www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 2.6°C
Dnes je Neděle, 16. leden 2022, svátek má Ctirad, zítra Drahoslav
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
místostarosta
Nepřihlášený uživatel
   
ankety - 25/05/2007 10:15
Moc se mi líbí tento způsob komunikace, v níž můžeme předejít mnoha fámám nebo nedorozuměním. Jsem už starý a těžko se učím novým věcem, ale tohoto bych se rád účastnil. Je mnoho problémů, s nimiž si nevíme rady a mohla by nám pomoci tato diskuze. Proto budu občas zadávat témata do placu. Odmítám diskuze politické, všechny by se měly týkat provozu města. Do začátku nahazuji : Je několik provozoven města, které jsou silně ztrátové, protože však slouží pro volnočasové aktivity občanů, musí je město držet. Kromě koupaliště, stadionu, herny stolního tenisu a dalších je to také Městské kino. Jeho ztráta se ročně pohybuje kolem 1,5 mil. Kč. Průměrná návštěva je 26 lidí na představení a to ještě silně bodují české filmy. Přitom by kino jako sůl potřebovalo nová sedadla, schodišťolez pro vozíčkáře, zateplení a další milionové úpravy. V dolní části požární dozor povoluje jen velmi málo činností pro využití. Jakýkoliv restaurační záměr je vyloučen. Názory zastupitelů se pohybují v rozmezí zrušit kino - investovat bez ohledu na návratnost. Poraďte.

Sir Aztec
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 25/05/2007 11:35
Dobrý den,
tak to by byla převeliká škoda zrušit kino, jelikož se tam rád občas podívám. Nejspíš to bude dnešní výchovou dětí, že právě nechodí se dívat do kina, jako to bylo dříve, navíc dnes má doma skoro každý DVD, takže si film každý může pustit doma.
I přesto bych nechtěl, aby kino bylo zrušeno. Napadá mě jedině, aby se tam konalo třeba více různých akcí přes den, jako v kulturním středisku, které by byli prospěšné a nalákat na ně více lidí, třeba formou letáčků nebo potisků na ulicích.
Či, aby byly některé z těchto akcí směřovány na základní školy, třeba nejen ty, které jsou ve Štětí.....jenže to vlastně píšu, co už se tam dávno děje.

Tedy byl bych pro druhou možnost, zainvestovat do Městského kina, je to dosti velká chlouba města a byl bych nerad, kdyby jsme o ní přišli.

Zdenka
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 4
Re:ankety - 25/05/2007 21:43
Rozhodě jsem pro zrušení kina, určitě ho bude škoda, ale na co kino, dnes si každý pořídí DVD ve stylu domácího kina a nikam se nechodí, když už tak si člověk zajede do Prahy do pořádného kina. Pokud je kino ztrátové jednoznačně zrušit a neinvestovat, investice se nevrátí jen budou pokračovat ztráty v následujících letech, není tedy důvod vyhazovat zbytečně peníze. Mnohem lepší investice - do výstavby bytových domů pro mladé.

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 244
Re:ankety - 25/05/2007 23:01
ano to je opravdu skvělé a když se budou chtít ti mladí zabavit, tak kam pujdou...do Kina určitě ne...a ne každý má na to, aby jezdil do Prahy, že...hlavně ne, mladší lidé, kteří se starají o miminko

Zdenka
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 4
Re:ankety - 26/05/2007 14:20
Mám právo vyjádřit svůj názor stejně tak jako každý jiný. Já jsem mladá a rozhodně nemám čas chodit do kina, práce, škola a tak stále dokola. Mnohem raději bych uvítala byt do nájmu, který by se dal utáhnout nebo koupi bytu, který bych nemusela splácet 30let. Navíc z ekonomického pohledu je prostě nesmysl provozovat ztrátovou činnost. Osobně jsem v kině v Praze nebyla, uvádím jen to jak to řeší moji známí.

:-)
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 27/05/2007 22:23
Kino: Tak, v prvé řadě záleží na tom, kolik by město chtělo do kina investovat a zda vůbec.
Neznám možnost, jak dalece lze naše kino modernizovat (kolik by taková investice stála), ale nešlo by krom sedadel atd., také modernizovat "jeviště" + zázemí a zvát do města profesionální divadelní soubory? Přiznávám, že neznám kolik takoví „profi“ soubor stojí, jak je těžké takoví div.soubor do města přivést, ale při plné vytíženosti kina, by se mohla vložená investice přinejmenším přiblížit k ziskovosti, takového projektu. Dobrá propagace představení by mohla úspěch zajistit. (Myslím, že dobrá propagace městu chybí obecně, málo kdo se jde podívat na Kulturní středisko, či poslouchá místní městský rozhlas.) Případná dobrá autobusová obslužnost integ.obcí, by mohlo návštěvnost div.představení zvýšit, (to platí i pro promítání filmů v kině). Při dobré zkušenosti s divadelním souborem, by ve Štětí mohla vzniknout i jaká si tradice, že jednou za x dní, měsíců, by zde hostoval div.soubor. Myslím, že na dobré představením by určitě lidi do kina přišli. (viz. Svěrák v "kulturáku").

Co se týče využití kina k promítání filmů, mám takoví názor, že pohodlnost lidiček je jednoznačná a dostat je do kina asi není jednoduché. V dnešní době konkurovat „dvd plackám“ a multikinům asi nelze, přesto píšete pane místostarosto, že české filmy lidi ještě zaujmou. Tak proč se nevydat touto cestou? Myslím, že Československých, potažmo Českých filmů je dostatek. Samozřejmě nezatracovat i ostatní filmy.
Doby, kdy bylo kino plné a promítalo se dvakrát za den, si velice dobře pamatuji, ale to taky vstupné stálo 6, 8 Kčs, ale nutno dodat, že nebyla jiná možnost, jak sledovat Fantomase , či jiné, v tu dobu populární filmy. A proto se ptám, není cena kolem 70 příliš velká?? (tří členná rodina 210 Kč). Je to více jak za půjčení dvd filmu v půjčovně. Když do kina přijde v průměru 26 osob, je to 1820 Kč. Když by vstupné bylo například 40 Kč (konkurence - dvd půjčovny 50 Kč/ 1 film) a přišlo by 50 lidiček jste na částce 2000 Kč. Možná by přišlo i více lidiček, pak tržba, by mohla být i vyšší. Samozřejmě je tu varianta i ta, že do kina prostě lidi nepřijdou a to ani za snížené vstupné.

Vestibul Kina: Začátkem 90 let, zde kdosi provozoval kavárnu, bistro, či jak se to jmenovalo. Byl zde kulečník, nevýherní automaty atd. Proč se nepokusit o z kříšení tohoto projektu. Nabídnout prostor podnikatelům za symbolické nájemné a pokud by se podnikatelský záměr podařil rozběhnout, dalo by se uvažovat o navýšení nájemného.

Tak to je asi vše co jsem chtěl ke kinu napsat, ale pokud město nechce dotovat kino žádnou částkou, či podniknout nákladnou rekonstrukci, tak by bylo asi nejlepší, tento objekt nabídnout nějaké silné podnikatelské skupině, která budovu zbourá a postaví zde např.byty, či jaký si nový komerční objekt.

Přeji moooooocccccc hezký den.

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 244
Re:ankety - 29/05/2007 02:25
Můj příspěvek se nesnažil napadat nikoho osobně (nic proti jiným názorům), pouze vyvracím věci, které jsou divné Jelikož studuji vysokou školu a dojíždím do Brna a čas občas mám (přitom, jak na střední, tak na základce je mnohem jednodušší učivo), zajedu domů a ještě se dokážu jít podívat do kina, právě proto se mi nelíbí jeho zrušení, pořád tu jsou lidé, co do něj chodí...nikdo neví, zda-li to bude nadále ztrátová činnost, p. místostarosta napsal, že do této doby, nikdo nemůže prokázat, že po investici by to bylo ztrátové...navíc, kdysi bývala dole v kině diskotéka, kde určitě byly též dobré tržby, pročpak se zrušila?

Ohledně bytů, koupě bytu 2+1 dnes stojí hodně přes půl milionu...a pronájem potom více jak 3 tis./měs.. To už se vyplatí si postavit barák sám a je v něm potom mnohem více prostoru. Právě proto u nás ve městě existují už byty pro mladé na 5 let. A pokud by se nadále měla rozšiřovat bytová výstavba, měl by se rozšiřovat i seznam akcí, jak v KS, tak v kině nebo jiných organizacích.

Zdenka
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 4
Re:ankety - 29/05/2007 13:52
S tím souhlasím, taky bychom rádi stavěli, ale těch bytů pro mladé zase tolik není, čekám na přidělení bytu již 5let a už ani nepočítám, že bych ho mohla dostat, vzhledem k tomu, že je již více jak polovina bytů prodána a do bytů pro mladé jsou zařazovány žádosti z roku tak 1998.

Jinak také studuji VŠ a k tomu mám zaměstnání na plný úvazek, pokud by bylo jen jedno z toho, možná bych si na kino také vzpomněla, ale v současné době si raději pustím film doma. Prostě nestíhám
Přiznám se, že v době, kdy byla dole v kině kavárna, tak jsem tam chodila dost často, to bylo ještě v době, kdy nějaký ten čas byl a vždy jsem si všimla co v kině dávají a občas jsem zašla.
Určitě souhlasím se , že má město špatnou propagaci, já rozhodně program vysílání kina nevyhledávám, většinou vůbec nevím co dávají, ve městě letáky nesleduji a na netu si toho vůbec nevšimnu, možná i v tom bude kámen úrazu. I když je vidět, že se snaží prostřednictvím tohoto fóra o malinký marketingový průzkum , což je určitě dobře.

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 244
Re:ankety - 29/05/2007 14:20


Vím, jak je to s těmi byty tady těžké, ono se sice staví směrem na Stračí, jenže těch čekatelů je velmi mnoho, které se ještě řadí podle toho, jak hodně ten byt potřebují a čeká se třeba i 10 let, což je škoda.

Tak já se studium taky chodím do práce, přecejen moje mamka má jiné starosti s penězmi, musí platit na svůj nájem a jídlo. A docela mě občas naštve, když od starších lidí slyším ve vlaku, jen když se trochu líp obléknu (nepujdu mezi lidi v montérkách ), jak jsou vysokoškoláci v balíku a mají bohaté rodiče, když je to právě naopak, studuje a ještě pracuje.

Přesně tak, propagace kina nebo celého Štětí je na hodně špatné úrovni a s tím průzkumem je to docela dobrý tah, uvidíme, jak si povedou dál.

vedoucí kina
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 31/05/2007 09:26
Hezký den všem, jen bych chtěl v této anketě opravit a doplnit několik informací:
- aktuální průměrná návštěvnost kina za rok 2006 je 36diváků/představení, pro srovnání ve všech kinech ČR byl průměr za rok 2006 33diváků/představení
- vstupné kina neurčujeme my, ale je stanoveno distributorem filmu. Některá kina si ho zdražují, ale my ho držíme na nejnižší možné hranici 50-70Kč. Průměrné vstupné všech českých kin je 91,-Kč.
-starší české filmy již nemají v kině žádnou odezvu, neboť jsou běžně uváděny v TV. Máme s tím zkušenosti, loni jsme nabídli nejlepší české filmy posledních let a bez úspěchu. Nejvíce navštěvované filmy jsou americké megaprodukce( Piráti z...,Harry P..ad.)
- chceme sál kina využívat i k jiným účelům (např.divadlo), proto se již instaluje nové divadelní osvětlení, bude pokračovat rozšíření jeviště a vybudování šatny se soc.zařízením za plátnem.
- výměna sedaček je dosti finančně náročná, přesto jsme již zjistili možnost získání dotace ze Státního fondu na podporu kinematografie a pokusíme se výměnu v nejbližších letech uskutečnit.Možná po etapách.
- stejně tak bychom chtěli získat dotaci na zbudování zdvihací plošiny pro vozíčkáře, abychom návštěvu kina umožnili všem občanům.
- v jednání je i možnost opětovného pronájmu přízemí budovy,
což beru jako hlavní bod pro zlepšení ekonomických výsledků kina. Čekáme na zprávu požárního projektanta, která má tuto možnost pronájmu potvrdit.Spíše se obávám, aby se našel vhodný zájemce o tento prostor. Víme, že návštěvníkům kina již musíme nabídnout i jiné služby(např.občerstvení), než jen promítnutí filmu.
Všem návštěvníkům kina přeji příjemnou zábavu.
Martin Bartoš - vedoucí kina ve Štětí

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:ankety - 31/05/2007 13:21
A v kině je nový Dolby... nic nerušit. V Roudnici nad Labem ho zrušili a nemají nic a neustále to řeší... Nedávno jsem chtěla (chodíme na všechny novinky!) jít s dětmi na piráty, ale oni jsou s titulkama??????? no tak... chápu, že jedině tak vyzní bezva Dolby surround(nebo jak se to píše), ale nikdo na to nepůjde. Sama mám titulky ráda, ale děti by nestihli ani slovíčko, takže jsme radši jeli do Prahy, kde byl dabing a nebo si počkám na DVD.. Když budou filmy typu Pirátů z Karibiku s titulkami, nedivím se, že do kina chodím málo lidí. A souhlasím s tím, že nové české filmy mají větší návštěvnost. Nedávno jsem byla tady v kině na Vratných lahvích a nemělo to chybu....a bylo skoro plno.. Já jsem jednoznačně PRO kino. a taky jednoznačně PRO bruslení na ledu.. ale to už je jinam

Martin Bartoš
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 07/06/2007 10:48
Chtěl bych se vyjádřit k výše uvedené odpovědi na anketu o místním kině. Předem odpovídající paní děkuji za jednoznačné PRO kino, ale jinak v Roudnici n.L. kino zavřeno nebylo a je ve stálém provozu dodnes. Ohledně titulků, který film nadabovat či nikoli, si určují distributoři filmů. Pokud je film nadabován, tak běží s dabingem ve Štětí i v Praze. Není možné, aby jsme ve Štětí hráli "Piráty" z titulkama a v Praze byl film dabován.
A na film Piráti z Karibiku chodí diváci i přesto, že dabovaný není. (zatím stále vede žebříček návštěvnosti) Jinak vám přeji mnoho krásných filmů v kině.
Martin Bartoš - vedoucí kina ve Štětí

avatar: Diskutující Eva Diskutující Eva
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 572
Re:ankety - 07/06/2007 12:41
Dobrý den, že bych to takhle celé popletla? no já s tou Roudnicí si byla jistá opravdu... to je divný.. ............znovu se vracím do příspěvku.............. není to kino v RCI, ale v Lovosicích (já jen, že neustále v deníku Litoměřicka se to řeší)no a s těma pirátama.. s titulkami byli, ale asi jsem opět" lhala" a počkali jsme si na dvd... je nám jasné, že si to neurčujete to dabování vy jako kino, nebo jako vedoucí.. ale ať se pak distributoři nediví, že do kina moc lidí nechodí.. a opakuji to znovu.. jsme jako rodinka PRO kino, protože to MIMO JINÉ zvyšuje kulturní úroveň celého města, což ale ostatné všichni víte

Jitka Z.
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 14/06/2007 06:08
Streetwork - česky se tomu říká snad nízkoprahové centrum i s kinem - když už to prodělává, tak ať to pomáhá.
Je to můj sen, ale prý jsem na to malý pán, abych to zorganizovala. hm

Monika
Nepřihlášený uživatel
   
Re:ankety - 08/07/2007 02:06
Ano,souhlas,evidentně by bhužel něco takového bylo potřeba,měla bych i další návrh,ale to by byl proti asi celý svět

<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotogaráž
Pozemky a ostatní (11.01.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdám kamna
Nezařazeno (09.01.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem 2+1
Byty (03.01.2022)
Inzerát obsahuje fotovelké auto na dálkové ovládání (nové, bez krabice)
Hračky a ostatní (11.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoauto se zvukovými a světelnými efekty (2 druhy)
Hračky a ostatní (11.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoHledam kamaradku
Volný čas (10.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Byty (10.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoNOVÉ chlapecké džíny modré vel. 26 (cca 154?)
Dětské oblečení a obuv (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoškolní penál zn. Talentus (1patrový s klopou) zatím 2ks
Hračky a ostatní (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotodámský kabát vel.58 (TOP stav)
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (03.12.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek