www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 26.0°C
Dnes je Úterý, 30. květen 2023, svátek má Ferdinand, zítra Kamila
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Datavá schránka [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 770
Petardy a rachejtle - 03/12/2008 17:29
Dá se něco dělat s mládeží, když už nyní střílí Novoroční rachejtle ????

Mám dojem, že je platná vyhláška, že to toto dovoleno pouze o čarodějnice a o Silvestra ....

Doufám, že mi nenapíšete, že když je jim méně než 15, tak jsou nepostižitelní ....

Unown
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 491
Re:Petardy a rachejtle - 03/12/2008 18:36
Fipochu,
to jste si ještě nezvykl? Děje se to každej rok a nikdo si s toho nic nedělá, nikoho to nevzrušuje...A asi to tak nebude, když se petardy a rachejtle používají aji o Mikuláše...

Být Vámi, neřešim to, protože nepochodíte...

Spíš až když Vás budou otravovat po dobu nočního klidku,je to něco jiného, to spíš bude obsahovat ta vyhláška co máte na mysli, bude to prodloužené přes noční klid

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Petardy a rachejtle - 03/12/2008 20:33
Ba ne, Fipoch má pravdu, rachejtle se opravdu smí používat jen v určité dny či v určitém období, jako je právě Silvestr, Mikuláš a já nevím co ještě...
Připadá mi ovšem, že postihy (pokud ovšem nějaké jsou) k ničemu nevedou a rachejtle práskají mimo povolené dny dále...

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 477
Re:Petardy a rachejtle - 04/12/2008 07:10
Tak právě že o mikuláše se to nesmí a votravný je to dost.

anabeta
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 23
Re:Petardy a rachejtle - 04/12/2008 11:56
Hezký den.
Co se týče rachejtlí asi se s tím nic nenadělá, ale když vám to děti hodí pod kočárek a nebo se mrňousové každou chvíli leknou rány, je to na pár facek.To už aby člověk snad ani s dětmi nechodil ven. Jediné co by pomohlo by bylo to, aby se pyrotechnika prodávala pouze pár dnů před silvestrem, myslím, že v některých zemích to funguje, a byl by klid.
To bohužel u nás nehrozí, takže špunty do uší a hurá do lesa, tam snad bude trochu klidu.
Anabeta.

Jirka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Petardy a rachejtle - 04/12/2008 18:43
Lidi v otmhle městě už nevědí o co by se starali.Střílejte si taky ať máte klid na duši. a pak zákaz prodeje před silvestrem by nepomohl mám zásoby po celý rok

Hanka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Petardy a rachejtle - 04/12/2008 21:04
Jiřiku,vy mě tedy dostáváte do rozpaků....Já mám syna a ráda bych o Mikuláše šla s ním ven projít se a podívat i na to,jak to ve městě hezky svítí.Ale....bohužel,není to vůbec možné,protože v Obchodní ulici až na pěší zonu lítají petardy i do kapuc u bund.To vám opravdu příjde jako příjemné???Spíše si myslím-bohužel-že se tato situace začne řešit,až se někomu něco stane!!!A to už bývá pozdě.A není to jen o petardách,ale i o ohňostroji,co propaluje bundy.A zbytečky,co jsou fakt nepříjemný,když vletí do očí.

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Petardy a rachejtle - 04/12/2008 23:32
Být policií, ve dnech, kdy není povoleno odpalování rachejtlí, petard apod., bych chytil pár jedinců z odpalující mládeže za límec, dovedl bych je k rodičům a nechal bych je zaplatit úklid bordelu, který po rachejtlích zbyde. Oni by si rodiče potom děti zpracovali.
Neříkám, že jsme za mlada nebyli jiní, ale rozhodně ne v takovém měřítku, jako se to děje dnes. Mládež si opravdu neuvědomuje, co může nesprávným zacházením způsobit. Mikuláš už není hold Mikuláš, jaký býval před 20-ti lety. A problém není jen v mládeži a rodičích, ten hledejme i u prodejců, kteří prodají cokoli a komukoli.

anabeta
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 23
Re:Petardy a rachejtle - 04/12/2008 23:33
Milý Jirko.
Já osobně bych se o to nestarala pokud to neohrožuje mé děti.
Třeba jednou pochopíte, až budete mít vlastní.
Anabeta.

avatar: Křenda Křenda
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 37
Re:Petardy a rachejtle - 05/12/2008 07:50
Vážení přátelé, vše je jenom o výchově v rodině.
Který rozumný rodič dá nemalé peníze na zakoupení pyrotechniky, která není nikterak levná. Co takhle sleduji tak nejvíce mimo povolenou dobu porušují vyhlášku hlavně děti ze sociálně slabých rodin. To, že vydělávající zastydlí puberťáci hází rachejtle maminkám pod kočárky je věc jiná. To by opravdu zasloužilo pár facek abyl by klid.

avatar: Steve Steve
Mistr mezi pisateli
  Karma: -5  
Příspěvků: 477
Re:Petardy a rachejtle - 05/12/2008 17:01
Jo Jiříčku ale pak by Vás nebylo tolik a nebyl problém Vás pochytat. Ono chtěl bych tě vidět jak cáluješ každou chvíli pokutky a co by s tebou maminka/tatínek provedl/a až by to musela cálovat za tebe. Bič na Vás šmejdi, když se neumíte chovat jako lidi. Když Vás tak vzrušuje koukat jak něco bouchá tak si to táhněte házet třeba na kalová pole. A jestli najdu zítra něco na autě, ty hrdino, budeš první za kým půjdu. Omlouvám se za ostřejší formu, právě mi to bouchá pod oknem a začíná mi to lézt na nervy.

občan
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Petardy a rachejtle - 05/12/2008 19:25
Dole v obchodním domě se prodávají petardy dětem o stošest!! Kde je MP aby udělala v tomhle pořádek?? Kdo je postihuje ?? Jsem z Obchodní a fakt je to tu dneska šílený.

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Petardy a rachejtle - 05/12/2008 21:33
Byl jsem se podívat k Tescu, stál jsem tam zhruba půl hodiny v době od 17:15 do 17:45, hlídka MP prošla v 17:35, okolo vše bouchalo a oni procházeli bez povšimnutí (aspoň jsem to tak viděl). Před tím jsem hodinu chodil po městě (převážně Obchodní a Školní) a MP jsem viděl jen jednou, jak jela autem a zajela do ulice U Stadionu (samozřejmě jsem nestihl být všude, takže nevím, kde všude MP byla).
BTW, ty parchanti u vchodu Tesco si dělali z kolemjdoucích terče a házeli jim pod nohy petardy. Mám dojem, že vzhledem k tomu, že veškeré dění se soustředilo u Tesca a Obchodní, měla tu být MP trvale. Za dnešek pro MP jedno velký mínus.

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:Petardy a rachejtle - 07/12/2008 10:58
Tak předně musím rozptýlit Vaše mylné domněnky o existenci vyhlášky zakazující používání pyrotechnických pomůcek mimo Silvestra, žádný takový obecně závazný právní předpis ve Štětí bohužel nemáme. Osobně se domnívám, že tento doprovodný jev jinak velmi hezké tradiční zvyklosti Mikuláše s čertem těmto oslavám nijak nepřispívá a spoustu lidí odrazuje v tuto dobu chodit po ulicích měst, kde se oprávněně obávají újmy ze strany nezodpovědných lidí mnohdy bezhlavě házejících dělobuchy na všechny strany. Vzhledem k počtu těchto lidí, mezi kterými je i mnoho rodičů, kteří nechávají své děti „pod dozorem“ odpalovat i dělobuchy a rachejtle třídy II a podtř. T1, nelze usuzovat, že jde jen o „výstřelky“ několika jedinců. Svým rozsahem se tento „Mikulášský fenomén“ vyrovná oslavám Silvestra, při kterých se stalo odpalování dělobuchů a rachejtlí již obecně uznávanou zvyklostí.
Problematiku spojenou s používáním zábavné pyrotechniky částečně řeší jen Vyhláška č. 174/1992 Sb. Podle § 8, odst. 8 této vyhlášky je zakázáno používání pyrotechnických předmětů třídy II, III a podtřídy T1 (předměty s hvízdavou náplní a rakety, vystřelovací efekty, dělové rány, signální rakety, dýmovnice aj.) v uzavřených prostorách, v blízkosti kostelů, dětských zařízení, škol, domovů důchodců, ozdravoven atd. Pyrotechnické předměty třídy II a podtřídy T1 navíc mohou být podle § 8, odst. 4, této vyhlášky, prodávány jen osobám starším 18 let.
Pyrotechnické předměty třídy I a podtřídy T0 (prskavky, pistolové kapsle, třaskavé bonbony a proužky, malé tyčinky s barevnými plameny, ohňopády, blikavky, malá ohnivá kola a fontány, létající motýli, bouchací kuličky a vystřelovací konfety), pokud to v návodu k používání není zakázáno, mohou být prodávány i osobám mladším 18 let, přičemž jejich používání není zákonem nijak omezeno.
Z výše uvedených důvodů, odpalování pyrotechnických předmětů tř. I, II a T1 např. na pěší zóně či Bezručových sadech během dne, osobami staršími 18 let a předmětů třídy I a podtřídy T0 i osobami mladšími, při dodržení bezpečnostních podmínek uvedených v návodu, není v rozporu se zákonem a strážníci tuto činnost samu o sobě proto nemohou postihovat.
Využíváme ale všechny zákonné prostředky a řešíme delikty páchané v souvislosti s používáním zábavné pyrotechniky. Jestliže zjistíme, že osoby mladší 18 let, mají u sebe pyrotechnické předměty třídy II, III a podtřídy T1, zahajujeme úkony k odhalení pachatele přestupku (prodejce), který těmto osobám uvedené zboží neoprávněně prodal. Pokud jsou pyrotechnické předměty odpalovány v době nočního klidu, řešíme tento delikt v souladu s ustanovením § 47, odst. 1, písm. b), Zák. č. 200/1990 Sb. (rušení nočního klidu). Pokud se nám podaří prokázat osobě odhození dělobuchu či jiné zábavné pyrotechniky na veřejné prostranství, která zbytky po tomto neuklidí, řešíme věc podle § 47, odst. 1, písm. d), Zák. č. 200/1990 Sb. (znečišťování veřejného prostranství). Jestliže prokážeme, že někdo schválně úmyslně naruší občanské soužití tím, že např. jinému vhodí dělobuch pod nohy či pod kočárek, kvalifikujeme toto jednání podle ustanovení § 49, odst. 1, písm. c), Zák. č. 200/1990 Sb. (schválnost) atd.
K poznámce od „MATes“. Stejně tak jako jste Vy sám nestihl být všude, ani my jsme nemohli být na všech místech. „Dění“ neprobíhalo jen u Tesca, ale i v jiných částech našeho města. Operační odvolávala hlídky, které se soustřeďovaly převážně v centru, na základě stížností občanů, také do Ostrovní, Stračenské, U stadionu, Družstevní a na Brocno. V tu dobu jsme navíc zajišťovali oslavy Mikuláše také na Chebuzi. Během večera jsme odhalili a následně řešili několik přestupků, v jejichž souvislosti došlo také k odebrání několika desítek dělobuchů osobám, které jimi narušovaly veřejný pořádek. Jestliže jste měl na místě pocit, že strážníci nekonají tak, jak byste si představoval, mohl jste je na Vaše podezření o páchání protiprávního jednání upozornit. Všechny výše uvedené právní aspekty používání zábavné pyrotechniky by Vám byly na místě zodpovězeny nebo zjištěný přestupek okamžitě řešen.

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 770
Re:Petardy a rachejtle - 07/12/2008 16:57
Pane Hykl,

dovolím si trochu nesouhlasit, že není žádná vyhláška.

Pamatuji si loňský rok, kdy pan místostarosta to vyhlašoval místním rozhlasem !!!!
(pokud se mýlím, že to bylo v loni, tak se omlouvám, ale rozhodně to bylo v místním rozhlase)

Byla to tehdy také reakce na to, že se tady šíleně bouchalo.

Vysloveně bylo řečeno, že je to dovoleno až na Silvestra, protože to tady bouchalo už od Vánoc.

A pokud taková místní vyhláška není, tak jí klidně jako zastupitel (myslím, že nějakou veřejnou funkci máte) můžete přeci navrhnout.

A ještě něco, nikdo z nás není takový odborník, aby poznal, zda to byla třída I nebo třída II. Prostě to šíleně bouchne a .... člověk málem leží na zemi.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
Kontaktní adresa:
Město Štětí
Mírové náměstí 163
411 08 Štětí

Telefon: +420 416 859 315
E-mail: mesto@steti.cz

Datová schránka: fypbba8
Podatelna: epodatelna@steti.cz

Všechny kontakty MěÚ
Květen
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
30.05.2023 (18:00)
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
31.05.2023 (18:00)
červen
KulturaVýstava: Kámasútra
01.06.2023 (08:00)
KulturaVýstava: Kouzlo pří...
01.06.2023 (09:00)
KulturaDětský den
01.06.2023 (15:00)
Kino ŠtětíSuper Mario Bros. v...
01.06.2023 (18:00)
Kino ŠtětíSpider-Man: Napříč ...
02.06.2023 (17:30)
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
02.06.2023 (20:00)
SportFotbal - FK Admira ...
03.06.2023 (10:15)
KulturaDen dětí
03.06.2023 (14:00)

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoKrabice oblečení na holčičku cca 0,5-1rok (jarní+letní)
Dětské oblečení a obuv (24.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoIKEA patrová postel Swärta 2x
Nábytek (23.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám vestu SAM73
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám sportovní boty SUPRA
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám sálovou obuv NIKE
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPoptávka pronájmu zahrady ve Štětí či blízkém okolí
Zahrada (09.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPánské kraťasy
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (04.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoKola ŠKODA FABIA 2
Auto (28.04.2023)
Inzerát obsahuje fotostavebnice MECCANO Truck 4x4 10v1
Hračky a ostatní (20.04.2023)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek