www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Dnes je Úterý, 04. říjen 2022, svátek má František, zítra Eliška
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
mamina
Nepřihlášený uživatel
   
dětská hřiště - 28/05/2007 18:34
Pěkný den,jsem mamina 3-leté holčiny a téměř denně řešíme otázku " Kam půjdeme ven?" Moc možností zde totiž není. Na náměstí? Houpačky jsou permanentně rozbité,nebo je tam plno. Ať už malé nebo odrostlé děti čekají mnohdy spoustu minut na to aby se mohly zhoupnout. Další možností je vyrazit k Labi. Klidová zóna,zahrádky a minimum nebezpečí. Ale jen ve snu! I přes zákaz vjezdu je to tam jak na Václaváku. Auta,kola,motorky vše tam jezdí jak o závod. Nejednou se mi stalo,že byly houpačky obsazeny podnapilou mládeží. Odvahu něco jim říci jsem v sobě ale nenašla. Jednou jela kolem podnapilé skupinky na houpačkách i městská policie. A výsledek??? NIC!!! Pan místostarosta má pravdu s vandalismem a nezájmem druhých,ale není úplně jednoduché okřikovat a " buzerovat" cizí děti a mládež. Jednou se mi to málem vymstilo a přišla jsem k úhoně. Od té doby se bojím jen pípnout. Ale pořádné dětské hřiště je tu potřeba. Stačí jedno,velké, dobře vybavené a oplocené hřiště. Vezměme si příklad z okolních vesniček! Prý je hřiště v plánuměsta za pár let. Je to dobře,že se s ním počítá,ale mělo by to být mnohem dřív. Těhulek,kočárků a capartů je v našem městě víc než dost.A pokud by bylo nějaké vyžití i pro starší děti,určitě by ubylo vandalismu. Neměly by na něj tolik času.

místostarosta
Nepřihlášený uživatel
   
Re:dětská hřiště - 29/05/2007 07:14
Dobře vybavené, zajištěné a bezpečné dětské hřiště tak, aby odpovídalo všem normám a mohli jsme ho vyydávat za svůj majetek, přijde minimálně na 3 miliony. Pro letošek jsme měli zažádáno od Oranžové energie ČEZ a měli velkou naději, že od nich peníze dostaneme. Bohužel nás pře dvěma měsíci odmítli. Od příštího roku bude v každém rozpočtu jedno takové kvalitní plánováno a realizováno.

mamina
Nepřihlášený uživatel
   
Re:dětská hřiště - 29/05/2007 11:13
jen mě napadá,jestli by jedno pořádné hřiště podle všech směrnic nebylo nakonec levnější než neustálé opravy rozbitých houpaček atd...? A kdepak asi vzaly peníze ty okolní pidi vesničky,které už pěkná hřiště mají? Pochybuji,že ve svém mini rozpočtu našly 3 mil. A přece mají bezva hřiště. Nebo se bojíte něco postavit,aby to vandalové nezničili? To je mnohdy jednodušší!

Jiří Hykl
Mistr mezi pisateli
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:dětská hřiště - 29/05/2007 12:15
Rád bych příspěvek pana místostarosty týkající se provozu dětských koutků a pískovišť doplnil. Městská policie provádí od počátku dubna, na základě odvysílané reportáže televize Nova o poranění malého chlapce nastraženou jehlou na dětské prolézačce, každodenní kontroly těchto zařízení. Jejich stav si lze prohlédnout v dokumentaci v aktualitách Městské policie. Od počátku dubna, kdy jsme tyto kontrolní akce zahájili, se stav pískovišť o něco zlepšil, i přesto zde ale nalézáme stále nové odpadky. Naštěstí jsme dosud přímo v pískovišti nenalezli žádné injekční stříkačky, jehly, ostré plechovky, skleněné střepy, ale ani psí výkaly. Odpadky se většinou povalují kolem a tvoří je převážně plasty, polystyrén, papír i celé skleněné láhve. Přesto budeme v těchto každodenních kontrolách pokračovat.
Tato zařízení jsou našim společným majetkem, proto bychom si ho měli chránit společnými silami. Proti nepořádníkům či vandalům nemusíte zakročit sami, oznamte ale jejich počínání Městské policii, my okamžitě zasáhneme a pokud tito uvidí, že se jejich jednání neobejde bez odezvy, třeba si časem poškozovat tato zařízení rozmyslí.

host
Nepřihlášený uživatel
   
Re:dětská hřiště - 30/05/2008 13:46
Pane Hykl, to si z nás děláte srandu???? Myslím, že mluvím za mnoho rodičů tohoto města. Ještě jsem se nesetkal s Vámi nebo se strážníky městské policie na jakémkoliv dětském hřišti, a to jak na kontrole tak i na zákroku proti mládeži, která se na houpačkách pro nejmenší povaluje a zbytečně nejmenším dětem zabírá hřiště. Tak Vás chci požádat, aby jste uváděl pravdu a nesnažil jste se prodávat Vaší špatnou práci. Díky Tomáš

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:dětská hřiště - 30/05/2008 14:56
To, že je nevidíme, neznamená, že je neprohlížejí...

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:dětská hřiště - 03/06/2008 14:44
Vážená "mamino",

že je třeba vybavit odpovídajícími hracími prvky dětská hřiště - tedy je celá zrekonstruovat nebo rovnou nově vybudovat, je naprosto zřejmé - ostatně to vyšlo i jako priorita při přípravě a zpracování strategického plánu.

Že se žádné takové nepostavilo již před lety, není určitě dáno obavou z případného vandalismu, nýbrž snahou města získat pro jeho vybudování peníze z cizích zdrojů, protože právě takovéto aktivity pro děti a mládež jsou podporovány. Bohužel to v loňském ani letošním roce neklaplo, ovšem netřeba zoufat - městský rozpočet počítá na letošní rok s tím, že se v areálu věžových domů takovéto dětské hřiště určitě postaví - částečně za peníze města a nemalou měrou též z daru společnosti Mondi Štětí, a.s.

Hřiště má mít dvě části - část určenou pro malé děti s různými herními prvky odpovídajícími aktuálním bezpečnostním a hygienickým normám a pak část pro větší děti na míčové hry apod. Schválený rozpočet počítá s částkou Kč 2 miliony. V nadcházejících letech se budou realizovat další dětská hřiště v souladu s akčním plánem.

mamina
Nepřihlášený uživatel
   
Re:dětská hřiště - 09/07/2008 11:47
Toto bohužel není fotka ze Štětí od Labe jak by jsme si přáli ale z Dolních Beřkovic. Smutné ?!

The
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 68
Re:dětská hřiště - 09/07/2008 19:33
Dobrý den,

cena je skutečně přemrštěná. Bohužel se zde ukazuje typický přístup někoho, kdo operuje s veřejnými penězi. Jak říká typicky České přísloví: Z cizího krev neteče... nevidím důvod proč by se neměli veřejné instituce začít chovat hospodárně a efektivně což znamená, že bude každá vynaložená koruna smysluplně vydaná. Chápu, že firma, která je nejspíš již dávno vybraná jako vítěz soutěže o rekonstrukci hřišť nemůže už ze své podstaty nabídnout levnější variantu. Právě proto, že se nespecializuje na stavbu hřišť, ale je jako Ferda Mravenec práce všeho druhu. Vzhledem k trvalému poklesu Eura i Dolaru by bylo skutečně vhodné nakoupit hrací komponenty v zahraničí od firem, které se tímto trvale zabývají a mohou nabídnout nižší cenu... České firmy, které toho tolik nevyrobí nemohou plně konkurovat kvalitou ani cenami. Výhoda přímého nákupu tkví v tom, že vynecháme prostředníka, který jen zvyšuje cenu kvůli vlastnímu obohacení. Ale vyplýtvané peníze mne nepřekvapí - z veřejných peněz je potřeba vždy dobře nakrmit všechny ovečky. Samospráva obcí není moc dobrá pro nemožnost kontroly a žádného vyvození osobní zodpovědnosti. Jak by se to dalo napsat jinak? Vědomé tunelování... určitě by pak bylo dobré dát srovnávací tabulku jednotlivých účastníků a ceny a porovnat je s komponenty, které bylo možné zajistit z jiných zdrojů. Přestat mlžit a být transparentní. PS: Poctivého člověka má slova neurazí.

Hanka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:dětská hřiště - 09/07/2008 23:28
Hezký večer,musím reagovat...částka 3 miliony mi příjde fakt přehnaně přemrštěná!!!Pokud je to částka,za kterou bude cca deset hřišť,pak možná,snad.Pro děti se tu vůbec nic nedělá.Ano,máme školní hřiště,která se zamykají.Město Štětí-její představenstvo by si mělo udělat výlet do okolních měst či vesnic.Chápu,že takové Litoměřice maji v rozpočtu více peněz,ale zas více musí vydat.Je to o tom zdravém,rozumném zápalu něco udělat pro občany-občánky.

smiisek
Nepřihlášený uživatel
   
Re:dětská hřiště - 10/07/2008 08:00
Teď zas musím reagovat já.. Byla jsem na veřejném zasedání Strategického plánu rozvoje města a tam bylo řečeno, že se zástupci města byli podívat na hřiště v Litoměřicích. A i tam se dozvěděli částku, kterou tu zmiňoval pan Šimral.. Bohužel ty ceny jsou takové jaké jsou. Když se podíváte do jakéhokoliv letáku, kde se nabízí dětské klouzačky, domečky - plastové a cena se vyšplhá za takovýto domeček až k 10ti tisícům někdy i více, tak kolik pak může stát kvalitní dřevěný výrobek, který musí splňovat určité normy??! A nemyslím si, že by chtělo město schválně plýtvat penězi. Zkuste projet net a zjistěte si, na kolik vyjde kvalitní prolejzka? Nebo když tu zmiňujete ty Litoměřice, zkuste se zeptat na kolik je to hřiště vyšlo. Asi budete překvapeni! Nehledě na to, že se nejedná jen o prolejzky, ale o celkovou úpravu, oplocení, kvalitnější povrch pro míčové hry (bylo zmiňováno, že hřiště bude rozčleněno pro mladší a starší děti).. Nechci se tady zastávat zástupců města, také mě mrzí, že tu hřiště prostě chybí, ale snažím se na věc kouknout i z druhé stránky...

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:dětská hřiště - 10/07/2008 16:01
Pro "The" a "Hanku":

Poněkud mne zaráží na základě čeho hodnotíte efektivnost vynaložených prostředků - hážete tu navíc čísly, která jsou mimo mísu...

Před časem jsem zde informoval, že letošní rozpočet počítá s částkou Kč 2 miliony za něž mají být v areálu věžových domů zrealizovány 2 hřiště - jedno pro větší děti na míčové sporty a druhé (v návaznosti na areál školky) vyloženě dětské pro malé děti.

Vy snad znáte projektovou dokumentaci těchto hřišť, abyste mohli tvrdit, že to je nepřiměřené?? Jak píše "smiisek", aby nově budované dětské hřiště splňovalo veškeré hygienické a bezpečnostní parametry, není to jen o nákupu prolézaček, ale rovněž i o celkových terénních a povrchových úpravách, jenž stojí nemalé prostředky...

Tyto zakázky navíc podléhají veřejným výběrovým řízením, kde je jedním z hlavních kritérií celková cena, přičemž se také hodnotí, zda daná firma má s realizací obdobných akcí zkušenosti.

Zkrátka obviňovat město, resp. městský úřad z toho, že mrhá veřejnými prostředky za akci, která se ještě ani neuskutečnila, mi přijde poněkud zcestné. Dále nesouhlasím s tím, že zde není možnost kontroly - jakmile se projekt zrealizuje, objeví se jeho výsledná cena i v závěrečném ročním vyúčtování, které je veřejné. Navíc si mohou stávající orgány města - např. Finanční nebo Kontrolní výbor - nebo i nezávislý audit vyžádat veškeré podklady počínaje projektovou dokumentací a konče jednotlivými fakturami od dodavatelů.

Hanka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:dětská hřiště - 10/07/2008 18:10
Hezké odpoledne,čerpán z uvedených částek zde na netu,to na objasnění.Dáleamozřejmě,že jsem již dávno net projela,zjistila si tyto částky a tak vím,kolik se pohybují. Kdyby ste si pořádně přečetl moji výtku,tak by ste došel k závěru,že netuším,kolik se vlastně za tu částku chystá dětských hřišť.
Pokud bude město stále jen čekat na dotace,pak se děti jen tak opravdu kvalitního hřiště asi nedočkají.Efektivnost vynaložených prostředků nehodnotím,jen říkám,ať už je to vidět.Zkuste vysvětlovat malým dětem,že město stále ještě nemá korunky,či neproběhlo výběrové řízení,a proto si nemají kde hrát
Vaše rozhořčenost mě jako občana tohoto města zaráží,jelikož v tomto duchu by představitel města neměl vystupovat.S přáním hezkého dne

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:dětská hřiště - 10/07/2008 19:23
Milá Hanko,

svým předchozím příspěvkem jsem reagoval zejména na výroky pana nebo paní "The" a dílem též na Vás, neb jste v podobném duchu navazovala.

Své rozhořčení jsem tentokrát neskrýval, neboť jsem se chtěl jednoznačně vymezit vůči nařčením a spekulacím, které zde zazněly a které se dle mé stávající znalosti věci nezakládají na pravdě. Dále jsem přesvědčen, že když někdo "pouští do éteru" určité informace, měl by si nejprve prověřit skutečný stav věcí a nemást ostatní čtenáře a diskutéry. Svou reakci tudíž považuji za přiměřenou příspěvku pisatele "The", ne již tak Vašemu - tudíž se omlouvám a příště budu reagovat samostatně.

Znovu tedy potvrzuji, že v rozpočtu pro letošní rok je vyčleněno Kč 2 miliony korun na akci "Dětské hřiště u věžáků", která se bude realizovat v každém případě (tj. není podmínkou získání dalších prostředků z jiných zdrojů). Tuto akci realizuje Odbor výstavby, rozvoje a majetku města a měla by být ještě během podzima dokončena.

Jinak si neodpustím poznámku, že akce typu rekonstrukce či výstavby dětských nebo školních hřišť patří mezi jedny z mála aktivit, na které lze finance z evropských, státních nebo jiných nadačních fondů získat, čili bychom se o to nadále pokoušet měli.

Aisha
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 83
Re:dětská hřiště - 10/07/2008 20:22
Dobrý den,také se přidám k diskusi ohledně dětských hřišť. Mám dotaz, zda by nebylo možné představit nám projekt areálu pro děti. Možná byl již zveřejněn,ale nenašla jsem ho a docela by mě zajímalo jak budou hřiště vypadat. Mám dvě hodně malé děti a tak se nedostanu na zasedání zastupitelstva,sice jsem tam s dětmi již byla, ale nebavilo je to, tak jsem nemohla zůstat. Souhlasím s názorem, že naše děti si ve městě skutečně nemají kde hrát. A ještě by mě zajímalo, jakým způsobem budou hřiště zajištěna proti vandalům. Myslím tím třeba správce. Jezdíme s dětmi do Dobříně, tam to mají docela vymyšlené a hlavně se o hřiště krásně starají. Plánuje se něco podobného i u nás?

<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoPronajmu byt 3+1 ve Štětí, ul. Školní
Práce a služby (30.09.2022)
Inzerát obsahuje fotorozkládací stůl
Nábytek (27.09.2022)
Inzerát obsahuje fotoNabízím služby Hodinového Manžela
Práce a služby (16.09.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdám zahradu s chatkou
Zahrada (14.09.2022)
Inzerát obsahuje fotoApartmán k dlouhodobému pronájmu
Byty (08.09.2022)
Inzerát neobsahuje fotoProdám školní batoh Stil
Hračky a ostatní (24.08.2022)
Inzerát neobsahuje fotopronajmu byt 1kk v Hoštce
Práce a služby (16.08.2022)
Inzerát neobsahuje fotoChevrolet Aveo - 1.4, výborný stav
Auto (15.08.2022)
Inzerát obsahuje fotokimono 6-9 let (karate, taekwondo apod.)
Vybavení ke sportu (15.08.2022)
Inzerát obsahuje fototenisová raketa zn. Dunlop SX vel. 23 pro cca 6-9let (zatím 2ks)
Vybavení ke sportu (15.08.2022)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek