www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 4.4°C
Dnes je Úterý, 30. listopad 2021, svátek má Ondřej, zítra Iva
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
La Fleur
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 4  
Příspěvků: 42
Re:Referendum o zákazu hazardu - 25/08/2014 17:49
http://www.podripem.cz/clanky/2180_steti-ceka-referendum-o- hazardu.html

avatar: Wilbur Wilbur
Pisatel začátečník
  Karma: 3  
Příspěvků: 14
Re:Referendum o zákazu hazardu - 27/08/2014 08:18
Panu Ryglovi fandím a pevně věřím a doufám, že hrací automaty budou ve Štětí brzo zrušeny. A myslím, že k populismu máte blíže Vy, pane Andrte, než pan Rygl. Při vší úctě. S pozdravem Šilha D.

michelle
Pisatel začátečník
  Karma: 1  
Příspěvků: 2
Re:Referendum o zákazu hazardu - 27/08/2014 15:36
Když jsem se o petici na vyhlášení referenda dozvěděla, přišlo mi to jako dobrý nápad a chtěla jsem ji podepsat. Iniciativu pana Rygla a spol. vítám a jeho osobní sběr podpisů jsem kvitovala a sama pro sebe ocenila jako záslužný čin. Myslím, že jen málo kdo by byl ochoten strávit tolik času přípravou a "obcházením". A jako při jakékoli práci s veřejností riskovat negativní reakce. Jemu (a jeho spolupracovníkům) to za to stálo. Pana Rygla neznám a jeho důvody jsou mi v podstatě srdečně jedno.
Jeho záměr se zdařil a referendum bude. Jen zcela náhodou jsem na štětské televizi zhlédla záznam z jednání zastupitelstva, na kterém se jednalo o termínu. Mám pocit, že debata o termínu je zcela jistě ovlivněna vzájemnými negativními postoji účastníků navzájem. Vzhledem k tomu, že při podpisu petice jsem se o podrobnosti nezajímala a předpokládala svoji případnou účast v jakékoli datum (zkrátka proto, že se o věc zajímám). Tímto tedy musím v podstatě „pokárat“ úplně všechny za „žabo-myší válku“.
Jediné, co by mohlo být relevantní při výběru data je čistě ekonomická výhodnost/nevýhodnost určitého data, která je snad jednoduše propočitatelná a veřejně předložitelná, aby se zabránilo spekulacím.
Pokud někdo namítá, že pan Rygl hraje na populismus a chce si tímto zvýšit svoje šance (a Strany Zelených celkově) na postup do Zastupitelstva města, předpokládá pravděpodobně, že občan Štětí je tupec. Což nevylučuji v jednotlivých případech, nicméně stále jsem optimista a vylučuji to plošně.
Když to shrnu…. já k referendu půjdu, vyjádřím se a moje rozhodnutí v komunálních volbách touto akcí naprosto nebude dotčeno.
Jsem občanem Štětí relativně krátce, ale celkově mám pocit, že „město“ dělá pro občany hodně. Jako matku dvou malých dětí, která je zodpovědná a schopná a ochotná pro svoje děti udělat velmi mnoho, ovlivňuje moje rozhodování vize jejich budoucnosti. A přítomnost či nepřítomnost heren resp. okolnosti s nimi spojené mě za pár let budou zajímat ještě více. Nic neskončí ani nezačne dostatečnou účastí v referendu, ale vidím to jako možnost kroku vpřed.
Pokud jde o zmínku negativního dopadu na rozpočet města v případě, že by referendem byl zákaz hazardu posvěcen… Byla naznačena možnost zvýšení plateb za odpad, menší příspěvky do školství apod. Školství resp. naše děti jsou zajímavým nástrojem pro ovlivnění mínění, ovšem já přemýšlím a nesedím celý den doma, a proto moje děti tento dopad nezaznamenají. Já možná ano, ale „něco za něco“.
Dále byla zmíněna pravděpodobnost přesunu do jiných míst, což by nic neřešilo. Ale řešilo. Jsem občanem tohoto města a tímto bych se měla tak, jak si zasloužím. Protože jsem pro to alespoň něco udělala.
Z dlouhodobého hlediska pozitiva zákazu převáží negativa. Ale je mi jasné, že člověk má od přírody tendence k uspokojení okamžitých potřeb a budoucnost mu připadá tak nějak vzdálená.

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:Referendum o zákazu hazardu - 27/08/2014 19:42
Vážená michelle,

děkuji za Vaši reflexi, kde s Vámi v řadě věcí souhlasím, i když se musím ohradit proti tomu, že bych snad považoval štětského občana za tupce - pokud bych byl o něčem takovém přesvědčen, rozhodně bych dlouhodobě neusiloval o maximální zapojování lidí do rozhodování a nezajímal se o názory a podněty místních obyvatel.

Plně souhlasím s tím, že se z počáteční snad bohulibé iniciativy stala postupně politická fraška, v níž už rozhodně nejde o téma hazardu a ochrany ohrožených jedinců, ale natvrdo se zde rozpoutal předvolební boj, kde se někteří snaží zviditelnit za každou cenu.

Troufám si tvrdit, že štětská samospráva v podobě zastupitelů města vyhověla v maximální možné míře přípravnému výboru, když místní referendum v nastolené věci bez nějakého dalšího zpochybňování vyhlásila a zároveň vyhověla požadavku, aby jeho konání bylo co nejúspornější, což se dá docílit jen tím, že se uspořádá v samostatném termínu - důvody jsem objasňoval v předchozím diskusním příspěvku.

Některá města zřejmě zvolila cestu obstrukcí a místní referendum podpořené stovkami podpisů odhodlaných občanů ani nevyhlásí - viz článek:
http://ustecky-kraj.5plus2.cz/referendum-o-hazardu-v-litomericich-db5- /litomerice.aspx?c=A140818_120354_ppd-litomerice_p2mid

Samostatný termín pro místní referendum v obdobné věci v sobotu 6. 9. zvolilo i Město Holešov, a podobnou cestou se vydalo i Město Lovosice, které si stanovilo termín na 20. 9. - i zde však bude podána žaloba jako ve Štětí, což potvrzuje následující článek:
http://www.litomericko.severoceskydenik.cz/aktuality/kauza-hazard-v- lovosicich-bude-referendum-20-zari-rozhodli-zastupitele.html
Pikantní na tomto příběhu je, že pan Rygl na lovosickém jednání zastupitelstva referoval, že Městu Štětí už soud konání místního referenda v jiném termínu zakázal, což není pravda - na výsledné rozhodnutí zatím stále čekáme...

Kdyby tudíž pan Rygl nepodal proti Městu Štětí žalobu, mohlo se řádné referendum konat příští pátek a pokud by bylo úspěšné, tak mohli štětští zastupitelé hned 18. září schválit příslušnou vyhlášku a hrací automaty plošně ve městě zakázat... Místo toho nyní čekáme na rozhodnutí soudu a je dost dobře možné, že kvůli této žalobě se nakonec žádné referendum ani konat nebude...

Pozoruhodné je, že ani tam, kde nakonec chtějí přijmout vyhlášku o plošném zákazu, nejsou aktivisté uspokojeni a na konání místního referenda trvají - viz článek:
http://www.blesk.cz/clanek/live-zpravy/270731/chomutovsti-radni- doporucili-schvalit-vyhlasku-zakazujici-hazard.html

Ve výsledku je smutné, že chceme v místním referendu rozhodovat o záležitostech, jež shora nastavuje stát, který navíc chystá zcela nový zákon, v němž řadu podmínek upraví natvrdo a obce na novou legislativu budou muset tak jako tak reagovat - kdybychom počkali cca rok, budeme všichni moudřejší a budeme se moci zodpovědněji rozhodovat.

Poslední má poznámka se týká toho přesunu do jiných míst - z mého hlediska to je skutečně jen přesun problému a ne jeho řešení a navíc znovu zdůrazňuji, že mnohem zhoubnější bude přesun a legalizace hazardních her do prostředí internetu, kde to bude prakticky nekontrolovatelné a ohrožující právě pro teenagery!! Tuto hrozbu bychom měli mít především na paměti a burcovat zákonodárce, aby tyto zhoubné formy hazardu nepovolovali!!

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 360
Re:Referendum o zákazu hazardu - 28/08/2014 17:15
takze aby bylo jasno ohledne petice a konani referenda....
Petice se podepisovala v dobe ,kdy nebyl jeste stanoven datum podzimnich voleb a proto pri podpisu bylo uvadeno ,ze se to bude konat spolecne s volbami do zastupitelstva ,proto nemohl byt datum na petici uveden...

Dale se pan Andrt ani neobtezoval vyjadrit k tomu ,proc v Labe Arene bude zastupovat mesto zrovna on.... ze by zajisteni tepleho mistecka v pripade neuspechu u voleb.... zatim tomu vse nasvedcuje....Jinak referendum se 5.zari konat nebude....
Bude se konat spolecne s volbami...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1469880033282475&set=a.1469880026615809.1073741837.100007814779328&type=1&theater


a drobny vynatek z usneseni soudu k tomu co se delo 7.8.2014 pri jednani zastupitelstva....Markova
Pokročilý pisatel
  Karma: -10  
Příspěvků: 88
Re:Referendum o zákazu hazardu - 31/08/2014 17:33
Město podle něj přijde vyhláškou o zákazu provozování sázkových her a loterií každoročně o deset až 13 milionů korun. „S ohledem na škody, jež s sebou gamblerství v rodinách nese, je tato finanční ztráta zanedbatelná. Město rozhodně nebude ohroženo ve svém vývoji. Naopak, rozhodnutí zastupitelů přispěje pozitivně k dobrému jménu Kadaně jako turisticky zajímavé a klidné destinaci,“ řekl starosta.....

Že by si p.Kulhánek v Kadaní také dělal volební kampaň?
http://regiony.impuls.cz/ustecky-kraj/v-kadani-skonci-herny-mestu- dosla-trpelivost-20140709-mt2u.html

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:Referendum o zákazu hazardu - 31/08/2014 23:05
takže aby bylo jasno....

...občané, kteří se podepisovali na petiční archy, vyjadřovali svou vůli uspořádat ve věci plošného zákazu hazardu ve Štětí místní referendum - o termínu jeho konání nebylo na těchto listinách ani písmenko...

...do samostatné působnosti zastupitelstva obce patří rozhodnutí o vypsání místního referenda i stanovení termínu jeho konání...

...je dobře, že byla zvýrazněna také ta pasáž textu, kde soud konstatuje, že pan Rygl vyhrožoval zastupitelům, že v případě, že mu nebude plně vyhověno, podá na Město Štětí žalobu...

Jsem velmi rád, že se stávající zastupitelé napříč politickým spektrem nenechali zastrašit tímto fanatikem a vcelku konsensuálně přijali poměrně racionální návrh městské rady.

A že soud vyhověl zmocněnci přípravného výboru?? Je to jeho právo a především jeho výklad práva - bohužel soudci nevzali náležitě v potaz argumenty předložené štětskými zastupiteli vycházející z místních poměrů - zdůraznili jiné obecné principy, které se ovšem nutně nemusí potvrdit... Vše ve výsledku rozhodnou sami občané - voliči, a tak je to správně, ať již to dopadne jakkoliv. I to, že nepřijde dostatečný počet voličů k místnímu referendu, je relevantním výsledkem toho, co si o daném problému lidé myslí, a jak velkou prioritu mu dávají.

Jinak jsem se opravdu pobavil nad onou narážkou na Labe Arénu, která mi má prý zabezpečit budoucí "teplé místečko"... Nově vzniknuvší spolek, jehož je Město Štětí členem, bude mít v principu dva orgány - jeden výkonný, rozhodovací a druhý kontrolní. Do prvého byl z principu jmenován starosta jako statutár města a do kontrolního orgánu místostarosta - ani u jedné z funkcí nepředpokládám, že budou jakkoliv honorovány - mají zabezpečit to, aby ve spolku byly rovněž hájeny zájmy jednoho z členů, a sice Města Štětí - logicky vzato, pokud bude po říjnových volbách zvoleno nové vedení radnice, pak bude stejným způsobem fungovat nový starosta resp. jeho zástupce nebo si zastupitelstvo města nanominuje úplně někoho jiného, protože to je zkrátka v jeho pravomoci!!

mar
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: -1  
Příspěvků: 360
Re:Referendum o zákazu hazardu - 01/09/2014 08:24
Škoda,že soud viděl jen výpis..... ono pokud by viděl videozáznam tak by shledal těch pochybení ještě více....ze strany zastupitelstva....

(...občané, kteří se podepisovali na petiční archy, vyjadřovali svou vůli uspořádat ve věci plošného zákazu hazardu ve Štětí místní referendum - o termínu jeho konání nebylo na těchto listinách ani písmenko...)
- podle jakého zákona musí být na petičních archách datum konání ??? datum konání bylo sdělováno při podpisu a to na petici být nemusí... Musí být především v návrhu a tam je.A dále se především starosta a místostarosta neustále vyjadřují v tom směru ,že by se museli sehnat mob.buňky pro volby a další věci....
Jak je tedy možné,že ve Dvoře Králová, Praze 7 i jinde se místní referendum a volby konaly ve stejné místnosti???? Jelikož žádný zákon nezakazuje konání voleb a referenda ve stejné místnosti jen je občanům města Štětí předkládáno lží , že to nejde... a tím pádem se snaží ČSSD o volební agitaci před volbami... a ještě obviňuje SZ ,že jsi dělá předvolební kampaň.... Není to SZ kdo jsi dělá předvolební kampaň,ale ČSSD a to nejen na zasedání zastupitelstva nyní již ve zpravodaji a dokonce i ve zprávách kabelové televize.....


(- zákon volební a hlasovací akt ve stejné místnosti umožňuje,jen sčítání musí být v jiné místnosti....)
http://www.eps.cz/poradna/kategorie/mistni-referendum/dotaz/mohou-byt- volby-a-referendum-ve-stejne-mistnosti
A proto bude neustále předkládáno ,že to nejde a bude se občanům města Štětí lhát.....

saver
Středně pokročilý pisatel
  Karma: 4  
Příspěvků: 33
Re:Referendum o zákazu hazardu - 01/09/2014 10:03
Vážení čtenáři fóra,
Jednoznačně souhlasím s posledním příspěvkem pisatelů "mar" a "marková", vůbec však ne se stanovisky pana místostarosty.
Nejen pan ing. Andrt, ale i pan mgr. Ryšánek, starosta, který přispěchal se svým stanoviskem do vysílání KTV, zbytečně roztáčejí spirálu hysterie, která má jednoznačný cíl:
Dehonestovat organisátory petice na vyhlášení referenda, v němž budou mít všichni občané možnost se vyjádřit zda hazard ano, či ne. Nemohu také souhlasit s konstatováním, že je v této souvislosti stranou zelených zneužívána tato záležitost pro předvolební kampaň. Ani pan Rýgl, ani nikdo z dalších diskutujících o souvislostech referenda a volební kampaně nehovoří. Spíš se zdá, že "antikampaň vedení města" má posloužit současné garnituře k lepšímu volebnímu výsledku. Pokud si někteří aktéři dosud nevšimli, tak žijeme v demokratické společnosti. Občané mají právo na názory a mohou o jejich prosazení usilovat všemi zákonnými prostředky. A nikdo, ani vedoucí představitelé města, by neměli toto právo zpochybňovat a tím méně zpochybňovat i rozhodnutí nezávislého soudu. Omlouvám se, že opakuji některá stanoviska pisatele "mar", ale chtěl jsem, aby jeho názor nezůstal osamoceným.
Děkuji za pochopení

thaletka
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 4
Re:Referendum o zákazu hazardu - 01/09/2014 10:09
Myslela jsem, že zde jde především o možnost se vyjádřit k dané problematice. Bez ohledu na to, co si občané v referendu zvolí je více než zarážející, že člen zastupitelstva a místostarosta obce zde snižuje aktivitu navrhovatele a vidí za ní předvolební kampaň, ale nepadá zde ani zmínka o tom, jak je možné, že město prohrálo soud o referendu! Já osobně mám pocit, že se zde jedná především o soukromou aktivitu pana Andrta, jehož argumenty, kterými zde útočí na navrhovatele smetl soud všechny, neboť byly irelevantní. Bylo by třeba zabývat se tím, proč soud musel navrhovateli vyhovět, proč se vůbec soudní řízení muselo konat a náklady s ním spojené musely vynaložit! A vyhrožování žalobou? No to už je vážně snad výsměch? Zastupitelstvo porušuje právní předpisy a ten kdo se chce domoci spravedlnosti pak je tím, kdo vyhrožuje? Smekám před panem Ryglem a jeho aktivitou. Kdyby takhle pracovali zastupitelé bez ohledu na členství v politických stranách, pak by Štětí zřejmě vypadalo úplně jinak.

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:Referendum o zákazu hazardu - 01/09/2014 17:03
Nestranně tu čtu všechny příspěvky. Názor jsem si udělal - snaha pana "R" o plošný zákaz hazardu je v současné době špatně načasovaná a dochází možná k mrhání času a peněz nejen jeho, ale i města Štětí. To samé, o co se pan "R" snaží, může být nakonec schváleno v novém zákonu. Ale třeba ne...
V každém případě bych stejně počkal, až bude zákon schválen. Vše může být nakonec úplně jinak... How.

avatar: Tomáš Beneš Tomáš Beneš
Pokročilý pisatel
  Karma: -35  
Příspěvků: 94
Re:Referendum o zákazu hazardu - 04/09/2014 12:15
Elektřina, topení, voda, jízdy, pronájmy prostor, vyvěšení vlajek, úklid. To vše jsou náklady, které se budou platit pouze jednou, namísto dvakrát. Ani nemluvím o nákladech a času několika tisíc občanů, kterým to lze patřičně zkomplikovat, že? Doufám, že každý rozumný člověk již vidí, že důvod jiného data referenda prosazovaný vedením města je zcela někde jinde. Pan starosta Mgr. Tomáš Ryšánek se dokonce neštítí vše zcela překroutit a zneužít svou pozici k vystoupení v KTV, aby zcela nepodloženě očerňoval politické konkurenty. Namísto omluvy za protiprávní jednání a respektování výroku nezávislého soudu veřejně zpochybňuje soudní rozhodnutí a všemu dá korunu výrokem cituji: "Skutečným záměrem je přivést si voliče k urnám za každou cenu, byť nám ta naše demokracie nad tím opět zapláče. Smutné je, že vše je posvěcené nezávislým soudním orgánem."
Výše uvedené vystoupení si dovolím poněkud rozebrat, jelikož zcela názorně vystihuje a prezentuje smýšlení výše uvedeného komunálního politika.

1. Pan starosta pouze spekuluje, o co jde aktivistům za referendum. A má tu nehoráznou drzost zde veřejně z mocenské pozice něco neochvějně tvrdit a někoho očerňovat. Obdobná je situace s nepodloženými věštbami, zda a jaký naši poslanci schválí v budoucnu zákon. Spíše bych mu doporučil křišťálovou kouli a kočku na rameno. Férový člověk tvrdí jen to, co má podloženo a obezřetný politik tímto způsobem nepáchá politickou sebevraždu. Nepodložená spekulace totiž snadno může být i lží a kdo lže ... - raději nespekulovat!
2. I kdybychom připustili, že se kandidáti SZ zviditelní před volbami, není vůbec jasné, co by mělo na tom být špatného. Prosazení demokratického referenda, kde voliči mohou konečně projevit svou pravou, panenskou a politicky neznečištěnou vůli, bez zkreslování či dokonce převracení prostřednictvím zastupitelů, je politickým činem, na kterém rozhodně není nic špatného. I kdyby aktivisté sklidili z tohoto nějaké politické body u voličů, a podotýkám, že toto nebylo záměrem, demokraticky smýšlející člověk na tom neshledá nic zlého. Z charakterových vlastností, které by s tímto mohly mít nějaký problém mě nenapadá nic jiného než zloba, závist, mocichtivost a sklony k papalášství.
3. Rozum zůstává stát nad tím, jak se dočasný pan starosta ve svém výstupu pasuje do role hodnotitele pravomocného rozhodnutí nezávislého soudu. Tato role mu opravdu nepřísluší. Ctnosti, jako respekt, skromnost, pokora a úcta jsou na míle daleko od tohoto projevu.
4. Vystoupení samotné lze hodnotit jako flagrantní zneužití veřejného média a funkce k poškozování politického konkurenta. Chce-li pan starosta chránit veřejné prostředky, mnohem lépe učiní, když bude vedení města dodržovat třeba zákon o veřejných zakázkách…

A nyní se už jen těším na dotaz výše zmíněného představitele ČSSD, kdy tento zákon nebyl dodržen. Pevně věřím, že se o tomto příspěvku dotčený politik dozví a uvidíme, zda bude mít odvahu se veřejně k tomuto ošemetnému tématu dotázat. Rád odpovím.

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:Referendum o zákazu hazardu - 05/09/2014 16:18
Vážení diskutující,

nestačím se divit, jaké až hysterické reakce se zde objevují na diskusním fóru v souvislosti s vyhlášením místního referenda....

Předně je třeba zdůraznit, že Městský úřad, Rada ani Zastupitelstvo naprosto nepochybilo v žádném z kroků vedoucích k vyhlášení místního referenda ve věci, kterou předložil přípravný výbor – vše bylo zcela v souladu s platnou legislativou, což deklaruje i rozsudek krajského soudu, který měl k dispozici celý spis se vší dokumentací – čili kdyby pan Rygl nepodal na Město Štětí žalobu, právě dnes mohli občané města vyjadřovat svou svobodnou vůli a hlasovat v místním referendu o plošném zákazu hazardu, pozdě večer případně zítra brzy ráno bychom znali výsledek tohoto referenda a řádné jednání Zastupitelstva města by za 14 dní na základě jeho výsledku přijalo příslušná opatření...

Pokud tu však snad chce určitá skupina diskutérů navozovat dojem, že došlo k nějakým pochybením, nebo že Zastupitelstvo porušuje právní předpisy, ba že já, starosta případně další radní či zastupitelé občanům lžou, pak ať to laskavě prokáže a neháže tu do placu takovéto silné výroky v kvalitě pavlačových pomluv!!

Kdyby krajský soud shledal nějaká pochybení nebo nepravdy, jistě by na takovéto skutečnosti upozornil. Navíc kdyby to pravda byla, podal by jistě i pohotový a všudypřítomný pan Rygl nějakou další žalobu nebo trestní oznámení.

Zároveň zdůrazňuji, že nikdo z nás nezpochybňuje nezávislost soudů – na druhou stranu soud ani žádný soudce není bůh, aby měl absolutní pravdu. Soud si může platnou legislativu svým způsobem nějak vykládat a je to jeho plné právo – není tudíž vyloučeno, že v obdobné záležitosti se různé soudy usnesou různě. A pokud se domníváme, že příslušný soud se důsledně nevypořádal s námi předloženými argumenty a upřednostnil jiný pohled na věc, máme též právo se v této věci odvolat k vyšší instanci, jíž je v tomto případě Nejvyšší správní soud sídlící v Brně. I to je zkrátka demokracie, ať už se to někomu líbí nebo nikoliv...

avatar: Tomáš Beneš Tomáš Beneš
Pokročilý pisatel
  Karma: -35  
Příspěvků: 94
Re:Referendum o zákazu hazardu - 05/09/2014 17:53
Musím Vám výjimečně dát za pravdu, pane Andrte. Hysterické reakce se objevují, proto dovolte, abych ocitoval část opravdu hysterického příspěvku v tomto fóru.
Cituji: Jsem velmi rád, že se stávající zastupitelé napříč politickým spektrem nenechali zastrašit tímto fanatikem a vcelku konsensuálně přijali poměrně racionální návrh městské rady.

- Ano, jedná se o Váš příspěvek pane místostarosto.

Bezostyšné nazývání politického protivníka fanatikem rozhodně do hysterických projevů patří a pavlač by tomuto Vašemu projevu rozhodně byla důstojným prostředím. Právní kvalifikace by ale pravděpodobně mohla být pomluva, případně urážka na cti.

Raději nám tedy vysvětlete, komu se chystá Rada těsně před koncem funkčního období darovat !!! pozemek u Labe, co na tom pozemku stojí, zda to ono na tom pozemku nestálo město nějaké peníze a zda se snad dokonce nejedná o předmět dotací. Nějak si neumím představit, že je nutné zcizovat městský majetek a jaký může být důvod k tomu, aby tento pozemek nezůstal nadále v městském majetku.

Pokud byste hledali vhodného obdarovaného, kterého jistě ještě nemáte, neb v zápisu (pochopitelně)není uveden, jistě by se přihlásilo velké množství zájemců. Již se těším na konkurs.

Markova
Pokročilý pisatel
  Karma: -10  
Příspěvků: 88
Re:Referendum o zákazu hazardu - 05/09/2014 20:08
Připojuji se dalším dotazem a to proč Rada města těsně před koncem volebního období navrhuje utratit 2.3 milionu korun z městského rozpočtu za nákup nemovitosti v ul Pivovarská ( případně za jakým účelem jí hodlá vykupovat??) viz. Výpis usnesení Rady města z 27.8.2014

Dále by mě zajímala cena za likvidaci nebezpečného odpadu u soukromého subjektu v Radouni viz. stejný zápis. Je chvályhodné uvedení ceny za zapůjčení techniky, ale onen odpad se musí nějak zlikvidovat.Protože se většinou jedná o nepoužitelné zbytky rozebraných aut bude se pravděpodobně jednat o likvidaci nebezpečného odpadu. Cena při množství, které je potřeba zlikvidovat nebude malá. To bude platit kdo? Kdo a za jaké peníze to bude třídit?

Předem předesílám, že argument sběrného dvora, který slouží občanům města a kterým budete pravděpodobně oponovat, chápu jako pomoc občanům při občasné likvidace starého nábytku, lednic, televizí apod a ne likvidaci několika tun platů, sedaček z aut apod.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
Kontaktní adresa:
Město Štětí
Mírové náměstí 163
411 08 Štětí

Telefon: +420 416 859 315
E-mail: mesto@steti.cz

Datová schránka: fypbba8
Podatelna: epodatelna@steti.cz

Všechny kontakty MěÚ
Prosinec
KulturaVýstava: Letem svět...
01.12.2021 (08:00)
KulturaVýstava: Výstava ta...
01.12.2021 (08:00)
Kino ŠtětíKrál Richard: Zroze...
01.12.2021 (18:00)
KulturaRozsvícení vánočníh...
01.12.2021 (18:00)
Kino ŠtětíKrál Richard: Zroze...
02.12.2021 (18:00)
Kino ŠtětíEternals
03.12.2021 (18:00)
Kino ŠtětíSEAL TEAM: Pár sprá...
04.12.2021 (17:30)
Kino ŠtětíResident Evil: Racc...
04.12.2021 (20:00)
Kino ŠtětíO čertovi a jiné vá...
05.12.2021 (15:30)
Kino ŠtětíResident Evil: Racc...
05.12.2021 (17:30)

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (23.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoGaráž
Pozemky a ostatní (15.11.2021)
Inzerát neobsahuje fotoKoupím dům
Domy (09.11.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek