www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 9.0°C
Dnes je Sobota, 01. duben 2023, svátek má Hugo, zítra Erika
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Datavá schránka [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
Karlos
Pokročilý pisatel
  Karma: -3  
Příspěvků: 151
Zvýšení daní ve Štětí - 28/10/2020 17:38
Nevím, zda to všichni obyvatelé města Štětí včetně místních částí zaregistrovali, ale na posledním jednání zastupitelstva byla v tichosti a prakticky bez diskuze schválena nová obecně závazná vyhláška, která zvyšuje daň z nemovitých věcí, a to rovnou dvojnásobně. V květnu 2021 tak všichni majitelé bytů, rodinných domů, pozemků, rekreačních objektů či garáží obdrží od finančního úřadu složenku, na které bude o 100% vyšší částka daně k úhradě, než tomu bylo letos nebo loni. Zvláště v této době, kdy se očekává zvýšení nezaměstnanosti a pokles růstu mezd, to může některým domácnostem udělat čáru přes rozpočet.

Je samozřejmě plné právo zastupitelstva zvýšit prostřednictvím místního koeficientu daň z nemovitých věcí. Vzhledem k tomu, že ve vedení města jsou levicové strany, není se ostatně ani čemu divit. Poněkud překvapivé však je, že zastupitelstvo toto radikální zvýšení daní schválilo téměř jednomyslně. Aktivně PRO byli i všichni přítomní zástupci ODS, STAN (Štětsko spolu) nebo ANO 2011. Což je trochu zvláštní, protože tyto politické strany a hnutí oficiálně proklamují snižování nebo alespoň nezvyšování daní.

Drtikoll
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 11
Re:Zvýšení daní ve Štětí - 28/10/2020 18:50
Chtěl bych věřit tomu, že zvýšení daně z nemovitých věcí je jen za účelem zvýšení příjmu financí plynoucích od MONDI a LABE WOOD a že město "nějakou" formou vrátí lidem jejich dvojnásobně vynaložené finanční prostředky na úhradu daně z nemovitosti ...

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 247
Re:Zvýšení daní ve Štětí - 06/01/2021 13:30
Tak zastupitelstvu je relativně jedno, že momentálně jsou na tom lidé a podnikatelé bídně, jelikož nemohou pracovat či mít otevřeno. Když si ale můžou navýšit peníze a případné prémie, tak jistě problém nemají i na úkor omezení všech ostatních. A to i přesto, že jsou úřední hodiny na MÚ též omezené...

obyvatel
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 4  
Příspěvků: 47
Re:Zvýšení daní ve Štětí - 07/01/2021 23:17
Jak vidno, tak zastupitelstvo nemíní vůbec s občany diskutovat, natož odpovídat. Již uteklo mnoho vody, kdy se naposledy obtěžoval někdo zde na nějakou připomínku či dotaz reagovat. Musí mít všichni na radnici strašně moc práce, že to vůbec nestíhají (no vždyť jsou pro občany 2dny v týdnu pár hodin). Však až bude před volbama, tak to budou zase diskutovat jako diví, abychom si mysleli, jak jim na obyvatelích záleží.
A co se týče těch daní z nemovitosti, to fakt schválili zcela potichoučku a kdo nemá přístup na web a nedohledá si to v zápisech, tak neví vůbec nic. Tak se správně jedná s obyvatelstvem, nic mu neříct a zaplať!

Unown
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 491
Re:Zvýšení daní ve Štětí - 08/01/2021 01:22
Tak neřekl bych, že forum není úplně oficiální komunikační kanál s úřadem.

A jaké daně myslíte? Ty z nemovistosti?

A že si to použíjí sobě na zvýšení platu a odměn? tady zase někdo vymýšlí nesmysly.

Za tohle všechno můžete poděkovat koblihářum, kteří volí ANO. Protože už na jaře se schválilo, že vláda sebere městům miliardy a tak se prostě stalo.

Tak si vezměte, že město musí najednou hospodařit s rozpočtem nižším např o 30%, což je celkem velká částka.

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 247
Re:Zvýšení daní ve Štětí - 08/01/2021 19:58
O kolik se navýšil rozpočet za poslední roky za výběr daní? Lidi se musí uskromňovat a město to neumí? Pro jistotu si ještě schválí prémie za ty náročné 2 dny v týdnu (celých 10h týdně!) na úkor druhých. Na každého grázla se vaří voda...před volbama tohle připomenu.

Unown
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 491
Re:Zvýšení daní ve Štětí - 09/01/2021 13:25
O kolik se navýšil? To se dá lehce spočítat, stačí se podívat do rozpočtů města za poslední roky a porovnat si to.

Můžu se zeptat na zdroj, kde si schválili extra prémie?

Ano, i město se umí uskromnit, jak taky už bylo řečeno, tak se spousta investičních akcí ruší. A nebo bude muset být zrušena.
Nejen, že sebral peníze Babiš, ale výpadkem všeho město přišlo o další miliony.

Stačí to nevidět tak jednostranně.

Připomeň to, správně. At už konečně Češi nevolí ANO a budeme se pak mít opravdu lépe.

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 362
Re:Zvýšení daní ve Štětí - 11/01/2021 11:04


avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:Zvýšení daní ve Štětí - 15/01/2021 16:17
Vážení diskutující,

chápu Vaše rozhořčení, že tu někdo hned nereagoval - za sebe se omlouvám, protože tím, jak se většina této veřejné diskuse odehrává spíše na sociálních sítích typu fejsbuk a zdejší diskusní fórum bývá i několik měsíců zcela mrtvé, tak sem zas až tak často nenakukuji...

Každopádně k té dani z nemovitosti - opravdu to je reakce na to, že stát začal část kompenzací podnikatelům ubírat ze sdílených daní. Jen za první pololetí to pro rozpočet města znamenalo propad v daňových příjmech ve výši cca 11 milionů korun oproti předchozímu roku. Tento výpadek byl sice od státu vykompenzován, ovšem za druhé pololetí, kde to je ještě vyšší (konečná čísla se nyní zjišťují), tak nám nekompenzoval nikdo nic. A co se bude dít v letošním roce nikdo netuší!!

Proto se Zastupitelstvo usneslo zavést ten tzv. koeficient pro výběr daně z nemovitosti, což se mohlo už udělat kdykoliv v minulosti tak, jako to udělala jiná města (mají to Litoměřice, Roudnice n. L., Ústěk, Liběchov, s námi hodně srovnatelné Lovosice to mají takto zavedeno už asi 5 let). My jsme ale do letoška nechtěli větší měrou zatěžovat vlastníky zdajších nemovitostí, proto jsme to dosud nezaváděli. Nyní nás k tomu dotlačily okolnosti - zejména přístup státu, který zadlužuje celou republiku a ve výsledku "trestá" všechny, kteří dobře hospodaří!!! Tedy právě města a obce...

Na to jsme ale museli reagovat - máme za sebou i před sebou řadu investičních akcí, které přispívají k rozvoji města a zlepšování podmínek přímo v něm i našich devíti místních částech. Kdybychom nehledali další zdroje příjmů, museli bychom většinu těchto investičních akcí zcela zastavit a žili bychom z podstaty... A to i přesto, že se v maximální možné míře snažíme využívat různých dotací, abychom to netáhli jen z vlastních peněz.

Samozřejmě se ruku v ruce s tím hledají i vnitřní úspory, ale zde příliš prostoru není - reálně by to znamenalo výrazně omezit nebo zcela uzavřít některé služby nebo přestat dotovat neziskové, sportovní a spolkové organizace, a to jsme zatím také nechtěli.

Jinak k informovanosti - vyhláška o změně koeficientu daně z nemovitosti se schválila v září na zastupitlstvu, a hned v říjnovém čísle zpravodaje o tom byla zveřejněna informace.

V řadě městech si drbou hlavu, že neudělali totéž - ale změna daně z nemovitosti musí být pro nadcházející rok schválena nejpozději do konce září předchozího roku. Proto v některých městech výrazněji zvedají třeba místní poplatek za odpady, který pak může rodinu zatížit i více než právě daň z nemovitosti. Město Štětí výši poplatku za odpady právě proto neměnilo.

Jinak rozumím Vašemu nařčení, že to řada lidí má v této době těžké - na druhou stranu se zvedaly platy, důchody i sociální dávky. Troufám si tvrdit, že navýšení naší daně z nemovitosti - byť jakýkoliv výdaj je nepříjemný - tak nebude pro naše občany zas až tak neúnosný. Zpravidla to bude ve výši několika stokorun. Mnohem více to zatíží průmyslové firmy, které to ale promítnou do svých nákladů. Je to totiž také o solidaritě. Proto se naopak třeba ještě k tomu snažíme ulevit i zdejším podnikatelům, kteří musejí mít kvůli těm všem opatřením zavřené provozovny - již potřetí jsme jim schvalovali odpuštění nájemného za několik měsíců...

A také se musím ohradit vůči tomu, že se ta daň zvedla proto, aby se zvedly platy zdejším úředníkům apod. To spolu vůbec nesouvisí a žádné takovéto mimořádné odměny se nevyplácely. A to, že je provoz úřadu omezen z hlediska vstupu veřejnosti není náš výmysl - respektujeme opatření, která zavedl stát. A také to neznamená, že když jsou úřední hodiny pro veřejnost omezeny, tak že by v té chvíli úředníci nepracovali. Naopak!! Veškeré agendy fungují naplno - jen je možné, že čas od času někdo zůstane na home-office nebo je v karanténě nebo na OČR, protože jsou zavřené školy apod. - zcela obdobně jako v každé jiné organizaci.

Snad jsem zodpověděl vše podstatné - jinak jsem připraven na případné doplňující dotazy.

Děkuji všem občanům za pochopení a pevně doufám, že to vše společně zvládneme!!

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:Zvýšení daní ve Štětí - 20/01/2021 08:57
Doporučuji ještě v té souvislosti třeba odkaz na tento článek:

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/navyseni-dane-u-nemovitosti-letos- vyuzilo-mezirocne-vice-obci_549741.html

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotochlapecká vesta vel. 158 (2 druhy)
Dětské oblečení a obuv (29.03.2023)
Inzerát neobsahuje fotoSklokeramický sporák
Spotřebiče (28.03.2023)
Inzerát obsahuje fotoRychlá a spolehlivá nabídka půjčky
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (27.03.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu garáž
Ostatní Auto-Moto (17.03.2023)
Inzerát neobsahuje fotoprodám garáž
Pozemky a ostatní (15.03.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPassat 1.9 TDI
Auto (14.03.2023)
Inzerát obsahuje fotoPolohovací mechanická postel
Nábytek (14.02.2023)
Inzerát obsahuje foto3+1 v OV
Byty (06.02.2023)
Inzerát neobsahuje fotopružina na garážová vrata
Ostatní Auto-Moto (31.01.2023)
Inzerát obsahuje fotochlapecká zimní souprava na cca 3 roky
Dětské oblečení a obuv (30.01.2023)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek