www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 12.3°C
Dnes je Čtvrtek, 28. září 2023, svátek má Václav, zítra Michal
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 248
Re:Štětský most - 15/06/2017 14:55
Jsem pro vytvoření většího přístavu, kde bude půjčovna motorových člunů, s tím, že bych si klidně s ním zajel vždycky do Prahy proti Labi a Vltavě do práce a zpět do Štětí. Možná tam budu i dřív.

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Štětský most - 17/06/2017 23:07
Miroslav Andrt napsal:
Vážení diskutující,

rozhodně se musím ohradit, že je vedení Města Štětí stav štětského mostu lhostejný. Naopak jsme absolvovali nespočet jednání, aby byl tento zároveň unikátní a tím i dost nešťastný stavební objekt zrekonstruován.

Bohužel jsme v tomto jako místní samospráva dost bezzubí, protože most jako takový je kraje a navíc je na něm provozována vlečka, kterou obstarává soukromý subjekt. A právě špatný stavebně-technický stav spolu s podmínkami provozování vlečky jsou příčinou, že nám nikdo na mostě nepovolí obnovit byť v provizorní variantě veřejné osvětlení - shodou okolností nám to včera znovu potvrdili zástupci společnosti Eltodo, kteří nám ve městě veřejné osvětlení spravují a obnovují. Máme k těmto pokusům zamítavé stanovisko, a to se podle všeho do doby kompletní rekonstrukce mostu nezmění. Jedinou nadějí je znovunasvětlení z výbojkového stožáru patřícímu papírně, která jeho provoz nedávno obnovila po povodních 2013 - osobně ale z této varianty také nejsem nadšený, neboť z vlastní zkušenosti vím, že při cestě z Hněvic je člověk tímto světlem spíše oslňován, než že by mu svítilo na cestu.

Zimní úklid chodníku na mostě probíhá, ovšem často se děje to, že na uklizený chodník nahrnou silničáři sníh a bláto ze silnice a tak se to opakuje několikrát - navíc ty odtokové kanálky bývají opravdu ucpány, takže voda řádně neodtéká. Po rekonstrukci bude sice chodník rozšířen, ovšem nebude i přes naše prosby doplněna žádná vertikální zábrana pro chodce, která by je ochránila před rozstřikující se vodou - to prý technicky a prostorově nelze.

Co se jízdy kamionů týče, ty mají vjezd na most z důvodu omezené tonáže zakázaný, což nevylučuje, že bývá čas od času porušován....

Je to poněkud blbé, ale neumíme chodcům v tuto chvíli jinak poradit, než aby při cestě přes most měli baterku nebo čelovku a pro jistotu se vybavili i pláštěnkou. Případně je možné využít autobusový spoj z hněvického nádraží a obráceně - tedy aspoň v případě, že zrovna navazuje na spoj vlakový - výhodou je, že vás zaveze až do centra města. Je mi líto, ale musíme už vydržet do doby té kompletní rekonstrukce, která by měla proběhnout nejpozději v roce 2019.


Hledám si tak hledám, jak to vypadá s tím autobusovým terminálem v Hněvicích a na co při tom člověk na stránkách kraje nenarazí

V první části se žadatel dotazuje, zda byla s naším úřadem konzultována možnost řešení instalace provizorního osvětlení na mostě přes Labe ev. č. 26119 – 1. V průběhu několika let zpět s KÚÚK, odborem dopravy, tato záležitost konzultována nebyla.
V druhé části dotazu se žadatel ptá, zda s úřadem byla projednávána dokumentace firmy, kterou vedení města pověřilo vyřešením osvětlení mostu. Domníváme se, že to byla firma xxx. A ani zde nemůžeme odpovědět kladně.
zdroj:http://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=450018&id=1712179&n=osvetleni-mostu

Tak jak to teda s tím mostem doopravdy je? Protože se mi zdá, že nám tu někdo pěkně lže

Milan
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 28
Re:Štětský most - 03/07/2017 06:35
Vážení diskutující , radní města Štětí

Můj popis situace kolem mostu byl sice obsáhlý , ale pravděpodobně není žádný důvod k odpovědi z naší radnice.


Znovu tedy prosím radnici o odpověď k situaci kolem mostu a plánovaného přívozu.

DěkujiMilan napsal:
Vážení spoluobčané a radní města Štětí
Na téma „most“ toho bylo již mnoho napsáno.
Stál někdy některý z našich radních ráno po páté hodině na mostě ?
Provoz chodců, cyklistů a aut je tam opravdu velký. A to chcete opravdu řešit tento pohyb lidí přívozem?
To by musel jezdit ráno kyvadlově jednu jízdu za druhou. Jak si vlastně představujete provoz přívozu ? Na každý vlak jedna jízda ? No tak to již dnes nestačí. Lidé nechodí stejně rychle a k plánovanému přístavišti u Labe to není tak blízko, takže mladík tam dojde po příjezdu vlaku za pár minut , ale starší člověk již bude jen mávat ze břehu na odjíždějící loď. No a pak nezbyde než čekat třeba hodinu na další jízdu. V dešti hezká představa. A co přeprava lidí mimo příjezdy vlaků? To chcete město úplně odříznout? Bude jezdit přívoz kyvadlově pro každého, kdo se objeví na břehu?
Víte , že v období od dubna do září se pohybuje i nezanedbatelné množství cyklistů po cyklostezce na druhém břehu Labe? Tito cyklisté mnohdy ve skupinách dojíždí i do našeho města a nechávají zde při své návštěvě peníze za občerstvení a mnohdy i za nocleh. Je organizováno mnoho akcí na Račickém kanále a účastníci chodí většinou pěšky do Štětí. O tento příjem po dobu plánované totální 18 měsíční uzavírky mostu ve Štětí přijdeme.
Sám dojíždím do práce na kole a musím po mostě na druhý břeh každý den. Vidím kolik lidí se obdobně dopravuje a není to „pár“ jedinců, pro které by stačila jedna jízda přívozu.
Na druhém břehu je firma 2JCP, elektrárna Mělník, dýhárna Beřkovice, Statech. Tam jezdí lidé ze Štětí a opačným směrem do papíren také. Děti a studenti do školy. Práci má mnoho lidí v Praze a musí na vlak. Parkoviště u nádraží nestačí a jen pro tyto dojíždějící pojede přívoz vícekrát. Ano, nevím jak veliký přívoz má město „připravený“. No a když jsem zmínil cyklisty, bude možné převoz kola? A mám další otázku. Bude přívoz pro občany Račic, Hněvic a Štětí zdarma, nebo placený?

Vím, že před výstavbou Labe arény na nábřeží byla v plánu lávka pro pěší do Hněvic. Proč není realizována tato stavba? Vyobrazení lávky bylo dokonce veřejně prezentováno jako celek s novou budovou loděnice. Vše by bylo vyřešeno. Asi za vše můžou chybějící peníze, ale výše proti proudu Labe jsou takovéto lávky i v menších obcích a jsou velmi využívány. V Lázních Toušeň a Čelákovicích jsou dvě lávky vzdálené od sebe necelé 3 kilometry. Stavbu včetně ceny si může každý prohlédnout na Internetu.
Původně plánovaná lávka by propojila Hněvice a Štětí a po dobu opravy mostu mohla plně nahradit chybějící propojení na druhý břeh. Navíc by došlo k trvalému spojení prostoru Labe arény s nábřežím a Hněvicemi , kde je malé sportoviště a kudy také probíhá cyklotrasa na Prahu.
A teď se trochu přenesu do možné budoucnosti. Představte si ten krásný pohled z lávky na každoroční ohňostroj u příležitosti pálení čarodějnic !!! To je jen malé odbočení od tématu.
Provoz přívozu po dobu plánované uzavírky mostu nebude levná záležitost a tyto peníze mohly být využity právě na podporu výstavby lávky, zvláště proto, že důvod ke zrušení této stavby byly jistě peníze, které teď dáme do provozu přívozu, to je opravdu hospodárné. Nebo radnice opravdu počítá, že budeme platit každou jízdu a přívoz si na sebe vydělá na úkor lidí, kteří na druhou stranu Labe každý den musí, aby se dostali na další spoj do zaměstnání a škol. Tady je totiž jistota naplnění kapacity přívozu skoro 100% a zisk jistý. Třeba našim radním křivdím a „místní“ budou jezdit zdarma, no a provoz bude hrazen z rozpočtu města nebo kraje. Bohužel i to jsou naše peníze a raději bych je viděl vložené do stavby samostatné lávky. Navíc, pokud dochází k posunu opravy mostu na rok 2019 ( možná) , tak lávka by VŠE vyřešila.
Plány jistě byly schváleny v rámci projektu Labe arény a tak by snad stálo za to znovu otevřít tuto možnost, nebo ne ?
Blíží se volby a radnice se stále diví, že chodí málo lidí k volbám, odpověď máte tady.
Jsou prezentovány projekty, které se pak neuskuteční, vše v duchu „slibem nezarmoutíš“.
Nebezpečný most je v provozu dále a nikoho nezajímá argumentace a přání lidí – voličů.
Abych ale jenom nekritizoval. Naše radnice dělá pro občany také mnoho dobrého a město je dle mého názoru v dobré kondici , až na přílišnou vstřícnost k jisté části obyvatelstva. Vím o čem mluvím , žiji ve Štětí páté desetiletí a mohu tedy srovnávat.
Vím, že most není majetkem města a je těžké v tomto směru cokoli prosadit.
Proto jsem rád, že se oprava mostu alespoň v dohledné době uskuteční a nebude nebezpečný pro chodce a cyklisty, ale stejně se ještě jednou zeptám. Opravdu není možné postavit samostatnou lávku?

Prosím radnici o vyjádření.

Děkuji


mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 364
Re:Štětský most - 03/07/2017 08:12
Stačí si pustit záznam z posledního jednání zastupitelstva.....
Kde byla problematika mostu řešena ....

Milan
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 28
Re:Štětský most - 03/07/2017 12:02
Díky
Informace o mostě je od cca 30 minuty záznamu

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Štětský most - 04/07/2017 07:42
To se musím také podívat
Mezitím bych rád poděkoval za instalaci té úžasné a hi-tech moderní a hlavně za normálních okolností neviditelné značky omezující rychlost na nejvíce využívané straně mostu na 30 km/h. Jen by bylo dobré před nájezdem na most rozdávat řidičům potřebné hi-tech senzory, aby byli schopni značku rozpoznat.

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Štětský most - 18/07/2017 00:30
Tak zastupitelstvo opravdu vtipné ... ten přívoz prostě můžu fungovat jen s obtížemi a omezeními, jinak to nepůjde. Jinak trochu to z toho zní, že se ze přepravu bude platit ... a to jako proč?! Je hezké shodit to na kraj, že neřešil dopravu, ale proč ji tedy neřešilo město? Já bych i věděl, ale napovídat nebudu.

Jinak na mostě stále není ta třicítka, že by ji někdo hned ukradl?

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Štětský most - 19/07/2017 12:08
To Red:
K tomu placení přívozu: Dle mě není povinností města (libovolného) při nějaké uzavírce řešit náhradní dopravu. Běžně je stanovena objízdná trasa a hotovo. Chcete na druhou stranu, můžete jet přes Mělník nebo Roudnici. Tak to prostě je.
Město chce ale nad rámec svých povinností svým občanům umožnit dostat se na druhý břeh a proto uvažuje o zajištění přívozu, a ten zadarmo jezdit nebude. A zase - město není povinné dotovat provoz přívozu, tak se může stát, že to budou platit cestující...

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 364
Re:Štětský most - 19/07/2017 15:39
Mě napadá ještě jedno řešení.....
(I když to bude na úkor lodní dopravy)

Co si např. od armády půjčit pontonovou mostovou soupravu? Dala by se v tomto případě i zachovat průjezdnost vozidel samozřejmě s nějakým omezením.

Nájezd by byl odbočkou k Labi naproti Mondi (po drobných úpravách terénu),k rybárně kde by byl most postaven a výjezd by byl hned na kamennou cestu na druhé straně.

Na obr. žlutou čarou vyznačeno místo.


naur
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 60
Re:Štětský most - 19/07/2017 16:03
Co si např. od armády půjčit pontonovou mostovou soupravu?


Od jaké armády -

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 364
Re:Štětský most - 19/07/2017 17:09
naur napsal:
Co si např. od armády půjčit pontonovou mostovou soupravu?


Od jaké armády -


Od té co působí v ČR....

http://technet.idnes.cz/cesti-vojaci-do-hodiny-premosti-labe-podobny- most-dobyval-izrael-phm-/vojenstvi.aspx? c=A110525_231705_vojenstvi_kuz

Pepik
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 68
Re:Štětský most - 20/07/2017 04:36
Úžasný nápad s tím pontonem... a lodě by to asi přeskakovaly ne...???

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Štětský most - 20/07/2017 10:46
Než nějaký ponton, to už je přijatelnější řešení kabinková lanovka. Možná se poťouchle usmíváte, ale když může být přes silnici a Labe ve Ski areálu Bubákov u Vrchlabí, proč by nemohla být u nás ve Štětí...

Viz: https://mapy.cz/turisticka?x=15.6034909&y=50.6534321&z=18
Viz: https://mapy.cz/turisticka?x=15.6039672&y=50.6533284&z=18&pano=1&pid=38906974&yaw=0.110&fov=1.457&pitch=-0.153

Edit: A mohlo by to nahradit tu nespolehlivou dopravu k vlaku a od vlaku...

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Štětský most - 20/07/2017 17:36
Lanovku nebo ponton, to je vcelku šumák. A nemluvíme tu o objízdné trase pro auta a kamiony. Bavíme se o možnosti přejít Labe jako pěší, potažmo s kolem jako cyklista. I v rámci opravy Litoměřického mostu bylo umožněno, aby mohli chodci most i v průběhu rekonstrukce most využívat. A vím, že se sice pan starosta vyjadřuje k tomu (a to doceňuji a je to super ), že to stavební postup neumožňuje, vzhledem k tomu, že jsem ovšem žádné informace nedohledal (mimo lží pana Andrta k osvětlení mostu), tak nemůžeme objektivně usoudit, jestli by bylo levnější nějakým způsobem zařídit provizorní přecházení po mostě, nebo zřízení přívozu.
Celkově objem pěších na mostě je velmi vysoký, jak se zmíněno i na posledním zastupitelstvu. Pokud ovšem kraj nějakou možnost pro pěší opomenul, proč to tedy vedení města rovnou nepřipomínkovalo?!
A ve finále, furt se vlastně s rekonstrukcí ani nezačalo, takže je otázka, jestli se po těch více než 10-ti letech vůbec dočkáme

Mimochodem jsem byl upozorněn, že se otázka třicítky na mostě řešila i v rámci zastupitelstva viz. https://youtu.be/NH7B32n0_80?t=3h2m48s. Říká to pan ředitel MP pan Bc. Cuchý moc hezky, a říká to 20.dubna 2017, zapsat si to má pan Bc. Zwettler. Takže otázka na Vás oba, prosím, kde ta značka je? Jinak je také krásně vidět, že pan Andrt po mostě určitě nechodí, doporučil bych dvojstup za ruce jako v mateřské škole ... on je to pak s těmi kamiony opravdu zážitek. A na ohleduplnost Vám, vážení, zvláště zahraniční řidiči kamionů (a nejen oni) z vysoka kálejí.

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 364
Re:Štětský most - 20/07/2017 19:00
MATes napsal:
Než nějaký ponton, to už je přijatelnější řešení kabinková lanovka. Možná se poťouchle usmíváte, ale když může být přes silnici a Labe ve Ski areálu Bubákov u Vrchlabí, proč by nemohla být u nás ve Štětí...

Viz: https://mapy.cz/turisticka?x=15.6034909&y=50.6534321&z=18
Viz: https://mapy.cz/turisticka?x=15.6039672&y=50.6533284&z=18&pano=1&pid=38906974&yaw=0.110&fov=1.457&pitch=-0.153

Edit: A mohlo by to nahradit tu nespolehlivou dopravu k vlaku a od vlaku...


Ponton je postaven do hodiny ....
Lanovka by trvala déle ....

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotodětský batůžek modrý
Hračky a ostatní (19.09.2023)
Inzerát obsahuje fotovysílačky Alecto TOP stav vč. nových baterií
Hračky a ostatní (14.09.2023)
Inzerát obsahuje fotokopačky NIKE vel. 38 (žluté) nebo 36 (oranžové)
Vybavení ke sportu (05.08.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám dvojgaráž v ulici Školní, Štětí
Pozemky a ostatní (28.07.2023)
Inzerát obsahuje fotoboty SHAQ Analog vel. 41 NOVÉ
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (28.07.2023)
Inzerát neobsahuje fotoDigitalizace VHS
Práce a služby (27.07.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám rotoped
Vybavení ke sportu (07.06.2023)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek