www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 12.8°C
Dnes je Čtvrtek, 28. září 2023, svátek má Václav, zítra Michal
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
avatar: Jitka Z. Jitka Z.
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 32
Grantový systém - 11/01/2009 12:53
Nakoukla jsem v rychlosti na ten GS, fakt jste si s tím mákli. Díky za rovné možnosti pro všechny. A chci o tom reportáž do kabelovky. Aby už zmizely ty komunistický názory: "Město by mělo dávat." Kdo si dá tu práci - zažádá - zorganizuje akci - vyúčtuje - ten má. Zdravím!

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 428
Re:Grantový systém - 11/01/2009 15:11
Děkuji za slova uznání - rovnou musím ale podotknout, že si nemyslím, že se nám podařilo Grantový systém města nastavit od počátku dokonale - přestože jsme se inspirovali příklady dobré praxe v jiných městech, teprve praxe ukáže, zda jsme třeba něco neopoměli a vše budeme dále vylaďovat. V každém případě uvítám jakékoliv podněty, připomínky nebo nápady, které bychom mohli zapracovat.

Jinak musím zdůraznit, že zavedením tohoto grantového systému určitě město nechtělo zkomplikovat potenciálním žadatelům cestu k získání městské dotace - naopak!! Záměrem skutečně bylo nastavit jednak rovné podmínky pro všechny (alespoň v těch oblastech, kde to jde) a pak podpořit akce, které budou viditelné a přínosné pro občany Štětska. Také formuláře žádostí nejsou dle mého soudu nijak komplikované, čili by jejich zpracování nemělo činit nikomu výrazné problémy.

Zároveň chci nabídnout všem potenciálním žadatelům, aby se na mě obraceli se svými dotazy - jsem vám v této věci plně k dispozici a budu i rád, pokud mi své žádosti pošlete v předstihu mejlem, než je oficiálně podáte, abychom vychytali případné "mouchy".

pam
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Grantový systém - 11/01/2009 15:31
Máte pravdu, nepodařilo se Vám nastavit systém dokonale. Řada potencionálních žadatelů nemá šanci - co pořadatelé akcí pro rodiče a postižené děti, pečující osoby (nejen o děti, ale i dospělé), podpora soc. služeb, oblast kultury - podpora obnovy památek atd. Nebo ty plánujete podporovat jinak?
A byl vůbec návrh systému s potencionálními žadateli předem konzultován (aby byl vyvěšen na netu a mohla se k němu vyjádřit širší veřejnost, to bych asi chtěla příliš

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 428
Re:Grantový systém - 11/01/2009 16:32
Tedy pro upřesnění - grantový systém města, tak jak byl Zastupitelstvem města v prosinci schválen, vycházel jednak z analýzy všeho, co město formou příspěvků v uplynulých letech podporovalo - to řekněme tvořilo základ. Dále se tam podporují nové druhy aktivit např. oblast E. Celostátní nebo místní osvětové kampaně - to je např. inspirace z realizace Projektu Zdravé město v jiných městech naší republiky. Návrh Grantového systému města nebyl sice široce debatován, nicméně členové Finančního výboru, kde se tento návrh podrobně diskutoval, jsou zároveň ve většině případů také zástupci různých neziskových organizací, tedy potenciální žadatelé. Znovu ale říkám, že to není dogma - řekněme, že jsme se pokusili tento systém nějak nastavit a rozjet s tím, že se rozhodně nebráníme jeho dalším úpravám a vylepšováním.

Co se týče Vašich konkrétních podnětů:

- právě hendikepovaní jsou přímo cílovou skupinou pro oblast C. Volnočasové, rekondiční a volnočasové pobyty v tuzemsku; dále si dovedu představit, že pro ně mohou být připraveny akce též v rámci oblasti D. Volnočasové a vzdělávací aktivity dětí a mládeže nebo třeba oblast B. Kulturně-společenské aktivity apod. - čili nemohu souhlasit s tím, že právě na tuto cílovou skupinu bychom zapomněli;

- sociální služby jsou financovány přímo rozpočtem města - třeba mě překvapíte, ale neznám v tuto chvíli ve Štětí žádnou neziskovou organizaci, která by přímo poskytovala sociální služby a žádala na jejich zajištění podporu od města - upřímně budu rád, pokud něco takového vznikne a bude to fungovat jako v jiných městech - také si dovedu představit, že to do grantového systému zavedeme jako určitý stimul, aby se někdo takový našel, ovšem zeptám se napřímo - víte o nějaké takovéto sociální službě, která je potřebná a která by se měla touto formou podpořit??;

- co se kulturních památek týče, tak na území Štětí a jeho spádových obcí jich bohužel máme velmi málo; nicméně částečně na jejich obnovu a údržbu taktéž pamatuje přímo rozpočet města (to jest na ty, které jsou v majetku města) a na ty ostatní je možno čerpat dotace přímo od Ministerstva kultury, kam i samo Město Štětí žádá o podporu; i přesto si dovedu představit projekt, který by byl podáván do oblasti B. Kulturně-společenské aktivity a podpora místních tradic, kam by třeba šlo žádat na opravu drobných sakrálních staveb, ale doporučil bych spojovat to např. s nějakou akcí pro veřejnost nebo alespoň s vydáním nějakých informačních materiálů apod.

avatar: Jitka Z. Jitka Z.
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 32
Re:Grantový systém - 11/01/2009 17:14
Míro, je mi líto, že jsem rozproudila debatu s těmi, co.... ale tady to fakt nemá cenu v tom Štětí. Já osobně za naše neziskovky moc děkuju, protože žádný grant, co znám, nefunguje tak, že se člověku někdo věnuje, jak nabízíš. Většinou to funguje tak, že když se udělá chyba, žádost se zamítne a nemusí se vůbec vysvětlovat, v čem byla chyba. Vše jste udělali fakt velmi jednoduché, žádný supervizor, žádná doporučení, žádné průzkumy, statistiky, věděcká bádání ....
Proboha, lidi(pam), přečtěte si všechno pořádně, naučte se znám pojmy. Informace je nejdražší věc na světě. Vy jste tu někdy viděli organizaci, co by chtěla obnovovat památky? Ještě ani nic nevíte a už haníte. Fakt je mi z Vás zle. K čemu jste se chtěli vyjadřovat, kdo z Vás má tak obrovské zkušenosti s grantovou politikou? To by to tu muselo být vidět, kdyby někdo měl, že?! Je tu přes 3 desítky neziskovek a kolik akcí která udělala (pro všechny občany). A teď haním i svůj Taneční život a vůbec se nevymlouvám na okolnosti, co nás zavedly dělat akce mimo území Štětí (máme jich přes 50 každý rok). Toto vedení města nám dává rovnou šanci, tak ukažme, co umíme. Na konci roku můžeme bilancovat.

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 428
Re:Grantový systém - 11/01/2009 18:50
Já toho naopak nelituji a budu upřímně rád, pokud se takováto debata dále povede!! A děkuji "pam", že se na ty věci ptá - samozřejmě jsme mohli rozproudit širokou debatu předem, ale říkám na rovinu, že to již nebylo v dané chvíli v mých silách. Proto také avizuji, že ten systém nemusí být v současné podobě dokonalý, ovšem lze ho dále dotvářet metodou postupných zlepšování, a to zejména na základě podnětů každého z vás tak, aby se aspoň tomu ideálu blížil.

Skutečně se ptejte na cokoliv - jsme tu mimojiné od toho, abychom vysvětlovali, poskytovali informace a vůbec byli něco platní. Vnímám samosprávu jako službu a nikoliv jako vopruz pro lidi...

pam
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Grantový systém - 12/01/2009 20:35
Jen krátkou reakci. Jsem ráda, p. Andrte, že jste moje připomínky nepojal jako shazování Vaší práce. Je dobře, že se zde grantový systém rozjíždí a moje podněty, resp. naťuknutí mělo upozornit, čemu se lze ještě věnovat. Mrzí mě hysterická až nenávistná reakce Jitky, ale s něším s Vámi Jitko souhlasit mohu - "... ale tady to fakt nemá cenu v tom Štětí".
Je pod moji úroveň na Vaše výpady Jitko ohledně mých znalostí a schopností reagovat, tak jen ještě jednou stručně k mým podnětům, a slibuji, že Vás již příště nebudu svými příspěvky iritovat a snad se Vám zase udělá dobře.

Nyní k věci:
a) hendikepovaní - těm se opravdu věnujete dostatečně, ale mě v cílové skupině chybějí pomáhající osoby - tj. rodiče nebo pečující osoby i oni by si zasloužili nějakou akci, třeba víkendovou (takže neodpovídá ani délka pobytu) - vím, že na tyto akce lze čerpat prostředky z jiných fondů, ale jak jistě víte, vícezdrojové financování je při podávání žádosti o grant/dotaci vždy přínosné

b) sociální služby - máte pravdu, neznám žádnou štětskou neziskovou organizaci, která by poskytovala sociální služby (upřímně, ve Štětí vím jen jedné soc. službě - o pečovatelské), ale to neznamená, že by se nenašla organizace odjinud - a jaká služba by ve Štětí byla potřeba? Na to jsou snad odpovědnější lidé, kteří by to měli vědět, ale vzhledem k množství "problémových občanů" mě nyní napadají terénní programy (vím, že někde velmi dobře fungují), kontaktní centra (ale jejich služeb snad Štětí využívá), co mobilní hospic (i když to není přímo sociální služba, a také se netýká problémových občanů). Ale jak už jsem uvedla, na tohle jsou povolanější.

c) obnova památek - k tomuto bodu mě přiměla četba knihy "Proměny sudetské krajiny" (doporučuji!). Nevím o žádné organizaci, která by to zde chtěla dělat, ale jak jste sám uvedl, grantový systém by mohl být i stimulem. A probudit v lidech zájem o okolí, snahu pečovat o kulturní i přírodní památky - to snad do působnosti města patří. Třeba to nikdo dělat nebude, třeba vznikne nějaké občanské sdružení nebo se nějaká stávající organizace toho chopí?

Určitě by mě napadlo více věcí, ale přiznávám, že jak už jsem výše naznačila, po tak silně negativní reakci nemám chuť účastnit se dále této ani jiné diskuze.

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:Grantový systém - 13/01/2009 07:14
Milá "Pam", snažte se vydržet! Třeba zkuste ignorovat negativní názor jedince a zapojte se do diskuze dál.. Váš příspěvek mi příjde velmi zajímavý a bez přílišných emocí k věci... takže držím palce a nezavrhujte nás ostatní, kteří si rádi Váš případný názor přečteme.. zase nás to posune v přemýšlení o věcech, o které jsme se nezajímali dál... pěkný den

fatige
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Grantový systém - 13/01/2009 13:23
Pro Pam: myslím, že by byla chyba neúčastnit se dalších diskuzí! A to myslím vážně, protože se podepisuji pod vše, co jste napsala! Jitka je holt nejchytřejší, ale bohudík, myslí si to jen ona a nechápu, že tu dosud žije, když tu jsou samé blbky a je jí tu tak zle. Jituško, zdraví je přeci ta nejdražší věc na světě

Zdenička
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Grantový systém - 13/01/2009 14:04
Připojuji se k fatige... Jitka je Jitka

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotodětský batůžek modrý
Hračky a ostatní (19.09.2023)
Inzerát obsahuje fotovysílačky Alecto TOP stav vč. nových baterií
Hračky a ostatní (14.09.2023)
Inzerát obsahuje fotokopačky NIKE vel. 38 (žluté) nebo 36 (oranžové)
Vybavení ke sportu (05.08.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám dvojgaráž v ulici Školní, Štětí
Pozemky a ostatní (28.07.2023)
Inzerát obsahuje fotoboty SHAQ Analog vel. 41 NOVÉ
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (28.07.2023)
Inzerát neobsahuje fotoDigitalizace VHS
Práce a služby (27.07.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám rotoped
Vybavení ke sportu (07.06.2023)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek