www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 2.6°C
Dnes je Neděle, 16. leden 2022, svátek má Ctirad, zítra Drahoslav
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
Jiří Novák
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 5
zápach - 09/01/2014 09:45
Dobrý den, může pan ing. Buk sdělit důvodytrvajícího šíření zápachu, zřejmě merkaptany, a kdy toto bude odstraněno? Dne 3.1 jste uvedli:...."Došlo k výpadku na vařáku Kamyr, což zřejmě vedlo ke krátkodobému úniku zapáchajících látek do ovzduší. S ohledem na aktuální zhoršené rozptylové podmínky se tato událost mohla projevit zvýšeným zápachem ve městě Štětí." Situace se však od té doby opakuje, nejsilněji dne 7.1 a 8.1 , záleží pouze na tom, kam vane vítr. Mail adresa zapach@steti.cz. uváděná zde na stránkách pro možnou komunikaci je nefunkční.
Děkuji za odpověď.J.Novák

Pepik
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 68
Re:zápach - 09/01/2014 17:31
Čvrtek 17:30 a opět smrdí

avatar: Jan Koubský Jan Koubský
Pisatel začátečník
  Karma: -2  
Příspěvků: 4
Re:zápach - 17/01/2014 15:15
Pane Nováku,
emailovou adresu zapach@steti.cz administruje Městský úřad, obraťte se prosím na pana Františka Zwettlera, Vedoucího odboru pro životní prostředí. Co se týče zápachu, je nejvhodnější při jeho výskytu volat ihned bezplatnou Zelenou linku Mondi Štětí na čísle 800 172 498. Linka je v provozu 24h denně. Dispečer vám poskytne aktuální informace a prošetří ev. příčinu výskytu zápachu ve městě. Kvalitu ovzduší můžete rovněž kontrolovat na monitorovacích stanicích jejichž data jsou k dispozici zde na webu města Štětí. Za ojedinělé incidenty se omlouváme. Příčiny a přijatá opatření k těmto incidentům uvádíme rovněž zde na webu obvykle následující týž nebo následující pracovní den.

ema2
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 30
Re:zápach - 20/01/2014 13:30
Se zájmem jsem sledovala, kdy se někdo z Mondi vyjádří k připomínce ohledně zápachu ve městě. Než p. Koubský odpověděl, byly i další dny, kdy byl silný zápach, co je patrné i z tabulek monotirovacích stanic.
[i]„Příčiny a přijatá opatření k těmto incidentům uvádíme rovněž zde na webu obvykle následující týž nebo následující pracovní den“ – napsal v pátek odpoledne ve svém vyjádření p . Koubský. [/i]
Na webu je ale uvedeno pouze vyjádření (pachové události) ze dne 3. 1. a pak až 16. 1. 2014.
A zápach 7., 8., 9., 11., 13. a 14. 1. ?
Současně by bylo vhodné se vyjádřit ale k zápachu v pátek dne 17. 1. , kdy navečer - do pozdních nočních hodin byl velmi silný zápach. A dnes dopoledne také...
Na to, že papírna zapáchá, jsme si bohužel museli zvyknout, ale komunikaci - když už zde na webu jsou tyto stránky zřízeny (pachové události), by bylo dobře ze strany Mondi zlepšit. Tím se o problému dozví daleko více lidí, než když si každý občan sám volá na zelenou linku, nehledě k tomu, že by to bylo dobře i zpětně dohledatelné.

ema2
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 30
Re:zápach - 21/01/2014 09:50
Dneska od rána je neuvěřitelný zápach, snad se podaří spalování brzy najet.

František Zwettler
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 25
Re:zápach - 21/01/2014 10:47
Dobrý den,
dle informace od Mondi je dnes prováděna odstávka úseku odparky a částečně dalších technologií. V této době nebudou moci být spalovány slabě zapáchající plyny z důvodu omezeného výkonu regeneračního kotle. Silně zapáchající plyny budou spalovány na záložním hořáku. V případě nepříznivých rozptylových podmínek může tedy tato odstávka způsobit zvýšenou pachovou zátěž v okolí (což se nyní při větru na Štětí děje). Podle možností se pokusí nutnou dobu odstavení maximálně zkrátit.
Již jsem na zástupce Mondi apeloval, aby informovanost na webu zlepšili. Přislíbili, že tak bude učiněno...
Jinak k té emailové adrese zapach@steti.cz, naši IT prověřovali funkčnost této adresy a měla by fungovat, testovací mail mi normálně přišel.

Děkuji
Bc. František Zwettler
vedoucí odboru stavebního, životního prostředí a dopravy
Ing. František Zwettler
Odbor stavební, životního prostředí a dopravy
Městského úřadu Štětí
tel.: 416859314
e-mail: frantisek.zwettler@steti.cz

MichalK
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 4
Re:zápach - 21/01/2014 11:19
Pokud si dobře vzpomínám, bylo s Městem Štětí a Mondi dohodnuto, že informace o pachových incidentech budou zahrnuty do sms InfoKanálu.

Stejně tak bylo dohodnuto, že podrobné informace o pachových událostech budou na webu města (zde je v rozporu se skutečností záznam pouze 3.1. a 16.1.).

Mohli by prosím zástupci města a Mondi jednuše vysvětlit proč nedodržují elementární dohodnutá pravidla? A kdy se vrátí k jejich dodržování?

Děkuji předem

Michal Kurfirst

nejimtresne
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 2
Re:zápach - 21/01/2014 23:30
To je fakt hrozny smrad, to je jak za komancu..... napravy od Mondi se nedockame . Ale on to milion rocne do mestske kasy vyresi a my at chcipnem. Kdyz to tento rok shrnu.....silnice rozbity od tezkych nakladku do Mondi, smrad a co nas jeste ceka. Kdyz kouknu na H.Pocaply jak se sousedici fabrika stara o Pocaply, tak mi je z te nasi papirny spatne. Myslim, ze je to I na zamysleni vedeni mesta Steti. Nekde to jde a ve Steti snad nejde nic. Tesim se na lepsi zitrky.

Lola
Pisatel začátečník
  Karma: 2  
Příspěvků: 19
Re:zápach - 25/01/2014 08:28
Dobrý den, tak tedy pokračujme v debatě. Dnes je sobota a zápach směrem na učiliště je tak příšerný, že toho máme plný byt. Včera večer totéž. A minulé dny střídavě také.
Je zajímavé, že v týdnu, když byl ve městě šílený zápach, tak měřáky na knihovně nehlásily žádnou zvýšenou koncentraci??!
O tom, že dojde k nějaké "zapáchající kalamitě" bych ráda dostávala informace a vysvětlení, momonetálně je to nedostačující. Precizně vypracované zprávy o odstávce mi nestačí, chybí pravidelné informování o zvýšeném zápachu, ale to by Mondi muselo přiznat, že k něčemu takovému vůbec dochází... Když zavoláte na jejich Zelenou linku, tak se diví, cože se to děje, jaký zápach? Kdo tedy má stejný pocit jako já, pište prosím na Českou inspekci životního prostředí, neboť oni to musí prošetřit.
Mimochodem, investice do města od Mondi zní dobře, ale ať raději investují do zajištění odstranění či snížení zápachu. Jsou města, kde se to osvědčilo.

ema2
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 30
Re:zápach - 25/01/2014 21:16
Od začátku roku máme ve Štětí velký zápach, od 9. 1. je to vidět i z diskuse zde na stránkách města. 17. 1. odpověděl p. Koubský v tom smyslu, že informace o příčinách zápachu jsou zde uvedeny vždy týž nebo následujicí pracovní den. Ale ještě týž den – čili 17. byl navečer velmi silný zápach, v pondělí 20. také. Informace nebyla a není žádná. V úterý 21. od samého rána byl opět velmi silný zápach a v 8.32 se objevilo na stránkách města, že v Mondi proběhne plánovaná odstávka. Nebylo uvedeno, jak plánovaná odstávka má dlouho trvat, ale že se Mondi pokusí dobu odstavení maximálně zkrátit. Úžasné. Obdobná informace pak byla uvedena 22. 1. odpoledne - (že 21. proběhne odstávka).
A od včerejšího večera je zase neuvěřitelný zápach – to je pořád odstávka nebo jde o jinou příčinu ?
Bylo by opravdu správné, kdyby Mondi informovalo občany města včas (pokud se např. plánuje odstávka) a pravidelně – o pachových událostech - a o jednotlivých případech zápachu – dosud jsou stále uvedeny jen „události“ z 3., 16. a 21. 1.
Kdyby byly „pachové události“ skutečně přesně a objektivně uvedeny, bylo by to i zpětně dohledatelné. V červenci už nebudeme vědět, jak to bylo v lednu.... a o to možná jde ??? Zpětně nedohledáme víc než 7 dnů.

kamila
Pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 172
Re:zápach - 31/07/2014 16:12
Venku je neuvěřitelný zápach.... a v pachových událsotech - jako obyčejně - ani zmínka....


avatar: webmaster webmaster
Administrátor
  Karma: 12  
Příspěvků: 355
Re:zápach - 31/07/2014 16:36
Ráno v 9 hodin, jsem upozornil dispečera na Zelené lince na zápach a sdělil mu, že právě kvůli tomu mají přístup na tyto stránky, a mohou publikovat pachové události.
Stanislav Řábek, webmaster@steti.cz

kamila
Pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 172
Re:zápach - 31/07/2014 17:12
.... to webmaster - to je právě ono, že nic neoznamují - ani na tyto stránky ani v informačním systému SMS - letos přišla tato zpráva snad jednou a zápach je v poslední době zase hodně častý

lookers
Pokročilý pisatel
  Karma: 0  
Příspěvků: 119
Re:zápach - 01/08/2014 17:00
...asi mají dovolenou ...

kamila
Pokročilý pisatel
  Karma: 6  
Příspěvků: 172
Re:zápach - 02/08/2014 10:47
... to je právě to. Když nic neoznámí, časem se na to zapomene a když pak někdo chce zkontrolovat zpětně četnost zápachu - tak "se vlastně nic neděje" (protože zde je možné zkontrolovat pouze 7 dní). A volat na zelenou linku ?!?!? Už dávno vím, že to opravdu není nejlepší nápad, nic se vůbec neděje. Kdyby tedy po zavolání alespoň dali informaci, co se děje (?) - ale to je lepší dělat mrtvého brouka. Když je upozornil i webmaster - a oni nic....

<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotogaráž
Pozemky a ostatní (11.01.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdám kamna
Nezařazeno (09.01.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem 2+1
Byty (03.01.2022)
Inzerát obsahuje fotovelké auto na dálkové ovládání (nové, bez krabice)
Hračky a ostatní (11.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoauto se zvukovými a světelnými efekty (2 druhy)
Hračky a ostatní (11.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoHledam kamaradku
Volný čas (10.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Byty (10.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoNOVÉ chlapecké džíny modré vel. 26 (cca 154?)
Dětské oblečení a obuv (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoškolní penál zn. Talentus (1patrový s klopou) zatím 2ks
Hračky a ostatní (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotodámský kabát vel.58 (TOP stav)
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (03.12.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek