www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 25.0°C
Dnes je Úterý, 30. květen 2023, svátek má Ferdinand, zítra Kamila
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Datavá schránka [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
kamila
Pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 174
Zastupitelstvo 21.9. 2017 - 24/09/2017 19:25
Dnes jsem si poslechla videozáznam ze Zastupitelstva města z 21. 9. 2017 a zaujal mě názor p. místostarosty Ing. Andrta na nutnost přístavby k ZŠ Školní, kde je málo učeben...
Ale víc se mi líbil názor p. místostarosty Freye proč přistavovat k jedné ze škol další učebny, když v jiné škole - konkrétně ZŠ Ostrovní jsou momentálně volné 4 třídy a dalších 5 je možné uvolnit ?
Pokud si dobře vzpomínám, tato škola byla budována jako "27třídní škola" - to by tedy byly při 9 ročnících 3 třídy pro každý ročník !?!
Možná, že počet tříd byl za léta provozu školy oficielně již třeba snížen - i třeba z důvodu nevyužití učeben - ale pořád je tu určitě velká rezerva pro další ročníky dětí ze zákadních škol. A děti ze spádových obcí, které p. Andrt zmiňoval určitě nezapřičiní, že by nebylo možné v budoucnu děti ve Štětí kam umístit.
I demografický vývoj napovídá, že nějaký velký nárůst dětí zatím nehrozí.

A když se tedy nebude (snad ?) investovat do přístavby ZŠ ve Školní uici, bude možné využít tyto finance na opravy chodníků ve Štětí, které jsou na mnohých místech opravdu v žalostném stavu. Jen nechápu, jak mohl např. chodník v Družstevní ulici podél 5 dvojdomků dostat "horší známku", (jak vysvětloval určování pořadí oprav p. Frey), než chodník u Synotu, o kterém se na zastupitelstvu také jednalo.... A ještě jednu poznámku tento chodník je ve velmi špatném stavu již mnoho let - není to např. následek 1 zimy ! Tak se budeme těšit, že celková oprava bude v příštím roce určitě provedena a do té doby se tam nestanou nějaké další úrazy.
To, jak je to nyní opraveno

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 427
Re:Zastupitelstvo 21.9. 2017 - 25/09/2017 07:28
Vážená kamilo,

možná jsem se nevyjádřil dostatečně srozumitelně, protože nezbytnost přístavby u ZŠ Školní tu diskutujeme poslední dva roky, a tak jsem zřejmě nezdůraznil, že hlavním motivem nejsou ani tak učebny jako zázemí pro družiny, které je na dnešní poměry zcela nevyhovující.

Jinak budova samotná byla stavěna v 60. letech a byla velmi úsporná - na rozdíl od ZŠ Ostrovní zde prakticky nemáte žádné specializované učebny apod. Rozhodně ale nebyla dimenzována pro 3 třídy v ročníku. Co mě i paměť sahá, měli v té škole max. 2 třídy v ročníku, což má pan ředitel snahu i v nadcházejících letech udržet.

Družiny jsou částečně umístěny v budově jídelny, která je sama o sobě problematická - není zde ani umývárna ani záchody pro návštěvníky jídelny a je poměrně malá. Stavebními úpravami by došlo ke zvětšení kuchyně i jídelny včetně vybudování chybějícího sociálního zařízení. Družiny jsou navíc částečně i ve kmenových třídách, kde to již také být správně nesmí a hygiena na to každý rok ve svých zprávách upozorňuje.

Když to shrnu, pak by se přístavbou nového pavilónu výrazně zkvalitnilo zázemí pro družiny a jako vedlejší efekt jsou zde i dvě nové třídy, které se využijí zejména pro výuku jazyků nebo možná nové dílny - na jazyky je totiž třeba třídy dělit a v té chvíli prostory opravdu chybí. A řešením není po několik let neotevírat ve škole dvě první třídy - to situaci jednak neřeší a zároveň se také může postupně rozpadnout i pedagogický sbor.

Každopádně ať již ta přístavba vznikne nebo ne, rozhodně nemá tato investiční akce vliv na to, zda se budou ve Štětí opravovat chodníky nebo nikoliv. Každý rok je naplánován určitý objem prací, které mají řešit nejproblémovější místa - i zpětně si můžete v rozpočtech ověřit, že to ročně stojí několik milionů. Jde spíš o to, aby se tyto akce zkoordinovaly s opravami dalších sítí (kanalizace, voda, teplovod, elektřina apod.), aby se neničila nově odvedená práce.

Jinak co se týče toho chodníku před Synotem - skutečně se výrazněji zhoršil po poslední zimě - vím to z vlastní zkušenosti, kdy tudy často jezdím s kočárkem - navíc tento chodník nemá ani řádné veřejné osvětlení - čili bude-li se opravovat, je třeba ho tam doplnit.

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 363
Re:Zastupitelstvo 21.9. 2017 - 25/09/2017 09:10
kamila poukazuje na ZŠ-Ostrovní s těmi třemi třídy.... nikoli na ZŠ-Školní ....

I když ke snížení kapacity ZŠ-Ostrovní došlo v 90.letech po přesunu zvláštní školy(z bývalé staré školy-dnes Palermo) do 3.bloku . A v této části byly před přesunutím družiny a některé spec.učebny .

Ale to nic nemění na tom,že je volná kapacita.....

kamila
Pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 174
Re:Zastupitelstvo 21.9. 2017 - 25/09/2017 09:55
Jako 27třídní škola se stavěla ZŠ Ostrovní - z toho jsem tedy dovozovala, že byla kapacitně určena až pro 3 třídy v každém ročníku a se vším potřebným zázemím.
O pozdější úpravě kapacity hovoří ve příspěvku mar.

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 427
Re:Zastupitelstvo 21.9. 2017 - 25/09/2017 17:42
Omlouvám se, kamilo, špatně jsem Vás pochopil....

Každopádně kromě zmíněné Speciální základní školy sídlí v tuto chvíli na ZŠ Ostrovní rovněž detašovaná Mateřská škola Pastelka a je do budoucna otázka, zda nám budou stačit kapacity mateřských škol a zda nebude požadavek rozšířit je třeba právě zde...

Berte, prosím, v úvahu, že v nynější době odchází ze základních škol relativně slabší ročníky a naopak ve školkách máme ty nejsilnější, tj. přelévají se nám aktuálně ze školek do základek. Pokud budeme muset zabezpečit místa ve školkách i pro dvouleté děti (tříleté dokážeme umístit), které mají navíc jiné nároky na prostor (snížená kapacita ve třídách apod.), pak to budeme muset nějak řešit i to. V tuto chvíli máme všechny budovy mateřských škol rekonstruované, zateplené a solidně vybavené - nové investice si zaslouží třeba venkovní zahrady apod. Pokud bychom tam ale měli přistavovat, moc si to nedovedu představit...

Ovšem přístavba nového pavilónu u ZŠ Školní má vyřešit letitý problém s odpovídající kapacitou družin, jídelny i kuchyně a při té příležitosti vzniknou dvě nové učebny, které mohou sloužit třeba i pro činnost školních zájmových klubů apod. Každopádně je to investice do podmínek pro vzdělávání ve Štětí a jeho spádovém regionu.

Ještě to řeknu jinak - máme zde tři základní školy + jednu speciální základní školu. Každá škola vznikla v jiné epoše a tomu odpovídá i její umístění ve městě, jejich parametry i další možnosti jejich rozvoje. Troufám si tvrdit, že pokud se něco dramatického v nejbližší době nestane (ve světě či v Evropě), tak po minimálně nadcházejících 10 let by neměl být problém všechny tři školy udržet v přiměřené naplněnosti co se dětí týče (tj. ZŠ TGM jednu třídu v každém ročníku, ZŠ Školní a ZŠ Ostrovní dvě třídy v každém ročníku - vycházeje z předpokladu, že ročně se ve Štětí rodí cca 100 dětí a spolu s regionem Snědovicka a Račic do prvních tříd nastupuje cca 130 dětí) - to se spíš obávám, že do budoucna bude problém sehnat a udržet kvalitní učitele.

Proto si troufám tvrdit, že tuto projektově připravenou investici by mělo Štětí v nejbližší době zrealizovat (snažíme se v té souvislosti získat i dosažitelné dotace), a pokud se to povede, rozhodně to nebude na úkor toho, že by se ve Štětí neopravovaly chodníky.

Kacenka1012
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 1
Re:Zastupitelstvo 21.9. 2017 - 26/09/2017 12:48
K čemu je dětem na ZŠ Školní, že v Ostrovní jsou volné třídy? Nepředstavuje si zastupitelstvo snad, že děti budou přecházet do družiny z jedné školy do druhé? Názor pana Freye je naopak úplně zcestný.
Já se ptám, kolik lidí ze zastupitelstva, kromě pana Andrta, se bylo v té družině podívat?
To, že je ZŠ Školní oblíbená a každoročně při zápise plná rodičů a dětí svědčí o její kvalitě, tedy hlavně o kvalitě vedení školy a pedagogického sboru.
Škola ani nemůže vzít všechny děti, které se tam hlásí, protože není prostě místo.
Družina je malá, jedna třída je větší, ale ta menší není o moc větší než obývák v paneláku. Kolik lidí ze zastupitelstva by si vzalo do obýváku 25 dětí a zvládlo by je nejen hlídat, ale hlavně rozvíjet?
Co je to za zastupitelstvo, které nechce investovat peníze do našich dětí?! Proč jsme si je vlastně zvolili? Aby dělali to, co je v zájmu obyvatel.
Paní Kamilo, rodiče zajímá spíš to, jestli budou jejich děti přijaty do ZŠ, kterou si vybrali a jestli budou v odpovídajícím prostředí, než vaše pitomý chodníky.

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Zastupitelstvo 21.9. 2017 - 26/09/2017 17:46
Mě by spíše zajímalo, kam že se to tam vlastně bude stavět, protože už takhle tam volného prostoru moc není a tak se bude chtě nechtě ubrat nějaká volná travnatá plocha. Ale to je spíše taková technická. Z mého názoru je úprava prostor jídelny a družiny na místě, kapacitu školy samotné ale potřeba navyšovat určitě není.

Jinak zajímavý a z mého pohledu velmi rozumný je také názor jedné maminky, která se k situaci vyjadřuje v rámci diskuze https://youtu.be/LeoA9QVG8UA?t=59m12s. Smutnější už je, že nikdo z přítomných se k její připomínce neumí ani vyjádřit. Pánové a dámy, jste hulváti, alespoň děkuji za názor by Vám opravdu neublížilo! Zvlášť když je zřejmé, že to pro paní není úplně příjemné

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 427
Re:Zastupitelstvo 21.9. 2017 - 02/10/2017 07:03
Vážený rede,

předně si dovolím znovu zdůraznit, že opravdu nejde o navyšování kapacity školy ve smyslu dostat do ní víc žáků resp. tříd v ročnících - záměrem je napravit dlouhodobě nevyhovující stav.

Projekt situuje nový přízemní pavilon do prostoru bývalé školní zahrady, kdy bude spojovacím krčkem navazovat na pavilon školní kuchyně a jídelny. Vznikne takové "účko" otevřené směrem do ulice Školní. Zde si budou moci i rodiče vyzvedávat děti a nebudou muset obcházet školu kolem tělocvičen. Podotýkám, že jsme prověřovali i varianty nástavby 1. patra na školní jídelně i na pavilonu 1. stupně, ale staticky to nevyšlo dobře - proto dochází k záboru části původní školní zahrady. Na druhou stranu uvnitř areálu školy byl odstraněn původní betonový bazén a nahrazen zelení.

Poslední poznámka - dost dobře nechápu, proč jsem byl označen za hulváta - paní, která vystoupila v diskusi, de facto líčila a potvrzovala neuspokojivou situaci na ZŠ Školní a vzhledem k tomu, že jsem jinými slovy toto téma také otevřel ve svých zprávách s odkazem, že se budeme muset touto záležitostí velmi vážně zabývat v souvislosti s přípravou rozpočtu pro rok 2018 a jeho investičními prioritami, nepovažoval jsem za nezbytné znovu reagovat...

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Zastupitelstvo 21.9. 2017 - 02/10/2017 11:48
Dobré dopoledne, však já také neříkám, že je to špatně, naopak situace družiny a jídelny si řešení zaslouží, viz. výše.

A hulvátem nenazývám Vás, to nikde nepíšu, používám obecnou rovinu, protože mi přijde slušné, že pokud někdo veřejně prezentuje svůj názor členům zastupitelstva města, měl by se najít alespoň někdo - ideálně ten, kdo v danou chvíli vystupuje jako "moderátor" diskuze a za názor alespoň poděkovat (což nikde nezaznělo). A od zástupců města, kteří zastávají funkce i díky mým hlasům, bych takové chování očekával. Pokud toto není pochopitelné, tak mě to opravdu mrzí, ale hodiny slušného chování si necháme na jindy .

Kontaktní adresa:
Město Štětí
Mírové náměstí 163
411 08 Štětí

Telefon: +420 416 859 315
E-mail: mesto@steti.cz

Datová schránka: fypbba8
Podatelna: epodatelna@steti.cz

Všechny kontakty MěÚ
Květen
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
30.05.2023 (18:00)
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
31.05.2023 (18:00)
červen
KulturaVýstava: Kámasútra
01.06.2023 (08:00)
KulturaVýstava: Kouzlo pří...
01.06.2023 (09:00)
KulturaDětský den
01.06.2023 (15:00)
Kino ŠtětíSuper Mario Bros. v...
01.06.2023 (18:00)
Kino ŠtětíSpider-Man: Napříč ...
02.06.2023 (17:30)
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
02.06.2023 (20:00)
SportFotbal - FK Admira ...
03.06.2023 (10:15)
KulturaDen dětí
03.06.2023 (14:00)

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoKrabice oblečení na holčičku cca 0,5-1rok (jarní+letní)
Dětské oblečení a obuv (24.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoIKEA patrová postel Swärta 2x
Nábytek (23.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám vestu SAM73
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám sportovní boty SUPRA
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám sálovou obuv NIKE
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPoptávka pronájmu zahrady ve Štětí či blízkém okolí
Zahrada (09.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPánské kraťasy
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (04.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoKola ŠKODA FABIA 2
Auto (28.04.2023)
Inzerát obsahuje fotostavebnice MECCANO Truck 4x4 10v1
Hračky a ostatní (20.04.2023)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek