www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 24.1°C
Dnes je Sobota, 25. červen 2022, svátek má Ivan, zítra Adriana
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
FEDO 2022 [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
PETR28
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 1
Stračenská - revitalizace ? - 26/07/2016 15:49
Pro všechny dávám podnět k zamyšlení...V současné době v Litoměřicích město realizuje revitalizaci sídliště v Pokraticích. Lze na to čerpat nějaké dotace + něco přidá město, každý rok část sídliště. Ve Štětí bych měl také nápad, zlikvidovat naprosto ohyzdné betonové monstrum mezi domy ve Stračenské ulici, navést hlínu, vysázet stromy, květiny do truhlíků, lavičky....prostě udělat něco pro hezčí bydlení.
. Díky za reakce.

avatar: Wilbur Wilbur
Pisatel začátečník
  Karma: 3  
Příspěvků: 14
Re:Stračenská - revitalizace ? - 26/07/2016 16:45
Nějak tak hle?

avatar: Wilbur Wilbur
Pisatel začátečník
  Karma: 3  
Příspěvků: 14
Re:Stračenská - revitalizace ? - 26/07/2016 16:46
Nějak tak hle?

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Stračenská - revitalizace ? - 26/07/2016 22:29
Květiny do truhlíků? Ha ha ha, tady jsme v Čechách, a ne např. v Německu... Vyndáš truhlík a druhý den není...
Ale klidně ať ten beton zmizí, jsem taky pro. Kvůli Fedo 1x za dva roky ten "kruh" není třeba a klidně ho oželím. I když z nostalgie vzpomínám, jak jsem se jako malý koupal v bazénku...
PS: Ale jen ne proboha lavičky, to by si k nim "do parku" určití občané ještě dotáhli gril, trávili by tam celý den a řvali by do noci na celé sídliště...

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:Stračenská - revitalizace ? - 02/08/2016 10:40
Vážený Petr28,

máte pravdu - informoval jsem o tom na jednání Zastupitelstva města, že jde provádět komplexní revitalizace sídlišť a získat na to i dotace - Litoměřice jsou v tomto ohledu opravdu o několik kroků napřed.

Předpokladem získání takových dotací je plán revitalizace sídlišť a jeho důkladné projednání s občany. My jsme v tomto ohledu podstoupili první krok, kdy jsme na jedné lokalitě nechali zpracovat urbanistickou studii, která se také projednávala s veřejností a jejíž finální podoba by se měla prezentovat po prázdninách - v té chvíli jsme se zaměřovali na lokalitu ulic Školní a jejích dvou vnitrobloků, v širších souvislostech pak navazujícími ulicemi Jiráskova, U Stadionu, Alšova a Mánesova.

Lokalita věžáků tam v té chvíli přímo nebyla, nicméně pokud se na tom dále shodne Zastupitelstvo a budeme v této věci pokračovat, pak máme poměrně slušnou šanci realizovat takovouto komplexní revitalizaci postupně všech sídlišť ve Štětí v několika etapách, tj. v perspektivě min. 2-5ti let.

Jily
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 2
Re:Stračenská - revitalizace ? - 02/08/2017 12:17
Dobrý den pane Andrte,

ráda bych se dotázala, zda se Zastupitelstvo shodlo na revitalizaci sídlišť. V této věci mě zajímá konkrétně Stračenská ul. a její opravdu nevábný betonový kruh, na který se bohužel díváme z balkonu. Věřím, že většina lidí spíše přivítá pohled na zeleň, která přispěje k lepší náladě. Pan Wilbur velice pěkně navrhnul, jak by taková revitalizace mohla vypadat.

Krásný den Vám přeji v pěkném prostředí a budu se těšit na Vaší reakci.

Kamilka1
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 38
Re:Stračenská - revitalizace ? - 31/08/2017 10:17
Dobrý den,
jako jeden z obyvatelů tohoto sídliště bych také byla pro to, aby se místo betonových dlaždic objevila na ploše kruhu tráva... a to nejen proto, že to místo je nyní ohyzdné, ale i proto, že je potřeba více travnatých ploch v našem městě, aby se voda měla kde vsakovat, aby zvířata měla kde se schovat (keře, stromy...), a nám lidem to jistě zlepší den, když nebudeme koukat na beton.
A k tomu vysedávání na lavičkách... jsem pro lavičky... ono totiž i nyní bez laviček tam jistí občané tmavší pleti vysedávají - sedí na rantlu kolem kruhu nebo si nosí vlastní plastové židle, které se tam potom povalují. Nehledě na to, že v teplých dnech se nestydí si přinést i vlastní bazének s vodou pro děti... a víte co? Vlastně jsem jim tu drzost i trochu záviděla, protože se vlastně měli fajn, i přesto mi ale vadilo, že po sobě nechali nepořádek, což už je věc druhá a to už lavičky opravdu neovlivní... Myslím, že i maminky s dětma nebo starší lidé ty lavičky ocení.
A co se týká truhlíků... však se dá osadit to, co tam nyní jako truhlíky vlastně je, jen v tom je buď bláto nebo tráva... květiny nebo keříky by byly jistě lepší.
Další věcí ale je hřiště+pískové hřiště hned v sousedství. O to se město také vůbec nestará. Na ploše s asfaltem je písek a střepy, to není přeci vhodné pro děti. Stejně tak hřiště, které sousedí se školkou u Quatra, to hřiště je dost nechutný a pro děti nevhodný, nejen, že se na zemi válí kde co, ale i prolejzačky mají ty žbrdliny tak daleko od sebe, že menší děti nemají absolutně šanci si tam pohrát nebo se pohoupat na houpačce, která je také pro starší děti (bez opěradla).
Myslím, že celá tahle část města je dost opomíjená a chtělo by, aby se tím už někdo začal také zabývat. Město nechá udělat hřiště (nejen v našem okolí), ale pak už mu je fuk, kdo na hřiště chodí a jak se k němu chová.
Po městě vidím lidi, co dbají o zeleň a pořádek ve městě, ale když se podívám pořádně, tak pracuje jen polovina, zbytek se na ně dívá. navíc mi přijde, že pracují jen tam, kde se to městu zrovna hodí (trasa Feda, trasa do Račic, když jsou tam soutěže atd.). Pokud nestíhají, tak proč těch lidí není víc, když je to tak skvělá služba? Však by tam mohlo pracovat více lidí, kteří nemohou najít práci a jsou na sociální podpoře.
No, to už jsem se ale nechala unést úplně někam jinam...
Těším se na zkrášlení našeho města!

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:Stračenská - revitalizace ? - 12/10/2017 00:09
Vážená Jily,

omlouvám se, že reaguji na přímý dotaz s určitým zpožděním, ale nějak mi to v tom prázdninovém období zapadlo.

Je pravda, že v návaznosti na nově připravovaný a schvalovaný územní plán chceme navázat projekty na postupnou revitalizaci sídlišť a vůbec všech veřejných prostranství ve městě. Pilotně se řešila oblast ulic Školní, Jiráskova, Alšova, Mánesova a U Stadionu, ale i zde jsme zůstali na úrovni studie, na níž musí navázat konkrétní projekty. Lokalita ulice Stračenská a specificky areál věžových domů si určitě zaslouží speciální přístup a beru vážně i řadu podnětů, které zmínila v té souvislosti Kamilka1.

Jen prosím v té souvislosti o trpělivost - musí se dotáhnout jednání k územnímu plánu a na něj hodláme navázat. Paralelně pracujeme na I. etapě výstavby polopodzemních kontejnerů na odpad, kde je i jedno místo vytipováno právě v areálu věžových domů.

Každopádně co se týče zeleně, tak zrovna kolem věžáků jí není málo, spíše to je otázka její kvality a úrovně její údržby - zde lze nalézt řadu rezerv a výzev ke zlepšení.

Možná poslední poznámka - a možná je to ta nejdůležitější - co s tím betonovým kruhem uprostřed věžáků - k čemu má sloužit a jakou má mít podobu?? Upřímně řečeno zrušit ho a zavézt to území zeminou a osít ji trávou asi problém nebude, ale je to opravdu to, co si tam většina občanů přeje??

Myslím, že především o tom by měla být vedena hlavní veřejná diskuse, k jakému účelu má ten prostor sloužit a podle toho dále plánovat jeho třeba i postupnou proměnu...

Děkuji za Vaše podněty i za pochopení, že tato proměna nepůjde uskutečnit úplně ze dne na den!

Jily
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 2
Re:Stračenská - revitalizace ? - 05/02/2019 02:01
Dobrý den, pane Andrte,

Mohl byste nám napsat nějake novinky, týkající se betonového kruhace ve Stracenske? Proběhne nějaká veřejná diskuze?

Děkuji.

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoSháním pronajem
Práce a služby (22.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdej byt 1+1+lodžie, Alšova, Štětí
Byty (16.06.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem bytu 2+kk
Byty (14.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoGarsoniera k pronájmu Počeplice
Byty (13.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoDvoupatrová postel 90x200
Práce a služby (11.06.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Práce a služby (31.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPC servis
Práce a služby (27.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoHledám pronájem malometrážního bytu (1+1) Garsoniéra
Byty (24.05.2022)
Inzerát obsahuje fotoČerpadlo GRUNDFOS
Práce a služby (12.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem garáže
Práce a služby (20.04.2022)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek