www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 12.0°C
Dnes je Pondělí, 23. květen 2022, svátek má Vladimír, zítra Jana
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
řidič BOB
Nepřihlášený uživatel
   
měření civilním vozidlem - 04/06/2007 11:08
Vážený pane Hykle,
splétáte páté přes deváté nebo-li výklad zákona si vysvětlujete po svém a to velmi demagogicky. Ona součinnost při měření se týká zejména společného výběru míst, případně společných kontrol. Takto je to alespoň specifikováno v právním výkladu nového SZ. V žádném případě nelze zaměňovat, případně si osvojovat práva a výsady PČR pro MP!!! Vaše citace příslušného prováděcího předpisu se týká pouze Policie ČR, která je ostatně v tomto předpisu i jmenovaná. Vy se řídíte vlastním zákonem, ve kterém je tato věc popsána zcela jasně pro toho, kdo umí číst. Bylo by už v této zemi fajn, kdyby ti, co mají dohlížet nad dodržováním zákonů, tyto zákony respektovali.

Jiří Hykl
Nepřihlášený uživatel
   
Re:měření civilním vozidlem - 04/06/2007 17:07
Vidím, odpovídal jsem asi na několik dotazů současně a spojením došlo k nepřesnému vyjádření, omlouvám se, už jsem zde přispěl několika desítkami odpovědí a chybička se vloudila . Součinnost si samozřejmě nelze vysvětlovat jako přebírání oprávnění. Pokyn policejního prezidenta je závazný pouze pro policii ČR.
Na chybu mě ale stačilo slušně upozornit, zesměšňováním vstřícnosti nedocílíte.

pepek
Nepřihlášený uživatel
   
Re:měření civilním vozidlem - 04/06/2007 17:20
Tak mi pane Hykle odpovězte na moji přesně definovanou a jednoduchou otázku ve vedlejším vlákně.

pepek
Nepřihlášený uživatel
   
Re:měření civilním vozidlem - 04/06/2007 17:23
Tu otázku na pana Hykla ještě zopakuji, aby ji nemusel obtížně hledat.
Je vozidlo MP při při dohledu nad silničním provozem formou měření rychlosti ostatních účastníků silničního provozu používáno v daném časoprostoru k plnění úkolů obecní policie? Domnívám se, že tato otázka není tak těžká a je snad formulovaná přesně a proto prosím o jednoznačnou odpověď. Předem děkuji za odpověď.

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:měření civilním vozidlem - 04/06/2007 18:24
Dohled nad silničním provozem nepřísluší Obecní policii, ale Policii ČR. Pravděpodobně jste měl na mysli úkoly spojené s přispíváním k bezpečnosti a plynulosti dopravy, což je ale zcela odlišná činnost.
Při měření není v daném časoprostoru použito k plnění úkolů vozidlo Obecní policie (služební vozidlo), které by muselo být označené v souladu se zákonem, ale vozidlo soukromé.
Použití soukromého vozidla pro plnění úkolů Obecní policie, které nemají charakter zásahu do osobních práv a svobod a není při nich tudíž třeba prokazovat příslušnost k Obecní policii (doprava obědů na služebnu, rozvoz doporučených zásilek a jejich následné předání, doprava strážníka do místa pořízení fotodokumentace např. černé skládky, doprava strážníků na místo jednání s přestupcem ale i pořizování videozáznamů přestupků pejskařů, pořizování fotodokumentace špatně parkujících vozidel a také měření rychlosti z parkujícího soukromého vozidla mimo komunikaci, které se neúčastní silničního provozu) není ustanovením Hlavy první, Čl. 2, odst. 3, Ústavy ČR vyloučeno.
Jiná situace by nastala, kdybychom měření prováděli z vozidla, kterým bychom následně zastavovali přestupce. Ten by v případě použití civilního vozidla nebyl povinen výzvy k zastavení uposlechnout, jelikož by nebylo zřejmé, že ho zastavuje Obecní policie, která je k tomu oprávněna.

pepek
Nepřihlášený uživatel
   
Re:měření civilním vozidlem - 04/06/2007 19:06
Vážený pane Hykle, jsem rád, že jste se takto otevřeně vyjádřil a ukázal, jak jste schopen respektovat ( či spíše nerespektovat) a dětinsky se pokoušet obcházet platné zákony ČR. Váš velmi, ale velmi svérázný výklad Ústavy o výkonu státní moci ( spíše se dá říci neznalost) nesvědčí o vysokém právním povědomí ( o vědomí se také nedá hovořit) nejenom Vás, ale i obecního právníka, který se Vám pravděpodobně pokusil poradit toto řešení. Činnost, při níž pořizujete fotodokumentaci osobního charakteru (lze s velmi vysokou pravděpodobností identifikovat osobu při aktivitách, jež zavdávají důvodné podezření ze spáchání přestupku či jiného protiprávního jednání) v rámci výkonu pracovních úkolů MP je zajisté činností, která jeví znaky zásahu do osobních práv a svobod jednotlivce. Jsem nyní nucen Vás upozornit, že tato písemná komunikace bude použita k dalším právním krokům, které budou mít za cíl nastolení pořádku ve Vámi řízené MP a k uvědomění si, že v první řadě Vy jste povinni respektovat a dodržovat platné právní normy. Zároveň jste jasně a jednoznačně přiznal, že nechcete v první řadě plnit preventivní úkoly, ale jde Vám jen a jen o represivní kroky, které mají za úkol znepříjemnit život lidem a hlavně přinést peníze do obecní pokladny.

řidič BOB
Nepřihlášený uživatel
   
Re:měření civilním vozidlem - 05/06/2007 08:30
Vážený pane Hykle,

již v Bibli bylo psáno: "každý strůjcem svého štěstí jest" - takže bych se dovolil ohradit vůči zesměšňování Vaší osoby ostatními účastníky diskuze. Vy se totiž zesměšňujete ve svých odpovědích sám a nepotřebujete k tomu nikoho dalšího. Je jenom politování hodné, že velitel MP má takové právní povědomí a znalosti zákonů, které si osvojuje chránit, jaké máte Vy. Ono si opravdu stačí otevřít SZ (nejlépe s právním výkladem) a tam to najdete opravdu komplet.
Takže si to závěrem zopakujeme: nemáte vůbec žádné právo měřit rychlost nebo zastavovat vozidla z civilních vozidel. V tomto případě, dokumentace pořízená nezákonným způsobem nemůže být použita jako důkazní materiál pro řešení přestupku. Pokud se pro Vás tato právní úprava nezmění (v což doufám), budeme všichni my, všichni občané, očekávat, že MP ve Štětí (ale i jinde) bude respektovaty zákony této země!

Lucius Malfoy
Nepřihlášený uživatel
   
Hlavní problém MP - 05/06/2007 08:51
tkví v tom, že je zákon nadělil pravomocemi, v některých ohledech srovnatelných s PČR, aniž by se současně postaral o jejich zatížení adekvátními povinnostmi a vzděláním. Městský strážník je tak v pracovním poměru, nikoliv poměru služebním, nepodléhá jednotnému velení a není ani vázán služební přísahou. To si - bohužel - mnozí strážníci neuvědomují a považují se jakési "menší policisty", čemuž nahrávají i některá média, označující je zcela nesprávně za obecní/městské policisty. Nemalou roli potom mají i vágní formulace vyhl. MV88/96 o jednotících prvcích. Ty umožńují zřizovatelům s malým rizikem postihu oblékat strážníky do uniforem, zaměnitelných s PČR nebo jinými ozbrojenými sbory a benevolentně přehlížet mnohdy do očí bijící ústrojovou nekázeň - pokud lze o něčem takovém hovořit mezi zaměstnanci obce. Stejně tak si dokonce osobují právo vytvářet "hodnostní označení". Osobně si myslím, že MP by měly být oděny do pytlovitých uniforem hnědé barvy s výrazným označením "Obecní zřízenec" přes hrudník a ramena - možná by pak počet strážníků, považujících s eza policisty rapidně klesl.

občan
Nepřihlášený uživatel
   
Re:měření civilním vozidlem - 05/06/2007 08:53
myslím, že už toho bylo dost ne? co jsi že takhle jednáš s lidma ...? že ti není hanba...řešíte jen to samé dokola a přitom jde jen o to, že potrefená husa se vždy ozve..kdybys DODRŽOVAL RYCHLOST, tak uděláš nejlépe...jste fakt zlý lidi, nestačim koukat...toto forúm myslím bylo zřízeno pro dotazy a pomoc lidem, když budou potřebovat a né takhle někoho napadat či se chovat jak blbci....
nechtěl jsem psát nic, ale tohle je už a na mě silné kafe...sice neznám moc Štětí, ale vím, že chyba není v policii, ale i v lidech...asi nekoukáš na zprávy, že pořád a pořád umírají mladí a ostatní lidé na silnicích že? tento víkend 14 mrtvých a včera tři lidé těžce zraněni...myslím, že si lidé neváží života a proto jezdí jak....ani nebudu řikat...ale nic, jen jsem už nemohl číst ty kecy.... a jak řikáš, každý sám strůjce svého života...tak jezdi podle předpisů a bude vše o.k.

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:měření civilním vozidlem - 05/06/2007 09:04
I přesto, že jsem zde byl označen za byrokratického dogmatika, směšného hlupáka, co si nevidí ani na špičku nosu a v jednom z včerejších příspěvků mi jeden pisatel již i vyhrožoval, jsem pravděpodobně z mého okolí jediný, kdo má ještě vůli a energii na zdejší příspěvky reagovat. Názory, které obsahují věcnost a myšlenku, rozhodně neberu na lehkou váhu. Na základě této diskuse jsem v minulosti přehodnotil některé aspekty naší práce, jelikož nikdo není dokonalý a dobrý nápad nemusí vzejít jen od ředitele MP.
Nejsem odborník na problémy dopravy, ani renomovaný právník, proto postupy Městské policie vždy konzultuji s odborníky (právníky). I jejich stanovisko je ale pouze jeden právní názor z mnoha a může se od ostatních diametrální odlišovat.
Změřená vozidla v Počeplicích cca 50 m za či před cedulí (ne na její úrovni či pár metrů, jak zde mnozí mylně uvádějí) z naší strany nebyl úmysl vydělat peníze na pokutách, jak se automaticky většina pisatelů domnívá. Jde tam spíš o technický problém s umístěním radaru a hlídky tak, aby na asi 400 m úseku tito strážníci zvládly úkony s měřením a následným zastavením vozidla. Na základě Vašich argumentů jsem se rozhodl (což jsem zde také uvedl), přehodnotit způsob měření tak, abychom posunuli moment pořízení záznamu dále do obce (cca 150 m), což je téměř v její polovině. V tomto případě ale nebude možné provádět měření z vozidla, které je výhodné ne kvůli „maskování“ (hlídka strážníků je v reflexních vestách viditelná již z dálky a protijedoucí řidiči se stihnou na této frekventované silnici na hlídku včas vzájemně upozornit), ale z důvodu lepšího technického zázemí (napájení či ochrana radaru, notebooka, radiostanice před vlivy počasí apod.). Použití civilního vozidla pak neblokovalo služební vozidlo pro potřeby hlídky ve městě, což je naše hlavní činnost. K měření rychlosti jsme dosud přistupovali jako k doplňkové (ne hlavní, jak zde uvádějí mnozí pisatelé), což dokazuje i 0,8% celkového času, který jsme této činnosti věnovali, tj. cca 30 hodin měření od začátku roku. Měření navíc prováděli strážníci nad rámec svých pracovních povinností (neplacený přesčas) tak, aby mohla ve městě hlídka normálně fungovat. Výší vybraných pokut nejsme nijak motivováni a na rozdíl od jiných policií (vím z doslechu od strážníků) jsem nikdy svým podřízeným nenařizoval, jak mají přestupek řešit (domluva, pokuta či výše pokuty), samozřejmě krom zákonem stanovených (rychlost). Město pořídilo radar v době, kdy ještě nebylo zřejmé, zda za rychlost budeme moci vybírat pokuta či nikoli. Nikdo z vedení města ani žádný zastupitel po mě nikdy nepožadoval zvýšení výběru pokut k zaplacení radaru. Není tedy naším cílem výběr pokut, jak se opět mnozí pisatelé mylně domnívají, ale svým působením přispět k bezpečnosti a plynulosti dopravy. Názory na účinné snížení nehodovosti se ale různí (viz web). Dosud jak PCR, tak i řada MP v naší republice při k tomuto využívá prevenci i represi. Nedovoluji si ale usuzovat, co je pro zvýšení bezpečnosti jako celku účinnější. Pro mne je to osobní odpovědnost, ke které mě vedou důvody již zde uvedené, za které jsem byl ale označen za něco jako „řidič diletant“.
Jak jsem již uvedl, nejsem zastánce krajních řešení. Mám sice kladné vyjádření odborníků (právníků) na měření rychlosti z civilního vozidla, ale na základě připomínek z tohoto fóra je znovu přehodnotím, protože našim úmyslem opravdu není řidiče buzerovat. Jelikož k této problematice není dosud žádný judikát, mohu vycházet pouze ze stanovisek a doporučení, která ale nejsou (ať kladná či záporná) závazná.

Sekáč
Nepřihlášený uživatel
   
Re:měření civilním vozidlem - 05/06/2007 10:16
občan: Jseš úplně vedle, to vůbec není o dodržování rychlosti a o předpisech, ty jsou jen na dvě věci a taky na buzeraci, zrovna počítám, kolikrát už jsem ukazoval předpisově vybavenou lékárničku, se kterou bych stejně nikoho nezachránil anebo kolikrát jsem ukazoval žárovky, které bych si stejně ani nedokázal vyměnit. Ono by úplně stačilo při jízdě používat hlavu, někdy je ta 50tka ve městě po čertech nebezpečná rychlost a naopak, v jiných případech se za předpisově jedoucím autem někde na výpadovce tvoří zbytečné kolony a vznikají krizové situace, takže asi tak...

Jiří Hykl
Oficiální autor
  Karma: 9  
Příspěvků: 443
Re:měření civilním vozidlem - 05/06/2007 11:39
Máte pravdu. Nedávno jsem zhlédl pořad o problematice dopravy v Káhiře, kterou jsem i sám navštívil. Je to jedním slovem jungle ! Na silnicích jezdí miliony aut křížem krážem ve všech směrech, dopravních značek poskromnu.
Jel jsem po Hurgádě minibusem s místním řidičem na krátký výlet a myslel jsem, že je to můj poslední . Podle statistiky, přes všechnu tuto zdánlivou anarchii, která v tamní dopravě vládne, není v Egyptě zdaleka tolik dopravních nehod s tak vážnými následky jako u nás. A to jsem opomněl podotknout „technický“ stav vozidel co tam jezdí. Podle mého názoru se v Egyptě jezdí vyloženě intuitivně, každý počítá s možným střetem odkudkoli, proto je nucen být neustále ve střehu, nevěnuje se tedy pouze své jízdě, ale bere v úvahu i ty ostatní. Žádné vynucování přednosti, žádná arogance a ještě u toho stihnou všichni neustále troubit . Nejsem si ale jistý, zda by tento model uspěl i u naší mentality .

řidič BOB
Nepřihlášený uživatel
   
Re:měření civilním vozidlem - 05/06/2007 11:44
Pane Hykle,

pokud chcete judikát, tak dejte čas a místo měření z civilního vozidla a já se o něj klidně postarám za Vás.
Nechci Vás chytat za slovíčka, ale jedné věci nerozumím... v závěru píšete, že nechcete "buzerovat", ale někde uprostřed si stěžujete, že Vaši strážníci jsou v reflexních vestách vidět a proto všichni hned přibrzdí a tak nic nezměříte (= nic nevyberete). Myslím, že není potřeba sahat k represím, ale vybudovat si respekt chováním, odbornou znalostí a hlavně tím, že občanům, kteří si Vás mimochodem platí, pomáháte. Pokud bude toto platit, tak řidiči budou sami brzdit již v okamžiku, kdy strážníka spatří a to i na velkou vzdálenost. A to je to, o co Vám (a nám všem) snad jde - snížení rychlosti, nehodovosti a úmrtnosti na silnicích...alespoň jste se v tomto duchu v posledním příspěvku vyjádřil. Mimochodem to, co jsem popsal výše, je možné pozorovat v okolních krajinách západní Evropy...

řidič BOB
Nepřihlášený uživatel
   
Re:měření civilním vozidlem - 05/06/2007 12:00
Občane,

nevím, co Vás vedlo k sepsání toho příspěvku... Zjevně o problematice měření nevíte vůbec nic... Šlo a jde pořád o totéž - není měření jako měření. Když někdo po mě vymáhá dodržování zákona, tak předpokládám, že bude rovněž zákon dodržovat, což daná MP při svém měření neplnila. A v samotném průběhu měření se dopustili dalších dvou zásadních chyb, které můžou mít za následek nemalý finanční postih a ztrátu bodů. Ale tohle je příliš malá diskuze na rozebrání těchto chyb. Pro mne jako řidiče, který tou vesnicí projede a bude mu naměřena vyšší rychlost než je povoleno, z toho plyne ta první chyba - měření bylo pořízeno v rozporu se zákonem a tudíž je neplatné. A třeba bych jel i povolenou rychlostí, podle mého tachometru, ale způsob měření MP je tak fatálně špatný, že by mne na 99% naměřili rychlost vyšší než kterou skutečně jedu.
A ktěm mrtvým na silnici: ano, v tomto máte pravdu. Ale zase si řekněme na rovinu: není nehoda jako nehoda....k nehodám kamionů se nehodlám vyjadřovat, to je zvláštní kapitola. A k nehodám mladých lidí? Represí se nic nevyřeší...vše začíná již v autoškole a pokračuje výchovou řidiče... Kolikrát se Vám stalo, že na křižovatce jste odbočoval vlevo, vedle Vás se postavilo vozidlo TAXI nebo tmavá limuzína a švihlo vám to z rovnýho pruhu do toho vašeho? Mě mnohokrát a za mnou i několikkrát stála policie nebo MP... A? No, nestalo se nic... Víte, ono je to v tom, že sednou si do auta a vybírat pokutu na hranici tabule vesnice nebo 1 m za ní, kontrolovat 30 km/h v místě, kde je tato značka úplně mimo mísu - to vše je velmi pohodlné, ale prakticky to k bezpečnosti na silnicích vůbec nepřispěje!!!
A pak se ptáte, kto jsem? No, jsem bývalý příslušník Policie ČR v hodnosti kpt., který několik let vyšetřoval dopravní nehody. Stačí to takhle?

řidič BOB
Nepřihlášený uživatel
   
Re:měření civilním vozidlem - 05/06/2007 12:05
Heeh,

tuto zkušenost mám z arabským zemí taktéž a prosím naše zákonodárce - neaplikovat Máte ale pravdu v tom, že ten řízený chaos je, krom neustálého troubení, naprosto bez arogance! Nikdy jsem tam neviděl žádnou dopravní nehodu! A doteďka tomu vlatně vůbec nerozumím

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
Kontaktní adresa:
Město Štětí
Mírové náměstí 163
411 08 Štětí

Telefon: +420 416 859 315
E-mail: mesto@steti.cz

Datová schránka: fypbba8
Podatelna: epodatelna@steti.cz

Všechny kontakty MěÚ
Květen
VzděláváníPaměťová terapie: O...
23.05.2022 (16:00)
KulturaKoncert ZUŠ Štětí
24.05.2022 (17:00)
Kino ŠtětíCo jsme komu všichn...
24.05.2022 (18:00)
KulturaMájový promenádní k...
24.05.2022 (18:00)
Kino ŠtětíCo jsme komu všichn...
25.05.2022 (18:00)
Kino ŠtětíMick Fleetwood & Fr...
26.05.2022 (18:00)
Kino ŠtětíTop Gun: Maverick
27.05.2022 (17:30)
Kino ŠtětíTři tygři ve filmu:...
27.05.2022 (20:00)
SportFotbal - Fotbalový ...
28.05.2022 (10:15)
SportFotbal - MSK Trmice
28.05.2022 (13:00)

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoČerpadlo GRUNDFOS
Práce a služby (12.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (30.04.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem garáže
Práce a služby (20.04.2022)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Byty (18.04.2022)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím byt v OV
Byty (11.04.2022)
Inzerát neobsahuje fotopronájem Garáže
Práce a služby (01.04.2022)
Inzerát neobsahuje fotoVýškové práce
Práce a služby (29.03.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem
Byty (28.03.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdej bytu 2+1 71 m˛ Hoštka
Byty (04.03.2022)
Inzerát neobsahuje fotoProdej bytu 3+1, OV, Štětí
Byty (01.03.2022)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek