www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 0.6°C
Dnes je Středa, 08. prosinec 2021, svátek má Květoslava, zítra Vratislav
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
Taby
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 39
Vybavenost pro motoristy - 01/11/2014 06:10
Dobrý den, měl bych jen jeden malý dotaz... Již v dřívějších dobách mi/nám bylo umožněno snad v každých štětských garážích (myšleno např. "u prádelny" nebo "u Ratia") jako majiteli/uživateli osobního automobilu, využít nájezdových ramp. Pokud se mi něco na mém podvozku u automobilu nezdálo popř. jsem potřeboval něco upravit, provést vizuální kontrolu výfukové soustavy, nebo jen kouknout "pod auto", mohl jsem využít nájezdových ramp. V tuto dobu, možná se třeba pletu, není ve městě jediná. Nejsem nějaký profi automechanik, ale troufnu si na svém autě ledaco poopravit a třeba "maličkost" jako je výměna oleje lze hravě i na "nových" autech provést doma "na koleni". Proto se ptám, když už se pro motoristy udělalo tolik (kruhový objezd u koupaliště, přikázaný směr jízdy na výpadovce z města směr Mělník aj.). Neplánuje se třeba vybudovat nějaká "veřejná" nájezdová rampa, nebo nestálo by za zvážení zřídit takovou rampu, aby byť jen trochu zručný motorista nemusel s každou maličkostí do servisu?
Samozřejmě chápu, že není jen tak jednoduché vybudovat nějakou nájezdovou rampu, která by splňovala základní bezpečnostní podmínky a spousta spoluobčanů může i namítnout, že při výměně provozních kapalin automobilů by se mělo hledět i na ekologickou likvidaci, ale myslím, že spousta trochu zručných motoristů z řad spoluobčanů by tento prvek přivítala.Vždyť stačí nějaká jednoduchá (2 lyžiny na vyšších sloupcích aby se dalo vzpřímeně stát pod autem a popř. schůdky, aby řidič mohl po nájezdu na rampu bezpečně opustit vozidlo. Obrázek je jen pro inspiraci ) Pokud se jedná o ekologickou likvidaci provozních kapalin, tak proč nevybudovat tuto rampu přímo v areálu sběrného dvora, který je na skladování nebezpečných kapalin jistě vybaven. S tím spojená kontrola a správné využívání nájezdové rampy s ohledem na celkovou bezpečnost a ekologickou likvidaci odpadů by mohla zajišťovat obsluha sběrného dvora. Tím by se i jistě zabránilo úmyslnému poškozování této pomůcky pro motoristy. Místo na vybudování již zmíněného technického prvku se v areálu SD jistě bez problémů najde popř. i s vybudováním záchytných van pro únik provozních kapalin a třeba se i motoristům napomůže ušetřit nějakou tu korunu, kterou by museli zaplatit za využití autoservisu.
(Jen prosím "štětské zelené", aby mě/nás ušetřili uměle vyvolaných "zásadních" problémů s vybudováním ramp a likvidací odpadů.... Děkuji)

Taby
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 39
Re:Vybavenost pro motoristy - 27/11/2014 05:03
No jak jsem si předem myslel... Nikomu se nechce odpovídat.... Hlavně, že rampa, která byla v garážích "u Ratia" se nechala rozřezat a nějaká náhrada??? To asi chce člověk opravdu moc...

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:Vybavenost pro motoristy - 27/11/2014 16:33
Vážený Taby,

předně si dovoluji vysvětlit, že ta nájezdová rampa v areálu garáží u bývalého SVAZARMu byla odstraněna právě na popud garážníků, kteří v té lokalitě garáže užívají a jejich hlavní argument byl, že již nevyhovovala technicky, neboť byla přizpůsobena na auta před téměř 40ti lety a s nynějšími auty se na ni nedalo již ani najet a tudíž ji prakticky nikdo nevyužíval.

Dále musím konstatovat, že za své sedmileté působení na štětské radnici jsem se dosud nesetkal s jediným podnětem, že bychom takové zařízení měli někde vybudovat a udržovat. Je zde naopak mnoho různých servisů, kde takové rampy nebo montážní jámy mají a nejsem si v té chvíli jist, zda někde něco takového vůbec bude někdo využívat.

Chápu Vás, že si třeba dokážete i v moderním autě řadu věcí opravit sám a šetřit tak peníze za servis, ale obávám se, že takových nadšenců je již minimum. Pokud nás přesvědčíte, že je ve veřejném zájmu takové zařízení vybudovat a provozovat, a budete-li pro tento záměr mít odpovídající podporu, pak o tom můžeme reálně uvažovat. Jinak Vás asi budu muset zatím zklamat...

Taby
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 39
Re:Vybavenost pro motoristy - 29/11/2014 09:06
Vážený pane místostarosto,
chápu Váš postoj k dané situaci, ale budu se snažit dát malý příklad k porovnání…
Když budete mít doma 40 let starý vysavač, který nefunguje, tak co s ním uděláte? S největší pravděpodobností ho vyhodíte, ne? To samé se vlastně stalo s již zmiňovanou rampou v místních garážích (jen tam zabírala prostor a nedala se použít). Pak se ale budete muset rozhodnout, jak dál… Dle Vašeho vyjádření, je Vaše rozhodnutí jednoduché. Na co kupovat jiný vysavač, když jsou zde úklidové firmy, které uklidí (vysají)? Ač jste trochu zručný a nejste líný, abyste si vysál ob 1 den prach z podlah ve své domácnosti (takových nadšenců je minimum ), tak nemáte vysavač a proto si objednáte úklidovou firmu. Sice Vám odpadá starost s nákupem vysavače, ale budete muset zaplatit za služby spojené s úklidem. Proč se teda prodávají vysavače do domácnosti? Úklidových firem je přece dost i v našem regionu. Odpovím si sám… Možná proto, že lidé chtějí ušetřit a to co zvládnou svépomocí si i udělají sami.
To samé řešení mi nabízíte formou návštěvy některého zdejšího autoservisu. Abych byl schopen provést vizuální kontrolu podvozku mého automobilu, tak navštívím autoservis. Nebudu nikoho jmenovat, ale myslím si, že jeden z nejlevnějších autoservisů v regionu pod 300 Kč za hodinu práce nejde. Nevím, nezkoušel jsem to, ale pochybuji, že mě v nějakém autoservisu nechají blokovat jejich zvedací zařízení a to zcela zdarma, když v danou chvíli na něm mohou mít jiný automobil a provádět opravné práce, za které dostanou od zákazníka zaplaceno.
Těžko zde na městských stránkách seženu více kladných ohlasů zrovna k vybudování nájezdové rampy, jelikož jak je jasné kolik % z celkového počtu obyvatel města a přilehlých obcí využívá internet, sledují městské stránky, sledují vlastní diskuzní fórum a následně do něho i přispívá.
Osobně si myslím, že kdyby spoluobčané měli možnost, tak rampu využijí. Ale nebudu se snažit využívat věc, o které vím, že pro mé řešení problému neposlouží… Takže, pokud budu mít doma funkční vysavač, tak ho budu využívat. Pokud tu možnost mít nebudu, tak budu hledat jinou alternativu zbavení se nečistot v mé domácnosti…

FairTony
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 1
Re:Vybavenost pro motoristy - 03/12/2014 15:53
Zdravím.
Nějakou ,,veřejně přístupnou,, rampu ve městě bych rozhodně ocenil. Tabyho nápad, zbudovat toto v místě sběrného dvora se mi líbí a připadá mi to jako výborné řešení. Ani by to nemusela být takováto rampa, bohatě by mi pro takové účely postačila obyčejná ,,jáma,,.
Pane místostarosto, vaše obavy, (zda někde něco takového vůbec bude někdo využívat) jsou v tomto případě zcela zbytečné. Jak známo, šikovný český človíček si umí ledacos opravit sám a jsem přesvědčem o tom, že rampu by využila spousta spoluobčanů. Čas odčasu zaregistruji právě tento problém, že někdo schání místo kde by mohl mrknout na podvozek.
Pokud mi pod autem něco bouchá, nemám v současnosti jinou možnost než zajet do některého z autoservisů. Problém je v tom, že na rampu se stejně hned nedostanu. A když se dostanu, tak za úplatu.

Fipoch
Mistr mezi pisateli
  Karma: 7  
Příspěvků: 766
Re:Vybavenost pro motoristy - 07/12/2014 06:12
Posílám také souhlas. Rozhodně by se něco takého hodilo.

Ale má to asi jeden háček.
Dříve nebylo právní vědomí tak poblázněné, jako je dnes. Co když si na té rampě něco uděláte? Buď na autě či sobě. Kdo to bude řešit?

Dříve nikoho nenapadlo někoho dávat k soudu a řešit vymáhání nějakého odškodnění. Bohužel dneska bych měl docela obavu, kdo mě napadne (jako správce či majitele) za to, že se něco okolo či na té rampě stalo. Mám obavu, že nějaká cedule "na vlastní nebezpečí" by u právníků neobstála.

mutecrap
Pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 121
Re:Vybavenost pro motoristy - 18/12/2014 09:03
Přesně jak píše Fipoch, věc je to jistě dobrá, ale na druhou stranu i nebezpečná.
Dnešní doba skýtá spoustu byrokratických nesmyslů a nikdo by si asi na triko nevzal stavbu něčeho, co může na zdraví někoho ohrozit, obzvlášť, bude li tam volný přístup.

Mělo by to ale aspoň tu výhodu, že by si "spoluobčani" přestali "tunit" svoje Favority na parkovišti naproti Průmstavu a neválely by se tam různé součástky, nelakovali by si na trávníku disky apod...

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoNOVÉ chlapecké džíny modré vel. 26 (cca 154?)
Dětské oblečení a obuv (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotoškolní penál zn. Talentus (1patrový s klopou) zatím 2ks
Hračky a ostatní (07.12.2021)
Inzerát obsahuje fotodámský kabát vel.58 (TOP stav)
Oblečení, obuv, ložní prádlo... (03.12.2021)
Inzerát obsahuje fotozimní botičky FARE vel. 20 (nové, ideál. pro vyšší nárt)
Dětské oblečení a obuv (03.12.2021)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (23.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž
Pozemky a ostatní (15.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím dům
Domy (09.11.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek