www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 4.6°C
Dnes je Úterý, 30. listopad 2021, svátek má Ondřej, zítra Iva
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
Markova
Pokročilý pisatel
  Karma: -10  
Příspěvků: 88
Re:Referendum o zákazu hazardu - 10/09/2014 15:13
MATes napsal:
To onik81: Možná jste úplně zapomněl (a nebo to ani nevíte), že právě zastupitelé města jsou tu od toho, aby za občany rozhodovali. Firma má jednatele, společenství vlastníků jednotek má výbor, a občané města mají zastupitele, kteří mají právě to právo rozhodovat za občany... Už tomu rozumíte? How.

Mates nějak srovnáváte nesrovnatelné.Docela ráda bych viděla reakci společenství vlastníků bytů, kterým si jejich výbor dovolil třeba zateplit dům bez jejich souhlasu za 6 mega.To by asi bylo tóčo,že?

Unown sorry zase není nové vlákno

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Referendum o zákazu hazardu - 10/09/2014 15:32
Marková: Jste moc velká puntičkářka. Mělo to nastínit hlavně to, že v každém subjektu je nějaký statutár, který má právo rozhodovat za jiné... Ale k tomu SVJ - pokud by hrozilo zřícení baráku, i výbor SVJ má právo (ba co - povinnost) zajistit opravu bez ohledu na cenu a nepotřebuje k tomu souhlas shromáždění...

Dibon
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 38
Re:Referendum o zákazu hazardu - 10/09/2014 16:31
Znate tu hru na Bobrika mlceni? Co to vyzkouset - a na tema hazardu uz nenadavat, nikoho neosocovat, nenapadat, atp.
Pokud vim, iniciatori referenda soudem nechali stanovit jeho termin. Tak snad uz dosahli sveho a mohli by ostatni obyvatele Steti uz konecne nechat byt na pokoji. Dekuji predem.

avatar: Tomáš Beneš Tomáš Beneš
Pokročilý pisatel
  Karma: -35  
Příspěvků: 94
Re:Referendum o zákazu hazardu - 10/09/2014 22:41
To Dibon:
Vážený pane, to, co jste napsal o bobříkovi mlčení prosím napište hlavně starostovi a dalším zastupitelům. Především ti zneužili svůj mocenský přístup do médií a mediálně první zaútočili na politické oponenty. A je nad slunce jasnější, že obyvatele Štětí s tímto především nenechali na pokoji oni, a ne ti, kdo se jejich spekulativním nařčením brání. Když se tady tak samovolně pasujete do funkce tribuna lidu, nemluvíte za sebe a berete si ve svých příspěvcích na pomoc celé Štětí (a to již podruhé, poprvé to bylo dokonce celé Litoměřicko), vzkažte prosím celému Ústeckému kraji, popřípadě celému světu, ať to ten, koho to nezajímá, prostě nečte. Nemusí. A je to.

To MATes:
Myslím že to máte popletené. Vedení města je volené, ale ne proto, aby rozhodovalo jen tak dle sebe. Má reprezentovat vůli voličů a to je princip zastupitelské demokracie. Bohužel často se to dokáže zvrtnout a čím více se voliči podobají stádu ovcí, které se se vším smíří, tím větší problém obvykle nastává. Jako zcela praktický příklad uvedu pár jmen politiků, kteří také byli demokraticky zvoleni a uvidíte, že opravdu je před čím se mít napozoru:

- Hitler
- Stalin
- Gottwald
- Mao ce Tung

- myslím že dále nemusím pokračovat.
Podotýkám že toto v žádném případě není narážka na vedení města, jde o čistě akademický příspěvek na téma demokracie.

To: martin.man

My jsme si pravděpodobně pouze nerozuměli. Já jsem myslel, že se ptáte na darování městského pozemku neznámému příjemci, ke kterému chci otevřít nové vlákno. Nicméně po přečtení Vašeho příspěvku již nyní vím, že vy jste myslel mou poznámku z jiného příspěvku. Nechci tvořit chiméry, to rozhodně není mým cílem a myslím, že na rovinu a přímo vždy jednám. Nicméně pokud něco tak de mě vyznělo, omlouvám se, nebyl to záměr. Nyní tedy k věci. Měl jsem na mysli zprávu kontrolního výboru, kde pan Mencl uvádí, že při zakoupení mobiliáře došlo k nákupu bez výběrového řízení a že byly konány jakési nestandardní transakce na účtu města. Tato záležitost již byla na tomto fóru dříve diskutována v jiném vláknu, ale nějaká ta souvislost tady je a nebudu chodit okolo horké kaše. Jelikož jsem k tomu byl vyzván prosím případné diskutující, aby přimhouřili oko nad tím, že o tom píši v tomto vláknu.

Podstatné je, že:
1. Zakázka byla zadána bez výběrového řízení.
2. Ten kdo ji zadal buď:
a /Musel si být vědom, že nečiní správně
- sám způsobil podezření z nekalosti transakce
b/Nebyl si toho vědom
- pro hloupost či fatální neznalost nejspíše nemá ve vedení města co pohledávat
3. Celá záležitost byla vysvětlena panem starostou tak, že šlo o nákup přímo od výrobce a ten přeci musí mít nejnižší cenu. A tady cítím největší problém. ROZHODNĚ NEMUSÍ!!!
Dokonce si troufám tvrdit, že s přímým výrobcem lze obvykle nejlépe jednat o různých provizích a podobně, jelikož na ceny má přímý vliv a nemuí dávat žádný prostor pro marži obchodníků.
Prostě a jasně, pravidla porušena byla a vadí mi kritika na adresu kontrolního výboru, že záležitost zveřejnil ve Zpravodaji. Chtěl jsem tenkrát na toto ve Zpravodaji upozornit, nicméně od šéfredaktora se mi dostalo odpovědi, že Zpravodaj je apolitické médium a proto mi tam nic neuveřejní. Tenkrát ale o žádnou politiku nešlo, šlo pouze o nesprávné hospodaření s městskými penězi. A pokud se týká apolitičnosti Zpravodaje, nechť si po poslední mediální politické masáži obyvatelstva udělá každý svůj obrázek...

civavek
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 3
Re:Referendum o zákazu hazardu - 11/09/2014 07:42
Dobrý den. Jen mě zaráží , že o některý lidech nic neslyšíte měsíce viz. (p. Beneš, Rýgl) a jak se blíží volby tak jsou aktivní a
staví se do role spasitelů.
CO je jste pánové dělali celé 4 roky předtím ?

avatar: Tomáš Beneš Tomáš Beneš
Pokročilý pisatel
  Karma: -35  
Příspěvků: 94
Re:Referendum o zákazu hazardu - 11/09/2014 14:14
civavek napsal:
Dobrý den. Jen mě zaráží , že o některý lidech nic neslyšíte měsíce viz. (p. Beneš, Rýgl) a jak se blíží volby tak jsou aktivní a
staví se do role spasitelů.
CO je jste pánové dělali celé 4 roky předtím ?


Díky za optání, nebylo toho rozhodně málo. Uvidíte v našem programu, doporučuji si přečíst.
Také by bylo zajímavé zeptat se současného vedení města, co dělali oni čtyři roky před tím, než se dostali na radnici. Jistě by to bylo fér.

Ještě mám jednu připomínku. Pročetl jsem si pečlivě všechny své příspěvky v tomto fóru a nikde jsem neshledal, že bych se stavěl do role nějakého spasitele. Koneckonců, nabízí se otázka: Spasitele před čím? Rozhodně jsem tedy rád, že nepovažujete současný stav za dobrý, když Vás to vůbec s tím spasitelem napadlo...

SatHawk
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 12
Re:Referendum o zákazu hazardu - 11/09/2014 15:02
Dobry den,

mestske forum celkem pravidelne sleduji, ale do mistnich diskuzi se zapojuji jen velmi zridka. I pote, co jsem zjistil, ze jiz nekolik dni zamoruje toto forum stejne jako vse ve meste debaty ohledne zakazu hazardu jsem se o toto tema zacal vice zajimat. A pote co zde zacal psat pan Tomas Benes bych se rad zeptal. Je toto ten samy pan Benes, ktery je jednatelem spolecnosti FORBES GRAND, spol.s.r.o. jejimz predmetem podnikani je : pronajem hracich automatu, provozovani sazkovych her pomoci hracich pristroju? Ci jednatel spolecnosti MILENKA s.r.o. ktera ma pro zmenu v predmetu podnikani uvedeno : pronajem hracich a zabavnych automatu, provozovani hracich a zabavnych pristroju ci provozovani vyhernich hracich pristroju?

Pokud se jedna jen o shodu jmen, tak se omlouvam, pokud ale ne, tak by me zajimalo, co cloveka, ktery je jednatelem techto spolecnosti nuti, aby vlastne hajil zajmy, ktere vystupuji proti jeho predmetu podnikani? Predem upozornuji, ze komunalni politiku nesleduji a nevenuji ji pozornost, ale toto mne docela zarazilo.

Tyto informace jsou jinak verejne pristupne komukoliv na strance : http://rejstrik-firem.kurzy.cz/osoby/tomas-benes/tomas-benes-120839/

avatar: Tomáš Beneš Tomáš Beneš
Pokročilý pisatel
  Karma: -35  
Příspěvků: 94
Re:Referendum o zákazu hazardu - 11/09/2014 15:33
To Sat Hawk
Ano, máte pravdu. Jsem to já. A také Vám mohu sdělit, že ani jedna z těchto společností již více než 15 let tuto, ani žádnou jinou činnost nevyvíjí. Také nepopírám, že jsem se před lety v této branži nějakou dobu pohyboval. Podnikání v této sféře jsem ale již dávno zanechal a právě proto, že velmi dobře vím, jak vše funguje a to včetně zákulisí, dnes stojím proti hazardu. Velmi dobře vím proč.

Dibon
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 38
Re:Referendum o zákazu hazardu - 11/09/2014 17:03
To: pan Beneš
Psal jsem o bobrikovi mlceni vsem, nikoho nevyjimaje. Prvni, kdo ho porusil, jste byl Vy.
Tak zkusime pokus cislo 2?

avatar: Tomáš Beneš Tomáš Beneš
Pokročilý pisatel
  Karma: -35  
Příspěvků: 94
Re:Referendum o zákazu hazardu - 11/09/2014 20:57
To. Dibon.
Nemám sice pocit, že by fórum bylo zřízeno kvůli tomu, aby se tu držel bobřík mlčení, ale budiž. Já se s radostí přesunu do vlákna o darování pozemku čert ví komu.

tejckyn
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 9
Re:Referendum o zákazu hazardu - 12/09/2014 14:43
SatHawk napsal:
Dobry den,

mestske forum celkem pravidelne sleduji, ale do mistnich diskuzi se zapojuji jen velmi zridka. I pote, co jsem zjistil, ze jiz nekolik dni zamoruje toto forum stejne jako vse ve meste debaty ohledne zakazu hazardu jsem se o toto tema zacal vice zajimat. A pote co zde zacal psat pan Tomas Benes bych se rad zeptal. Je toto ten samy pan Benes, ktery je jednatelem spolecnosti FORBES GRAND, spol.s.r.o. jejimz predmetem podnikani je : pronajem hracich automatu, provozovani sazkovych her pomoci hracich pristroju? Ci jednatel spolecnosti MILENKA s.r.o. ktera ma pro zmenu v predmetu podnikani uvedeno : pronajem hracich a zabavnych automatu, provozovani hracich a zabavnych pristroju ci provozovani vyhernich hracich pristroju?

Pokud se jedna jen o shodu jmen, tak se omlouvam, pokud ale ne, tak by me zajimalo, co cloveka, ktery je jednatelem techto spolecnosti nuti, aby vlastne hajil zajmy, ktere vystupuji proti jeho predmetu podnikani? Predem upozornuji, ze komunalni politiku nesleduji a nevenuji ji pozornost, ale toto mne docela zarazilo.

Tyto informace jsou jinak verejne pristupne komukoliv na strance : http://rejstrik-firem.kurzy.cz/osoby/tomas-benes/tomas-benes-120839/


A helemese jak se nám panáček vybarvuje

avatar: Tomáš Beneš Tomáš Beneš
Pokročilý pisatel
  Karma: -35  
Příspěvků: 94
Re:Referendum o zákazu hazardu - 13/09/2014 11:02
To: tejckyn

I když o tom zhola nic nevíte, myslete si co chcete. Je to Vaše právo. Vyjádřit se k tomu v diskusi je taky Vaše nezpochybnitelné právo. Ale ruku na srdce, pokud se člověk vyjadřuje k něčemu, o čem nemá ani páru a jenom chce někoho diskreditovat, příspěvek může v pohodě přihlásit do soutěže o nejlepší hňupský žblebt...

martin.man
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 26
Re:Referendum o zákazu hazardu - 13/09/2014 23:41
Vážený pane Beneši, buďte v klidu, myslím že Vás nikdo diskreditovat nechce. Věřte mi. Každý tu již dostatečně chápe, že jste od dob svého nerozvážného mládí prozřel, prošel vnitřní katarzí, rozhodl se napravit své skutky z minulosti a konat již jen dobro. A tak nějak to zaplať pánbů vyšlo na tyhle volby. Stejně tak je mnohým zde již jasné, že nezvolením Vaší osoby by se město mohlo připravit o vskutku mnohé, nevšední zážitky, přinejmenším zde na fóru města. Jediné co mě mrzí je, že celá tato diskuze pokračuje dál, protože SatHaw-kův potažmo tejckynův přípěvek považuji za dokonalou, v dějinách tohoto fóra ojedinělou, vrcholnou zlatou tečku. Tohle už nevylepšíte.

...a ehm pan tejckyn je volič, nechci se vnucovat s nevyžádanými radami, ale být Vámi možná poněkud změním přístup

La Fleur
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 4  
Příspěvků: 42
Re:Referendum o zákazu hazardu - 25/09/2014 13:59
Jen takový detail..

Když SZ bojuje všemi silami proti hazardu, tak proč pozvala na fb pouze 631 lidí k této události, když Štětí má cca 10 000 obyvatel?

(Chápu, že každý důchodce nemá třeba fb, ale pouze 631? To je trochu směšné na to jaké haló kvůli tomu dělali..)

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:Referendum o zákazu hazardu - 26/09/2014 08:11
Všemi silami již proti hazardu zjevně nebojují...

Doporučuji ke přečtení článek pod následujícím odkazem:
http://ustecky-kraj.5plus2.cz/referendum-o-hazardu-v-litomericich- nebude-f2k-/litomerice.aspx?c=A140925_144831_ppd-litomerice_p2mid

V závěru článku komentuje předseda Strany zelených Mgr. Petr Panaš situaci v Litoměřicích, kde se místní referendum nakonec kvůli procesním nedostatkům konat nebude a nevyhověl jim v tomto ohledu ani krajský soud.

Petr Panaš zde připouští, že po volbách již zřejmě o místní referendum usilovat nebudou, jelikož sledují přípravu nového loterijního zákona, jenž má nastavit přísnější podmínky plošně a tudíž nebude zakazovacích vyhlášek již třeba!!

Další skutečnost, která mě překvapila je, že dokonce připouští, že kasino by jim v Litoměřicích vlastně nevadilo. Takže chtějí plošný zákaz nebo připouštějí nějaké výjimky?? - naprosto tomu nerozumím...

Když jsme mj. zdůvodňovali, že je nesmysl provádět místní referendum v době, kdy se chystá nová legislativa a bylo by tudíž účelnější posečkat až podle toho, co poslanci schválí, byli jsme téměř pranýřováni, že chceme bránit občanům v projevování vlastních názorů... A hle - litoměřičtí zelení v tom najednou nevidí problém a chtějí počkat, až se schválí nový zákon, ba dokonce jim najednou nevadí v Litoměřicích ani kasino...

Tak teď si z toho občane vyber...

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
Kontaktní adresa:
Město Štětí
Mírové náměstí 163
411 08 Štětí

Telefon: +420 416 859 315
E-mail: mesto@steti.cz

Datová schránka: fypbba8
Podatelna: epodatelna@steti.cz

Všechny kontakty MěÚ
Prosinec
KulturaVýstava: Letem svět...
01.12.2021 (08:00)
KulturaVýstava: Výstava ta...
01.12.2021 (08:00)
Kino ŠtětíKrál Richard: Zroze...
01.12.2021 (18:00)
KulturaRozsvícení vánočníh...
01.12.2021 (18:00)
Kino ŠtětíKrál Richard: Zroze...
02.12.2021 (18:00)
Kino ŠtětíEternals
03.12.2021 (18:00)
Kino ŠtětíSEAL TEAM: Pár sprá...
04.12.2021 (17:30)
Kino ŠtětíResident Evil: Racc...
04.12.2021 (20:00)
Kino ŠtětíO čertovi a jiné vá...
05.12.2021 (15:30)
Kino ŠtětíResident Evil: Racc...
05.12.2021 (17:30)

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (23.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž
Pozemky a ostatní (15.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím dům
Domy (09.11.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek