www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 12.3°C
Dnes je Čtvrtek, 28. září 2023, svátek má Václav, zítra Michal
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Mondi smrad - 18/07/2019 21:43
Hygienik řekne, že je vše OK. Už jsem kdysi psal stížnost na OHS Ústí. Kontrolu udělali, nic nezjistili. Oni Mondi nahlásí, že budou dělat kontrolu a po ní je samozřejmě vše OK. Chtělo by to spíš přepadovku na ohlášení občana, a to okamžitou, jinak nic nezjistí.

Honza7
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 37
Re:Mondi smrad - 19/07/2019 06:27
Dobrý den, dovolte, abych se krátce vyjádřil. Je běžné, že volající na Zelenou linku Mondi je dotázán operátorem jestli je volání stížnost - stížnosti se mimo jiné evidují. Myslím, ale že postupujete několik let chybně - Mondi je partner regionu a města. Vaším partnerem a zástupcem města je pověřená osoba, která má v gesci životní prostředí. Otázky spojené se životním prostředí má na starosti pan Miroslav Andrt. Proč se jako občané a obyvatelé neobracíte přímo na člena ZM a RM? Ani výbor pro životní prostředí nedisponuje exekutivou, ale může pouze navrhovat opatření, která ovšem může stopnout RM či ZM tím, že je neschválí. Je potřeba, aby nadále možný zápach úspěšně řešil jeden člověk a tím je pan Andrt. Telefonní číslo naleznete na stránkách města, stejně jako další kontakty. http://www.steti.cz/content/view/1093/335/ Myslím, že výsledky činnosti pana místostarosty jsou nezpochybnitelné a jednoznačné.

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 364
Re:Mondi smrad - 20/07/2019 23:06
Mates , Honza7 ....
Pro oba dva... již se to tady několikrát řešilo a jediná instituce která může něco v této věci dělat je ČIŽP .

Odborným orgánem, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí a nad dodržováním závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí je Česká inspekce životního prostředí ( http://www.cizp.cz )


A je to i jediná instituce která může Mondi udělit pokutu Jak už jí i v minulosti udělila....
A místostarosta s tím opravdu nic neudělá... Schvalování záměrů probíhá přes EIA a tam se k tomu vyjadřuje i plno jiných subjektů.

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 428
Re:Mondi smrad - 01/08/2019 15:53
Vážení diskutující,

v souvislosti s přetrvávajícími problémy se zápachem ze štětské papírny jsem zjišťoval další aktuální informace a výhled, který nás v nejbližším období pravděpodobně čeká.

Je sice pravda, že na konci loňského roku proběhla nebo se dokončila většina investičních záměrů modernizace papírny (tzv. projekt Ecoflex). Na druhou stranu u řady vybudovaných nebo zrekonstruovaných zařízení ještě probíhají garanční zkoušky, testuje se jejich účinnost, řada těchto technologických celků ještě ani nebyla formálně převzata od jejich dodavatelů, jelikož se některé části reklamují nebo společnými silami testuje jejich optimální fungování.

Dá se tedy říci, že provoz papírny po její modernizaci ještě ani plně není v režimu zkušebního provozu. Proto bohužel nastávají různé dílčí výpadky ve výrobě, které jsou často spojeny se zápachem, který pociťujeme i tady ve městě, a je to vždy do doby, než se podaří provoz znovu obnovit.

Každopádně zásadním dalším milníkem by měla být letošní podzimní odstávka závodu, která by měla proběhnout v termínu 7. - 15. října 2019. Usilovně se pracuje na tom, aby do té doby opravdu došlo k převzetí všech technologických celků od jednotlivých dodavatelů. To je de facto podmínkou pro zahájení zkušebního provozu po modernizaci fabriky, který by měl být formálně spuštěn nejpozději do konce letošního roku. Zkušební provoz může trvat až dva roky a pak by mělo dojít k finální kolaudaci všech nových staveb a technologických celků. V tomto zkušebním provozu by již měla být většina problémů odladěna, tedy i zápachové události by měly být již málo četné.

V závěru si dovolím nastínit ještě dvě významné investice či technologické změny, které by ve výhledu nadcházejících dvou let měly být společností Mondi zrealizovány. Jednak by se mělo v tomto období přestat využívat kalové pole pro odkládání kalů, které jsou následně také zdrojem zápachu ve městě a jeho okolí. Ta plocha by měla postupně vysychat a sloužit již jen jako bezpečnostní záchytný prostor v případě nějakých výpadků či mimořádných událostí. Druhým opatřením by mělo být překrytí "vyhnívacích" nádob na čistírně odpadních vod, které jsou dosud otevřené a zápach z nich se také může šířit do města.

Podrobnější informace o aktuální a výhledové situaci by měly být firmou Mondi zveřejněny v zářijovém čísle městského zpravodaje.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotodětský batůžek modrý
Hračky a ostatní (19.09.2023)
Inzerát obsahuje fotovysílačky Alecto TOP stav vč. nových baterií
Hračky a ostatní (14.09.2023)
Inzerát obsahuje fotokopačky NIKE vel. 38 (žluté) nebo 36 (oranžové)
Vybavení ke sportu (05.08.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám dvojgaráž v ulici Školní, Štětí
Pozemky a ostatní (28.07.2023)
Inzerát obsahuje fotoboty SHAQ Analog vel. 41 NOVÉ
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (28.07.2023)
Inzerát neobsahuje fotoDigitalizace VHS
Práce a služby (27.07.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám rotoped
Vybavení ke sportu (07.06.2023)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek