www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 0.6°C
Dnes je Středa, 08. prosinec 2021, svátek má Květoslava, zítra Vratislav
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
Hanka
Nepřihlášený uživatel
   
POPELNICE - 01/08/2008 20:34
Hezký večer,tak nějak mi příjde,že se tiše toleruje hrabání v popelnicích.... To,co se po akcích našich spoluobčanů v tomto prostoru stane,je obyčejný -bordel-.Můj syn se bojí vynášet koš a já ho chápu,ale nelíbí se mi to!Bylo by fajn,kdyby se určilo-pokud toto je,tak o tom netuším-nějaké místo,kam by se mohl ukládat textil,který by se daroval těmto lidem.Nemusí pak nedůstojně vlézat do plastových nádob a děsit lidi,co příjdou odevzdat odpad.
A ať mi nikdo neříká,že se tomu neděje.....

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 766
Re:POPELNICE - 02/08/2008 08:06
Včera odpoledne se jeden rozhodně né místní obyvatel hrabal v popelnicích u Městské tržnice.

Neměl jsem odvahu mu něco říct, rozhodně nevypadal na to, že si nechal něco říct.

Městské strážníka jsem nevyděl ....

Hanka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:POPELNICE - 05/08/2008 09:13
Hezké ráno,bude se někdo tímhle problémem zabývat či má nějaké řešení po stránce městské policie?????Jsem občankou Štětí,platím poplatky a chci,aby se zde udržoval pořádek.

avatar: Frantisek.Jaks.ml Frantisek.Jaks.ml
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 23
Re:POPELNICE - 05/08/2008 09:50
Vytvořit speciální nádoby s textilem pro hrabače odpadků je nejspíš nesmysl, protože na jednu stranu mluvíme jen o několika takovýchto občanech a na tu druhou se obávám, že existence takových to odkládacích míst by bylo zbytečně nákladné.

Jed to sice z jejich strany politováníhodné jednání (prohlížet odpadky), ale nevěřím, že by takovéto osoby u nás ve Štětí představovaly hrozbu - leda že by Vám chtěly okamžitě ukrást Váš pytel s čerstvými odpadky.

Jiří Hykl
Mistr mezi pisateli
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:POPELNICE - 05/08/2008 10:50
„Hrabání“ v popelnicích se tiše netoleruje. Pokud Vás k takovému závěru vede skutečnost, že právě ve chvíli, kdy vidíte občana hrabajícího se v jedné ze 900 nádob na odpadky rozmístěných v našem městě není zrovna přítomen strážník který by věc řešil, pak je Váš úsudek založen na chybné analýze, neboť počet strážníků ve službě ani zdaleka neodpovídá počtu nádob na odpadky, aby bylo možné ke každé jednoho postavit. Přesto pokud „zalistujete“ v aktualitách Městské policie, dočtete se o mnohých případech zjištění občanů při prohledávání nádob na odpadky a jejich následném řešení. Účinnost těchto řešení je však vzhledem k současným represivním možnostem u takovýchto osob diskutabilní, což není nedostatkem v práci Městské policie, ale někoho úplně jiného.

Hanka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:POPELNICE - 05/08/2008 11:51
3500 nádob na odpadky,ale musím konstatovat,že i přesto je to málo....
Chápu,že nemůžete být všude,ale u kontejnerů za Obchodní ulicí jsem ještě žádnou kontrolu nezaznamenala.Jde o to místo,kde se naposled ztratila 3 kola z auta.A nejen to.Myslím si,že není až takový velký zásah do pochůzky policistů,když se prostě také projdou nejen po hlavní ulici.Pro Fr.Jakse-z fotky,co máte v profilu usuzuji,že jste mladšího ročníku a tak nemá smysl se k vašemu příspěvku vyjadřovat,protože jste zcela jasně nepochopil o co jde
Dále se mi nelíbí,že jako členka družstva jsem povinna udržovat u popelnic pořádek-ale jak?Když ¨příjde muž a popelnici prostě převrátí,vyháže z ní odpadky????Pane Hykle,z vaší odpovědi jsem nezískala dojem,že by vás tenhle problém opravdu nějak víc zajímal.Ono stačí víc se dívat kolem sebe.Žena důchodového věku-věk neodhadnu přes velké zanedbání-veze vrak kočárku naštěstí bez dítěte a součástí je tyč,kterou obratně hrabe v popelnici-např.

Hanka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:POPELNICE - 05/08/2008 11:52
Oprava-3500 nádob je chybné
900 nádob

Jiří Hykl
Mistr mezi pisateli
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:POPELNICE - 05/08/2008 12:46
Hanko, z čeho z mého textu jste nabyla dojmu, že mě problém osob vybírajících nádoby na odpadky nezajímá ? Tyto osoby řešíme tak, jak nám umožňují platné právní normy. Neúčinnost udělených pokut u těchto osob, jejich ignorance k jakýmkoli pravidlům, v některých případech i chabá gramotnost však činí z naší práce v této oblasti „válku s větrnými mlýny“. V praxi to vypadá tak, že osobě přistižené při znečišťování veřejného prostranství v souvislosti s prohrabáváním kontejneru je udělena bloková pokuta a osoba je z místa vykázána. Ta je však strážníky záhy přistižena o dva bloky dále v jiné popelnici, kde se situace opakuje. Pokud se Vám z mých textů zdá, že v této věci nečiníme v dostatečné míře, můžete se jedné naší směny osobně zúčastnit, tyto osoby řešíme téměř denně. Po absolvování jedné směny jistě pozbudete chybných dojmů z našeho nezájmu o tuto oblast a možná se podivíte nad rozsahem i dalších oblastí, které denně řešíme a kolik kontrol různých míst provádíme i když Vy tam strážníky zrovna nevidíte.

Lucka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:POPELNICE - 05/08/2008 13:25
Musím souhlasit s p.Hyklem,jelikož vím z profese, jak náročná práce je s takovouto klientelou. Tito lidé neuznávají žádná společenská pravidla, normy, zákony a pokutovat někoho, kdo nic nemá, nemá nejen žádný efekt, ale je to i bezvýznané. Městské policii tedy nezbývá z mého pohledu nic jiného než je vyhazovat z jedné popelnice a z druhé atd., přičemž pro lidi tohoto typu to je pouze překážka toho, co chtěli udělat, a proto jdou jinam, kde tu překážku nemají a mohou dokončit svoji práci. Možné řešení by bylo, kdyby se vytvořily prostory pro popelnice, které by se daly zamknout(viz.sídliště na Mělníku, viz. Věžáky). Ale to je jen,co mne v rychlosti napadlo, protože toto téma mi přišlo velmi zajímavé

fatige
Nepřihlášený uživatel
   
Re:POPELNICE - 05/08/2008 20:31
Nejsem žádným" propagátorem" Městské policie, ale podle mých zkušeností za poslední týden jsou v našem městě a okolí mnohem platnější než Policie ČR.Boj s nepřizpůsobivými obyvateli a také s nedostatečnými pravomocemi, by mě na jejich místě určitě dávno přivedl do blázince.Možná by bylo na místě "prohodit" osazenstvo obou služeben. Město by na tom mohlo jen získat.

Jiří Hykl
Mistr mezi pisateli
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:POPELNICE - 05/08/2008 21:30
Pokud projde novela zákona 553/1991 Sb., naše pravomoci se opět o trochu posunou a my např. budeme moci konečně předvést na Policii ČR osobu, která bude přes opětovnou výzvu strážníka pokračovat v jednání narušující veřejný pořádek (v současné době můžeme takovému jednání pouze přihlížet a osobu, která prokáže svou totožnost vyzývat od upuštění protiprávního jednání např. rušení nočního klidu, nebo přivolat Policii ČR), budeme moci omezit možnost volného pohybu osoby připoutáním ke vhodnému předmětu za použití pout (dosud jsme mohli osobě pouze k sobě poutat horní končetiny, přičemž tato osoba mohla dále pobíhat a kopat kolem sebe, např. do služebních vozidel, které to také mnohokrát odnesly), při vyhlášení stavu nebezpečí např. povodně, bude starosta oprávněn uzavřít veřejnoprávní smlouvu se starostou jiné obce o poskytnutí strážníků (dosud jsme byli odkázáni pouze na vlastní kapacity a ty jsme nemohli poskytnout jinde), k současným úkolům přibude činnost v oblasti prevence kriminality v obci, což do jisté míry nad rámec současných úkolů i tak prováděli apod. Na druhé straně se ale zpřísní podmínky pro výkon funkce strážníka, což je podle mého názoru vzhledem ke zvyšujícím se nárokům taktéž na místě.
Přesto stále zůstáváme policií pořádkovou a s našimi pravomocemi prostě nemůžeme činnost Policii ČR nahradit, hlavně v oblastech boje proti drogám, majetkovému organizovanému zločinu, či komplexním dohledem nad bezpečností dopravy. Jsem ale přesvědčen, že vzájemnou úzkou spoluprací můžeme udržet v našem městě kriminalitu na přijatelné úrovni.

Na základě Vašich příspěvků týkajících se osob prohrabávajících nádoby na odpadky jsem začal pracovat na možnosti, která pokud se mi podaří, v kombinaci s novelou našeho zákona zefektivní naše možnosti tak, že bychom mohli dosáhnout snížení počtu těchto deliktů.

Návrh novely zákona 553/1991 Sb. zde:
http://www.steti.cz/mp/images/2008/novela.htm

Hanka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:POPELNICE - 05/08/2008 22:01
Hezký večer,vítám každý aktivní přístup k téhle věci.Chápu,že to dělají lidé,kteří jsou mimo společnost-ať už svojí vinou či souhrou náhod.Bohužel,nejsou jen jednotlivci,ale i matka s dítětem....Jaký to asi je příklad pro život.Na druhou stranu si myslím,že to jsou stále ty samé osoby a že by se měl sociální odbor na tyto lidé zaměřit.

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 766
Re:POPELNICE - 06/08/2008 05:42
Dotaz:

Lze poslat na MP SMSsku ????

(nahlášení nějakého né zrovna společensky vhodného chování ... vybírání popelnic)

... jedná se mi o noční hodiny.

smiisek
Nepřihlášený uživatel
   
Re:POPELNICE - 06/08/2008 07:54
Hani, ono nejde jen o textil, ale i o zbytky jidla a vse co by se "doma mohlo hodit" a verte, vim o cem mluvim. Bohuzel mame jednu takovou rodinu ve vchode a nejde s tim nic delat. Vime,ze hrabou, ale jeste horsi je, videt je v tech popelnicich na vlastni oci a vedet,ze to odnesou k nam. Otec je hromotluk, clovek se boji cokoliv rict, ze by to jeste schytal (a pak ze jsou diskriminovani) Smradek je hroznej , chudaci co bydli s nimi na patre, lezou jim do bytu ruzni broucci.Samozrejme to zpusobuje i roztrzky, nekolikrat je byla resit i MP, ale bohuzel, jde to resit jen domluvou. A pokud tito neprizpusobivi spoluobcane plati najem, neni na ne zadna paka. Nekolikrat se psala petice, jednalo se na MeU a bohuzel bezvysledne.. Je to zacarovany kruh, bo si tato rodina vychovava jiz druhou generaci "hrabacu sberacu"

Jiří Hykl
Mistr mezi pisateli
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:POPELNICE - 06/08/2008 09:26
Přijímat oznámení prostřednictvím sms jsme zkoušeli ale neosvědčilo se z několika důvodů (větší časová prodleva, mnoho oznamování z legrace, nesrozumitelnost obsahu oznámení, nemožnost okamžitě požádat o doplňující informace, následná neprokazatelnost obsahu oznámení apod.). V případě potřeby proto volejte tel. č. 416 810 900, což je linka nepřetržité operační služby. Zde jsou hovory zaznamenávány pro následnou analýzu jednání odpovědného strážníka a také způsobu řešení oznámení. Operátorka či strážník Vás vždy požádá o Vaše jméno, příjmení, datum narození a bydliště. Toto ale nemusíte uvést, pokud nechcete. Vaše oznámení bude přesto prověřeno hlídkou v místě určení. Vaše osobní údaje podléhají zákonu pro ochranu osobních údajů a v žádném případě nebudou strážníky sděleny případnému pachateli oznamovaného deliktu či jiné neoprávněné osobě. Strážníci by tím porušili zákonem stanovenou povinnost mlčenlivosti. V některých případech nejsou osobní údaje oznamovatele třeba, ale např. pro následné zajištění důkazů může být oznamovatel vyzván k podání vysvětlení k dané věci. Neuvedete-li své údaje při oznamování, Policie ČR může následně požádat tel. operátora o totožnost majitele čísla, ze kterého byl hovor uskutečněn, čímž pouze přibude práce vyšetřovateli spojená s dohledáním svědka.

Jen pro představu, operační středisko Městské policie přijímá denně průměrně osm tel. oznámení od občanů, za které Vám velice děkuji. Dokazujete tím, že Vám není dění v našem městě lhostejné.

<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoNOVÉ chlapecké džíny modré vel. 26 (cca 154?)
Dětské oblečení a obuv (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoškolní penál zn. Talentus (1patrový s klopou) zatím 2ks
Hračky a ostatní (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotodámský kabát vel.58 (TOP stav)
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (03.12.2021)
Inzerát obsahuje fotozimní botičky FARE vel. 20 (nové, ideál. pro vyšší nárt)
Dětské oblečení a obuv (03.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (23.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž
Pozemky a ostatní (15.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím dům
Domy (09.11.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek