www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 12.3°C
Dnes je Čtvrtek, 28. září 2023, svátek má Václav, zítra Michal
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 11 12 Následující > Konec >>
Milan
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 28
Re:Štětský most - 22/06/2020 22:20
Dobrý večer
Děkuji za Vaši odpověď.
Bohužel mám dojem, že bude situace stejná jako před rekonstrukcí.
Pokud se projedu na kole po širším "chodníku" tak pozor na chodce. Pokud pojedu po silnici budu brzdit provoz, což zase nebudou mít rádi řidiči.
Označení cyklostezky na jedné straně mostu nic neřeší, protože zde budou chodit lidé od Hněvic směřující do papíren, takže zase stejný stav ( nemyslím, že bude respektován zákaz vstupu chodců ).
Takže závěr pro cyklisty: "nějak to projedeme a bacha na chodce a na auta...".

Ale aby nebylo vše špatně... oprava mostu byla nutná a širší chodník pomůže alespoň při pohybu chodců, nebudou ohrožováni těsnými průjezdy aut.
Doufejme jen, že nám opravený most přepravci dřeva na novou pilu brzy nezničí přetíženými auty, jako okolní silnice, ale to je zase jiná kategorie problémů...

Díky
Milan

dolecekv
Pokročilý pisatel
  Karma: -11  
Příspěvků: 69
Re:Štětský most - 23/06/2020 07:49
Dobrý den,

rozumím tomu dobře, že severní strana mostu (směr Štětí - Hněvice) je tedy chodcům nepřístupná např. pomocí zákazové značky B30? Nebo je chodník na této straně mostu určen pro chodce i cyklisty? Všiml jsem si, že chodník na sjezdu z mostu je udělán ze zámkové dlažby.....jsem docela zvědav, jak dlouho bude trvat, než se tam někdo v levotočivé zatáčce rozbije o svodidla. Osobně vyzkoušeno, že při malinko rychlejší jízdě dokáží spáry v zámkovce vést kolo jinam, než zamýšlí cyklista

Milan
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 28
Re:Štětský most - 23/06/2020 15:45
Dobrý den,
Ano přesně ta značka je instalována s dodatkovou tabulkou "cyklotrasa".
A zámková dlažba tam je taky. 😄😄 Takže pozor v dešti...
Milan

Nikol
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 45
Re:Štětský most - 25/06/2020 11:36
Pane Andrt, děkuji za odpověď. Měla bych ještě dotaz, jak to bude s autobusy ze Štětí do Roudnice n. L. a na Mělník přes. H. Počáply po otevření mostu, t.j. od 1.7.2020. Budou platit dosavadní jízdní řády, t. j. odjezdy za mostem, nebo už pojedou autobusy ze Štětí?

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 428
Re:Štětský most - 27/06/2020 13:30
Vážená Nikol,

aktuální jízdní řády platné od 1. 7. 2020 jsou již vloženy na webu města Štětí ke stažení v aktualitách, jakož i na facebooku Města Štětí.

Kdybyste v souvislosti s tím měla nějaké dotazy nebo připomínky, tak se neváhejte zeptat.

Nikol
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 45
Re:Štětský most - 27/06/2020 13:49
Dobry den pane Andrt, dekuji Vam za rychlou reakci a podrobnou informaci o jizdnich radech autobusu po opetovnem otevreni mostu.

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 248
Re:Štětský most - 01/07/2020 15:45
Dobrý den,
budou se na mostu ještě přidávat informativní dopravní značky, kam který ze sjezdů na štětské straně vede? Příp. jakou řeku auto přejíždí? Měl jsem za to, že je to povinnost mít vždy na začátku mostu.

Díky za informace.

Lubor
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 1
Re:Štětský most - 02/07/2020 14:09
Dobrý den,
jezdím přes most na kole pravidelně, rozšíření chodníků velmi oceňuji, nicméně po instalaci dopravních značek jsem z nich dost rozpačitý. Chápu reálné ne/možnosti města dané tím, že šířka se nedá zvětšit. Po pročtení minulých příspěvků mám dotaz: Proč šipka pro cyklisty na severní straně mostu není na opačnou stranu? Tím by bylo jasné, že cyklisté mohou jet pouze po severní straně. Do Štětí legálně po cyklostezce (chodníku). Ze Štětí po silnici, ale pokud by použili cyklostezku (tzn. jeli v protisměru), a objevil by se jakýkoli problém, mohou své jednání zlegalizovat tak, že skočí / sjedou / sejdou z cyklostezky na silnici, při jisté opatrnosti.
Naopak na jižní straně by situaci v tom okamžiku pomohla případně zákazová značka pro cyklisty, resp. povinnost použít cyklostezku.
Nejsem pro zákazové značky, ale mezi auty kličkovat nechci, a chodcům nemožno upírat jejich práva.
Děkuji za informaci.
Lubor K.

Milan
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 28
Re:Štětský most - 05/07/2020 21:31
Dobrý den pane Andrte
Již jsem se nechtěl diskuze kolem cyklotrasy na mostě dále věnovat, ale minulé příspěvky mne opět vtáhli do děje.
Zmatečné a nejasné značení způsobuje opravdu zajímavé situace v provozu na mostě.
Jezdím také každý den po mostě a po cyklotrase ( severní strana ) potkávám skoro každý den v "protisměru" cyklisty a chodce.
Samozřejmě se tito lidé domnívají, že cyklotrasa je OBOUSMĚRNÁ a chodník je i pro chodce. Jako cyklista si jsem jistý, že na takto širokém chodníku je možné bezpečné míjení dvou protijedoucích kol, ale v rámci pravidel stanovených značkami to tak není správně.
Na jižní straně zase dochází a věřte že často k situacím, že cyklisté jedou po chodníku a míjejí se s chodci. To se jim samozřejmě nelíbí a vykazují cyklisty na opačnou stranu mostu, kde je přeci cyklostezka, ale ona tam vlastně pro tento směr není.
A druhý problém jižní strany..cyklista na silnici a pomalu jedoucí auta za ním a řidiči si mnohdy klaksonem vyžadují uvolnění průjezdu.. Byl jsem svědkem pokřikování z okénka cituji: "NA DRUHÉ STRANĚ MÁŠ CYKLOSTEZKU BLB..EČKU" Takže asi zmatek ve značení opravdu bude to správné slovo pro nynější provoz na mostě. Vaše odpověď na můj původní příspěvek, že se vše upraví během pár dní provozu se zatím neprojevila. Pokuste se alespoň zvážit výrazné značení třeba nastříkáním piktogramu pro cyklostezky i na jižní straně na vozovku a tím by alespoň řidiči pochopili, že tam nebudou sami.
Děkuji za Vaši odpověď.
Milan

kamila
Pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 174
Re:Štětský most - 06/07/2020 21:53
Chtěla bych přispět svou dnešní zkušeností cyklistky na reknstruovaném mostě :
Při cestě do Hněvic – OK – v protisměru jeli sice 2 cyklisté – ale jak píše předchozí diskutující – skutečně není problém, aby se protijedoucí kola na severním cyklochodníku míjela. oficielně povolit nelze, chápu.
Při jízdě zpět jsem si slíbila, že “vydržím na silnici” – 4 auta projela vedle mne – opatrně, dobrý. Ale pak najednou za mnou tak silně “zatroubilo” auto, že jsem se lekla a zastavila. Auto projelo. Za ním jelo hodně rychle další – tak jsem nevydržela a vjela na chodník. Když jsem měla potkat 2 pěší chodce, samozřejmě jsem včas zastavila a naskočila jsem znovu teprve když jsme se minuli. Vím, že tento způsob jízdy také není možné povolit – ale věřte, že jízda po komunikaci je opravdu jen pro otrlé.

dolecekv
Pokročilý pisatel
  Karma: -11  
Příspěvků: 69
Re:Štětský most - 07/07/2020 08:51
Pro cyklisty byl štětský most peklo před rekonstrukcí a v podstatě je i nyní (hlavně ve směru do Štětí). Co se týká nadávajících řidičů, blbeček je řidič, který nekouká po značkách. Na nájezdu na most z Hněvic je dopravní značka A19, která jednoznačně dává řidiči informaci o tom, že se tam cyklisté mohou pohybovat. Vzhledem k šíři vozovky v podstatě nelze cyklistu s ohledem na jeho bezpečnost předjíždět. Bohužel to někteří řidiči ještě nepochopili a opakovaně na to doplácí opět zmínění cyklisté....ano, piktogramy na silnici by možná mohly trochu pomoci, ale jak říká klasik - kde blb, tam nebezpečno.

Viktor
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 13
Re:Štětský most - 15/07/2020 16:23
První větu diskutujícího dolecekv tesat do kamene.

Jako cyklista jsem se těšil na rekonstrukci mostu od prvních zmínek o jejím plánování. To už budou řádově desítky let.

Pak jsem s obavami sledoval rekonstrukci a různé spekulace o jejím výsledku. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo a do konce mého života už se to asi nezmění.

Takže vzhledem k hustotě dopravy, a do budoucna se to bude jen zhoršovat, bude každý návrat na kole do Štětí z protějšího břehu Labe o nervy. Když tam nikoho nepřejedou, tak se tam určitě někdo porve. Těch vyhrocených situací už jsem viděl několik.

O zmatených cykloturistech, kteří přijedou po labské cyklostezce nemluvě.

Nic s tím nenadělám, tak jsem si aspoň postěžoval

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 364
Re:Štětský most - 20/07/2020 20:26
Také by bylo dobré nastavit zrcadlo na křižovatce 9.května x Cihelná do správného směru... V současné době při příjezdu od starého sjezdu z mostu je vidět akorát střed křižovatky ....A možná ještě instalovat zrcadlo na druhou stranu.(Když je na tom plotě tak dobře umístěna reklama...).

Viktor
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 13
Re:Štětský most - 20/08/2020 19:08
Tak snad jen pro pobavení ostatních diskutujících (jestli to tu ještě někdo čte).

Šel jsem pěšky po mostě z restaurace Korej do Štětí a proti mně se po chodníku vyřítilo cca 10 cyklistů.

Řekl jsem si, že budu vzdělávat (sám na kole jezdím) a jal jsem se cyklisty upozorňovat, že jedou po špatné straně mostu.

Slečna, kterou jsem oslovil jako první, odvětila "Já vím".
Jela celkem rychle, já jsem starší, takže jsem nestihl zformulovat odpověď.

Teenager, kterého jsem oslovil jako druhého, mi odpověděl "Di do prdele". No, taky jsem byl mladý, řekl jsem si.

Pak jsem pohlédl na protější stranu mostu, kde se po "chodníku pro cyklisty" přesouvali 2 pěší.

Vzdávám to, tenhle svět není pro starý

Milan
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 28
Re:Štětský most - 22/08/2020 13:26
Přidávám také další zážitek.
Při jízdě na kole směrem do Štětí, PO SILNICI tedy správně dle značení, se za mnou objevil nedočkavý řidič, najížděl vcelku nebezbečně do mé těsné blízkosti a následně vykřikoval z okénka "jeď po chodníku, tam je cyklostezka" Bohužel asi nesleduje značky, u vjezdu na most je označení značkou na výskyt cyklistů a ne na cyklostezku na chodníku.
Pane Andrte a ostatní pánové z dopravního odboru města, můžete zajistit označení alespoň piktogramem na silnici, že cyklisté jedou po silnici správně. Řidiči by si konečně přestali agresivně vynucovat těsný průjezd kolem cyklistů na úzké vozovce.
A k předchozímu příspěvku, on je v tom značení VELKÝ ZMATEK a bohužel nikdo asi nemá chuť jej vyřešit.
Můj dnešní zážitek bohužel není ojedinělý a nebude poslední dokud nebude most VÝRAZNĚ označen více, než je nyní, ačkoli současný stav je v souladu s dopravními předpisy.

Prosím za všechny uživatele mostu o vylepšení současného stavu značení.

<< Začátek < Předchozí 11 12 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotodětský batůžek modrý
Hračky a ostatní (19.09.2023)
Inzerát obsahuje fotovysílačky Alecto TOP stav vč. nových baterií
Hračky a ostatní (14.09.2023)
Inzerát obsahuje fotokopačky NIKE vel. 38 (žluté) nebo 36 (oranžové)
Vybavení ke sportu (05.08.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám dvojgaráž v ulici Školní, Štětí
Pozemky a ostatní (28.07.2023)
Inzerát obsahuje fotoboty SHAQ Analog vel. 41 NOVÉ
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (28.07.2023)
Inzerát neobsahuje fotoDigitalizace VHS
Práce a služby (27.07.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám rotoped
Vybavení ke sportu (07.06.2023)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek