www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 9.2°C
Dnes je Sobota, 01. duben 2023, svátek má Hugo, zítra Erika
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Datavá schránka [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
všudezdejší
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 8
Suché stromy - 19/07/2020 14:03
Dobrý den!
Na koho se obrátit? Před domem máme od loňska suchou břízu, ze které opadávají větve. Ostrovní ulice. Díky.

Nikol
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 44
Re:Suché stromy - 24/08/2020 09:29
Taky nechápu, že se s tím nikdo z města nezabývá. Po městě je plno uschlých stromů, listnaté i jehličnaté. Očekávala bych, že je někdo alespoň označí, aby je bylo možné třeba na podzim či v zimě odstranit. Když pak opadá listí, tak už nikdo nepozná, který z těch stromů je suchý nebo zda pouze opadalo listí. Taky bych očekávala, že se zvýší tempo výsadby nových stromů po městě, protože víceméně Štětí žije z toho, co bylo vysázeno kdysi dávno. Nedávno vysadili pár proutků u Labe a v Dohnalce a už mají asi splněno.

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Suché stromy - 27/08/2020 00:53
Tak loni byly také s velkou slávou vysázeny stromky kolem Horovy cesty mezi Zahradní a Pečovákem. Na nich je dnes vidět, co se stane s takovými stromky, když se o ně nepečuje...

kamila
Pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 174
Re:Suché stromy - 27/08/2020 20:50
Mates - správně řečeno - s velkou slávou byly vysázeny "stromky??" nejen na Horově stezce, ale i na jiných místech Štětí a obcí... A po roce ? Škoda mluvit. Za stromky považuji stromy, které byly vysázeny např. u domu v Dohnalově ulici - ty - i když se o ně nebude pečovat, většinou přežijí. Smutné je, že na Horově stezce byly tyto "stromky" vysázeny i za velké stromy, které před několika lety Město vysadilo z prostředků ČEZ - dodnes je tam tabulka - i zde několik tu "nepéči" nepřežilo.

Jiří Novák ŠKS
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 12
Re:Suché stromy - 10/09/2020 12:16
Vážení diskutující zde i na jiných vláknech,
pro vaši informaci uvádím:
1) S požadavky na kácení stromů je možné se obracet na ŠKS ing. Plickovou, nebo na OSŽPD ing. Bureše, který jako místně příslušný orgán ochrany přírody, kácení, povoluje a stanovuje jeho podmínky, včetně náhradní výsadby, vše dle platné legislativy.
2) Odumírající stromy jsou průběžně zmapovány a je žádáno o povolení k jejich kácení, ne vždy je toto, právě na základě uváděné legislativy, povoleno. Pak se provádí pouze ořez suchých větví. Někdy je povolení ke kácení vázáno až na období vegetačního klidu, tj. 1. 11 – 31. 3.
3) Za každý pokácený strom je nařízena náhradní výsadba jiného stromu, případně určitého počtu keřů, nejdéle do 2 let od pokácení a toto je orgánem ochrany přírody na základě evidence kontrolováno.
4) Vloni na podzim proběhla akce fi Mondi, Stromy pro Štětsko. (To jsou ty vámi uváděné
„ proutky“.) Bylo vysazeno cca 110 stromků, dalších cca 120 ovocných stromů si vysadili obyvatelé města na svých zahrádkách. Hlavní myšlenkou, kromě doplnění zeleně decimované suchem a kůrovcem, bylo zainteresování obyvatel k péči o tyto vlastnoručně vysazené stromky, což bylo i v propozicích k této akci a proto každý dostal i cedulku se jménem, kterou u stromku umístil. Že se tak povětšinou bohužel neděje, je věc jiná, přesto většina vysazených stromků žije a roste.
5) Jen v roce 2019 ŠKS vysadily 36 stromů, 640 keřů a 1100 ks různých květin. O nově vysazené stromy a keře je pečováno včetně zálivky min. do 5 let od zasazení. Zalévání je prováděno i pomocí zavlažovacích vaků. Přesto se stane, že některé stromy či keře se „nechytí“ a odumřou. Některé stromy, keře i květiny nám však také ničí vandalové. Např. v ul. Družstevní byly na stejném místě během 2 let zničeny useknutím a ulomením 2 nové stromy, časté jsou i krádeže nově vysazených keřů a květin nebo jen jejich vytržení a zahození.
Ve městě Štětí roste cca 2500 stromů, jejich prořezy a kácení provádí ŠKS vlastními silami, případně prostřednictvým odborných arboristických firem (Vzhledem k množství však nelze upravit všechny stromy během jednoho roku,prořezy jsou rozvrženy do několika let, okamžitě se, dle možností, řeší pouze havarijní stavy).
V současné době se připravuje revitalizace zeleně ve vnitroblocích ulic Alšova, Mánesova, U Stadionu, Školní, na kterou byla získána dotace. Zároveň proběhlo jednání se spolkem Futura Academica, který nabízí stromy k výsadbě zdarma. Bohužel dvě navržené lokace pro výsadbu nebyly spolkem uznány (např.území u věžových domů z důvodů hustého zasíťování celé plochy v minulosti). Do konce roku by měla proběhnout i výsadba stromových alejí v extravilánech místních částí v CHKO Kokořínsko.
Rozhodně tedy město nežije z toho, co bylo vysázeno dávno, naopak, spousta návštěvníků města i odborníků dendrologů a projektantů má pozitivní reakce na zeleň v našem městě i v porovnání s jinými městy, která navštívili.
Tolik tedy pro Vaši informaci. Pokud máte jiné návrhy a nápady přijďte nám je prosím sdělit a prodiskutovat např. na Fórum ZM Štětí, které se i touto problematikou zabývá.
S pozdravem
Mgr. Jiří Novák, vedoucí ŠKS

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotochlapecká vesta vel. 158 (2 druhy)
Dětské oblečení a obuv (29.03.2023)
Inzerát neobsahuje fotoSklokeramický sporák
Spotřebiče (28.03.2023)
Inzerát obsahuje fotoRychlá a spolehlivá nabídka půjčky
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (27.03.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu garáž
Ostatní Auto-Moto (17.03.2023)
Inzerát neobsahuje fotoprodám garáž
Pozemky a ostatní (15.03.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPassat 1.9 TDI
Auto (14.03.2023)
Inzerát obsahuje fotoPolohovací mechanická postel
Nábytek (14.02.2023)
Inzerát obsahuje foto3+1 v OV
Byty (06.02.2023)
Inzerát neobsahuje fotopružina na garážová vrata
Ostatní Auto-Moto (31.01.2023)
Inzerát obsahuje fotochlapecká zimní souprava na cca 3 roky
Dětské oblečení a obuv (30.01.2023)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek