www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 0.6°C
Dnes je Středa, 08. prosinec 2021, svátek má Květoslava, zítra Vratislav
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Anketa: 10 problémů našeho města 2021 [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 244
Moje vize města Štětí v r. 2020 - 12/10/2007 14:56
Když sjíždím z Hošteckého kopce poskytne se mi velice zvláštní pohled na Štětí. Cedule oznamující začátek města se posunula hned za zahrádky pod kopcem, jelikož zde vyrostly nové továrny ještě před papírnou, namísto dřívějšího pole. Továrny jsou amerického a japonského původu, avšak jsou převážně automatizované, tedy zaměstnávají pouze pár lidí. S pokrokem techniky i papírna automatizovala a opět, přes odpor města, propouštěla.
Když jedu dál všimnu si před sebou starého papírenského mostu přes Labe, který byl konečně kompletně opraven. Zabočím na starý městský okruh, který byl zahlcen nově opravenými budovami. Po levici na místo někdejšího autobusového stanoviště stojí hypermarket. Když se dostanu ke křižovatce na Radouň, uvidím velkou budovu s nápisem obchodní dům, kolem kterého je velké a přeplněné parkoviště. Z dálky vidím, že namísto garáží se zde usadila další firma s velkou budovou, přes kterou nyní vede nový okruh od hošteckého kopce, kolem nádraží, do bývalého Stračí a Počeplic. Proč říkám bývalého? Bohužel díky rozšiřování města byla ves úplně spolknuta. Před lesi na severu u bývalého Stračí se postavilo mnoho chatek.
Těsně před Počeplicemi, kde nový obchvat končí je nový štětský most se závěsnými lany, který propojuje právě Počeplice a Hněvice.
Díky pochopení města nebyly Počeplice "spolknuty" jako Stračí. Město to tedy vykompenzovalo tím, že se začalo rozšiřovat za starým papírenským mostem na druhé straně Labe, kde vyrostlo už několik obytných budov a rodinných domků a další diskont, hned u křižovatky s mostem.
Centrum ve Štětí opět prodělalo změnu, právě kvůli zrušení autobusového nádraží musela být část Nového náměstí přestavěna na něj. Jelikož to začalo komplikovat městskou dopravu, musela být rozšířena silnice kolem Penny Marketu a Obchodní ulice.
Z nového mostu také vedla přímá přípojka na dálnici D8, která obloukem míjela Roudnici nad Labem.
Obce na severu jako např. Radouň, Chcebuz a Veselí jsou nyní pouze rekreační oblastí, stálých obyvatel je zde už jen pár a to starousedlíků. Všichni ostatní odešli buď za prací do jiných měst nebo se přestěhovalo do Štětí. Štětí má sice menší rozlohu než Roudnice n.L., ale více obyvatel. Proto je zde nyní nezaměstnanost kolem 20% a lidé raději odchází právě do Roudnice nebo na Mělník. Avšak město pokročilo s dobou a má lepší kulturu než jakékoliv jiné město v bývalém okrese. Zimní stadion, tenisové kurty se stadionem letním (fotbal) a krytý bazén. DDM koná každý měsíc zájezd do zahraničí pro děti a na místo kina vzniklo multikino, jako jediné v bývalém okrese. Přibylo zde gymnázium, vysoká škola se zaměřením na počítače a nemocnice. Zdá se, že město se velice rychle rozvinulo a nezapomělo se za okolními městy. To jsem mu též vždycky přál.

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoNOVÉ chlapecké džíny modré vel. 26 (cca 154?)
Dětské oblečení a obuv (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoškolní penál zn. Talentus (1patrový s klopou) zatím 2ks
Hračky a ostatní (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotodámský kabát vel.58 (TOP stav)
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (03.12.2021)
Inzerát obsahuje fotozimní botičky FARE vel. 20 (nové, ideál. pro vyšší nárt)
Dětské oblečení a obuv (03.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (23.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž
Pozemky a ostatní (15.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím dům
Domy (09.11.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek