www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 25.5°C
Dnes je Úterý, 30. květen 2023, svátek má Ferdinand, zítra Kamila
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Datavá schránka [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
prudicsteti
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 2
Činnost MP Štětí - 25/05/2017 14:11
Dobrý den. Zakládám nové téma, jelikož mě činnost MP Štětí připadá v poslední době docela komická.
Můj problém je v přehlížení přestupků na jedné straně a zaměření se na určitou skupinu nebo jednotlivce na straně druhé.
Byl jsem nespočetně krát přítomen tomu, jak MP absolutně nezajímal přestupek tipu zastavení v křižovatce (křižovatka vedle knihovny), zastavení a stání před nebo dokonce částečně na přechodu pro chodce (opět u knihovny směr od mostu), stání na chodníku (ulice 1.Máje), stání v jednosměrné ulici kde nebyl průjezd 3 metry (opět ulice 1.Máje, stání na trávě, stání kamionu v přípojném pruhu (u Penny marketu) a tak dále a tak dále. Ve všech případech jela hlídka MP kolem a z hola nic neudělala. Chápu že strážníků není nekonečno, avšak když jede hlídka kolem zrovna když je páchaný přestupek, jedná se dle mého názoru o jasné zanedbání svých povinností.

prudicsteti
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 2
Re:Činnost MP Štětí - 25/05/2017 14:16


red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Činnost MP Štětí - 25/05/2017 20:26
Člověče neblbněte ještě by tu někdo mohl začít vznášet požadavky, aby MP vykonávala činnost tak, jak si to představují občané a né tak, jak si to představuje samotná MP. To se se pak mohlo stát, že naše připomínky začne brát někdo i vážně, no a co potom ?

avatar: Tomáš Garrigue Masaryk Tomáš Garrigue Masaryk
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 32
Re:Činnost MP Štětí - 25/05/2017 22:43
Ja bych treba rad videl, jak misto mereni radarem pod Hostakem nebo v Poceplicich, kontroluji pravidelne kamiony, co vyjizdej nebo jedou do Mondi. Delam na smeny, tak vidim, jak treba rano nebo i odpoledne nektery klidne nedavaj prednost a spolehaj se na to, ze je pustite. I kdyz jedou z vedlejsi - a klidne vam tam vjedou.

To by se melo kontrolovat a pokutovat.

Městská policie Štětí
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 23
Re:Činnost MP Štětí - 26/05/2017 08:50
Vážení pisatelé, děkuji Vám za připomínky k činnosti MP Štětí a dovolte, aby Vám k daným tématům sdělil následující:
1) pisatele prudicsteti bych chtěl v souvislosti s jeho příspěvkem ujistit, že ve věci Vašeho sdělení, bude neprodleně zjednána náprava. Bude to však pouze v rovině obecné, nikoliv konkrétní. K tomu by bylo třeba mít k dispozici časové údaje, kdy k Vámi popsaným nečinnostem strážníků došlo. Proto bych Vás chtěl požádat, aby jste nejen Vy, ale každý, kdo se s takovým přístupem strážníků setká, ihned kontaktoval vedení městské policie např. prostřednictvím bezplatné linky č. 156 nebo na tel. č. 602 666 246. Důvodem je jednak objektivní zjištění skutkového stavu věci a současně zjištění konkrétních strážníků, kterých se případná nečinnost týká.

2) pisateli Tomáš Garrigue Masaryk – měření maximální povolené rychlosti pod „Hošťákem“ v podstatě skončilo dokončením výstavby vodní elektrárny na řece Labe, spojené s omezením rychlosti na 70 km/hod v daném úseku silnice č. 261 ve směru od obce Hoštka. Měření rychlosti v obci Počeplice na rozdíl od Vás zase kvitují a požadují tamní občané z důvodu neuspokojivé dopravní situace spojené s průjezdem motorových vozidel touto obci. Takže nevím, na čí stranu se přiklonit, abychom se zavděčili všem. O tom, že existuje nějaký dopravní problém Vámi popisovaného charakteru v souvislosti s nákladní dopravou u společnosti Mondi, se dozvídám poprvé. V daném případě nevidím problém delegovat výkon služby strážníků se zaměřením na danou problematiku do Vámi popsané lokality a případné zjištění dopravních přestupků řešit a případně jak Vy píšete pokutovat.

3) pisateli red bych chtěl sdělit, že kdyby jste čerpal z oficiálních a dostupných zdrojů, např. v odkazu městská policie – Koncepce Městské policie Štětí pro období let 2013 – 2016 a dalších dokumentů, tak by jste se např. dočetl, že … Činnost směn budou primárně organizovat vedoucí směn s přihlédnutí k aktuální bezpečnostní situaci na území města Štětí, oprávněným požadavkům občanů a na základě získaných nebo zjištěných informací o protiprávním jednání v určité části města nebo místní části. Nebo … Činnost strážníků je pojímána jako služba veřejnosti, což v praxi znamená, že při organizaci výkonu služby se vychází a přihlíží k oprávněným požadavkům, připomínkám a zájmům občanů nebo jiných subjektů, působících na území města Štětí. Takže za podněty nebo oprávněné požadavky od občanů, kterých je bohužel v reálné praxi minimum jsme vděčni a není třeba to parodovat.

S pozdravem

Bc. Zdeněk Cuchý
Pověřený strážník

Loutka
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 3
Re:Činnost MP Štětí - 29/05/2017 17:51
Nesouhlasim, ať se město zaměří hlavně na rychlost směr Hoštka a zamezí se takovýmu neštěstí jako v pátek 26.5. na Hošťáku. Koukejte tam dát značku jako např. úsek častých dopravních nehod a omezení zpět na 70km/h, nevim proč zmizela, když už si tam polovina lidí zvykla kvůli probíhající stavbě vodní elektrárny. Jinak strážníci jsou teďkon více vidět ve městě což je dobře a měl by se řešit problém Tesco, kam se člověk bojí jít nakoupit.....

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 363
Re:Činnost MP Štětí - 29/05/2017 18:45
Pokud někdo předjíždí cyklistu v nepřehledný zatáčce na plný čáře..... tak ani ta značka nepomůže.....

avatar: Wilbur Wilbur
Pisatel začátečník
  Karma: 3  
Příspěvků: 14
Re:Činnost MP Štětí - 30/05/2017 11:42
Značek už více raději ne, je jich ve Štětí už tak přespříliš. Kdo chce jezdit jako dobytek, tak taky tak jezdit bude, značka - neznačka.

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Činnost MP Štětí - 30/05/2017 16:59
Trochu přidám do mlýnice...
Za sjezdem k Labi u Koželužny směrem vlevo je značka Zákaz vjezdu (viz obrázek). O víkendu je tam celkem slušný provoz. Kluka tam nemůžeme vypustit na kole, protože než dojdeme k loděnici a zpátky, projede vždycky 5-6 aut. Jak je toto možné? Copak zahrádkáři jsou "Dopravní obsluha"? Nebo mají nějaká privilegia navíc? A podotýkám, že do toho nepočítám auta jedoucí opravdu na stavbu loděnice.


Městská policie Štětí
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 23
Re:Činnost MP Štětí - 31/05/2017 12:05
Vážený pisateli MATes. Děkuji za Váš příspěvek do diskuse, ale myslím, že Vás zklamu. Vyhláška č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, totiž ve druhém odstavci Přílohy 6, pod č. E 13 a názvem Dodatkové tabulky stanoví, která vozidla jsou "dopravní obsluha". Cituji:

Je-li na dodatkové tabulce použit text s výrazem „dopravní obsluha“, rozumí se tím vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby, vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, vozidla taxislužby a vozidla, jejichž řidiči, provozovatelé nebo přepravované osoby mají v místech za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost.

A zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník v § 498 odst. 1 definuje, co je věc nemovitá (nemovitost):

„Nemovité věci jsou pozemky a podzemní stavby se samostatným účelovým určením, jakož i věcná práva k nim, a práva, která za nemovité věci prohlásí zákon. Stanoví-li zákon, že určitá věc není součástí pozemku, a nelze-li takovou věc přenést z místa na místo bez porušení její podstaty, je i tato věc nemovitá“.

Takže majitelé zahrádek v této lokalitě nemají žádná privilegia, neboť jejich vozidla mají skutečně ze zákona statut dopravní obsluha.

S pozdravem
Bc. Zdeněk Cuchý
Pověřený strážník

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Činnost MP Štětí - 31/05/2017 14:01
Pane Cuchý, teď jste mě vážně nas... Majitelé jezdí běžně se 3 auty na zahrádku? To si snad děláte srandu...
Možná místo konstatování, že vás tohle vůbec nezajímá a nestojí vám to ani za řeč, měli by jste se tam jednu sobotu nebo neděli postavit, dát si tam klidně stůl, židle, vzít si občerstvení a řidiče kontrolovat, zda tedy to oprávnění vjezdu mají.
A jak už tu někdo psal, též mě připadá, že je MP někdy jasný přestupek ignorován.
How.

Klarusa
Pisatel začátečník
  Karma: 2  
Příspěvků: 1
Re:Činnost MP Štětí - 31/05/2017 15:30
Pane MATes, já tam vidím pouze značku ,,zákaz vjezdu,, s dodatkovou tabulkou ,,mimo dopravní obsluhu,,
ale nikde tam není značka třeba ,,pěší zóna,,. Takže se stále jedna o silnici, po které mohou jezdit auta. Na Vaší fotce je krásně vidět, že na pravo od značky máte chodník, tak příště jděte po chodníku a nebudou Vás projíždějící auta obtěžovat. Nebo Vám snad přijde normální, jak píšete ,vypustit, děcko na kole, na jakékoli silnici?
Upřímně řečeno chápu všechny zahrádkaře, že si tam jezdí autem, ono je to opravdu někdy potřeba. Jen mě štvou ti, co tam jezdi rychle a bezohledně. Já si myslím že bylo lepší dříve, když tam byla omezená rychlost na 30km/h. Takže když už něco, tak vrátit třicítku, a to aby MP důsledně hlídala. Ale proboha nezáviďte lidem, že maj zahrádku

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Činnost MP Štětí - 31/05/2017 17:03
To Klarusa: Tak o něčí zahrádky mi vůbec nejde, to jste asi příspěvek špatně pochopila. A de facto mi auta vadila, i když jsme tam byli s malým v kočárku, takže o to vypuštění na kole taky až zas tak moc nejde. Měl jsem se vyjádřit napoprvé spíš v tom stylu, že ač zákaz vjezdu (i když s dodatkovou cedulkou), provoz je tam jak na Václaváku... Pro mě to mám být klidová zóna, proto se to dělalo, že...?

Pepik
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 68
Re:Činnost MP Štětí - 01/06/2017 04:56
Pan Bc. Cuchý má naprostou pravdu. Nelze upírat vjezd na tato místa zahrádkářům nebo třeba kajakářům, veslařům a yachtařům. Taky by se Vám přispěvateli "MATes" zřejmě nelíbilo, kdyby Vám někdo zakazoval přijet autem k Vašemu pozemku, když by jste tím žádné předpisy neporušoval... A ještě jeden postřeh - myslíte, že až začne fungovat nová loděnice, tak tam auta nebudou? Nebo že jich třeba bude méně...? Myslíte, že to doopravdy bude "klidová zóna"...?

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Činnost MP Štětí - 01/06/2017 09:36
Koukám, že je tu samej obhájce zahrádkářů. Já nezakazuji vjezd na zahrádku majiteli, ale proč tam jezdí i známí, příbuzní apod.? No nic, jdu dělat něco smysluplnějšího, než se tu hádat s obhájci práv zahrádkářů...
Závěr ode mě je ten a to bych se i vsadil, že zhruba 50% aut tam nemá co dělat...
How.

<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
Kontaktní adresa:
Město Štětí
Mírové náměstí 163
411 08 Štětí

Telefon: +420 416 859 315
E-mail: mesto@steti.cz

Datová schránka: fypbba8
Podatelna: epodatelna@steti.cz

Všechny kontakty MěÚ
Květen
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
30.05.2023 (18:00)
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
31.05.2023 (18:00)
červen
KulturaVýstava: Kámasútra
01.06.2023 (08:00)
KulturaVýstava: Kouzlo pří...
01.06.2023 (09:00)
KulturaDětský den
01.06.2023 (15:00)
Kino ŠtětíSuper Mario Bros. v...
01.06.2023 (18:00)
Kino ŠtětíSpider-Man: Napříč ...
02.06.2023 (17:30)
Kino ŠtětíMuž, který stál v c...
02.06.2023 (20:00)
SportFotbal - FK Admira ...
03.06.2023 (10:15)
KulturaDen dětí
03.06.2023 (14:00)

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotoKrabice oblečení na holčičku cca 0,5-1rok (jarní+letní)
Dětské oblečení a obuv (24.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoIKEA patrová postel Swärta 2x
Nábytek (23.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám vestu SAM73
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám sportovní boty SUPRA
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám sálovou obuv NIKE
Dětské oblečení a obuv (21.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPoptávka pronájmu zahrady ve Štětí či blízkém okolí
Zahrada (09.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoPánské kraťasy
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (04.05.2023)
Inzerát neobsahuje fotoKola ŠKODA FABIA 2
Auto (28.04.2023)
Inzerát obsahuje fotostavebnice MECCANO Truck 4x4 10v1
Hračky a ostatní (20.04.2023)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek