www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 35.3°C
Dnes je Pondělí, 27. červen 2022, svátek má Ladislav, zítra Lubomír
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Odpady - 10/12/2007 09:50
Pěkný den, mám dotaz na paní Jitku Vránovou
referentku - odpady, místní hospodářství... Chtěli bychom se zeptat, jestli můžeme do sběrného dvora a tedy do velkého kontejneru přivézt: Matrace, dřevěné stolky(noční), starý nábytek(postele). A nebo nás s tím vyhodí? Děkuji za odpověď!! E.D.

Vránová
Nepřihlášený uživatel
   
Re:Odpady - 10/12/2007 10:55
Výše uvedené můžete na stanovišti velkokapacitních kontejnerů odložit jedná se o tzv. objemný odpad.
Přeji hezký den. Vránová

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:Odpady - 10/12/2007 10:59
Moc děkuji za rychlou odpověď! E.D.

Taby
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 39
Re:Odpady - 01/05/2015 02:38
Jen mám jednu otázku... U našeho sběrného hnízda na tříděný odpad byla přidána kovová nádoba na: Oděvy, obuv atd. Jak se dále nakládá s oděvy, které spoluobčané vhodí vně jako nepotřebné? Děkuji za odpověď

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 360
Re:Odpady - 01/05/2015 14:23
http://www.trideniodpadu.cz/#!textil/c24e4

Taby
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 39
Re:Odpady - 01/05/2015 23:38
Děkuji Mare, ale o třídění odpadu se vzdělávat nepotřebuji... Spíš se mi jedná o přímo tento případ (toto město). Kde, kdo a jak třídí oděvy a podobně z našeho města?Kde tyto oděvy nacházejí další uplatnění??? Jinak Mare, kdyby jste potřeboval něco kolem třídění odpadu, tak se mi neváhejte ozvat a já Vám udělám (ze známosti) cenu...

La Fleur
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 4  
Příspěvků: 42
Re:Odpady - 03/05/2015 10:28
Před časem mě tato otázka také zajímala, tak jsem se podívala na web, který je uvedený na kontajneru a zjistila jsem, že oblečení na žádnou charitu neputuje, ale rozstříhá se (pouze vhodné savé kousky) a jsou z nich pouze čistící hadry do různých továren.

Cca před 14 dny jsem i viděla jaké auto jezdí pro obsah - nákladní auto s velkým názvem ,,čistící hadry".Taby
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 39
Re:Odpady - 03/05/2015 10:55
No to je dobré... Takže člověk v dobré víře odevzdá nepotřebný textil (vypraný a igelitovém obalu, aby nedošlo k znečištění) a někdo si na dobročinnosti občanů namastí kapsu (pouze za vybrání potřebného textilu, rozstříhání a slisování)??? No na tom teda i město musí slušně vydělávat, ne? Jistě má i s dotyčnou firmou smlouvu o výkupu nepotřebného... Ale zase jak město může vědět, kolik kilogramů textilu si firma odvezla? Nebo smlouvu nemá a vše se děje pouze za tichého přihlížení s tím, že problém s textilním odpadem je vyřešen???

La Fleur
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 4  
Příspěvků: 42
Re:Odpady - 03/05/2015 16:30
Právě proto si myslím, že je lepší vše věnovat nějakému ČČK, nebo třeba tady - http://dchltm.cz/pomoc-v-cr/charitni-satnik/

Vránová
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 17
Re:Odpady - 20/05/2015 06:30
Využití sesbíraného šatstva z kontejnerů rozmístěných na území města Štětí:
Z celkového množství sebraného oblečeni je přibližně 50% určeno pro Second-hand a pro země třetího světa, ze zbylých procent se vyrábějí absorbenty, izolační desky, čalounění, matrace a podobně.
Sběr, úprava a následná recyklace oblečení je pro životní prostředí důležitá tak, jako nakládání s jinými druhotnými surovinami. Každá činnost a každé úsilí snížit množství odpadu ukládaného na skládku odpadu se počítá.
Do kontejneru můžete vkládat v pytlích nebo v igelitových taškách vyřazené čisté a suché oblečení (oděvy, bytový textil, boty v párech, doplňky k oblečení, hračky).
Přeji krásný den.
Vránová

Taby
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 39
Re:Odpady - 14/06/2015 02:50


Dobrý den vážení diskutující,
na fotce je vidět, jak pracovníci firmy, která zajišťuje čistící hadry např. do průmyslových firem k různým úkapům provozních kapalin a podobně, nakládají obsah kontejneru na textil. Proto by mě paní Vránová zajímalo, podle jakého klíče je rozdělován tento textil? Tito pracovníci naložili veškerý obsah kontejneru na textil. Tak sorbenty bychom v tom případě měli zastoupené. Kdo a kde teda vybere těch 50% určeno pro second hand a pro země třetího světa, pro potřebné? Tato firma dělá výběr textilu, který použije v rámci svého předmětu podnikání a který ne? Ano, v rámci této firmy skutečně probíhá proces třídění dovezeného. Bohužel není to za účelem: dá se ještě nosit / nedá se už nosit, ale za účelem většího zisku na: savé / méně savé atd. Podle mého názoru se k potřebným apod. dostanou možná tak boty, které jak už název firmy napovídá jsou k čištění nepoužitelné. Spíše ale i tato obuv, na konec skončí ve spalovně.
Možná, že někdo bude mít můj příspěvek za rýpání a osočí mě z vyvolávání nějaké pře. Opravdu v tom není nic takového, ale rád bych si přečetl vysvětlení, proč mají občané města Štětí odevzdávat jim nepotřebný textil firmě, která obratem jejich oblečení roztrhané a slisované prodává dále? Když odnesou nepotřebný textil do daného kontejneru, tak někteří odcházejí s tím krásným pocitem, že pomohli někomu, kdo jejich svršky ještě použije a kterému poslouží. Nemyslím si, že by je nosili za účelem pomáhat někomu, kdo si za ně ještě naúčtuje vcelku zajímavé finance. A proto si neodpustím ještě jednu otázku: Je k nahlédnutí smlouva města s touto firmou na svoz nepotřebného textilu? Děkuji za odpověď

kamila
Pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 172
Re:Odpady - 14/06/2015 20:25
.... a proto, jak píše Taby - když chci zlikvidovat nějaké oblečení - dám to do pytlů k našemu kontejnerevému stání (ne do kontejnerů, ale vedle) a během 2 hodin zkontroluji, zda si to někdo vzal. Zpravidla všechno. Zbytek pak dám do kontejneru, A když pak vidím známé lidi z okolí např. v bundě, kterou jsem tam dala, vím, že jsem udělala někomu dobře a neskončilo to někde.... Samozřejmě, kdyby to bylo jednoznačné, že vyřazené oblečení skončí tak jak píše paní Vránová - pak by to bylo OK, ale "jen na hadry" ??? Takhle vím, že jsem někomu pomohla.

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:Odpady - 19/06/2015 13:34
Vážený Taby,

smlouvu se společností KOUTECKÝ s.r.o. nemá Město Štětí uzavřenu, jelikož z tohoto "kontraktu" nevyplývá žádné finanční ani jiné plnění.

Této firmě se pouze dal souhlas s umístěním těchto sběrných nádob na veřejném prostranství - zpravidla u "hnízd" tříděného odpadu a tvoří to součást městského systému sběru, třídění a nakládání s komunálním odpadem.

Jak firma funguje a co s tím sebraným materiálem přesně dělá si můžete nastudovat na jejich webových stránkách: www.koutex.cz včetně charitativních projektů, do nichž jsou zapojeny apod. Je tam i mejlový a telefonní kontakt, který si můžete s doplňujícími dotazy prověřit. Každopádně pokud máte problém s touto firmou, tak obdobným způsobem je ještě jeden kontejner umístěn přímo ve sběrném dvoře, kde ho provozuje společnost ASA spol. s r.o. - systém jejich fungování je popsán pod odkazem:
http://www.fcc-group.eu/cs/Ceska-republika/Sluzby/Sber-pouziteho- textilu.html

Pokud přesto máte kdokoliv pochybnosti o tom, zda použitelné věci přijdou opravdu těm potřebným, nezbývá než navštívit přímo nějakou charitativní organizaci ve větším městě (Roudnice, Litoměřice, Mělník, Praha aj.) a odevzdat to přímo jim.

Poslední poznámka k tomuto tématu je pro kamilu: pokud se zde veřejně přiznáváte, že odkládáte nějaký odpad mimo sběrné nádoby, tak si Vás jen dovoluji upozornit, že tím zakládáte černou skládku a hrozí Vám postih! Bohužel tyto nešvarné móresy odkládat cokoliv, čeho se chci zbavit, ke kontejnerovým stáním včetně starého nábytku, vybouraných bytových jader, koberců, elektrospotřebičů apod. jsou ve Štětí tak hluboce zakořeněným zlozvykem, že to je až neuvěřitelné... Většina lidí zde ve městě disponuje auty a přesto tento objemný odpad neodveze do sběrného dvora a odloží k popelnicím a ještě často i s bohulibým pocitem, že si to třeba ještě někdo potřebný odnese a využije. Kromě toho, že tím zbytečně zaměstnáváme naše pracovníky v komunálních službách, kteří tak týdně sváží tuny tohoto odpadu, má to ještě jeden pikantní rozměr - báječně se tímto způsobem přenášejí štěnice, jimiž může být vyhozený nábytek či šatstvo zamořeno, a úspěšně se tak šíří do bytových domů po celém městě...

kamila
Pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 172
Re:Odpady - 19/06/2015 13:49
Pane místostarosto,
ta výtka ohedně odkládání odpadu mimo kontejnery je určitě v pořádku, bohužel se to tak děje (včetně nábytku, různých spotřebičů....) ale opravdu se to netýká mé osoby. Pokud tam dám vedle nějaký textil v tašce nebo v pytli, tak skutečně max. za 2 hod zkontroluji, zda si ho někdo vzal. Pokud ne, uložím do konterneru a nikdy nezakládám žádný odpad mimo kontejnery.

dolecekv
Pokročilý pisatel
  Karma: -11  
Příspěvků: 68
Re:Odpady - 19/06/2015 14:15
Dobrý den,

pro ty, kteří by chtěli vytříděné oblečení či hračky nasměrovat opravdu na charitativní účely, zaznamenal jsem kontejnery přímo od církevní charity (tuším z Broumova) v Roudnici. Jeden je např. hned na začátku Roudnice , kousek za 1. kruhovým objezdem a železničním přejezdem (ul. Chelčického), pojedete-li od Předonína, tak po levé straně.

<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoSháním pronajem
Práce a služby (22.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdej byt 1+1+lodžie, Alšova, Štětí
Byty (16.06.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem bytu 2+kk
Byty (14.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoGarsoniera k pronájmu Počeplice
Byty (13.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoDvoupatrová postel 90x200
Práce a služby (11.06.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Práce a služby (31.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPC servis
Práce a služby (27.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoHledám pronájem malometrážního bytu (1+1) Garsoniéra
Byty (24.05.2022)
Inzerát obsahuje fotoČerpadlo GRUNDFOS
Práce a služby (12.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem garáže
Práce a služby (20.04.2022)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek