www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 40.1°C
Dnes je Pondělí, 27. červen 2022, svátek má Ladislav, zítra Lubomír
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
mobilní rozhlas [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
novic
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 2
prodej pozemku - 19/06/2014 20:39
Dobrý den, zajímalo by mě, proč město Štětí prodává pozemek v Radouni jako stavební parcelu, když se zde nachází parčík s letitými vzrostlými stromy.
Děkuji za odpověď.

Markova
Pokročilý pisatel
  Karma: -10  
Příspěvků: 88
Re:prodej pozemku - 20/06/2014 09:55
Kde v Radouni??? Nechce se mi to hledat prosím.

novic
Pisatel začátečník
  Karma: 0  
Příspěvků: 2
Re:prodej pozemku - 20/06/2014 13:07
Jedná se o pozemek 3/1 a 2/1.

Markova
Pokročilý pisatel
  Karma: -10  
Příspěvků: 88
Re:prodej pozemku - 20/06/2014 19:05
Díky. Jen v katastru nemovitostí to je vedené jako orná půda, takže jako parcela se to snad prodávat nemůže, pokud tedy město nazažádalo o změnu užívání?

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:prodej pozemku - 06/08/2014 17:21
Vážený novici,

červnové Zastupitelstvo Města Štětí rozhodlo o prodeji zmiňovaného pozemku plně v souladu s platným územním plánem, kde je vymezeno, že nezastavěné pozemky v obci Radouň podél silnice (levá strana ve směru od Chcebuze na náves) jsou určeny jako stavební parcely pro bydlení. Před nedávnem byl v této lokalitě postaven dům ve stylu srubu a po odprodeji zmiňovaného pozemku zde zbývají ještě de facto 2 parcely, které si mohou případní zájemci o bydlení rodinného typu do budoucna taktéž zažádat.

Markova
Pokročilý pisatel
  Karma: -10  
Příspěvků: 88
Re:prodej pozemku - 07/08/2014 12:35
Mohu se zeptat na číslo změny čísla územního plánu v obci Radouň (pozemek 3/1 a 2/1), nemohu to dohledat?Tyto pozemky patřily pozemkovému fondu, který je převedl na obec Radouň ( Štětí) bezúplatně za jakým účelem?
Vědělo město (stavební úřad) o tom, že na těchto parcelách vedl odvodňovací kanál, který byl zasypaný při demolici stodol, které stály na pozemku 113/4 - tam kde budou nové stavební parcely? Již v minulosti došlo na těchto místech k několika lokálním záplavám, kdy kvůli zasypání kanálu se valila voda přes parcelu č.2 a dům v zatáčce na Chcebuz, kdy musely být vylomeny vrata domu, aby byl zachován průtok vody do kanálu, která navazuje na zasypaný kanál a vede přes odvodňovací soustavu na návsi v Radouni, prozřetelně vybudovanou našimi předky a která je vedená ( podle povodí Ohře) jako přítok Obrtky.
Opravdu mi NEJDE o snížení příjmu do pokladny městské kasy a v naší vesnici rádi přivítáme každého nového obyvatele a konečně i můj dům stojí v dostatečné vzdálenosti od inkriminovaného místa, ale nerada bych se dívala na obyvatelé zadlužené na 40 let s vytopenám a zničeným domem. Zájemcům o koupi tedy doporučuji podrobné prostudovaní uvedných parcel, vyžádání všech informací i třeba na povodí Ohře a v případě stavby i dobrou pojistku s plněním pro případ záplavy. Pokud vlatníte na MU nějaký dokument, posudek vyvracející výše uvedené skutečnosti ( např. město nechalo vypracovat posudek o tom, že nic výše uvedeného nehrozí, budu ráda, pokud jej zveřejníte.)Marková

avatar: Miroslav Andrt Miroslav Andrt
Mistr mezi pisateli
  Karma: 2  
Příspěvků: 426
Re:prodej pozemku - 08/08/2014 12:21
Zmiňované pozemky byly určeny k bydlení již samotným územním plánem z roku 2005 - viz mapové podklady, které jsou na městském webu v odkazu "Radnice a samospráva" - "Územní plán". Proto také mohly být od státu převedeny na obec bezúplatně.

O tom, že daným územím prochází historický "kanál", jenž může příležitostně vést vodu např. při přívalových deštích, samozřejmě víme a vědí to i stavebníci, kteří v daném území budují své rodinné domy počítající již s možností této živelné události. Je to de facto i podmínka stavebního povolení či případné kolaudace.

Tímto tedy rovněž potvrzuji, že na Městském úřadu nemáme žádný dokument nebo posudek, který by dané skutečnosti vyvracel. Pouze byla před několika lety zpracována studie protipovodňových opatření pro Radouň, která právě spočívala v přijetí takových opatření v okolní krajině (např. různé záchytné poldry apod.), což by vedlo ke snížení rizika zaplavení Radouně v případě přívalových srážek. Zpracovatelé nového územního plánu mají tyto podklady k dispozici a budou je vyhodnocovat a případně zapracovávat do návrhu nového územního plánu.

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoSháním pronajem
Práce a služby (22.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoProdej byt 1+1+lodžie, Alšova, Štětí
Byty (16.06.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem bytu 2+kk
Byty (14.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoGarsoniera k pronájmu Počeplice
Byty (13.06.2022)
Inzerát obsahuje fotoDvoupatrová postel 90x200
Práce a služby (11.06.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Práce a služby (31.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPC servis
Práce a služby (27.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoHledám pronájem malometrážního bytu (1+1) Garsoniéra
Byty (24.05.2022)
Inzerát obsahuje fotoČerpadlo GRUNDFOS
Práce a služby (12.05.2022)
Inzerát neobsahuje fotoPronájem garáže
Práce a služby (20.04.2022)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek