www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 3.3°C
Dnes je Úterý, 30. listopad 2021, svátek má Ondřej, zítra Iva
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>
avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Sekání trávy ve městě - 22/05/2015 10:00
Tož sa též přidám do diskuze, ale taky jen telegraficky...
Připadá vám normální, že plochu kolem věžáků seká (dle mých dostupných informací) 5 traktůrků (3 červený a 2 žlutý) + X dalších pomocných ručních sekaček DVA DNY ?
A co se efektivity týče - chvilku jsem je včera sledoval - proč najedou 3 traktůrky na jeden trávník a pak si navzájem překážejí, uhýbají, dávají přednost apod.? Bylo to úsměvné...
How.

Vránová
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 17
Re:Sekání trávy ve městě - 22/05/2015 13:19
Dobrý den, k Vašim dotazům ohledně sekání trávy, které se opakují každý rok, si myslím , že pan místostarosta Vám vše vysvětlil. Odpovídat na stejné otázky si myslím je zbytečné. Štětské komunální služby nezajišťují pouze sekání trávy. Činností, které vykonáváme je bezpočet. Počínaje denním úklidem města, dětských hřišť, výsypem odpadkových košů, úklidem popelnicových stání, strojním čištěním komunikací a chodníků konče a určitě jsem na nějakou činnost zapomněla. V současné době je, ale prioritou již zmiňované sekání trávy. Dnes byla dokončena Stračenská ul. Od pondělí pokračujeme v Družstevní dále v Zahradní, Radouňské a Lidické ulici, pokud nás nevyzpytatelné počasí nechá v klidu pracovat, ani nejschopnější meteorologické stanice nejsou v současné době schopné předpovědět mnohdy počasí ani na druhý den.
S přáním krásného dne Vránová Jitka.

Vránová
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 17
Re:Sekání trávy ve městě - 22/05/2015 13:49
Dovolte mi, abych Vám ještě vysvětlila postup prací při sekání trávy. Vždy se při sekání travnatých ploch postupuje tak, aby byla hotova vždy celá příslušná lokalita. Snažíme se o to, aby bylo co nejrychleji posekáno a mohli jsme se postupně posunout dále. Jedná se i o odvoz trávy, které není zrovna málo a sekání jedné lokality svoz usnadňuje než se nesmyslně přesouvat z jednoho konce města na druhý. Svoz a úklid trávy nám také usnadňuje vysypávání trávy z košů sekaček na zpevněné plochy. S tímto problémem Vás prosíme o toleranci, pomůže nám to zvládnout nastalou situaci rychleji.
Chápu připomínky typu, že proč se seká tam a ne u nás. To je přesně to, co způsobuje vždy narostlá tráva při prvních sečích.
Pokud budete potřebovat ještě něco objasnit, tak se na mě s důvěrou obraťte.
Děkujeme za pochopení a věřte, že situace se po první seči mnohokráte zlepší.
Víme, že naše pracovní postupy, za kterými si stojíme, jdou leckdy ještě zlepšit, o což se budeme dále snažit. Většina našich kmenových zaměstnanců, ale i pracovníků vykonávajících Veřejně prospěšné práce pracuje opravdu svědomitě, za čímž si jako jejich nadřízená stojím.
Vránová Jitka

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 360
Re:Sekání trávy ve městě - 23/05/2015 11:50
Když sekání zajišťovala soukromá firma Knotek.... tak bylo posekáno o dost rychleji.... a i rychleji bylo posekáno pokud se používali jen motorové sekačky a ne traktůrky.... Něco bude asi velmi špatně.....

p.Vránová .... za jak dlouho lze posekat 100m2 ????

Markova
Pokročilý pisatel
  Karma: -10  
Příspěvků: 88
Re:Sekání trávy ve městě - 23/05/2015 19:56
Jestli to nebude tím, že Knotek a před ním veslaři makali na faktury a to by se asi městu nelíbilo podobné pracovní tempo a produktivita práce, jako je nyní.... V každém případě tu je zrovna nyní ubytovaná spousta zahraničních sportovců a pohled třeba při cestě na hotel Sport okolo Radouňské, pro ně musí být okouzlující

Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 38
Re:Sekání trávy ve městě - 23/05/2015 22:25
Víte co, my nechtěli odpovědi, ale zlepšení - nedávali jsme dotazy, ale připomínky!

A neodpustím si poznámku - dnes v Loskutákovi zrovna probírali traktůrky na sekání trávy - ano, asi tam měli nějaký super model, ale... 1000m2 má traktůrek posekán za cca půl hodiny... tak jak to, že vaše traktůrky tohle nedávají ani v pěti traktůrkách?
OK, chápu, že jsou různé překážky (stromy, keře, ďolíky atd.), ale aby jezdily po jednom trávníku 3 traktůrky, to nepochopím. Kdyby se trávníky rozdělily a každej traktůrek sekal jednu velkou část, postupovalo by se rychleji. Vlastně jsem za celou dobu, co si tu stěžuju neviděla jet naráz všech 5 traktůrků, pokaždé minimálně 2 stály a čekalo se, až dosekají ti další... to už mohli být zase o kus dál a znovu sekat, ne?

Nechci odpověď, chci zlepšení...

Jo a doporučuju už skoro zase začít znovu, u náměstí je tráva zralá znovu na sekání!!! (ul. ALšova, kde jsem dnes šla by to už klidně snesla......... )

stevulova.hana
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 16
Re:Sekání trávy ve městě - 25/05/2015 14:08
Mily pane Andrte a pani Vranova.

Toto forum je od toho, aby jste si vyposlechli nazory obcanu a eventuelne si overili jake jsou potom skutecnosti a zjednali podle meho usudku tedy napravu.

Jak to v kazde jine praci byva. Ale tady koukam z toho delate jen ze pomlouvame a sirime klepy ,,JPP'' podle pana Andrta. Takze ted jsme vsichni za blbce a vymyslime si.

Nerikam, ze si neodvedou svou praci, ale jakym zpusobem. Kazda prace ma sve. Jedna je lehci druha tezsi. Ale presto se musi udelat.

Prave proto, ze jsou verejnosti na ocich, tak je lidi vidi na vlastni oci a nebude si vymyslet.

Lilina
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 40
Re:Sekání trávy ve městě - 25/05/2015 20:18
Dobrý večer,tam kde bylo posekáno je tráva znovu narostlá,ale tam kde ještě nebylo sekáno je tráva přerostlá.Zajímalo by mě,kdy přijde na řadu Obchodní ulice u výměníkovky.To už nebude na traktůrky,ale na křovinořezy.Myslím,že každý občan města Sˇtětí to chce mít kolem sebe hezké!!!!!!!

stevulova.hana
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 16
Re:Sekání trávy ve městě - 26/05/2015 22:01
Pani Lilina konecne se dostalo na Obchodni ulici u vymenikove stanice, ale stale jsem nepochopila styl sekani. Tri na trakturcich v pul treti koukali na jednoho, ktery sekal strunovkou pruh podel plotu. Lide stale jen koukaji a nechapou jak je organizovana prace na sekani travy.......

dolecekv
Pokročilý pisatel
  Karma: -11  
Příspěvků: 68
Re:Sekání trávy ve městě - 26/05/2015 23:41
Vážený pane místostarosto,

dovolím si napsat několik poznámek k problému neposekané trávy ve městě:

1. stačí si projít toto fórum a zjistíte, že tento problém se letos nevyskytnul poprvé. Můj názor na věc je, že pokud některý způsob řešení problému dlouhodobě selhává, bylo by dobré hledat řešení jiné. Sám ve svých příspěvcích píšete, že tato situace je poté, co přestala trávu sekat firma, každoroční. Předpokládám tedy, že (z)odpovědný politik, by neměl občany přesvědčovat, že zvolená varianta řešení, která evidentně nefunguje, je ta správná. Očekával bych, že pokud připustíte, že stav, který zde máme, není ten pravý ořechový (to bude asi ten největší problém), tak přijmete taková opatření, aby to příští rok bylo lepší. A jako obyvateli je mi celkem jedno, jestli si uděláte pořádek v organizaci městských služeb, posílíte je kapacitně, dočasně na první seč najmete firmu nebo zvolíte kombinaci uvedeného. Jako občana mě zajímá, jestli je tráva posekána, či nikoli. Od toho jste byl zvolen a jste placen, abyste problém řešil, nikoli obhajoval nefunkční systém.

2. argumentovat tím, že městské služby dávají práci nezaměstnaným či jinak nezaměstnatelným je sice bohulibé, ale předpokládám, že se asi shodneme, že tohle by neměl být primární účel zřízení městských služeb (MS). Tzn. na prvním místě (alespoň dle mého názoru) by měly být MS funkční a pak mě může hřát u srdce, že jsem dal práci lidem.

3. myslím, že nikdo z diskutujících nechce, aby MS dělaly "anglický trávník", nicméně v okamžiku, kdy jsou (byly) v polovině května 2/3 města zarostlé více jak metrovou trávou, je něco špatně.

4. zmínil jste ekonomiku problému - myslím, že zorganizovat lépe práci MS je opatření beznákladové a jednorázové najmutí firmy na výpomoc na začátku sezóny by městský rozpočet asi také nezruinovalo. Jestli dovolíte, tak vám poradím. Před posledními komunálními volbami se tu vyskytla přestřelka mezi zastánci a odpůrci hazardu.Vaším argumentem bylo, že to je významný finanční přínos do městské pokladny. Zde máte možnost tyto peníze lidem "vrátit".

5. dále jste napsal, že hledáte přijatelný kompromis a to, že je ve městě přerostlá tráva, je pro občana "pouze" diskomfort. Opět si dovolím nesouhlasit. Přerostlá tráva v podobě jakou zde ještě na některých místech máme, už nás ohrožuje na zdraví - stačí si projet město a narazíte na spoustu křižovatek, kde nejen přerostlá tráva brání rozhledu v křižovatce a větve stromů a keřů zarůstají dopravní značky. To nemluvím o problémech alergiků, které již byly zmíněny. Možná, že kdybyste měl vy nebo někdo z blízkých v rodině alergika, viděl byste tento diskomfort jinak.

6. tento víkend se zde konala kulturní akce, na kterou do našeho města přijelo, předpokládám, i dost lidí z jiných měst a obcí. Myslíte si, že polozarostlé město bylo dobrou vizitkou Štětí? Já si to rozhodně nemyslím a osobně jsem se i dost styděl, Vy ne?

7. cituji z vašeho příspěvku:

jo, a na okres určitě napište, možná by bylo lepší přímo na kraj a třeba to hnát ještě vejš!! Jo, a když už jim budete na ten okres psát, tak jim rovnou napište, ať si laskavě taky posekaj ty pangejty podél silnic!!

Myslím, že nikdo z diskutujících zde nepsal tak, abyste mu vy v roli místostarosty musel odpovídat tímto stylem. Chápu, že jste pod velkým tlakem ze všech stran, ale jako představitel města zvolený lidmi (tzn. ti, kteří vás volili, vám důvěřují (důvěřovali)), byste mohl projevit více porozumění, trpělivosti a vzhledem k ženám i taktnosti! Jako Miroslav Andrt si pište jakým stylem chcete, ale pokud odpovídáte jako místostarosta, bylo by vhodné dodržovat určitou míru etikety, a to i vůči svým kritikům a oponentům.

8. nyní k odpovědím paní Vránové, opět cituji z jejich příspěvků:

22.5.2015 - Vždy se při sekání travnatých ploch postupuje tak, aby byla hotova vždy celá příslušná lokalita. Snažíme se o to, aby bylo co nejrychleji posekáno a mohli jsme se postupně posunout dále.

22.5.2015 Dnes byla dokončena Stračenská ul.


Přijeďte se prosím podívat do Stračenské ulice (i do té části, která je směrem z města za obchvatem), jestli je možné tyto výroky označit za pravdivé. Já bych si s oběma dovolil nesouhlasit.

9. Můžete organizovat "Zdravé město", stoly kulaté i hranaté, pokud však nebudete naslouchat těm, pro které tu jste, poskytují vám zpětnou vazbu a stále budete opakovat, že je vše v pořádku, jsou všechny tyhle snahy na pendrek, a pak bych si dovolil doporučit postup do politiky vyššího levelu, kde je tento přístup povinností

kamila
Pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 172
Re:Sekání trávy ve městě - 27/05/2015 12:10
Diskutující dolecekv vystihnul a popsal problematiku bezvadně.

Jen dopním ještě na závěr - první seč je nutné začít podle toho, jak jsou trávníky narostlé - někdy se holt bude muset začít třeba začátkem dubna, někdy bude stačit v polovině května. Tím bude odstraněn prvotní problém že se tráva nenechá přerůst jako letos, kdy je někde i 1 m vysoká (tak vysoká nebyla snad nikdy). Pak je určitě i obtížnější sekání. Další seč už se dá určitě zvládnout lépe.


kopweti
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 7
Sekání trávy ve městě - 27/05/2015 13:28
Dobrý den paní Vránová, chtěla bych Vám sdělit, že Vaši pracovníci odvádějí svou práci vzorně, pilně a je vidět, že je jejich práce baví.
Mrzí mne, když se tu dočítám od některých pisatelů, že je tomu pravý opak, převážně práci Vašich zaměstnanců odsuzují a chtěli by, aby svou práci odváděli jinak, podle nich mnohem lépe a rychleji. Ale to bychom nebyli ve Štětí, kde se nikdy nikomu nezavděčíte a lidi budou mít stále plnou hubu keců a ohánět se přihlouplými poznámkami, proč je tomu takhle a proč to není jinak a kdy to bude...apod.
Docela mne mrzí, že se tráva na některých místech posekala. Ihned co Vaši zaměstnanci opustili posekaný blok, naběhli pejkaři a trávník zahnojili psími výkaly, které po nich ani nesebrali. Když jsou zde v této diskuzi lidi natolik chytří, že Vaši zaměstnanci odvádějí svou práci špatně, proč se také v diskuzním fóru neřeší to, že většina pejskařů po svých psech neuklízí psí výkaly?
Litovala jsem Vaše zaměstnance, kteří sekali trávník za naším domem křovinořezem. Dříve tu bylo dětské hřiště, pískoviště, dnes je to psí ráj a za dobu, co zde bydlím, jsem neviděla pejkaře, který by sebral po svém psovi výkal. Jak čistotné tu máme obyvatele.
Paní Vránová, děkuji Vám i Vašim zaměstnancům, že se snažíte dělat vše pro to, aby naše město bylo čisté. Povzneste se nad křivdivými příspěvky, které zde byly napsané a spíš se jim zasmějte. Tihle lidé Vás přece nemohou urazit

stevulova.hana
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 16
Re:Sekání trávy ve městě - 27/05/2015 14:05
Kopweti zrejme jste v teto diskuzi jedina, ktere se libi organizace sekani a metrova trava. Jsem pejskar a vykaly sbiram a kazdeho jineho pejskare okriknu a sama mu klidne dam sacek, aby vykal sebral. Bohuzel je porad lidi vice co to nedela a malo lidi co je ochotno takoveho cloveka okriknout. Ale momentalne v teto diskuzi se probyra trava. Vykaly zrejme budou patrit jinam.......

Lilina
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 40
Re:Sekání trávy ve městě - 27/05/2015 14:55
Jsem ráda,že se už konečně dostalo sekání do Obchodky za výměník.Pejskaři to je velký problém,protože malý výkal sebereme,ale do dalších hromad šlápneme.Mám malého pejska a ve vysoké trávě není ani vidět,takže mám problém výkal najít.Vím,že zelených ploch je moc a tráva roste všude a najednou,ale všechno by vyřešila lepší organizace sekání.

kopweti
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 7
Re:Sekání trávy ve městě - 27/05/2015 15:01
Dobrý den Hanko. To jste asi jedna z mála pejkařů, který po svém psovi sbírá výkaly. Chvála Vám.
Metr vysokou trávu jsem ve Štětí zatím ještě neviděla a určitě se na trávu kouká lépe, než na psí výkaly, které ještě zapáchají.
Bohužel nemám tolik času jako kritičtí pisatelé zde ve fóru a sledovat zaměstnance komunálních služeb, kde momentálně sečou trávu, jakým způsobem, jak dlouho jim to trvá, kolik se jich v daném bloku pohybuje, jestli náhodou nesedí, neopírají se o náčiní apod.
Dle níže zmíněných příspěvků se mi zdá, že máte lépe zmapované město jak sami zaměstnanci komunálních služeb.
Chcete zlepšení, tak by nebylo od věci, když byste nám ten efektivnější způsob sami předvedli. Co Vy na to?
Ano, možná zde budu jediná, které se organizace sekání a vzrostlá tráva líbí. Jak už jsem se zmínila v předešlém příspěvku, ve Štětí jsou lidé, kterým se nikdy ničím zaměstnanci komunálních služeb nezavděčí. Teď to bude tráva, v zimě zase sníh.
Přeji hezký špionážní den

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>
Kontaktní adresa:
Město Štětí
Mírové náměstí 163
411 08 Štětí

Telefon: +420 416 859 315
E-mail: mesto@steti.cz

Datová schránka: fypbba8
Podatelna: epodatelna@steti.cz

Všechny kontakty MěÚ
Prosinec
KulturaVýstava: Letem svět...
01.12.2021 (08:00)
KulturaVýstava: Výstava ta...
01.12.2021 (08:00)
Kino ŠtětíKrál Richard: Zroze...
01.12.2021 (18:00)
KulturaRozsvícení vánočníh...
01.12.2021 (18:00)
Kino ŠtětíKrál Richard: Zroze...
02.12.2021 (18:00)
Kino ŠtětíEternals
03.12.2021 (18:00)
Kino ŠtětíSEAL TEAM: Pár sprá...
04.12.2021 (17:30)
Kino ŠtětíResident Evil: Racc...
04.12.2021 (20:00)
Kino ŠtětíO čertovi a jiné vá...
05.12.2021 (15:30)
Kino ŠtětíResident Evil: Racc...
05.12.2021 (17:30)

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (23.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž
Pozemky a ostatní (15.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím dům
Domy (09.11.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek