www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 27.0°C
Dnes je Úterý, 30. květen 2023, svátek má Ferdinand, zítra Kamila
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Datavá schránka [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 247
Cyklisti na chodnících - 31/08/2017 12:28
Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda hodlá policie konečně rázně zakročit proti cyklistům na chodnících, obzvláště na mostě a na chodníku z Hněvic. Není den, aby mě alespoň 3 lidi na kole nedonutili jít do vozovky, kde zrovna projíždí auto nebo ještě lépe kamion. Když je člověk okřikne, že na chodníku nemají co dělat, tak se v lepším případě tváří jak kakabus, co si to vlastně dovoluji nebo dělají, že nerozumí a v horším se zhádají do krve. Ke tvrzení proč si nejezdí po druhé straně mostě, kde defacto nikdo nechodí raději mlčí.

Děkuji za případnou odpověď od fundované osoby.

dolecekv
Pokročilý pisatel
  Karma: -11  
Příspěvků: 69
Re:Cyklisti na chodnících - 01/09/2017 10:37
Předem se omluvám za můj příspěvek, jelikož ve vašich očích asi nebudu fundovaná osoba, nicméně dovolte, abych se k vašemu příspěvku vyjádřil z pohledu cyklisty, který téměř denně po tomto mostě jezdí.

Je třeba souhlasit s vámi, že z pohledu vyhlášky tam nemá na chodníku cyklista co dělat. Problém je v tom, že cyklista je na tomto mostě druh nežádoucí a zároveň ohrožený. Když budete jako cyklista dodržovat vyhlášku a pojedete po silnici, riskujete, že vás srazí předjíždějící auto (na tomto místě doporučuji všem řidičům se podívat do vyhlášky, za jakých podmínek lze předjíždět cyklistu). Osobně se snažím silnici v příslušném směru jako cyklista využívat a riziko sražení "minimalizovat" tím, že se předjet nenechám (tímto se omlouvám všem zdrženým řidičům), nicméně se snažím nikoho za mnou zbytečně nezdržovat a co nejrychleji most projet. Bohužel najdou se i takoví řidiči aut, kteří si cestu vynutí silou. Naposledy jeden takový sešlápl plyn téměř na podlahu své Octavie a prostě si tu cestu uvolnil a zároveň v plné rychlosti škrtnul zrcátkem o má řídítka kola tak, že se zrcátko sklaplo. V tu chvíli jsem byl cca 20 m od konce mostu směrem do Hněvic, kde mě mohl bez problému bezpečně předjet. V době, kdy jsem jezdil na starém kole a nebylo možné most projet bez výrazného zdržení aut, jsem využíval také chodník. Pak jsem respektoval chodce, že tito tam jsou právem, ale byla řada chodců, kteří mě dobrovolně pouštěli po chodníku (většinou jsou to lidé, kteří sami přes most na kole jezdí). Je to jen o vzájemné ohleduplnosti, i když vás chápu, že cyklista by si průjezd po chodníku vynucovat neměl. Ale věřte mi, že kdyby ten cyklista měl bezpečnou možnost projet most jinak, že by to téměř všichni udělali. Osobně považuji za zázrak, že se ještě na mostě nic vážného nestalo, protože to tam je pro všechny zúčastněné o hubu. Asi je to v dnešní době trochu utopie, ale za jediné dlouhodobě rozumné řešení vidím, jak zde navrhoval Dr. Rygl, lávku, která by oddělila chodce s cyklisty od aut.

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 247
Re:Cyklisti na chodnících - 01/09/2017 22:16
Chápu vás, ale cyklisté si musí uvědomit, že nejen že porušují zákon, ale tím, že jezdí po chodníku ohrožují oni naopak chodce a nutí je vcházet do vozovky plné aut. Nemám vlastně ani nic proti cyklistům, kteří to pochopili a jezdí po chodníku na druhé straně, vzdálenější k městu, kde prakticky o chodce nezavadíte. Ale když kolem vás vnitřní stranou proletí blbec třicítkou tak, ze vás nutí jít na vozovku, div vás nesrazí a to dokonce i v noci, je někde něco špatně a někdo nedělá svojí práci správně. Už tak mají chodci dost starostí dojít na nádraží nebo do města přes most čistí v době dešťů.

Řeč nebyla jen ale o mostu, ale i chodníku z Hněvic. Zrovna nedávno jsem "potkal" skupinku asi 20 důchodců jedoucích od Hněvic, všichni vesele na kolech a samozřejmě na chodníku a čuměli na mě jak puk, jakože tam nemam co dělat... Přitom je tam silnice dostatečně široká. Co třeba tam dát nějaké obrazy na zem nebo cedule, že to opravdu není cyklostezka. Všichni si to totiž myslí, včetně Němců.

BeKy
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 1
Re:Cyklisti na chodnících - 05/09/2017 21:10
Dobrý den,

ráda bych se připojila do této diskuse, neboť si myslím, že někteří obyvatelé považují chodníky za místní cyklostezku. Jde hlavně o starší ročníky. Předpokládám, že se bojí jezdit po silnicích, což chápu, ale na chodnících ohrožují chodce. A musím bohužel říct, že sdílím tento pocit, že s cyklisty drandícími po chodnících nikdo nic nedělá.

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 119
Re:Cyklisti na chodnících - 13/09/2017 09:23
Hlavní je empatie, vzájemná tolerance a zdravý rozum.

Cyklista obecně na chodník nepatří ale na mostě to dokážu pochopit s ohledem na prostorové uspořádání...

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Cyklisti na chodnících - 20/09/2017 18:19
No ono by třeba stačilo, když by město celkově na situaci s mostem nekálelo... ale víme jak, že

Jinak jako chodec neuhýbám cyklistům, jako cyklista neuhýbám autům (s výjimkou RZS), ať se řidič třeba pos... Na problémové situace bych s klidem volal MP, alespoň se nebude nikdo tvářit, jak v pořádku tam ta situace je ...

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 119
Re:Cyklisti na chodnících - 21/09/2017 14:15
Jj, taky postoj, ale ke zklidnění vztahů mezi cyklisty a chodci a cyklisty a řidiči aut to asi moc nevede co? Ale hlavně že to posiluje ego a to je přeci to podstatné

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Cyklisti na chodnících - 21/09/2017 18:29
To vůbec není o egu... ale zkuste to někomu rozumně vysvětlit pokud vás nepošle do patřičných mezí, tak gratuluju, ale po dobrém jsem to zkoušel několikrát a nikdy jsem si mimo několika nadávek nic neodnesl ... pokud prostě neuhnu, tak má cyklista hold smůlu.

A když už jsme tak u toho, ono samotné ježdění na kole po chodníku na našem "krásném" mostě je dosti nebezpečná záležitost a samotného mě překvapuje, že se ještě nikomu nic nestalo. Těžiště máte za jízdy minimálně ve stejné úrovni jako je zábradlí na mostě, takže pokud by jste musel řešit nějakou nouzovou situaci, můžete si k té cyklistice dát ještě kurz plavání - stačí jeden pořádný kamion a mokrý chodník.

dolecekv
Pokročilý pisatel
  Karma: -11  
Příspěvků: 69
Re:Cyklisti na chodnících - 22/09/2017 08:02
Víte, co je zajímavé? Že to tu vadí jen lidem, kteří mají téměř nulové možnosti to ovlivnit. Čekal bych, že se k problému vyjádří někdo kompetentní to řešit, ale ticho po pěšině. On ten problém není jen na mostě, inverzní problém je např. v ulici Dlouhá, kde si naopak chodci dělají z ulice pěší zónu. Zvláště ráno, když potkáváte skupinky navrátivší se z noční z fabriky, roztáhnutí jsou někdy přes celou šíři vozovky a uhnou až těsně před vámi, kdy hrozí, že do nich narazíte. O neosvětlených cyklistech ani nemluvě.

Pingl
Pisatel začátečník
  Karma: 2  
Příspěvků: 18
Re:Cyklisti na chodnících - 22/09/2017 08:11
Malý kompilát informací z netu:

Obecně platí, že cyklisté nemají na chodníku co dělat. Novela zákona o silničním provozu však připouští možnost pohybu cyklistů i po chodníku. V § 40 je v novém odstavci 2 stanoveno, že „ je-li povolen vjezd cyklistů na chodník nebo stezku pro chodce, použijí se pro jejich pohyb § 39 odst. 5 a 7 obdobně“.

Znamená to, že
•cyklista smí při jízdě na chodníku nebo stezce pro chodce jet rychlostí nejvýše 20 km.h-1
•musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit,
•v případě nutnosti musí jízdní kolo (nebo koloběžku) zastavit.

Jízda cyklistů po chodníku se prostřednictvím dopravních značek nebo s použitím dodatkové tabulky povoluje například tam, kde nelze najít vhodný prostor pro cyklisty na vozovce a chodník je málo frekventovaný. Pokud bude pod značkou 'Stezka pro chodce' doplněna dodatková tabulka, která bude vjezd kol umožňovat, pro cyklisty na chodníku budou platit obdobná pravidla, jako v pěší zóně, tedy absolutní přednost chodců, viz odkaz. Může se tak dít v místech, kde není na silnici místo pro vyznačení pruhu pro cyklisty nebo třeba v místech, kde by cyklista zdržoval provoz.
http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/600xX/Apr2016/ 1854045.jpg?d41d
To by šlo aplikovat na stranu mostu přilehlou k fabrice.

Naopak, na stranu mostu přilehlou ke koželužně by bylo vhodné umístit značku C14a viz odkaz:
http://www.dopravni-znaceni.eu/dopravni-znacky/velke/C14a.jpg
nebo rovnou dopravní značku C15a viz odkaz:
http://img2.kompost.cz/images/images38/obr_63138_v.jpg

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 247
Re:Cyklisti na chodnících - 28/09/2017 07:52
Pingl: žádné takovéto dodatkové tabule před mostem nejsou a většina cyklistů nesesedá, pokud míjí chodce. Ale naopak souhlasím, že chodník na druhé straně mostu může takto cyklistům sloužit.

Souhlasím i s dolecekv, že problém není pouze u chodníku na mostě, i přesto, že na tomto místě se to stává nejčastěji. A to tu ještě neřeším pravidelné projíždění kamiónů přes pěší zónu...

Každopádně od žádné fundované osoby počínaje městskou policií a konče zastupitelem města jsem se žádnou odpověď nedověděl. Očividně tyto "přestupky" se nehodí do krámu, tak se raději nereaguje (žádná odpověď, taky odpověď). To vlastně i vyplývá z přístupu komise dopravy města, která zamítla zpomalení aut na mostě. Nejspíše je komise plná starých nerudných důchodců, co jezdí přes most autem či na kole a nebo naopak je otázkou, zda tam vůbec někdy jako chodci byli. Proto asi také poslední uveřejněný zápis této komise je zde na stránkách z roku 2016...

Zrovna předevčírem jedno auto najelo do jednoho z mnoha okrajových výmolů asi v 80 kilometrové rychlosti, který byl plný vody a zas*al mě tak, jak kdybych šel na celodenní tůru po zoraném poli. Naštěstí jsem šel zrovna z práce domů, tak to skončilo v pračce, horší by byla cesta opačná. Nevím, jestli by mě pak průvodčí vůbec pustil do vlaku.

Je třeba tedy v nadcházejících komunálních volbách zvolit kompetentnější a více "proobčanské" zástupce.

Pepik
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 68
Re:Cyklisti na chodnících - 30/09/2017 16:33
No jo, ale dokud budete pořád volit Andrta s Ryšánkem tak se holt nic nezmění...

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 427
Re:Cyklisti na chodnících - 02/10/2017 07:34
Vážený Michale,

nejsem expert přes dopravu - právě proto má Rada jako poradní orgán Komisi dopravy, aby se zevrubně zabývala konkrétními problémy i podněty občanů a hledala nejlepší dostupné řešení.

Nemohu tedy mluvit za odborníky - vím jediné, jakmile i nyní městská policie měří rychlost třeba právě na mostě, vzbuzuje to poměrně emotivní reakce od řidičů, kteří to považují za zbytečnou buzeraci, radnici nařknou, že je tam posílá, aby plnili městskou kasu místo aby hlídkovali ve městě apod. Takže argument, že dávat tam snížení rychlosti, když ji nebude nikdo důsledně kontrolovat má také své opodstatnění... Za ostatní ale mluvit nemohu, to si je asi musíte oslovit napřímo.

Každopádně na posledním jednání Rady města byl přijat jistý kompromis, a sice byl uložen úkol zajistit snížení rychlosti na mostě směrem do města na 30 km v hodině, a sice za mokra. Snad si v té souvislosti řidiči aspoň uvědomí, že na mostě nejsou sami.

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 119
Re:Cyklisti na chodnících - 02/10/2017 10:07
...stačil by mozek v hlavě a trocha tolerance na všech stranách. Každá další značka, vyhláška a represe je jen voda na mlýn jedné ze zúčastněných "zájmových" skupin ale ve svém důsledku nic neřeší...

Kontaktní adresa:
Město Štětí
Mírové náměstí 163
411 08 Štětí

Telefon: +420 416 859 315
E-mail: mesto@steti.cz

Datová schránka: fypbba8
Podatelna: epodatelna@steti.cz

Všechny kontakty MěÚ
Květen
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
30.05.2023 (18:00)
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
31.05.2023 (18:00)
červen
KulturaVýstava: Kámasútra
01.06.2023 (08:00)
KulturaVýstava: Kouzlo pří...
01.06.2023 (09:00)
KulturaDětský den
01.06.2023 (15:00)
Kino ŠtětíSuper Mario Bros. v...
01.06.2023 (18:00)
Kino ŠtětíSpider-Man: Napříč ...
02.06.2023 (17:30)
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
02.06.2023 (20:00)
SportFotbal - FK Admira ...
03.06.2023 (10:15)
KulturaDen dětí
03.06.2023 (14:00)

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoKrabice oblečení na holčičku cca 0,5-1rok (jarní+letní)
Dětské oblečení a obuv (24.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoIKEA patrová postel Swärta 2x
Nábytek (23.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám vestu SAM73
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám sportovní boty SUPRA
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám sálovou obuv NIKE
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPoptávka pronájmu zahrady ve Štětí či blízkém okolí
Zahrada (09.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPánské kraťasy
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (04.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoKola ŠKODA FABIA 2
Auto (28.04.2023)
Inzerát obsahuje fotostavebnice MECCANO Truck 4x4 10v1
Hračky a ostatní (20.04.2023)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek