www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 12.3°C
Dnes je Čtvrtek, 28. září 2023, svátek má Václav, zítra Michal
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 119
Nakládání s odpady - 11/01/2009 19:52
Na téma odpady se nesla ktátká diskuse na fóru odboru výstavby a životního prostředí, kterého se toto téma sice také dotýká, ale VŘ je zároveň téma i ekonomické. Proto si ho troufám přenést i sem a zajímá mne názor pana Andrta.

Dovolím si dotaz ohledně Výběrového řízení na "Zajištění komplexních služeb při nakládání s komunálním, biologicky rozložitelným a nebezpečným odpadem".

Je skutečným záměrem zajištění uvedených služeb v podstatě ve stávajícím rozsahu? (počty popelnic, počty kontejnerů na tříděný odpad, četnost odvozu, atd)

Proč je uváděna finanční výše zakázky v zadání? Copak chceme, aby se nám sešly nabídky v přibližně uvedené výši?

Proč nabízíme lhůtu splatnosti faktur pouze 15 dnů? Jsme v situaci, kdy si nemůžeme diktovat (nedostaek financí, platební neschopnost) a musíme brát co se nám nabídne? V komerční sféře není výjimkou splatnost 30,60,90i více dnů.

Proč nepoptáváme řešení ale pouze exekuci zadaného?

Děkuji

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 428
Re:Nakládání s odpady - 11/01/2009 20:34
Vážený lookersi,

máte bezesporu pravdu, že téma odpadů resp. výše nákladů za jejich shromažďování, svoz a likvidaci, je rovněž tématem ekonomickým a v mém zájmu rozhodně je, aby tyto náklady byly co nejnižší a aby se objem odpadů v lepším případě snižoval a naopak se zvyšovalo procento jejich vytřídění.

Na druhou stranu Vás asi moje odpověď překvapí nebo se třeba bude zdát nelogická... V každém případě já osobně nejsem součástí týmu, který připravuje toto výběrové řízení. Toto celé je v kompetenci Odboru místního hospodářství a dopravy a vzhledem k tomu, že se jedná o velké výběrové řízení, najalo město na jeho přípravu a průběh též externí konzultantku, která ho má po procesní stránce garantovat.

Je mi líto, ale více Vám v tuto chvíli nemohu sdělit - předpokládám, že oficiální stanovisko podá někdo z mých kolegů z Odboru MHD.

Dále jen mé osobní názory a postřehy - jednak doufám, že se ve výsledku naplní původní předpoklad, a sice že dojde ke zkvalitnění služeb při dosažení celkových nižších nákladů. To, že se rámcová cena zveřejní ještě nemusí nutně znamenat, že nabídky konkurenčních firem nepůjdou dolů, protože hlavním hodnotícím kritériem je cena (navíc pokud by si potenciální dodavatel této služby stáhl z webu výsledky hospodaření za předchozí rok, tak se stejně dovtípí, kolik město ročně za tyto služby platí) - bohužel v tu chvíli to nic neříká o zkvalitnění celého systému nakládání s komunálním odpadem a jeho optimalizaci - to s Vámi souhlasím... Pokud to ale dobře chápu, tak by se v každém případě mělo jednat alespoň o jeho rozšíření o složky biologicky rozložitelného odpadu. Předpokládám, že případné rozšíření počtu stávajících stání nebo posílení počtu kontejnerů v těchto stáních by se zřejmě řešilo až následně na základě zadání města.

Poslední postřeh je ohledně fakturačních lhůt - 14ti denní splatnost je v našich podmínkách obvyklá a nevidím důvod, proč bychom ji měli chtít prodlužovat. Vzhledem k tomu, že se jedná o opakované zajišťování této služby, se kterou rozpočet města počítá, postrádám důvod, proč chtít splatnost delší, jesliže práce byla řádně a včas dodavatelem odvedena. Naopak dlouhé doby splatnosti faktur spíše svědčí o tom, že jsou firmy nesolventní a v ekonomice se tak rozmáhá tzv. druhotná platební neschopnost.

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 119
Re:Nakládání s odpady - 11/01/2009 22:08
Díky za odpověď. Pokud jde o samotný předmět VŘ, počkám si na odpověď zainteresovaných.

Pokud jde o splatnost faktur, tady s Vaším pohledem nemohu souhlasit. Delší lhůta pro splatnost faktur dává možnost efektivnějšího řízení cashflow a zhodnocování vlastních volných prostředků. Naopak to, že je firma schopna delší splatnost akceptovat, svědčí o jisté ekonomické síle. Měla by tak být i spolehlivější co do úrovně kvality dodávek.

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 428
Re:Nakládání s odpady - 12/01/2009 08:02
Z hlediska fakturací a úhrad za práci si dovolím ještě připomenout, že obec jako subjekt veřejné správy hospodaří dle schváleného rozpočtu na daný rok a do něj započítává příjmy a výdaje - nikoliv jako každý jiný podnikatelský subjekt, který se řídí dle nákladů a výnosů. To znamená, že vše co se v daném kalendářním roce proplatí, tak se také v rámci rozpočtu vykáže. Pokud ale někdo vystaví fakturu za služby prováděné v listopadu a já ji dle delších lhůt splatnosti zaplatím až v lednu dalšího roku, pak se mi tento výdaj započte až do dalšího roku a mě tak vzniká poněkud pokřivený obrázek o hospodaření města v té které oblasti. V zájmu města by tedy mělo být hradit faktury minimálně v tom období, ke kterému se svou podstatou vztahují.

Jinak jsem přesvědčen o tom, že čím je průměrná doba splatnosti faktur v ekonomice delší, tím to svědčí spíše o její nezdravosti. Jinak rozumím Vašemu argumentu o cash-flow a krátkodobém zhodnocování volných finančních prostředků, ale poněkud mi uniká, proč by měly firmy úvěrovat město...

Monika Tydrichová
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Nakládání s odpady - 13/01/2009 09:36
Vážený p. lookersi, k dotazům ohledně výběrového řízení na odpady sděluji:
Aby všichni zájemci mohli vypočítat nabídkovou cenu jednotným způsobem je nutné v zadání zveřejnit stávající rozsah služeb.
V současné době není výběrové řízení ukončeno, proto Vám podrobné informace nemůžeme sdělit. Víme, že v oblasti odpadů je třeba počítat se změnami, a proto v budoucí smlouvě je vše zakotveno.
Dle zákona o veřejných zakázkách je nutné uvést předpokládanou hodnotu, kterou musíme spočítat dle skutečných finančních nákladů tak, jak stanoví výše uvedený zákon č. 137/2006 Sb.

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotodětský batůžek modrý
Hračky a ostatní (19.09.2023)
Inzerát obsahuje fotovysílačky Alecto TOP stav vč. nových baterií
Hračky a ostatní (14.09.2023)
Inzerát obsahuje fotokopačky NIKE vel. 38 (žluté) nebo 36 (oranžové)
Vybavení ke sportu (05.08.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám dvojgaráž v ulici Školní, Štětí
Pozemky a ostatní (28.07.2023)
Inzerát obsahuje fotoboty SHAQ Analog vel. 41 NOVÉ
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (28.07.2023)
Inzerát neobsahuje fotoDigitalizace VHS
Práce a služby (27.07.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám rotoped
Vybavení ke sportu (07.06.2023)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek