www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 13.3°C
Dnes je Čtvrtek, 28. září 2023, svátek má Václav, zítra Michal
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 773
Re:Štětský most - 23/05/2017 13:35
O lávce pro pěší a cyklisty se tady mluví už opravdu dlouho. Takže bych také rád slyšel důvod, proč by to nešlo. Právě po zkušenosti z Litoměřic se přikláním k tomuto řešení.
Přívoz je podle mě nevhodné řešení. A to se musím přiznat, že jsem nepomyslel na parkovací místa v jeho blízkosti. Dělal si někdo nějakou odhad, kolik lidí se přemisťuje mezi břehy Štětí - Hněvice ? Ono to vypadá, že tam nikdo nechodí, ale opak je podle mě pravdou. Zejména, když dost lidí se nechává odvést k vlaku autem, i když ho tam nenechají zaparkované.

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 364
Re:Štětský most - 23/05/2017 13:44
Fipoch napsal:
O lávce pro pěší a cyklisty se tady mluví už opravdu dlouho. Takže bych také rád slyšel důvod, proč by to nešlo. Právě po zkušenosti z Litoměřic se přikláním k tomuto řešení.
Přívoz je podle mě nevhodné řešení. A to se musím přiznat, že jsem nepomyslel na parkovací místa v jeho blízkosti. Dělal si někdo nějakou odhad, kolik lidí se přemisťuje mezi břehy Štětí - Hněvice ? Ono to vypadá, že tam nikdo nechodí, ale opak je podle mě pravdou. Zejména, když dost lidí se nechává odvést k vlaku autem, i když ho tam nenechají zaparkované.Jestli si dobře vzpomínám tak provizorní lávka v LTM byla jen na začátku a konci mostu a nejednalo se o hl.těleso mostu jako tomu bude teď.
Takže tam byla provizorní lávka vybudována na pevném podloží....
A jelikož tady se bude opravovat hl.těleso mostu tak je to jaksi neproveditelné ..... aby se přistoupilo ke stejnému řešení ....

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Štětský most - 23/05/2017 20:26
Já bych to právě vůbec nebral jako dočasné řešení a dočasnou lávku. Prostě na férovku tu udělat úplně novou lávku přes labe pro pěší a cyklisty. Jednu chvíli se pokud vím povídalo o lávce mezi labe arénou ve stětí a hněvicemi. Jaký by byl tedy problém zhotovit ji blíže městu? Peníze se určitě najdou, máme přeci šikovnou radnici, navíc se rozjíždějí nové dotační programy . Vidím jenom samé pozitivní přínosy - konečně odpadne problém pěších na mostě, zároveň se zvětší šířka silnice pro vozidla, město dostane přímé napojení na cyklostezku na druhé straně labe, vznikne tedy i pěší a cyklo spojení areálu labe areny a kanálu v Račicích atd.
Vlastně mě nenapadá jediný negativní přínos takové stavby

Milan
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 28
Re:Štětský most - 24/05/2017 07:43
Vážení spoluobčané a radní města Štětí
Na téma „most“ toho bylo již mnoho napsáno.
Stál někdy některý z našich radních ráno po páté hodině na mostě ?
Provoz chodců, cyklistů a aut je tam opravdu velký. A to chcete opravdu řešit tento pohyb lidí přívozem?
To by musel jezdit ráno kyvadlově jednu jízdu za druhou. Jak si vlastně představujete provoz přívozu ? Na každý vlak jedna jízda ? No tak to již dnes nestačí. Lidé nechodí stejně rychle a k plánovanému přístavišti u Labe to není tak blízko, takže mladík tam dojde po příjezdu vlaku za pár minut , ale starší člověk již bude jen mávat ze břehu na odjíždějící loď. No a pak nezbyde než čekat třeba hodinu na další jízdu. V dešti hezká představa. A co přeprava lidí mimo příjezdy vlaků? To chcete město úplně odříznout? Bude jezdit přívoz kyvadlově pro každého, kdo se objeví na břehu?
Víte , že v období od dubna do září se pohybuje i nezanedbatelné množství cyklistů po cyklostezce na druhém břehu Labe? Tito cyklisté mnohdy ve skupinách dojíždí i do našeho města a nechávají zde při své návštěvě peníze za občerstvení a mnohdy i za nocleh. Je organizováno mnoho akcí na Račickém kanále a účastníci chodí většinou pěšky do Štětí. O tento příjem po dobu plánované totální 18 měsíční uzavírky mostu ve Štětí přijdeme.
Sám dojíždím do práce na kole a musím po mostě na druhý břeh každý den. Vidím kolik lidí se obdobně dopravuje a není to „pár“ jedinců, pro které by stačila jedna jízda přívozu.
Na druhém břehu je firma 2JCP, elektrárna Mělník, dýhárna Beřkovice, Statech. Tam jezdí lidé ze Štětí a opačným směrem do papíren také. Děti a studenti do školy. Práci má mnoho lidí v Praze a musí na vlak. Parkoviště u nádraží nestačí a jen pro tyto dojíždějící pojede přívoz vícekrát. Ano, nevím jak veliký přívoz má město „připravený“. No a když jsem zmínil cyklisty, bude možné převoz kola? A mám další otázku. Bude přívoz pro občany Račic, Hněvic a Štětí zdarma, nebo placený?

Vím, že před výstavbou Labe arény na nábřeží byla v plánu lávka pro pěší do Hněvic. Proč není realizována tato stavba? Vyobrazení lávky bylo dokonce veřejně prezentováno jako celek s novou budovou loděnice. Vše by bylo vyřešeno. Asi za vše můžou chybějící peníze, ale výše proti proudu Labe jsou takovéto lávky i v menších obcích a jsou velmi využívány. V Lázních Toušeň a Čelákovicích jsou dvě lávky vzdálené od sebe necelé 3 kilometry. Stavbu včetně ceny si může každý prohlédnout na Internetu.
Původně plánovaná lávka by propojila Hněvice a Štětí a po dobu opravy mostu mohla plně nahradit chybějící propojení na druhý břeh. Navíc by došlo k trvalému spojení prostoru Labe arény s nábřežím a Hněvicemi , kde je malé sportoviště a kudy také probíhá cyklotrasa na Prahu.
A teď se trochu přenesu do možné budoucnosti. Představte si ten krásný pohled z lávky na každoroční ohňostroj u příležitosti pálení čarodějnic !!! To je jen malé odbočení od tématu.
Provoz přívozu po dobu plánované uzavírky mostu nebude levná záležitost a tyto peníze mohly být využity právě na podporu výstavby lávky, zvláště proto, že důvod ke zrušení této stavby byly jistě peníze, které teď dáme do provozu přívozu, to je opravdu hospodárné. Nebo radnice opravdu počítá, že budeme platit každou jízdu a přívoz si na sebe vydělá na úkor lidí, kteří na druhou stranu Labe každý den musí, aby se dostali na další spoj do zaměstnání a škol. Tady je totiž jistota naplnění kapacity přívozu skoro 100% a zisk jistý. Třeba našim radním křivdím a „místní“ budou jezdit zdarma, no a provoz bude hrazen z rozpočtu města nebo kraje. Bohužel i to jsou naše peníze a raději bych je viděl vložené do stavby samostatné lávky. Navíc, pokud dochází k posunu opravy mostu na rok 2019 ( možná) , tak lávka by VŠE vyřešila.
Plány jistě byly schváleny v rámci projektu Labe arény a tak by snad stálo za to znovu otevřít tuto možnost, nebo ne ?
Blíží se volby a radnice se stále diví, že chodí málo lidí k volbám, odpověď máte tady.
Jsou prezentovány projekty, které se pak neuskuteční, vše v duchu „slibem nezarmoutíš“.
Nebezpečný most je v provozu dále a nikoho nezajímá argumentace a přání lidí – voličů.
Abych ale jenom nekritizoval. Naše radnice dělá pro občany také mnoho dobrého a město je dle mého názoru v dobré kondici , až na přílišnou vstřícnost k jisté části obyvatelstva. Vím o čem mluvím , žiji ve Štětí páté desetiletí a mohu tedy srovnávat.
Vím, že most není majetkem města a je těžké v tomto směru cokoli prosadit.
Proto jsem rád, že se oprava mostu alespoň v dohledné době uskuteční a nebude nebezpečný pro chodce a cyklisty, ale stejně se ještě jednou zeptám. Opravdu není možné postavit samostatnou lávku?

Prosím radnici o vyjádření.

Děkuji

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Štětský most - 24/05/2017 15:11
Naprostý souhlas jen bych se snažil tuto lávku směřovat co nejblíže městu, ale to už je k nějaké diskuzi.

Teď se jen nemůžu dočkat na tu nálož výmluv, která nás opět čeká .

Michal
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 248
Re:Štětský most - 24/05/2017 17:38
Také souhlasím. Ideálně by měla být co nejblíže k centru města, což je dle mého Husovo náměstí a bývalá koželužna.

Když si vzpomenu, v Lovosicích má také vzniknout lávka přes Labe a navíc tam už jednu udělali nad hlavním tahem do Mostu (vím nedá se srovnávat se šířkou Labe), která dokonce vypadá celkem hezky. Nepřijde mi, že by to mělo být tak zásadně drahé, když to nebude pro motorová vozidla. Navíc je lepší vložit peníze do nějakého stálého řešení, než dočasného...

avatar: Tomáš Garrigue Masaryk Tomáš Garrigue Masaryk
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 32
Re:Štětský most - 25/05/2017 22:40
V jakym stavu je most je možný vidět pokaždý, když jedete kolem nebo pod ním. Co mi ale neni jasný je to, jak je možný že přes něj projíždí kamiony, který překračujou maximální nosnost.....

To nikdo nekontroluje?

Unown
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 491
Re:Štětský most - 26/05/2017 13:05
A vy máte váhu v očích a nebo tam pokládáte dočasně mobílní váhu ?

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 364
Re:Štětský most - 26/05/2017 15:16
Zda je naložen či nikoliv lze poznat celkem jednoduše...
Pokud má zvednutá poslední(3) kola na návěsu tak je prázdný .... pokud je má dole je naložen .....

A i prázdný kamion má okolo 16t.

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Štětský most - 28/05/2017 20:37
Někde dříve tu bylo ze strany města, že toto měření prakticky nelze provádět, že na to není vhodné místo, vhodné podmínky, nemá to kdo kontrolovat ... tak nějak to tuším bylo ... no zastávám to, že když se chce, všechno jde, když ono se prostě nechce .
Ale osobně vidím větší problém ne ve váze, ale v šíři některých kamionů. Už několikrát se mi stalo, že vozidlo naprosto suverénně zasahovalo do profilu chodníku.

Viktor
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 13
Re:Štětský most - 29/05/2017 16:52
Na kole jezdím často a netýká se to jenom mostu.
V Litoměřicích, Mělníku, Roudnici, Ústí, pokud chcete jet na kole podle Labe, můžete použít pohodlnou cyklostezku.

Ve Štětí? Směrem na Litoměřice musíte po silnici smrti, kde vám jde co 10 sekund o život. Odbočit vlevo k jezu pod Hošťákem je výkon hodný kaskadéra bez pudu sebezáchovy. Směrem na Mělník, tatáž silnice plná kamionů se dřívím. No a pokud se nedej bože rozhodnete jet po druhém břehu Labe, pak vás čeká "stezka odvahy" vedoucí po mostě. Tam vám jde o život co 5 sekund, případně si vysloužíte zatroubení od vystresovaného řidiče.

Je mi celkem záhadou, že tu ještě žádný smrťák nebyl (alespoň o něm nevím) ...

red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Štětský most - 13/06/2017 21:53
Jelikož třicítka s dodatkovou cedulí za deště na mostě stále nikde, rád bych se zeptal, jaký je stav? Pokud to bude nutné, nabízím se pro organizaci veřejné sbírky na tyto celkem 4 cedule (a možná i jeden či dva sloupy včetně potřebné instalace), páč předpokládám, že městská kasa bude asi švorc (to je tak, když se platí dva místostarostové )

P.S. berte to s nadhledem, ale už mě vážně točíte

dolecekv
Pokročilý pisatel
  Karma: -11  
Příspěvků: 69
Re:Štětský most - 14/06/2017 14:44
Tisková zpráva Ústeckého kraje:

Tiskový odbor Ústeckého kraje vydal prohlášení o zrušení projektu na rekonstrukci mostu přes Labe ve Štětí. V odůvodnění se mj. uvádí, že vzhledem k dlouhodobě se snižujícím srážkám se v budoucnu předpokládá výrazné snížení průtoku Labem, čímž dojde k poklesu hladiny Labe a po zbourání či zborcení štětského mostu (co nastane dříve) bude tento nahrazen brodem. Na obou březích Labe bude zřízena půjčovna gumové obuvi. Objízdná trasa pro cyklisty bude vedena přes nově zrekonstruovaný most v Roudnici nad Labem.

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 773
Re:Štětský most - 15/06/2017 04:50

dolecekv napsal:
Tisková zpráva Ústeckého kraje:

Tiskový odbor Ústeckého kraje vydal prohlášení o zrušení projektu na rekonstrukci mostu přes Labe ve Štětí. V odůvodnění se mj. uvádí, že vzhledem k dlouhodobě se snižujícím srážkám se v budoucnu předpokládá výrazné snížení průtoku Labem, čímž dojde k poklesu hladiny Labe a po zbourání či zborcení štětského mostu (co nastane dříve) bude tento nahrazen brodem. Na obou březích Labe bude zřízena půjčovna gumové obuvi. Objízdná trasa pro cyklisty bude vedena přes nově zrekonstruovaný most v Roudnici nad Labem.


red
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 59
Re:Štětský most - 15/06/2017 08:45
Konečně řešení na které jsme všichni čekali

Ale já chci 30 za deště i pro ty co využijí gumové obuvi.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát obsahuje fotodětský batůžek modrý
Hračky a ostatní (19.09.2023)
Inzerát obsahuje fotovysílačky Alecto TOP stav vč. nových baterií
Hračky a ostatní (14.09.2023)
Inzerát obsahuje fotokopačky NIKE vel. 38 (žluté) nebo 36 (oranžové)
Vybavení ke sportu (05.08.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám dvojgaráž v ulici Školní, Štětí
Pozemky a ostatní (28.07.2023)
Inzerát obsahuje fotoboty SHAQ Analog vel. 41 NOVÉ
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (28.07.2023)
Inzerát neobsahuje fotoDigitalizace VHS
Práce a služby (27.07.2023)
Inzerát obsahuje fotoProdám rotoped
Vybavení ke sportu (07.06.2023)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek