www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 2.6°C
Dnes je Neděle, 16. leden 2022, svátek má Ctirad, zítra Drahoslav
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>
avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Obecně závazná vyhláška č. 2/2008, - 30/06/2008 12:36
Pěkný den, prosím u upřesnění nové vyhlášky o pohybu psů. Že musí mít vodítko, to je jasné, ale... to i 20 cm Čivava musí mít náhubek? Nebo vedle v domě mají asi 15 cm vysokého Jorkšíra. I oni musí mít náhubek, když se s nimi jde po ulici???
Upravuji.... No přečetla jsem si to několikrát... zrak mě nešálí... takže opravdu budu muset já TÝRAT svého mini psa tím, že mu několikrát denně nasadím koženou věc na čumák, kterou tam v životě neměl, i když je to 30 dekagramový pes???? Přečetla jsem si i, že mě bude moci postihnout MP za to, když tak neudělám.... jak se proti tomu mohu bránit?
Opravdu mě zrak nešálí a náhubek platí??
JAK SE PROTI TOMU MOHU BRÁNIT POKUD TO OPRAVDU PLATÍ???
Já chápu bojová plemena + ta plemena, která jsou nebezpečná... Ano, i mrňavej jezevčík může pokousat, ale přemýšlel někdo nad tím, že existujou i takoví psi, kteří jsou lehčí než nejmenší náhubek a i nejmenší velikost navlékne na celou hlavu? Prostě že jsou i mini plemena? paní starostko, vidím, že tu jste momentálně přihlášená. A i když jste mi minule na přímou otázku přímo na Vás neodpověděla, doufám, že teď tak učiníte. Opravdu musí VŠICHNI psi mít náhubek? Děkuji

avatar: webmaster webmaster
Administrátor
  Karma: 12  
Příspěvků: 355
Re:Obecně závazná vyhláška č. 2/2008, - 30/06/2008 13:36
Já jen chci uvést malé nedopatření, kterým se ocitli tato vyhláška jak na Úřední desce, tak Dokumentech. V Dokumentech se má objevit až 14.7.2008. Jak jsem byl upozorněn paní Pechmanovou(vedoucí odboru vnitřních věcí a školství).
Stanislav Řábek, webmaster@steti.cz

alan2
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Obecně závazná vyhláška č. 2/2008, - 30/06/2008 14:23
Vážený pane,pokud dobře čtu tak vyhláška měla být vyvěšena 26.6.2008 na úřední desce a účinnosti má nabýt 15 den po jejím vyhlášení a to není 14.7.2008

alan2
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Obecně závazná vyhláška č. 2/2008, - 30/06/2008 15:08
Diskutující,ještě k Vašemu divícímuse příspěvku:
vyhláška je na světě a pes malej nebo velkej bude mít náhubek a vodítko,když si na něj neseženete tu hroznou věc,tak na toho mrňousa použijete kousek lepící pásky a ještě budete používat pytlík,aby nebobkoval,kde si umane.Na volný pohyb máte přiloženou mapku-je přílohou vyhlášky.Stačí jen ji prostudovat a dodržovat.

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:Obecně závazná vyhláška č. 2/2008, - 30/06/2008 15:13
Alane, no to jsem pochopila.. pytlík na výkaly nosíme a uklízíme.. v tom ale problém nevidím.. a ani ve vodítku, ale náhubek... kor, když podle zákona snad mají nosit náhubek psi až nad 10 kg... neustále o tom DNES mluví v rádiu. A doufám, že se to ještě nějak změní. Pevně v to doufám, protože aby náhubek nosili psi jako třeba Jorkšíři.. mopslíci.. ti.. takoví ti krysaříci a prostě ta mrˇbaváí plemena.. někde to ani fyzicky nejde..
uvidíme co se bude dít..

avatar: webmaster webmaster
Administrátor
  Karma: 12  
Příspěvků: 355
Re:Obecně závazná vyhláška č. 2/2008, - 30/06/2008 16:39
pro alan2 : Vážený pane, je to trošku jinak. Vyhláška má být stažena 12.7.2008, ale jelikož je to sobota, tak bude odstraněna fyzicky z Úřední desky, až v pondělí 14.7.2008. A proto je tam uveden ten termín. Pro více informací ohledně zveřejnění doporučuji, se obratit na paní Pechmanovou.
Stanislav Řábek, webmaster@steti.cz

alan2
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Obecně závazná vyhláška č. 2/2008, - 30/06/2008 16:49
Nikde jsem nenašel zákon,který upravuje od kolika kg hmotnosti psa má mít krytku na čumák nebo-li náhubek.Že nemá být kovový,ale kožený,aby nedošlo k většímu zranění při napadení to se čte.Z toho vyplývá,že se tato povinnost bude týkat asi všech plemen ať je malej nebo velkej.

§ 13

Znečišťování veřejných prostranství

(1) Pokud pes zanechá výkaly na veřejném prostranství je ten, kdo psa vede, povinen tyto výkaly bezprostředně odstranit a zajistit, aby s nimi bylo naloženo hygienicky nezávadným způsobem.

(2) Obce umístí, zejména na místech kde je volný pohyb psů přímo povolen, kontejnery, které jsou vhodné pro odstranění výkalů podle odstavce 1 a zajistí průběžné hygienické odstraňování jejich obsahu. Tyto kontejnery budou pro tento účel zřetelně označeny.

fatige
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Obecně závazná vyhláška č. 2/2008, - 30/06/2008 18:28
Poslušně hlásím, že až si bude chtít MP přivydělat nějaké kurunky do městské pokladničky, tak ať dorazí na vesnice okolo Štětí. Zde je naprosto normální vypustit pejsánky před domeček, jen aby nebobkovali na dvorečcích páníčků.Kdo by se s tím totiž na dvorku uklízel. Nádoby na psí výkaly po vsích jsou naprosto vyhozené peníze.No ale člověk má hned lepší fyzičku, než třeba v Radouni doskáču přes hromádky do obchodu... lepší než fitko.

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:Obecně závazná vyhláška č. 2/2008, - 01/07/2008 07:53
Den, Alane2, to s těmi 10 kily říkali včera v rádiu Frekvence 1, které poslouchám... že by snad měl ten zákon platit ode dneška.. že náhubek musí nosit psi s váhou nad 10 kg. A byla tam anketka, co jako na to pejskaři...A to s tím znečišťováním prostranství a koši... s tím problém nemám!

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:Obecně závazná vyhláška č. 2/2008, - 01/07/2008 08:10
Den, chtěla bych se zeptat, jestli se dá ještě teď v totu dobu dělat s vyhláškou, která nabývá v platnost za pár dní... poradíte mi někdo? Myslím i lidi na městském úřadě! Děkuji. Hned ráno jsem měla možnost si přečíst Litoměřický deník a na první straně je tam takové pěkné téma... a to, že ve Štětí se smí od ... s pejsky jen na vodítku. Což je samozřejmě v pořádku!!! ale co ten náhubek? Je to pravda s těmi 10 kily? nevíte někdo? Jde ta vyhláška poupravit? Divíte se někdo, proč se v tomto tak angažuju? Jsem totiž majitelkou psa, Jorkšíra... a opravdu si nedovedu představit, že by dostával náhubek 10 denně co s ním chodím ven. Na vodítky VŽDYCKY je... výkaly uklízíme.. neštěká a sousedy neruší... poplatek platím... a ten náhubek? V tom Litoměřicku píší, že v LTM mají to s těmi vodítky.. v Lovosicích též. a v RCI nic. Taky tam píší, že to v těch městech řeší individuálně a ředitel MP v LTM tam říká, že je rozdíl mezi volně pobíhajícím Jorkšírem a volně pobíhajím rotvajlerem.. ANO. To má pravdu. Jenže to neřeší ty naše štětské náhubky. Opravdu jste se zamysleli i nad malinkými plemeny??
PANE HYKL, CO SE STANE, KDYŽ JÁ PO TOM 12.7.2008 PŮJDU S jORKŠÍREM NA VODÍTKU BEZ NÁHUBKU? ASI TAK 10 x DENNĚ... DOSTANU POKUTU??
Víte, Vy tam v tom Litoměřickém deníku říkáte, že je nepřijatelné, aby např. při FEDU volně pobíhal pes bez vodítka, majitele... to já chápu! alůe ty náhubky celoplošně.. myšlené i na mrňavé psy... ty vodítka chápu a je to samozřejmé!! no dokonce i ty náhubky pro bojová plemena.. panebože, ale ty náhubky... to mám pokaždé porušovat vyhlášku, nařízení města, když jdu s Jorkšírem na procházku??? Nevyhýbejte se nikdo odpovědi prosím.. napište mi co máte na srdci, ať se tu nevylévám jen já... to i Vy zde ve Štětí budete postupovat individuálně? proto, že mám jorkšíra mi pokutu nedáte? a nebo prostě mám smůlu?? já vím jak zní vyhláška - pro všechny psy...
OTÁZKA DRUHÁ A NÁVRH: nešla by ještě teď, dodatečně pozměnit vyhláška? Vím, že některá plemena jsou velmi nebezpečná.. nešla by pozměnit vyhláška na vybraná plemena (jako například je možnost u alkoholu na ulici vyjmenovat (vlastně povinnost) určité ulice a ne jen zakázat celoplošně. a nebo na hmotnost.. výšku apod? A nebo bude třeba MP tolerantní k malým plemenům, ale i tak to pro mě jako pro majitele znamená, že pokaždé porušuji vyhlášku, když jdu ven...
Odpovězte mi prosím. Děkuji

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:Obecně závazná vyhláška č. 2/2008, - 01/07/2008 08:31
Nebo dodatek k vyhlášce...

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:Obecně závazná vyhláška č. 2/2008, - 01/07/2008 12:25
pane Hykl..

Jirka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Obecně závazná vyhláška č. 2/2008, - 01/07/2008 12:43
Tak náhubky já ho občas používám ted budu muset pořád no. Ale je dobře aspoň ,že se to měří stejným metrem.Prostě bud všichni nebo nikdo.

Jirka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Obecně závazná vyhláška č. 2/2008, - 01/07/2008 12:46
Komu se nelíbí ,že má používat nahubek i na malé plemana které jsou často víc uňafání a agresivní než velký má ještě 2 možnosti hodit ho do útulku nebo ho nechat utratit.

alan2
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Obecně závazná vyhláška č. 2/2008, - 01/07/2008 13:50
Diskutující - už jsem se o tom zmiňoval,malý čumák malý náhubek nebo lepící pásku a na velké čumáky už náhubky jsou.Stačí se obrátit na pana Google s dotazem a na internetu jich je nepřeberné množství.Jen si vybrat podle čumáku.Ale to se musí chtít a né se vymlouvat jak to nejde.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotogaráž
Pozemky a ostatní (11.01.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdám kamna
Nezařazeno (09.01.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem 2+1
Byty (03.01.2022)
Inzerát obsahuje fotovelké auto na dálkové ovládání (nové, bez krabice)
Hračky a ostatní (11.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoauto se zvukovými a světelnými efekty (2 druhy)
Hračky a ostatní (11.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoHledam kamaradku
Volný čas (10.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Byty (10.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoNOVÉ chlapecké džíny modré vel. 26 (cca 154?)
Dětské oblečení a obuv (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoškolní penál zn. Talentus (1patrový s klopou) zatím 2ks
Hračky a ostatní (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotodámský kabát vel.58 (TOP stav)
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (03.12.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek