www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 4.0°C
Dnes je Úterý, 30. listopad 2021, svátek má Ondřej, zítra Iva
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
Dibon
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 38
Re:Referendum o zákazu hazardu - 06/09/2014 14:50
... tedy nezlobte se na me, ale bezte uz s tim osocovanim kde koho a z kde ceho do haje!

Myslim, ze nam na Litomericku bez tehle particky plne zloby a zášti bylo líp. Neb jak se ukazuje, pan Rygl to nezkousi jen ve Steti, ale taky v Litomericich, Lovosicich a Roudnici. A ani v jednom z tehle mest ho nemaji radi. Zacinam rozumet tomu proc.

avatar: Tomáš Beneš Tomáš Beneš
Pokročilý pisatel
  Karma: -35  
Příspěvků: 94
Re:Referendum o zákazu hazardu - 06/09/2014 21:47
Dibonovi bych vzkázal toto:¨

1. Vám nikdo neříká, že by mu bez Vás bylo líp, ačkoli si to to klidně může myslet. Proto prosím nefaulujte a nechte si podobné xenofobní výlevy od cesty, jelikož právě toto jsou příznaky zcela přízemní zloby a zášti. A na to si, pokud jsem dobře četl, právě stěžujete.
2. Mluvte prosím jen za sebe, pochybuji, že rozumní lidé sdílí Váš názor. A také si troufám tvrdit, že nemůžete ani z rychlíku vědět, co si myslí lidé v jiných městech...

martin.man
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 26
Re:Referendum o zákazu hazardu - 07/09/2014 17:40
Máte pravdu pane Beneš, výroky přispěvatele Dibona se patrně neopírají o nějaký relevantní sociologický průzkum, ale obviňovat jej hned z xenofobie je snad příliš. Za cizince Vás asi považovat nemůže. Možná ale z nějakého důvodu předpokládáte, že Vás podezírá ve smyslu dalšího významu slova xeno - najatý. Pan Dibon asi stejně jako já a možná i další lidé nějak nechápe ten konfrontační tón Vás i Vašich podporovatelů v situaci, kdy Vám ohledně referenda nikdo neklade žádný odpor, dokonce jsme už podle původního návrhu mohli mít o hazardu ve městě rozhodnuto. To se Vám ovšem nelíbilo, údajně chcete referendum, ale ne zase moc brzo, až v ten pravý čas, možná jste dokonce zklamaní, že návrh referenda nebyl zamítnut. To by byla teprve předvolební pecka: "zastupitelé umlčeli hlas lidu..". Viďte. Pojďme se vrátit k věcné diskusi. Tyhle nepodložené předvolební plivance, nekonkrétní naznačování čehosi nekalého od rozhádaných partiček co se hned po volbách obejmou a vesele spolupracují se nám už zajídají. S tímhle jděte někam. Rád bych tímto požádal zástupce města o stručné porovnání nákladů na referendum bude-li se konat spolu s komunálními volbami, nebo v jiném termínu. Předem děkuji za odpověď.

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:Referendum o zákazu hazardu - 08/09/2014 08:26
Že je pan Rygl fanatik, na tom si trvám!! A můžete mě klidně zažalovat, pane Beneši...

Jinak si ani nelze vykládat aktivitu, kterou p. Rygl vyvíjel minulý týden na jednání Zastupitelstva Ústeckého kraje, kde veřejně vystupoval proti záměru kraje investovat do nové štětské loděnice cca 60 mil. Kč. Jestliže se štětským veslařům podařilo získat pozornost krajských zastupitelů a oni se uvolili investovat sem takové nemalé finanční prostředky, měli bychom to vítat a ne do toho házet vidle, jak to veřejně učinil pan Rygl - to je zkrátka nebetyčná ostuda!! Nevím, čím byl pan Rygl zatím městu prospěšný - snad když na fairtradovou snídani letos přinesl plástev medu - ale zatím dělá Městu Štětí pouze ostudu nejen po celém litoměřickém okrese a navíc i na půdě Ústeckého kraje.... Do města nepřinesl ani korunu a ještě ho chce připravit ročně o 5-7 milionů, které do městského rozpočtu legálně "natékají" od provozovatelů herních automatů - to zkrátka nemá obdoby...

Jinak k pisatelům Tomáši Benešovi a Zdeně Markové - kandidátům Strany zelených do komunálních voleb - pokud chcete diskutovat i o dalších tématech než je místní referendum, vytvořte si na to samostatné vlákno, protože to pak není přehledná diskuse. Děkuji za pochopení.

Farka
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 3
Re:Referendum o zákazu hazardu - 08/09/2014 18:52
Tak Zastupitelstvo asi chtělo toto jako v Holešově na Kroměřížsku!
http://www.blesk.cz/clanek/live-zpravy/272928/referendum-o-hazardu-v- holesove-je-neplatne-prislo-malo-lidi.html

http://www.lidovky.cz/referendum-o-hazardu-v-holesove-je-neplatne- prislo-malo-lidi-ply-/zpravy-domov.aspx?c=A140907_095954_ln_domov_mct

Vyhozených 200.000 Kč za stejné datum!

Markova
Pokročilý pisatel
  Karma: -10  
Příspěvků: 88
Re:Referendum o zákazu hazardu - 08/09/2014 19:03
Jinak k pisatelům Tomáši Benešovi a Zdeně Markové - kandidátům Strany zelených do komunálních voleb - pokud chcete diskutovat i o dalších tématech než je místní referendum, vytvořte si na to samostatné vlákno, protože to pak není přehledná diskuse. Děkuji za pochopení.


Diskutovat s Tebou - kandidáte ČSSD o čemkoliv, považuji v současné době již za ztrátu svého času sorry.

Unown
Mistr mezi pisateli
  Karma: 6  
Příspěvků: 491
Re:Referendum o zákazu hazardu - 08/09/2014 19:26
Marková:
souhlasím s p. Andrtem : proč sem taháte jiná témata,nežli ty, o kterých je tato diskuze?

Tyhle osobní žabomyší války si nechce někam mezi 4 oči laskavě

avatar: Tomáš Beneš Tomáš Beneš
Pokročilý pisatel
  Karma: -35  
Příspěvků: 94
Re:Referendum o zákazu hazardu - 08/09/2014 21:54
Ale to se nám pan místostarosta z ČSSD ve svém minulém příspěvku vybarvil!!! Alespoň každý sám usoudí, kdo je schopen korektní diskuse a kdo argumentuje demagogií, nepravdami a ubohými nadávkami a osočováním.

Dovolte mi prosím shrnout nezvratná fakta:

1. Pan místostarosta Andrt se zřejmě neumí ovládat. Diskutuje podpásově a uráží oponenty. A ještě se pasuje do role jakéhosi furianta, se slovy "Můžete mě klidně zažalovat". Žalovat za to nebudu, hrdost a lítost mi to nedovolí.
2. Pan Starosta Ryšánek pomlouvá politické protivníky v KTV, které zneužívá pro předvolební politický boj. Tam je počátek problému a právě tam se projevila zášť a zloba, která mne vyprovokovala k reakci v tomto fóru.
3. Další zastupitelé různých stran brojí ve Zpravodaji proti politické konkurenci a rovněž zneužívají svůj vliv a možnost publikovat.
4. Termín referenda mermomocí chtělo vedení města dát zcela účelově na nejméně vhodné datum, aby se docílilo neplatnosti referenda pro nízkou účast.
5. Důvodem tohoto zjevně protidemokratického postupu je příjem do rozpočtu města z automatů, za přehlížení faktu, že ve skutečnosti tento příjem stojí obyvatele mnohokrát tolik a způsobuje sociální problémy, které se musí následně draze řešit. Všem hráčům, kteří prohrají v automatech výplatu bych rád vzkázal, že o jejich bývalých penězích právě rozhoduje vedení města a mne si ruce nad tím, kolik přibylo do rozpočtu...

Závěrem se omlouvám za příspěvek o darování pozemku v této diskusi, založím pro něj nové vlákno. Jistě bude zajímavé...

onik81
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 1
Re:Referendum o zákazu hazardu - 09/09/2014 08:35
Stydím se, že máme takového místostarostu i celé vedení města!

Vy tu napadáte lidi jen proto, že mají jiný názor. To je demokracie? Nevidím jediný důvod proč by se někdo měl stydět, když připraví město o příjem peněz z hazardu. Zřejmě problematice vůbec nerozumíte. Tohle nejsou peníze, které leží na ulici, ale peníze, které z naprosté většiny plynou od lidí závislých a také od sociálně slabých. Tím, že zakážete hazard skutečně město přijde o příjem. Je ale takový příjem v pořádku a pro společnost přijatelný? Já tvrdím, že ne. Nestydím se za to, že chci "městu sebrat peníze".

Ty miliony se nikdy neztratí. Zůstanou lidem a utratí je jiným způsobem a jinde. V ekonomice zůstanou. Vždy je lepší, když peníze zůstávají lidem a ti je utratí přímo u obchodníků, než když je město z poplatků a daní vybere a pak přerozděluje. Povolení hazardu a následné vybírání poplatků nepřímo podporuje společenský problém se závislostí a další problémy s tím spojené.

Vybrání termínu je opravdu drzost a výsměch občanům města. Pořádání referenda den před komunálními volbami ohrožuje platnost referenda a to je všem jasné. Je jen otázka co s takovými zaměstnanci města, kteří zřejmě nechtějí slyšet názor občanů a nechtějí pak plnit jejich většinovou vůli. Vy tam nejste proto, abyste si dělali co chcete, ale abyste vytvářeli dobré podmínky pro život a naslouchali lidem.

Všichni, kteří hlasovali pro naprosto nevhodný termín, by měli zaplatit veškeré náklady na pořádání referenda. Bude mnohem dražší pořádat referendum odděleně. Přitom stačilo umístit navíc jednu urnu do každé volební místnosti během komunálních voleb.

Styďte se! Je nechutné, co tu na nás zkoušíte. Nerozhodujte za občany, ale makejte tak, abyste občanům co nejvíce usnadnili rozhodování o svém městě a životu v něm! Tohle je vaše práce a za tu jste placení.

ema2
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 2  
Příspěvků: 30
Re:Referendum o zákazu hazardu - 09/09/2014 10:21
to onik81 :
Věřte, že pokud někdo chce vyjádřit svůj názor k zákazu hazardu - tak ho vyjádří - a nemusí to být ausgerechnet s komunálními volbami.... To zastáncům zákazu tolik nevěříte a myslíte si, že by k samostatnému referendu nepřišli ? Proč ?????

A vyřešit to jednou volební urnou navíc do volební místnosti, kde budou komunální volby, to je opravdu v rozporu se zákonem.

No - už jsme mohli mít referendum za sebou a nebyly by tyto zbytečné dohady.martin.man
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 26
Re:Referendum o zákazu hazardu - 09/09/2014 15:00
Pane Beneš, nehodlám zpochybňovat Vaši motivaci, jistě jste veden čistě sociálním cítěním bez vedlejších úmyslů. Možná by jste ale oslovil více lidí věcnější diskuzí se snahou pochopit i argumenty druhé strany, přesvědčovat a snažit se nalézt řešení i důsledků zákazu herních automatů a následného výpadku v městské pokladně, osobně tedy doufám že ho jako člen strany zelených nehodláte pokrývat třeba většími poplatky za odpady a podobně. Někteří lidé také možná přijdou o práci, to Vás snad také oslovuje. Nabízí se tu celá spousta otázek a výzev. Místo o nich tu ale od vás čtu: koho litujete, kým pohrdáte, kdo je xenofob, dokonce naznačujete nějakou snad i kriminální činnost. Podrobnosti ovšem veškeré žádné, na ty si budeme muset nejspíš počkat, stejně jako na to referendum, že ano. Zvláště v tom posledním případě jste se myslím připravil o hodnověrnost předem, normálně člověk co narazí na nějaký skutečný šlendrián či dokonce podvod, se přece ozve a řekne věci na rovinu, neříká..."já něco vím, ale neřeknu to, jen naznačím a příště zase trochu naznačím", to také čekáte na "vhodnější" termín. Tedy pardon, je to komická představa, že se tu do krve hádáte o datum schváleného referenda a něco možná mnohem závažnějšího si necháváte pro sebe.

avatar: Tomáš Beneš Tomáš Beneš
Pokročilý pisatel
  Karma: -35  
Příspěvků: 94
Re:Referendum o zákazu hazardu - 09/09/2014 17:59
To: martin.man
Díky za Vaše připomínky. Musím ale pár věcí uvést na pravou míru. Předně nejsem členem strany Zelených. Ač na jejich kadidátce také kandiduji, jsem nezávislým kandidátem. Pokud se týká "náznaků", není mým cílem něco naznačovat. Jednalo se skutečně jen o dotaz, neboť mě znepokojil zápis z poslední rady. Namísto odpovědi jsem od pana místostarosty dostal ponaučení, že do této diskuse to nepatří.

Chystám se tedy na toto téma otevřít další vlákno, ale prozatím sháním informace a nechci tvrdit nic nepodloženého. Nebylo by to solidní. Pokud se jisté věci potvrdí, rozhodně to nenechám spát. Slibuji.

Pokud se týká automatů, jistě beru a chápu, že někdo může mít jiný úhel pohledu na věc. Nicméně mě se celá věc jeví takto:

Hrací automat poskytuje pouze iluzorní možnost výhry. Neposkytuje zábavu, ale spíše zneužívá iluzi snadného zisku a poté zoufalou snahu hráče získat zpět dříve prohrané prostředky. Tím jej ve skutečnosti pomalu, ale jistě okrádá. Je to dosud sice legální, nicméně z lidského a morálního hlediska jde opravdu o okrádání, ačkoli si za to hráči mohou i sami svou nezodpovědností. A nic na tom nemůže změnit ani odvod do kasy města.

Přirovnám to k situaci, kdy zloděj dá z každé krádeže část peněz na charitu, aby ulehčil svému svědomí. Asi komicky by vypadal požadavek charity, aby nechali zloděje dále krást, neboť jeho činnost je charitě velmi přínosná. To vše s odůvodněním, že okradení jsou nezodpovědní a že si měli na své věci dávat větší pozor.

Poslední moje připomínka je ke zmíněné xenofobii. Xenofobie není jen strach z cizinců, ale obecně ze všeho neznámého, popřípadě odlišného a taktéž z osob jinak smýšlejících. Výrok "Nám tady na Litoměřicku bylo bez této partičky líp" jako xenofobní vnímám i nadále, nemohu si pomoci. Nicméně není to Váš výrok a nemusíme se tedy s tím trápit dále.

martin.man
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 3  
Příspěvků: 26
Re:Referendum o zákazu hazardu - 09/09/2014 22:36
Velmi děkuji za odpověď pane Beneši. Děkuji i za upřesnění některých věcí. Rozumím, nejste členem strany zelených, ale jste na jejich kandidátce a jste tedy spojen s případným úspěchem či neúspěchem této strany, což jistě ovlivňuje Vaše jednání, nemyslím tím nic špatného, pouze konstatuji zjevné. Co se týče hazardu, byť jde o subjektivní náhled na věc,souhlasím s Vámi. Jen se snažím chápat i druhou stranu, která bude muset řešit omezení i jistě prospěšných aktivit města v důsledku chybějících financí. Je zde také nově chystaný zákon. Je tu riziko internetového sázení zcela nepodchyceného, s možností ještě mnohem vyšších proher. Je tohle vůbec možné řešit na lokální úrovni? Tedy pokud je skutečným cílem Vašich aktivit zabránění zbídačení rodin gamblerů. Především bych od Vás, co by aspiranta na funkci očekával vyjádření k těmto aspektům celé věci. Bazírovat na teorii o blbých a líných voličích nikomu body nepřinese.

Tvrdíte, že nebylo Vaším cílem cosi naznačovat, ale přesně to jste pane Beneši ve svém dřívějším příspěvku učinil. Velmi nepokrytě naznačujete bez dalšího upřesnění porušení zákona ze strany samosprávy a vaše pochybnosti o „odvaze“ dotázat se Vás na věc navozují i dojem úmyslného porušení zákona. Vůbec nepochybuji, že by jste nevěděl jaký dojem Vaše slova vyvolají u čtenářů. Napsal jste je a nyní přiznáváte, že teprve „sháníte informace a nechcete tvrdit nic nepodloženého..“ A tohle mi vadí pane Beneši. Ne proto, že by jste mohl mít pravdu, ne proto, že bych byl příznivcem Vašich oponentů. Vadí mi to protože jste nepodloženě očerňoval oponenta v takhle vážné věci a to prostě není fér, nejen před volbami. Není to fér nikdy.

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Referendum o zákazu hazardu - 09/09/2014 23:46
To onik81: Možná jste úplně zapomněl (a nebo to ani nevíte), že právě zastupitelé města jsou tu od toho, aby za občany rozhodovali. Firma má jednatele, společenství vlastníků jednotek má výbor, a občané města mají zastupitele, kteří mají právě to právo rozhodovat za občany... Už tomu rozumíte? How.

srb
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 3
Re:Referendum o zákazu hazardu - 10/09/2014 00:31
Tak to musím říci hezká odpověd

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
Kontaktní adresa:
Město Štětí
Mírové náměstí 163
411 08 Štětí

Telefon: +420 416 859 315
E-mail: mesto@steti.cz

Datová schránka: fypbba8
Podatelna: epodatelna@steti.cz

Všechny kontakty MěÚ
Prosinec
KulturaVýstava: Letem svět...
01.12.2021 (08:00)
KulturaVýstava: Výstava ta...
01.12.2021 (08:00)
Kino ŠtětíKrál Richard: Zroze...
01.12.2021 (18:00)
KulturaRozsvícení vánočníh...
01.12.2021 (18:00)
Kino ŠtětíKrál Richard: Zroze...
02.12.2021 (18:00)
Kino ŠtětíEternals
03.12.2021 (18:00)
Kino ŠtětíSEAL TEAM: Pár sprá...
04.12.2021 (17:30)
Kino ŠtětíResident Evil: Racc...
04.12.2021 (20:00)
Kino ŠtětíO čertovi a jiné vá...
05.12.2021 (15:30)
Kino ŠtětíResident Evil: Racc...
05.12.2021 (17:30)

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (23.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž
Pozemky a ostatní (15.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím dům
Domy (09.11.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek