www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 18.9°C
Dnes je Středa, 29. červen 2022, svátek má Petr a Pavel, zítra Šárka
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
Vera
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 4
vlakové nádraží Hněvice - parkování - 22/10/2012 21:21
Dobrý den,
zajímalo by mne, zda se plánuje nějaké rozšíření parkoviště na vlakovém nádraží v Hněvicích? Jsou nějaké možnosti? Protože se jedná v podstatě o jediný rozumný spoj na každodenní cestování do Prahy za prací, je situace s parkováním v sedm ráno již zoufalá!
Děkuji Vám za informaci!

Unown
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 491
Re:vlakové nádraží Hněvice - parkování - 23/10/2012 16:38
Plánovalo se rozšíření, jak je to pole před. Bohužel tam byly nějaké problémy, tak se od toho upustilo. Netuším, jestli je tam nějaká jiná možnost.

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:vlakové nádraží Hněvice - parkování - 24/10/2012 22:00
Vážení Vero a Unowne,

situace ohledně zamýšleného parkoviště u vlakového nádraží v Hněvicích se má nyní tak, že město má koupen pozemek, na který odkazuje Unown, tj. pole před restaurací Na Koreji (při příjezdu na nádraží vpravo) a je v tuto chvíli prakticky hotový projekt, který je v souladu s územním plánem, a který počítá s výstavbou 67 parkovacích míst pro osobní vozidla a točnou a zastávkou pro autobusy vč. případného zázemí pro cyklisty.

Realita je ovšem taková, že rozpočtované výdaje vč. veřejného osvětlení a odvodnění tohoto parkoviště jsou kalkulovány na bezmála Kč 10 mil. (podotýkám, že to je cena projektovaná a nikoliv vysoutěžená) a navíc bude muset město zaplatit něco přes Kč 3 mil. státu za odnětí zemědělské půdy, což celou akci staví do zcela jiného světla, než se původně předpokládalo.

Za daných okolností si takto velkou akci nemůžeme dovolit financovat pouze z vlastních zdrojů města, proto hledáme další možnosti - České dráhy na to nedají ani korunu (s nimi jsme již jednali) a zbývá Ústecký kraj případně Státní fond dopravní infrastruktury. Přemýšleli jsme i o částečné raalizací, ale není to v mnoha ohledech zcela šťastné...

Každopádně v tuto chvíli jsme alespoň nechali proklestit přístupové cesty, aby tam mohlo parkovat více aut - již nyní jich tam bývá okolo 50ti a budeme doufat, že se nám podaří získat nějaké dotační peníze, aby se tato akce mohla ideálně již v příštím roce zrealizovat.

dolecekv
Pokročilý pisatel
  Karma: -11  
Příspěvků: 68
Re:vlakové nádraží Hněvice - parkování - 30/06/2016 09:07
Dobrý den,

měl bych několik dotazů ohledně článku informující o novém parkovišti u nádraží v Hněvicích:

1. je pamatováno rovněž na cyklisty, tzn. bude součástí parkoviště stání (nejlépe kryté, pod kamerovým dohledem) určené pro cyklisty?

2. jaká je plánována šíře parkovacích stání? Podle zkušenosti s parkováním na jiných nově postavených parkovištích mám pocit, že se stále vychází z normy platné pro velikost auta typu Škoda 120, nikoli pro auta dnešní velikosti, např. Octavia.

3. na základě čeho byl zvolen počet parkovacích míst? Vycházelo se z nějakého průzkumu v současné době parkujících aut u nádraží či normy? Nebo z velikosti pozemku určeného pro parkoviště, který byl rozdělen na maximální možný počet parkovacích míst?

4. kdy se začne stavět a kdy je v plánu zprovoznění parkoviště?

Předem děkuji za odpověď.

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 360
Re:vlakové nádraží Hněvice - parkování - 30/06/2016 17:02
Také by mě zajímalo něco ohledně parkoviště....
Kam zmizelo stání pro autobusy????
Jelikož ,je možné že za nedlouhou dobu bude rozšířena PID o další linky na Mělnicku a především se mluvilo o linkách na Roudnicko ..... tak by asi nebylo dobré na tato stání zapomenout.
Může se též stát,že linka PID 369 nebude mít konečnou na autobusáku ,ale bude pokračovat na nádraží do Hněvic .Aby měla návaznost na vlakovou dopravu. To samé platí o žel.dopravě. Nikdo v současné době nedokáže říci kde bude mít PID pásmový konec....
Kdysi v minulosti se přeci i počítalo s tím ,že na nádraží v Hněvicích vznikne přestupní terminál(Vlak x Autobus)....
Ale kde tedy ten terminál bude ???? Když s parkováním autobusů se na parkovišti nepočítá.....

Od 2.7.2016 dochází k rozšíření PID v úseku Mělník-Vraňany-Kralupy viz odkaz : http://novy.ropid.cz/trvale_zmeny/trvale-zmeny-v-cervenci-2016/ ( Mělnicko II )

Na řadě je Mělnicko III (Mělník-Roudnice)
odkaz

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 247
Re:vlakové nádraží Hněvice - parkování - 01/07/2016 00:58
Dobrý den,
také bych měl jeden dotaz. Cyklisté, kteří přijíždějí od Hněvic po Labské stezce, se mylně domnívají, že chodník z Hněvic je cyklostezka a osobně jsem byl svědkem a sám jsem též zažil několik kolařů a jejich brždění "na poslední chvíli" (tak jako ostatně na mostě). Slyšel jsem i o dítěti, které tam už i někoho srazilo, když šel přes "pěšinku" přes pole a snažil se přejít na druhou stranu k nádraží.

Lze toto nějak řešit, popř. vyznačit cyklistům vyhraněné místo na silnici?

P.s.: po dokončení chodníku do Račic a parkoviště doufám v přechod pro chodce z jednoho chodníku na druhý.

Rudolf Spáčil
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 6
Re:vlakové nádraží Hněvice - parkování - 04/07/2016 09:25
Vážení (dolecekv, mar, Michal),
upravený projekt parkoviště v Hněvicích doznal od původního návrhu několika zásadních změn. Na základě jednání s investičním odborem Ůsteckého kraje bylo rozhodnuto o úpravě původního návrhu, z kterého byla vyjmuta původně navrhovaná točna autobusů veřejné dopravy, a tudíž bylo možné navýšit kapacitu parkovacích stání z původních 67 na 99 včetně 5 vyhrazených stání pro osoby s omezenou schopností pohybu.
V původním projektu byla rovněž řešena otázka zázemí pro cyklisty, především zabezpečení zaparkovaných kol. Tuto problematiku nově řeší projekt „Dopravního terminálu Hněvice“, který zajišťuje Ústecký kraj, a jehož součástí je i nové řešení otáčení autobusů veřejné dopravy v bezprostřední blízkosti nástupiště hněvického nádraží.
Plánovaná šíře parkovacích stání pro osobní automobily je daná platnou ČSN 736056. V projektu je navrhovaná šířka 2,5 – 2,75 m, vyhrazená stání pro osoby s omezenou schopností pohybu jsou navržena šířky až 3,5 m.
Počet parkovacích stání vychází z požadavku investora – maximálně využít dotčenou plochu. Nicméně návrh počtu parkovacích stání také vycházel z ČSN 73-6425-2, konkrétně z kapitoly 5.10 Řešení individuální automobilové dopravy v přestupních uzlech. Hlavním (obecným) požadavkem normy je: „Přestupní uzel musí být dostatečně přístupný pro individuální automobilovou dopravu“. Dle výše uvedeného je tento požadavek bezezbytku splněn. Budoucí parkovací plocha bude fungovat (většinou) v režimu P+R „Park and Ride“.
ČSN 73-6425-2 definuje P+R plochy následovně: „Systém P+R „Park and Ride“ (stání na dobu kratší než 24 hod) je určen pro cestující, kteří přijedou k přestupnímu uzlu osobním vozidlem, a v přepravě dále pokračují vozidlem veřejné osobní linkové dopravy. Kapacita parkovišť P+R se navrhuje v závislosti na dopravním významu a poloze daného přestupního uzlu“. Z hlediska zpracovatele je důležitá poznámka, že návrh parkoviště P+R vychází z dopravního významu a polohy přestupního uzlu.
ČSN 73-6425-2 doporučuje: „Počet parkovacích míst v přestupních uzlech se řeší individuálně podle velikosti sídelního útvaru.“ Několikrát byl proveden rovněž průzkum pracovníkem městského úřadu a na místě bylo zjištěno během dopoledních hodin pracovního dne zaparkovaných 60-70 vozidel v prostoru kolem hněvického nádraží a v jeho bezprostřední blízkosti.
Jak už bylo zmíněno dříve panem místostarostou takto velkou akci si nemůže město dovolit financovat pouze z vlastních zdrojů, proto v letošním roce bude požádáno o poskytnutí podpory z Integrovaného regionální operačního programu (IROP). V případě vyhovění naší žádosti by realizace parkoviště proběhla v příštím roce.
Co se týče záležitosti přestupního terminálu Hněvice je už výše uvedeno, že tuto záležitost řeší Ústecký kraj samostatným projektem, který je už rozpracován.
Jak správně uvádí pokročilý pisatel Michal, chodník do Hněvic opravdu není cyklostezkou, ale je to komunikace určená pro pouze pěší. V současné době je projekt Labské stezky v úseku kolem Hněvic ve fázi rozpracovanosti, tento projekt zajišťuje Ústecký kraj.

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 360
Re:vlakové nádraží Hněvice - parkování - 04/07/2016 11:43
Celkem by mě zajímalo kdo stojí za plánováním parkovacích míst ... ono je sice hezké,že tam bude 99 míst.Jenže několik z nich nepůjde použít pokud se někomu nebude chtít couvat až k výjezdu...
Zamyslel se někdo nad tím jak vycouvá vozidlo z místa označeného otazníky???(Takových míst je tam více)
A pokud někdo vjede do plně obsazené uličky opět mu nezbývá nic jiného než couvat....

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 766
Re:vlakové nádraží Hněvice - parkování - 05/07/2016 16:03
Dobrý den.
Jen je škoda, že v tom průvodním plánku nejsou nějaké rozměry.
Pouhé odkazy na normy nic neříká.
Kdo asi zná nějaké ČSN ....

Hlavně, aby se tam dalo rozumně vjet, zaparkovat a vyjet ven. Pokud to tak bude, tak rozhodně spousta lidí bude rádo. Pokud se to však nepovede a bude to z toho důvodu málo používáno, tak má někdo "peška".

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 247
Re:vlakové nádraží Hněvice - parkování - 03/03/2017 10:39
Dobrý den,
nějaký ten další rok už uběhl a chtěl bych se zeptat v jakém stavu/fázi je často slibovaná investice do parkoviště na hněvickém nádraží? Na zasedání ZM se žádné informace překvapivě neobjevily, i přesto, že letos se má zahájit stavba, která se stále oddaluje. Děkuji

dolecekv
Pokročilý pisatel
  Karma: -11  
Příspěvků: 68
Re:vlakové nádraží Hněvice - parkování - 06/03/2017 09:00
Dobrý den,

já myslím, že odpověď na termín parkoviště v Hněvicích tu již byla uvedena a je zcela jasná. Termín realizace (pokud budou splněny uvedené podmínky) bude v příštím roce (akorát asi málokdo ví, v kterém tom příštím).

Rudolf Spáčil
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 6
Re:vlakové nádraží Hněvice - parkování - 08/03/2017 10:50
Dobrý den,
projekt i veškerá povolení pro realizaci stavby má již město k dispozici. V současné době se připravují podklady pro výběrové řízení na zhotovitele stavby. Předpokládá se zahájení stavby počátkem léta tohoto roku, vše bude záviset na průběhu výběrového řízení.
Rudolf Spáčil
MěÚ Štětí, odbor majetku a investic

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:vlakové nádraží Hněvice - parkování - 16/06/2017 16:51
Tak jo, opustíme na chvíli negativní notu a zkusíme to trošku pozitivně . Je super, že je již vypsané výběrové zřízení na zhotovitele nového parkoviště v Hněvicích. Sice tedy některé otázky výše zůstali nezodpovězeny a tak je budeme moci ověřit až praxí, přesto by mě zajímala jedna věc. U spousty věcí, které s tímto parkovištěm souvisí, se píše i o dopravním terminálu... jenže ten je jaksi všude opomenut. Jak to tedy prosím bude s tímto terminálem?

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 360
Re:vlakové nádraží Hněvice - parkování - 17/06/2017 21:44
Bylo to už několikrát zmíněno ....
Terminál je v kompetenci Ústeckého kraje.....


http://www.podripsko.severoceskydenik.cz/aktuality/u-vlakoveho- nadrazi-v-hnevicich-vznikne-prestupni-terminal.html

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:vlakové nádraží Hněvice - parkování - 17/06/2017 22:32
Ale to já vím . Spíše mě zajímá, jestli někdo ví, jak se situace vyvíjí - i článek samotný je už dva roky starý.

Z kraje samotného se mi podařilo najít jen toto : Z výše uvedených důvodů vytipoval Ústecký kraj 8 míst, kde je potřeba realizace dopravních terminálů nejaktuálnější (Litvínov, Klášterec nad Ohří, Lovosice, Rumburk, Žatec, Štětí – Hněvice, Benešov nad Ploučnicí, Velký Šenov). Vzhledem k možnosti čerpání finančních prostředků z fondů Evropské unie (projekty integrované územní investice „ITI“ pro programové období fondů EU 2014 – 2020) bylo doporučeno realizovat jako první dopravní terminály v Litvínově a v Klášterci nad Ohří.

S tím ovšem, že i realizace dvou uvedených, respektive jejich kolaudace je plánována až na rok 2020.Tím pádem realizace našeho terminálu pravděpodobně až v době po roce 2020. Je tedy fajn že si obrazně řečeno postavíme kuchyň a ložnici, ale ještě by to v dohledné době chtělo třeba koupelnu a obývák .

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoSháním pronajem
Práce a služby (22.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdej byt 1+1+lodžie, Alšova, Štětí
Byty (16.06.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem bytu 2+kk
Byty (14.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoGarsoniera k pronájmu Počeplice
Byty (13.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoDvoupatrová postel 90x200
Práce a služby (11.06.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Práce a služby (31.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPC servis
Práce a služby (27.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoHledám pronájem malometrážního bytu (1+1) Garsoniéra
Byty (24.05.2022)
Inzerát obsahuje fotoČerpadlo GRUNDFOS
Práce a služby (12.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem garáže
Práce a služby (20.04.2022)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek