www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 12.8°C
Dnes je Čtvrtek, 28. září 2023, svátek má Václav, zítra Michal
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>
Všudezdejší
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Vrak automobilu - 28/07/2010 23:18
Tak hurá! Ten černej oloupanej supervůz je pryč. Uklizeno tedy není, ale i tak mám důvod k radosti.(na nějaký čas)

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 773
Re:Vrak automobilu - 30/07/2010 14:04
Když půjdete od tržnice k České spořitelně, tak minete také jedno nepojízdné vozidlo. Rozhodně je teď nepojízdné, leží na discích. A jelikož má SPZku, tak by asi nemělo být složité najít majitele a požádat ho, aby to uvedl do řádného stavu.

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 364
Re:Vrak automobilu - 23/01/2015 12:34
Tak nevím jestli si toho nechce někdo všímat a nebo se nám opět plní město autovraky.....

Nedávno jsem viděl jeden na nádraží Štětí a druhý v ulici Mánesova (bíla Škoda 6U41676... naposledy povinné ručení 15.3.2012) ..Že by si toho nikdo za zhruba 3 roky nevšiml???
Možná kdyby přošla MP všechna parkoviště nalezla by takových autovraků ještě více.....

Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 38
Re:Vrak automobilu - 18/03/2015 21:55
Dobrý den,
ráda bych tu také nahlásila vrak auta - není to vrak ve smyslu rozbitá okýnka nebo pneu, ale už tu stojí na stejném místě bez hnutí cca 3 roky, má pouze zadní SPZ a na té je přes rok propadlá technická.
Je možné vrak odstranit? Zabírá místo pro další parkující auta.
Je to ulice Stračenská (u domu 614) - okruh kolem věžáků a je to hned u vjezdu na ten kruhový objezd, ale dáte se doleva. Jde o tmavě zelenou felicii s libereckou SPZ.
Předem děkuji za prověření a odtah.

Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 38
Re:Vrak automobilu - 27/03/2015 17:04
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda vůbec někdo čte a popřípadě reaguje na tyto dotazy a připomínky?
Funguje to tu?
Prosím o odpověď a můj předchozí dotaz/prosbu.
Děkuji, Kamila Marešová

Městská policie Štětí
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 23
Re:Vrak automobilu - 30/03/2015 11:48
Dobrý den, paní Marešová,
děkuji za Váš příspěvěk, který byl městskou policií přijat jako podnět k dalšímu opatření a v současné době jsou prováděny nezbytné úkony k nápravě vzniklého stavu. Postup je popsán v našem odkazu Likvidace vraků.
S pozdravem
Bc. Zdeněk Cuchý
vedoucí MP

Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 38
Re:Vrak automobilu - 30/03/2015 12:57
Dobrý den,
moc děkuji za informaci jsem ráda, že se to řeší a i za to děkuji!
Hezký den, Kamila M.

Taby
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 39
Re:Vrak automobilu - 19/10/2015 18:08
Dobrý den,
rád bych také přispěl k tomuto tématu. Jedná se jak o "pojízdné vraky", tak i o parkování. Jak je vidět i na fotografiích, tak vozidla již delší dobu neopustila "své" parkovací místa. Z jednoho se dokonce stal i bod, ke kterému je dále přistavěno několik pneumatik a hliníkové nájezdy. Tyto věci pak dále slouží k vytyčení dalších parkovacích míst stejného majitele. Již několikrát se zde řešilo parkování ve Štětí a proto se ptám, jestli je toto v pořádku a město pronajalo parkovací místa určité osobě, nebo jde o bezohlednost jedince? Pokud se jedná o druhou možnost, proč MP ještě nezasáhla?
Pozn.: Vše je foceno z jednoho místa v ul. Litoměřická za panelovými domy č.p. 501 - 503.
Děkuji za odpověď.

Taby
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 39
Re:Vrak automobilu - 19/10/2015 18:10


mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 364
Re:Vrak automobilu - 20/10/2015 22:42
mar napsal:
Tak nevím jestli si toho nechce někdo všímat a nebo se nám opět plní město autovraky.....

Nedávno jsem viděl jeden na nádraží Štětí a druhý v ulici Mánesova (bíla Škoda 6U41676... naposledy povinné ručení 15.3.2012) ..Že by si toho nikdo za zhruba 3 roky nevšiml???
Možná kdyby přošla MP všechna parkoviště nalezla by takových autovraků ještě více.....
Tak zatímco vrak na nádraží zmizel tak ten druhý si vesele hnije na stejném místě dál(Mánesova ulice).....

A zároveň se ve městě začíná rozmáhat další nešvar jízda vozidel bez povinného ručení a dokonce i bez STK ...

Unown
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 491
Re:Vrak automobilu - 21/10/2015 02:48
a to jako poznáš podle toho, když auto projede kolem, že nemá povinné ručení a STK? nebo kontroluješ všechny SPZtky?

Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 38
Re:Vrak automobilu - 21/10/2015 11:09
No, nevím, jak je to teď, ale vím,že třeba auto, co rozváželo jídlo z Oázy, tak povinné ručení nemělo (možná už má... ale to nevím).
Každopádně u nás také stále stojí vrak, který jsem už hlásila a nic se neděje - zabírá místo na parkovišti, které se tu plní a navíc je čím dál v horším stavu...
Také bych byla ráda, kdyby se s tím už začalo něco dít.

(u nás = ulice Stračenská - u domu 614 stojí zelená škodovka v už dost omšelém stavu a STK je také už asi 3 roky propadlá, značku má pouze jednu, pavouka na skle, kola poloprázdná - kupodivu, když tu stojí už asi 4 roky)

Městská policie Štětí
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 23
Re:Vrak automobilu - 21/10/2015 14:11
Dobrý den vážení diskutující,
předem vám všem děkuji za přínosné podněty k tématu „Vraky automobilů“. Vaše podněty, týkající se tohoto tématu již samozřejmě prověřujeme.
V případě zjištění, že se jedná o „vrak“ ve smyslu ustanovení § 19 odst. 2 písm. g) zákona číslo 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, tedy, že se jedná o silniční vozidlo, které je trvale technicky nezpůsobilé k provozu a není opatřeno státní poznávací značkou nebo které je zjevně trvale technicky nezpůsobilé k provozu (dále jen "vrak"), bude ze strany vlastníka pozemní komunikace postupováno v souladu s ustanovením § 19 odst. 3, 4 zákona o pozemních komunikacích (Vlastník vraku je povinen na výzvu vlastníka dálnice, silnice nebo místní komunikace odstranit vrak do dvou měsíců od doručení výzvy k odstranění. Neučiní-li tak, odstraní a zlikviduje vrak vlastník této pozemní komunikace na náklady vlastníka vraku. Nemůže-li vlastník dálnice, silnice nebo místní komunikace zjistit vlastníka vraku, zveřejní výzvu k odstranění vraku způsobem v místě obvyklým a po marném uplynutí lhůty dvou měsíců ode dne zveřejnění výzvy odstraní a zlikviduje vrak na své náklady. Zjistí-li vlastník dálnice, silnice nebo místní komunikace vlastníka vraku dodatečně, může vůči němu uplatnit nárok na náhradu nákladů vzniklých odstraněním a likvidací vraku), neboť taková vozidla je zakázáno odstavovat na dálnicích, silnicích a místních komunikacích.
V případě, že by se pak jednalo o „autovrak“ ve smyslu ustanovení § 36 písm. a) zákona číslo 185/2001 Sb., o odpadech a změně některých zákonů, kdy „autovrakem“ je každé úplné nebo neúplné motorové vozidlo, které bylo určeno k provozu na pozemních komunikacích pro přepravu osob, zvířat nebo věcí (dále jen "vozidlo") a stalo se odpadem podle § 3 téhož zákona, bude postupováno v souladu s ustanovením § 37 odst. 3, 4, a 5 zákona číslo 185/2001 Sb. (Vozidlo umístěné v rozporu s odstavcem 2 § 37 citovaného zákona o odpadech, přemístí obecní úřad bezodkladně na náklady jeho vlastníka na vybrané parkoviště. Informaci o umístění opuštěného vozidla na vybrané parkoviště zveřejní obecní úřad na své úřední desce. O umístnění vozidla písemně informuje jeho vlastníka, pokud je ho možné identifikovat. Pokud vlastník nepřevezme vozidlo z vybraného parkoviště po marném uplynutí lhůty 2 měsíců od informování vlastníka a v případě nemožnosti jeho identifikace od zveřejnění informace, má se za to, že vozidlo je „autovrak“. Obecní úřad naloží s „autovrakem“ tak, že ho předá pouze osobám, které jsou provozovateli zařízení ke sběru, výkupu, zpracování, využívání nebo odstraňování „autovraků“. Náklady spojené s takovým postupem je pak povinen uhradit obci poslední vlastník opuštěného vozidla uvedený v registru motorových vozidel.), neboť jeho vlastník je povinen ho před předáním oprávněné osobě umístit na místo, kde nepoškodí nebo neohrozí životní prostředí ani nenaruší estetický vzhled obce či přírody nebo krajiny.
Rozhodnutí o odstranění „vraku“, respektive „autovraku“ tedy není v kompetenci Městské policie Štětí. Ta pouze zjištěné skutečnosti v tomto směru předává pro podezření vlastníkovi pozemní komunikace, respektive obecnímu (městskému) úřadu…
Co se pak týká příspěvku poukazujícího na osobní motorové vozidlo Škoda s RZ 6U4 1676 odstavené v ulici Mánesova ve Štětí, byl jeho provozovatel oznámen v měsíci lednu 2015 naší policií pro podezření z přestupku dle ustanovení § 16 odst. 1 písm. a) zákona číslo 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, příslušnému správnímu orgánu. V tomto případě Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu Litoměřice, do jehož kompetence projednání této předmětné události, včetně vydání příslušného rozhodnutí, spadá.
Na závěr mi dovolte ještě jednou poděkovat za vaše věcné podněty, neboť i ty přispívají k odvádění kvalitní práce naší městské policie pro vás občany.


S pozdravem
Josef Patka
zástupce vedoucího Městské policie Štětí

Taby
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 39
Re:Vrak automobilu - 21/10/2015 21:28
Dobrý večer,
tak Vám teda děkuji za neodpověď. Co se týká blokování parkoviště st. pneu, tak jsem nepostřehl ani nic... Ostatní info, co se týká "skorovraků", tak budeme muset zřejmě ještě několik let počkat, až nám čas opravdu označí tyto vozidla a začne se něco s tím dělat. Vlastně, příští rok se tu bude na začátku léta opět "natírat tráva na zeleno" z důvodu lepší prezentace města Štětí ve zbytku ČR a i v zahraničí (FEDO), tak třeba se dočkáme i "uklizení" těchto nevzhledných bývalých automobilů...

Městská policie Štětí
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 23
Re:Vrak automobilu - 22/10/2015 15:10
Vážený(á) diskutující Taby,
omlouvám se, že jsem Vás v první fázi neuspokojil v plné míře svou odpovědí. Nicméně i Váš podnět týkající se „blokování parkoviště“ za domem č.p. 501 prověřujeme, a to v součinnosti s příslušným odborem Městského úřadu ve Štětí. Konkrétně pak pro podezření ze spáchání přestupku dle ustanovení § 47 odst. 1 písm. h) zákona číslo 200/1990 Sb., o přestupcích, kdy v případě naplnění znaků skutkové podstaty tohoto správního deliktu dojde z naší strany k jeho oznámení příslušnému správnímu orgánu, v tomto případě Komisi k projednávání přestupků města Štětí. Pachateli tohoto přestupku, pakliže mu bude takové jednání prokázáno, hrozí ve správním řízení pokuta až do výše 50.000,- Kč a v případě splnění dalších zákonných podmínek spolu s uvedenou pokutou i sankce „zákaz pobytu“.
Chápu, že možná ani tato odpověď Vás plně neuspokojí. Bohužel odpověď typu, že na místo ihned přijedou strážníci, pneumatiky včetně kovové konstrukce z místa odklidí, popřípadě, že k tomu dají jiné složce města pokyn, není v současné době z mé strany možná…


S pozdravem
Josef Patka
zástupce vedoucího Městské policie Štětí

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotodětský batůžek modrý
Hračky a ostatní (19.09.2023)
Inzerát obsahuje fotovysílačky Alecto TOP stav vč. nových baterií
Hračky a ostatní (14.09.2023)
Inzerát obsahuje fotokopačky NIKE vel. 38 (žluté) nebo 36 (oranžové)
Vybavení ke sportu (05.08.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám dvojgaráž v ulici Školní, Štětí
Pozemky a ostatní (28.07.2023)
Inzerát obsahuje fotoboty SHAQ Analog vel. 41 NOVÉ
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (28.07.2023)
Inzerát neobsahuje fotoDigitalizace VHS
Práce a služby (27.07.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám rotoped
Vybavení ke sportu (07.06.2023)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek