www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 2.9°C
Dnes je Pondělí, 17. leden 2022, svátek má Drahoslav, zítra Vladislav
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
nits
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 5
Re:Privoz a vlakova doprava - 14/01/2019 23:16
Já a několik dalších lidí, co jezdíme v 5:20 z Hněvic do Prahy, se nebudeme rozhodně vláčet nikam za město na přívoz, u kterého není ani jisté, že nás včas doveze k vlaku.
Už teď je cesta do Hněvic a z Hněvic katastrofická, když tam jede každý pátý autobus.
Budeme využívat autobus.
Bohužel jsem dnes zjistila, že pokud se neposílí spoje linky 369, tak se tam všichni nevejdeme, protože most ještě nezavřeli a autobus je i tak skoro plný. Nebylo by od věci dohodnout s Ropidem posílení o 2 spoje v ranních hodinách do Prahy a 2 spoje v odpoledních hodinách z Prahy. A nejlépe o přímé spoje bez zastávek, jako to mají z Litoměřic, České Lípy apod.
Pevně doufám, že se toto vyřeší ke spokojenosti pracujícího lidu, abychom neskončili v evidenci ÚP na dávkách .

Pingl
Pisatel začátečník
  Karma: 2  
Příspěvků: 18
Re:Privoz a vlakova doprava - 15/01/2019 08:53
Několik málo slov k vrchnímu panu převozníkovi, aby se dostal trochu do obrazu.

Kdysi jsem jezdil každý den vlakem z nádraží Hněvice do práce do Roudnice n.L. Jednoho dne se železničáři rozhodli stávkovat a vlaky nejely. Pro svoji cestu jsem tedy mimořádně využil autobusu. A ten den před tou železničářskou stávkou byl také posledním dnem, kdy jsem jel vlakem, už jsem se na Hněvické nádraží jako cestující nikdy nevrátil. I když byl autobus dražší.

A proč vám to píšu? To jen abyste si uvědomil, že s takovým liknavým přístupem k zajištění přívozu se klidně může stát, že tím přívozem nakonec nebude jezdit nikdo. Snad s výjimkou pár desítek lidí, kteří potřebují opravdu přepravit pouze na trase Štětí - Hněvice, Benzina, 2JCP Račice.

Lidé potřebují jistotu, že se dostanou do práce včas a to každý den a za jakéhokoliv počasí. A pokud tu jistotu mít nebudou, tak si sami začnou hledat alternativy dopravy bez mostu, které jim tu jistotu dají. Váš plánovaný přívoz v tuto chvíli nedává jistotu zcela žádnou a je tedy při hledání jiných alternativ naprosto vyloučen. A člověk, který si alternativu právě nyní najde na přívoz už nikdy nevstoupí.

O tom, že hledání alternativ už začalo, svědčí množící se příspěvky a dotazy na konkrétní informace ohledně přívozu, protože lidé hledají a plánují. Vaše odpovědi typu: teprve v březnu vysoutěžíme loď, molo v Hněvicích bude někde, cesta k molu teprve bude a povede někudy, jezdit se začne nevíme kdy, parkovat se bude nevíme kde, cesta lodí bude trvat nevíme jak dlouho, jak bude počasí ovlivňovat funkčnost přívozu nevíme, k vlakům se bude jezdit snad ke všem, ale nevíme co na to převozník, protože ještě nemáme převozní firmu, protože ještě nemáme loď, protože ještě nemáme... Sorry jako, tyhle lidi si už dnes můžete škrtnout, ty přívozem rozhodně jezdit nebudou.

Jak už mnozí napsali, to že most bude uzavřený se ví dost dlouho. To fakt byl takový problém vysoutěžit loď už v loňském roce?, to už tam nyní nemohla v Hněvicích být cesta k řece, aby si to každý mohl prohlédnout a posoudit, zda je to reálně využitelné?, to už nyní nemohl být zpracovaný jízdní řád přívozu s exaktní informací že jezdíme od 1.4.2019 bez ohledu na to, kdy se most skutečně uzavře, protože to nás vlastně nezajímá. To aby si to mohl každý nanečisto vyzkoušet s předstihem. (Překvapení!, nás skutečně nezajímá, jestli se most zavře o 14 dní dříve nebo o měsíc později, nás zajímá, jak jezdí přívoz a zda je pro dopravu k vlaku použitelný.) To skutečně nemohl proběhnout seriózní dotazníkový průzkum potenciálního využití přívozu místo toho, že někdo pozoroval trousící se lidi přes most? Ono by se takovým dotazem mohlo třeba taky zjistit, že: "No, my s kámoškama jezdíme z Texasu autem na nádraží a pak vlakem, protože to je levnější, ale až bude uzavřený most, tak jsme se dohodly, že budeme tím autem jezdit rovnou k metru do Letňan. Díky, ne, přívoz používat nebudeme."

Nevěřte tomu, že lidi jeden den naposledy přejdou most a pojednou z Hněvic vlakem, a druhý den podniknou dobrodružný průzkum bojem přes přívoz, jestli se tedy náááhodou dostanou na vlak a do práce včas, pokud tedy náááhodou pojede přívoz že nebude silný vítr, nebude hodně vody, nebude velké tma. To už je pravděpodobnější, že po mostě to bude do Hněvic na vlak na dlouhou dobu jejich cesta poslední a druhý den jedou autobusem, autem nebo vlakem z Roudnice.

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 766
Re:Privoz a vlakova doprava - 15/01/2019 18:39
Děkuji konečně za upřesňující informaci o tom, že se vlastně bude jednat o modernizaci dvou mostů.
Že tady bude krásné "dvojmostí", to jsem se do dneška z projektů nikde nedozvěděl.

Jen doufám, že oba mosty nebudou mít mezi sebou přesnou hranici, kam bude zatékat voda a stane tak zdrojem průšvihů. Snad se podaří domluvit to, aby na celém "dvoumostí" byl jeden koberec asfaltu !

Tak držíme palce !!!

Musím přiznat, že pisatel Pingl má docela rozumné vysvětlení pro očekávané chování lidí.

Petras
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 20
Re:Privoz a vlakova doprava - 15/01/2019 19:15
Fipoch napsal:
Děkuji konečně za upřesňující informaci o tom, že se vlastně bude jednat o modernizaci dvou mostů.
Že tady bude krásné "dvojmostí", to jsem se do dneška z projektů nikde nedozvěděl.

Jen doufám, že oba mosty nebudou mít mezi sebou přesnou hranici, kam bude zatékat voda a stane tak zdrojem průšvihů. Snad se podaří domluvit to, aby na celém "dvoumostí" byl jeden koberec asfaltu !

Tak držíme palce !!!

Musím přiznat, že pisatel Pingl má docela rozumné vysvětlení pro očekávané chování lidí.


Trochu to připomíná páně Burešovo, teda trestně stíhaného premiéra a stranickýho šéfa našeho místostarosty, který o D1 tvrdil, že se jedná o zcela novou dálnici.

Že se po ní dojede stejně z Prahy do Brna a naopak je vedlejší. Je to NOVÁ DÁLNICE.

A tady budou nové mosty. Teda jeden a ještě k tomu rozdělenej.

Co se týče "Pingla", tak jeho postřeh mi mluví z duše, protože uvažuju podobně. Radši se domluvim s někym dalším. Hlavně když nevim doteď, jak to bude vypadat.

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Privoz a vlakova doprava - 17/01/2019 15:47
Tak pane Pingl, mluvíte zcela z duše i mě a vystihnul jste to naprosto krásně

Jen já bych se nebál ještě ukázat na konkrétní lidi, kteří celou věc vlastně stále jenom obcházejí a mají tisíce alibistických výmluv, proč něco nejde a jak za to ani nemůžou. Máme jednoho starostu, dva místostarosty, komisi dopravy a určitě by se našlo i spoustu dalších orgánů a úředníků, kteří na této věci mají svůj podíl. A spousta těchto míst je dlouhodobě obsazena těmi samými lidmi, je tedy podle mě na místě ptát se, kdo se na to tak krásně vykašlal

Milan Mencl
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 22
Re:Privoz a vlakova doprava - 18/01/2019 06:05
Dobrý den,

To Red: Budu zde psát jako člen komise dopravy města, když už jste nás v příspěvku zmínil, jejíž jsem v tomto období členem a byl jsem i v minulých volebních obdobích.

Komise dopravy má ze zákona pouze hlas poradní nebo doporučující. Což ve výsledku znamená, že můžeme pouze dát radě návrh co by se mělo udělat, co doporučujeme atd. Ale stejně ve výsledku musí rada města naše doporučení schválit nebo zavrhnout. Takže i z naší strany stejně vše visí na radě města. Jen pro upřesnění fungování dopravní komise. Jelikož spousta lidí si myslí, že co se na komisích schválí tak je bráno jako hotová věc.

Co se týče mostu a fungování dopravní komise tak loni jsme bohužel vzhledem k tomu, že byli nejdříve prázdniny a pak volby, měli dopravní komisi pouze jednu a to na jaře. To ještě nebyla smlouva o opravě mostu podepsána a nevědělo se tedy kdy přesně začne. Nemohli jsme tedy dodat městu jakákoli doporučení.

Tento týdne jsme již měli první dopravní komisi v tomto volebním období a mimo jiné přišla na řeč oprava mostu a fungování dopravy. Přívoz ani ostatní služby týkající se zajištění autobusů nebo podobných náhradních spojení bohužel nijak ovlivnit nemůžeme. Takže jsme aspoň dali radě doporučení zajistit a upravit plochu a cestu u Labe od koželužny k přívozu aby zde auta mohli bezpečně projet a bylo zde vyhrazeno parkování (zřízeno dočasné parkoviště) pro větší počet aut, které se očekává.

Co se týká druhé strany Labe, tam je to bohužel opravdu v kompetenci kraje. Nicméně jsme dali také podnět radě města k tomu aby vyzvala kraj k nějaké akci s plánovaným příjezdem k molu u Labe. Jelikož rekonstrukce se blíží opravdu rychle a jak zde většina lidí píše tak spousta věcí není hotova a nebo se neví co a jak bude.

Milan Mencl
--
Člen komise dopravy města

dolecekv
Pokročilý pisatel
  Karma: -11  
Příspěvků: 68
Re:Privoz a vlakova doprava - 18/01/2019 08:48
Dobrý den,

asi je každému zřejmé, že naplánovat a provést takovou akci, jako je rekonstrukce poměrně vytíženého mostu (mostů) ve Štětí, není moc sranda, zvláště v dnešním byrokratickém a legislativním marasmu, a s přihlédnutím k faktu, kolika subjektů se tento projekt týká (kraj, město, Mondi, povodí atd..) Nechci hodnotit to, nakolik se vedení města v této věci angažovalo či nikoli. Věřím tomu, že toho času a energie na to mohlo padnout celkem dost. Nicméně bohužel musím konstatovat, že výsledek (to je totiž skoro to jediné, co může běžný občan hodnotit) v tuto chvíli předpokládanému úsilí neodpovídá. Já bych očekával, že pokud tady je vedení města již třetí volební období, tzn. účastnili se (měli se účastnit) v podstatě všech jednání, že pokud máme místostarostu města v Zastupitelstvu a Radě kraje, tak cca 3 měsíce před plánovanou rekonstrukcí mostu se již budou ladit pouze detaily, nikoli to, že nemáme vysoutěžený (zasmluvněný) přívoz, nevíme, jak bude velký, neznáme jeho jízdní řád ani jízdné, nejsou připravena parkovací místa u přívozu, ani přístupové cesty atd.... Mám ještě jednu (možná zbytečnou) obavu, totiž to, že lidé, kteří dnes používají rychlíkové spojení z Hněvic do Prahy, si najdou takové alternativní cestičky, že v budoucnu by mohlo být zastavování rychlíků v Hněvicích (pro nedostatek pasažérů z Hněvic) zrušeno, či omezeno.

pro pana Andrta:

v jedné z Vašich odpovědí píšete, kolik autobusových spojení jezdí mezi Štětím a Prahou. To je určitě skvělé, ale já jsem psal o zajištění přímého spojení Štětí- Praha, a to pokud vím, neexistuje nyní, ani není v plánu během rekonstrukce. Zabývali jste se vůbec touto myšlenkou? Zkuste si 2x denně sednout do autobusu ve Štětí a jet do Prahy. Uvidíme, jak dlouho byste to vydržel, když to stojí na každé mezi. Píšete, že je obtížné vymyslet řešení, když nevíte, jak se lidé po uzavření mostu zachovají a jaké zvolí alternativní cesty. Tady mě napadá jediné - máte v oblibě veřejné kulaté stoly - proč se takový neuspořádal právě kvůli rekonstrukci mostu a dopravě během ní? Nechci tvrdit, že by to byl všelék, ale jakousi minimální zpětnou vazbu byste od lidí měli.

pro pana Mencla:

nevím, zda se mám po Vašem příspěvku ohledně důvodů (ne)zasedání komise dopravy v loňském roce, smát či brečet. Důvody, které uvádíte, mi přijdou diplomaticky napsáno jako ALIBISMUS (à propos všiml jste si, že prázdniny, a nikoli jedny, jsou každý rok?). K vašim věcným poznámkám: spousta věcí lze přeci řešit (doporučit) i tehdy, neznám-li přesný termín začátku rekonstrukce. Doporučení, o kterých píšete (a spoustu jiných), jste mohli Radě navrhnout i vloni, případně se dá vypracovat relativní harmonogram přípravných prací (termín rekonstrukce - x týdnů.....)

Já myslím, že proto, aby každodenně dojíždějící měli jistotu, že bude vše jakž takž fungovat, by bylo žádoucí přesunout po dobu rekonstrukce radnici do prostor nádraží v Hněvicích, a to si pak dovedu představit, že by občané nemuseli míti důvodné obavy, že něco nebude fungovat (možná už by jezdilo pod Labem i metro.... )

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 360
Re:Privoz a vlakova doprava - 18/01/2019 19:32
nits napsal:
Já a několik dalších lidí, co jezdíme v 5:20 z Hněvic do Prahy, se nebudeme rozhodně vláčet nikam za město na přívoz, u kterého není ani jisté, že nás včas doveze k vlaku.
Už teď je cesta do Hněvic a z Hněvic katastrofická, když tam jede každý pátý autobus.
Budeme využívat autobus.
Bohužel jsem dnes zjistila, že pokud se neposílí spoje linky 369, tak se tam všichni nevejdeme, protože most ještě nezavřeli a autobus je i tak skoro plný. Nebylo by od věci dohodnout s Ropidem posílení o 2 spoje v ranních hodinách do Prahy a 2 spoje v odpoledních hodinách z Prahy. A nejlépe o přímé spoje bez zastávek, jako to mají z Litoměřic, České Lípy apod.
Pevně doufám, že se toto vyřeší ke spokojenosti pracujícího lidu, abychom neskončili v evidenci ÚP na dávkách .


Není potřeba spoje posilovat,stačilo by jen změnit typ autobusu .Nasadit na nejvytíženější spoje kloubové autobusy....(vyšší počet míst) .
Spíše bych uvažoval o dohodě s Ropidem během rekonstrukce mostu aby byly prodlouženy spoje které končí a začínají v Liběchově až do/ze Štětí.

A na Mělníku lze .přestoupit na přímou linku směr Praha l.349
http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortalData/349/20190103/ 349_linka.pdf

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 766
Re:Privoz a vlakova doprava - 19/01/2019 16:51
To jsem ani netušil, jak krásné je spojení z Mělníka do Prahy. A ještě dokonce z Mlazic ! To už je opravdu jen kousek do Štětí. A když se použije PID jízdenka, tak je to bezvadné spojení.

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Privoz a vlakova doprava - 22/01/2019 10:19
Milan Mencl napsal:
...Co se týče mostu a fungování dopravní komise tak loni jsme bohužel vzhledem k tomu, že byli nejdříve prázdniny a pak volby, měli dopravní komisi pouze jednu a to na jaře. To ještě nebyla smlouva o opravě mostu podepsána a nevědělo se tedy kdy přesně začne. Nemohli jsme tedy dodat městu jakákoli doporučení. ...

Pak je tedy ovšem na místě otázka toho, k čemu takováto komise vlastně je. Zřejmě je potřeba zrevidovat to, jakým způsobem funguje a jaký je její význam . Jinak už to tady psali pisatelé přede mnou - krásně jste potvrdil má slova o alibismu, děkuji

Viktor
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 13
Re:Privoz a vlakova doprava - 31/01/2019 17:00
dolecekv:
Opravdu pěkně sepsáno, mohu jen podepsat. Zvlášť obavu o zastavování rychlíků v Hněvicích bych zdůraznil, protože to opravdu hrozí. A pokud se tak stane, tak už to nikdo nevrátí ...

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Privoz a vlakova doprava - 01/02/2019 16:44
Tak jsem si dnes ze schránky vzal náš krásný zpravodaj a mám neodbytný pocit, že si vedení města v čele s panem starostou a místostarostou s občany opravdu vytírá řiť. Tak jak to teda je? Existuje tedy nějaký průzkum, který se během několika let, co se o rekonstrukci mostu mluví, nebo ne? Protože mě opravdu nepřijde normální vyžadovat po občanech, aby v případě zájmu o využívání přívozu psali nějaký email? To už je přeci jak u blbečků na dvorečku, nezlobte se na mě, ale občané tohoto města nejsou jen banda negramotů, kterým je všechno jedno a u kterých vám všechno projde, jak se domníváte. Nebo vám snad přijde normální psát takové maily na nějakou soukromou adresu Mondi?! To si teda město nemůže alespoň pořádně udělat vlastní průzkum?

Jinak když už jsme u toho, Mondi si své zájmy v rámci přípravy stavebního řízení prosadilo, čili pro vlaky bude most uzavřen maximálně 7 měsíců, dle platného stavebního povolení. Můžeme jen porovnat s tím, jak se stará město o své občany.

Neustále tady slibujete, jak všechno bude, jak se všechno zařídí a jaksi se ukazuje, že vlastně vůbec nemáte žádnou potuchu o tom, co se bude dít, až samotná rekonstrukce mostu započne. Fakt skvělá situace. Už se nemůžu dočkat, až přijedu půlnočákem od Prahy a zůstanu viset v Hněvicích. Počítám, že se pak určitě někde podaří zjistit čísla na vedení města, abych si mohl zavolat odvoz .

A už stačí s těmi neustálými výmluvami na kraj. Jednou jste volení zástupci města, čili máte své funkce právě proto, abyste zastupovali zájmy občanů tohoto města. A jak se vidět, jejich zájmy jsou Vám relativně volné.

Viktor
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 13
Re:Privoz a vlakova doprava - 01/02/2019 19:06
Podle informací ve zpravodaji je cílem rekonstrukce zvýšení nosnosti mostu, tedy naložené kamiony pro Mondi, případně novou pilu, případně pro novou spalovnu v Počaplech budou vesele jezdit. Pak je tam rozšíření chodníku. Cyklisté na tom tedy budou hůř než dosud. Šíře vozovky zůstává, ale kamionů bude podstatně víc. Z celkové ceny 200 milionů Kč přispívá Mondi 6 milionů Kč? Tak nevím, ale pokud to je všechno pravda, jsem z toho mírně řečeno rozpačitý

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 244
Re:Privoz a vlakova doprava - 02/02/2019 11:36
Dle všeho by se měl na jedné straně mostu chodník zrušit, místo něj udělat cyklotrasu a na druhé rozšířit, tak aby byly spokojené obě strany.

Viktor
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 13
Re:Privoz a vlakova doprava - 04/02/2019 17:30
Nevím jak to opravdu bude vypadat po rekonstrukci, budeme si muset počkat. Ale i když se udělá z chodníku cyklostezka, tak si myslím, že na šíři necelých 2m budou mít protijedoucí cyklisté potíže bezpečně se vyhnout.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotogaráž
Pozemky a ostatní (11.01.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdám kamna
Nezařazeno (09.01.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem 2+1
Byty (03.01.2022)
Inzerát obsahuje fotovelké auto na dálkové ovládání (nové, bez krabice)
Hračky a ostatní (11.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoauto se zvukovými a světelnými efekty (2 druhy)
Hračky a ostatní (11.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoHledam kamaradku
Volný čas (10.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Byty (10.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoNOVÉ chlapecké džíny modré vel. 26 (cca 154?)
Dětské oblečení a obuv (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoškolní penál zn. Talentus (1patrový s klopou) zatím 2ks
Hračky a ostatní (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotodámský kabát vel.58 (TOP stav)
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (03.12.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek