se dostat do práce ve Štětí a nebo do školy? a nebo prostě jen dojít domů do Počeplic, když nestíhá a nebo nechce se jí čekat (na) autobus?
A co ve tmě? upřímně.. mě by nikdo na tu stezku podél Labe ve tmě nedostal...
Ale o to nejde, jde o to, že město přislíbilo, že stezka bude. Teď si přesně, ač jsem na zastupitelstvu (loni, kdy se to řešilo) byla, jestli vlastníci nejsou známí a nebo nechtějí prodat..., ale zatím se to prostě posunulo. Také se těším na tu stezku, nebo spíše chodník, vedle silnice do Počeplic.
A Steve neodvažuji se hádat kolik Vám je, ale když jste byl malý (aspoň 15 let to bude, ne? nebo pokud je Vám 40, 50../nechci nijak urazit samozřejmě/), tak jistě nejedilo tolika kamionů a ani aut co teď, takže Věrka má spíše můj hlas v tom, kdy bylo na silnici nebezpečněji.. Ale na druhou stranu je mi i jasné, jak to myslíte Vy.. ta stezka u Labe je super, když jedu se jen tak projet na kole s dětmi, ale na (nevím jestli tak někdo z Počeplic chodí..) dennodenní chození to není, uznejte.
Věřím, že stezka bude. A že bude i cyklostezka, která navazuje na Drážďanskou /nebo jak se jmenuje/.. těším se na ně...
P.S. znám pár lidí, kteří milují jízdu na silničním kole na silnici a nechtějí na hrboly do lesa nebo na štěrk na stezku, která tu tedy mimochodem ani není apod.. a ani já ani oni si nemyslí, že opruzují v barevném oblečku.. co když my opruzujeme je? pořádně je neobjedeme.. div jim zrcátkama v autě neodřeme lokty... - každá mince má dvě strany, ale Vám to psát nemusím..
Tak krásný den a ahoj všem

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 477
Re:Cyklo stezka. - 09/04/2009 08:30
Je mi 22 takže to tak dávno není. Jak říkám proti cyklostezce nemám nic i pro mě bude lepší když cyklisté budou mimo silnici, ale aby se kvůli tomu vyvlastňoval pozemek to ne. Jinak já z toho pochopil, že ta cyklostezka má vést podél Labe ne podél silnice takže v místech té současné cesty, takže za tmy to tam asi bude stejný ne? nebo jestli máte někde mapku jak to má vést?

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:Cyklo stezka. - 09/04/2009 08:49
Pěkné ráno Steve, mapku nemám.. ona to do těch Počeplic nemá být cyklostezka, ale stezka a nebo spíše chodník, který by kopíroval (snad si to pamatuji dobře) silnici do Počeplic!
Diskutovalo se o tom na podzim na veřejném zasedání.. když budu mít čásek, prošmejdím tyto stránky a kouknu po nějakém grafickém návrhu,
je-li tu.
No Steve, 22 .. to jste ještě mládě V kolika jste už jezdil mimo město na silnici? protože to tak dávno nemůže být a aut je a i před nedávnem bylo dost.. hlavně kamionů, které jsou veliké.. krásný den!

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 477
Re:Cyklo stezka. - 09/04/2009 09:55
no s někým dospělým to už si ani nepamatuju (určitě ještě než jsem chodil do školy), sám asi tak od 12ti (to jsem jezdil okolo elektrárny) a cca od 14ti normálně přes Liběchov, aut bylo hodně ale že bych se cítil někdy ohrožen na životě, to asi ne. Ale taky díky tomu, že se na silnici vyskytuji v nějaké formě od opravdu útlého věku se na ní umím chovat, což lidem který si koupili kolo v poslední době kdy to začíná být móda se říct nedá jako malej jsem si přeci jen zvykl mít respekt před kamiony, kteří mě byly schopni s trochou nadsázky odfouknou

Aisha
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 83
Re:Cyklo stezka. - 09/04/2009 11:33
Hezký den. Schůze Rady města konaná dne 28.6.2007 jednalala o dostavbě Labské cykloztezky. Zatím jsem nezaregistrovala jakýkoli pokrok.

Chápu, že né pro všechny obyvatele města je právě budování cyklostezky a podobných aktivit to hlavní. Ale pokud nechcete jezdit pouze autem, ale i na kole nebo na kolečkových bruslích a hlavně s dětmi, tak si myslím, že právě vybudování takovýchto míst je ideální.

Já jsem si projela stezku Račice - Dobříň a musím říct, že pro děti je to paráda, jezdilo i hodně cyklistů a hlavně klídek. Jakmile jsme se dostaly zpět na silnici už začali děti poplakávat, výfuky, prach, rachot.

Taky jezdíme na dětské hřiště do Počeplic, ale jedno dítě na sedačce, druhé začátečník na kole bez koleček, tak ta polní cesta není ideální, ale jinudy se nedá. Určitě nepatřím mezi sváteční cyklisty a děti jsou vybavené vším potřebným, ale stejně mi není nejlépe když za námi sviští kamion.

Krásný sluneční den.

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:Cyklo stezka. - 10/04/2009 08:58
Pěkný den
Aisho, dívala jsem se včera do zásobníku projektů a tam píší, že rozvoj cyklostezek je plánován na rok 2008 a pak že spolupráce s Ústeckým krajem v rámci cyklostezky u Labe je na plánovaná na rok 2009.. No, ale pak stejně nejde vše tak jak bychom rádi... i když je to někde na papíru. Nevím v čem je problém, ale nejspíš v těch pozemcích... také se na síť těšíme a tu z Račic na Dobříň určitě vyzkoušíme!! Díky za tip
A Aisho, jak jste psala, že jezdíte s mrňouskama... už jste byli po značce na Hadovi, Mordlochu atd? tam v lese se jede překrásně..

avatar: Petr Domorázek Petr Domorázek
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 158
Re:Cyklo stezka. - 10/04/2009 18:43
Dobrý den,

investorem cyklostezky Labe je Ústecký kraj. Je pravdou, že horizont dokončení nejen našeho úseku se neustále prodlužuje. V tuto chvíli je v podstatě připravena projektová příprava, kterou připravuje projekční kancelář vybraná krajem. Z hlediska pozemků je trasa předjednána. Co se týká jednání rady ze dne 28. 6. 2009, tak se jedná o to, že město musí souhlasit s provozováním stezky. Kraj tedy po vybudování předá stezku do údržby města.
Co se týká stezky do Počeplic, tak je to jak píše Diskutující. Stezka je plánována východně od stávající komunikace. Vím, že chůze po 261 do Počeplic je skutečně hazard. Město v zájmu dohody s majitelem udělalo řadu vstřícných kroků a bohužel bez výsledku. Věřím, že se nakonec povede tuto akci zrealizovat, ale ještě to bohužel nějakou dobu potrvá.

<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoSháním pronajem
Práce a služby (22.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdej byt 1+1+lodžie, Alšova, Štětí
Byty (16.06.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem bytu 2+kk
Byty (14.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoGarsoniera k pronájmu Počeplice
Byty (13.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoDvoupatrová postel 90x200
Práce a služby (11.06.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Práce a služby (31.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPC servis
Práce a služby (27.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoHledám pronájem malometrážního bytu (1+1) Garsoniéra
Byty (24.05.2022)
Inzerát obsahuje fotoČerpadlo GRUNDFOS
Práce a služby (12.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem garáže
Práce a služby (20.04.2022)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek