www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 12.0°C
Dnes je Sobota, 16. říjen 2021, svátek má Havel, zítra Hedvika
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
Divadlo: Vzhůru dolů – J. Zindulka [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
steve
Nepřihlášený uživatel
   
Re:DRAŽBA - 28/07/2008 06:44
MATes a to jsme na tom ještě dobře, republikový průměr na standartní 3+1 68m2 bez úprav je 2,5mil Kč (za to jde koupit barák se skoro dvojnásobnou obytnou plochou a menší zahradou), ale i tak 800tis za 2+1 je moc. (rekord je zatím byt v ČSA 2+1 za 1 150 000.) Holt nás bude čekat to co v USA, nejdříve strmé stoupání a pak hypokrize, ptž na to lidi už nebudou mít a pak zase prudký pokles....

avatar: MATes MATes
Velmi pokročilý pisatel
  Karma: 5  
Příspěvků: 397
Re:DRAŽBA - 28/07/2008 20:27
To steve:
A úplně nejhorší je to, že když si nějaký takový nadhodnocený byt vyberu, protože mi nic jiného skoro nezbývá (bydlím ve startovačkách), budu koupi bytu řešit hypotékou, protože tolik peněz prostě nemám. Pak přijde odhadce banky a řekne, že ten byt má cenu o X-set tisíc méně (vím o takovém bytě v Lidické). A já jsem tím pádem v pr.eli, protože mi pak banka nabídne peníze ve výši odhadní ceny a za ty si ten byt nekoupím, protože vlastník chce o X-set tisíc více...
A dorovnávat cenu např. úvěrem ze stavebního spoření nechci, protože to bych pak musel každý víkend trávit na E55, abych byl schopen všechny úvěry vůbec splatit.
Příklad za všechny: Ségra si zajistila svého odhadce a tak trochu se domluvili na ceně 1.250.000Kč. A pak nějaká kr.va z Mo.ré P. odhadla cenu bytu !ZE ŽIDLE v kanclu! na 900.000Kč. Fakt hustý, nemám slov...

A
Nepřihlášený uživatel
   
Re:DRAŽBA - 28/07/2008 21:50
TO MATES
NEŘÍKEJ, ŽE BY JSI BYL OCHOTNÝ ZAPLATIT NEREÁLNOU NEBO JAKOUKOLIV CENU ZA BYT. KOLIK SI OCHOTNÝ ZAPLATIT? VŽDYŤ SE JEDNÁ O 2+1.

steve
Nepřihlášený uživatel
   
Re:DRAŽBA - 29/07/2008 06:50
No to je docela na pytel, jak se dá odhadnout cena bytu. Nejspíš podle toho kolik je tržní cena za stejné byty ve stejném městě. Pak by vám měl odhadce na plácnu 2+1 ve Štětí odhadnout rozmezí 750 - 900tis když vyloučím extrémy. Ale třeba stejný byt někde na vesnici cca 500tis a naopak o pár km dál 900 - 1,5mega (viz Mělník, Rce). Myslím, že je v tom docela bordel, protože nikdo nemáme křišťálovou kouli a těžko přesně určíme kam se ceny budou hýbat dál. A odhady od stolu jsou spíš úprava na to kolik je ochotna ta instituce komu půjčit, než že by to mělo něco společného s hodnotou domu/bytu. (oni vždy odhadnou menší aby na tom případně netratili)

Hanka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:DRAŽBA - 29/07/2008 12:02
Ahoj,nejsem si jistá,ale cena bytu se dle mého odhaduje zůstatkovou cenou,nikoliv třžní.A když jsem kupovala já byt,tak co chtěli vidět,byla kupní smlouva.O ceně nebyla vůbec řeč,jen se zeptali,kolik chci půjčit.

anonym
Nepřihlášený uživatel
   
Re:DRAŽBA - 29/07/2008 13:09
to MATes:
promiňte, ale 5 let jste bydlel za solidni cenu, právě proto, abyste si mohl zřídit stavební spoření a spořit. A startovačky byly od začátku na 5 let, to jste nepočítali, že budete muset odejít?? Bohužel jsou ceny jake jsou.. taky latíme uvěr,tedy 2, máme dítě a podprůměrný plat, prostě se člověk musí uskromnit. (to ale neberte příliš osobně)

Steve
Nepřihlášený uživatel
   
Re:DRAŽBA - 29/07/2008 17:32
No ale co je to zůstatková cena? kolik by za to odhadce dal? U baráku OK tam se dá zjistit za kolik se dá takový barák postavit, ale u bytové jednotky? Nevím nevím.
Ta banka chce hlavně vědět jestli když nebudete moci splácet, tak aby ten byt, který ji propadne prodala za takovou cenu, aby na tom neprodělala. A to za buď za cenu tržní, nebo ho dá do dražby. Takže jí zajímá jistě momentální situace na trhu a nějaký odhad do budoucna jak se asi ty ceny budou vyvíjet. A taky se tím odhadem kreje před podvody, kdy by si nějaký filuta zničený byt od známého s aktuální hodnotou 400tis půjčil 1,5 mega, které by známí vyinkasoval, pak by přestal splácet a bance by zůstalo manko 1,1 mil a žádný úroky a filutové by se zbavili neprodejného bytu a měli by 1,5mega k dobru. A že lidi jsou na tohle vyčůraný dost.
Každopádně jestli je tu někdo kdo o tom ví víc, docela mě to zajímá.

Hanka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:DRAŽBA - 29/07/2008 22:17
Hezký večer,podrobné info dají třeba tady na pobočce ve Štětí ve spoř...lně...neberte to jako nějakou reklamu.Jen máme dobré zkušenosti a rádi poradí.Vůbec peněžní ústav nezajímala žádná cena.A kdyby člověk nebyl schopen splácet,jsou ve smlouvě ručitelé.
Ale jak říkám,to je má osobní zkušenost.

alan2
Nepřihlášený uživatel
   
Re:DRAŽBA - 30/07/2008 07:53
Pro Steve...
Odhady cen nemovitostí můžeme jednoduše rozdělit do dvou hlavních kategorií a to na administrativní a tržní.
Zatímco dlouhou dobu převažovali v práci odhadců odhady administrativní, především pro potřeby různých výkazů pro státní správu, v poslední době je zřejmý obrovský nárůst odhadů tržních, tedy zjištění ceny obvyklé.
Tržní odhad by měl co nejpřesněji popsat současnou a budoucí cenu oceňované nemovitosti na trhu, tedy laicky řečeno cenu, za kterou je tuto nemovitost možno prodat či koupit.
Tržní odhad je zpracováván nejčastěji kombinací třech základních metod a to výnosové, porovnávací a věcné.

A Hanka nám tady udělala reklamu jedné instituci,ale to neznamená,že dnešní inteligentní mladí lidé neumějí posuzovat nabídky jiných ústavů.Je třeba se rozhlédnout a posoudit jakou cenu zaplatím za půjčený obnos.

Hanka
Nepřihlášený uživatel
   
Re:DRAŽBA - 30/07/2008 16:44
Hezký den,je viděť,že každý dobrý skutek musí být potrestán Že ALAN2?Nemám zapotřebí dělat komukoliv reklamu.Každý dospělý člověk má svůj vlastní úsudek.Je zvykem si přímo stěžovat jen na určitou banku či jiný peněžní ústav.To se pak jako reklama nebere.
Je viděť,že jste nepochopil to,co jsem chtěla říci.Ale to je váš boj

steve
Nepřihlášený uživatel
   
Re:DRAŽBA - 31/07/2008 06:40
alan2: díky
k té reklamě, to od Hanky bylo spíš doporučení, nebo podělení se o dobré zkušennosti. Ale to co tu předvedla pí Kaiserová, kdy udala i adresu té "správné" instituce to už bylo dle mě moc.

ananomym
Nepřihlášený uživatel
   
Re:DRAŽBA - 31/07/2008 12:44
tomu se říká správný reklamní trik

HOST
Nepřihlášený uživatel
   
Re:DRAŽBA - 05/08/2008 19:30
TAK JSME SE DNES V BANCE DOZVĚDĚLI, ŽE BRÁT SI HYPOTÉKU NA BYT V DRAŽBĚ JE TROCHU PROBLÉMOVÉ.

Steve
Nepřihlášený uživatel
   
Re:DRAŽBA - 05/08/2008 21:35
HOST: nevím v jaké bance jste byl ani nevím přesný výčet bank které nabízejí americkou hypotéku, ale v té v které jsem pracoval by to překážka nebyla, prostě by vám řekli kolik Vám půjčí a vy si pak vyberete nemovitost,pak dražba není překážkou. Ovšem pokud nevyjde dražba pak je to problém, musel by jste si asi koupit něco jiného, hypotéčního jsem nedělal tak přesně nevím.

HOST
Nepřihlášený uživatel
   
Re:DRAŽBA - 09/08/2008 20:58
PRO VŠECHNY KTEŘÍ SE CHCETE ÚČASTNIT DRAŽBY. TOTO JE ZE STRÁNEK NEJMENOVANÉHO BANKOVNÍHO ÚSTAVU:


Chci koupit (už jsem koupil) nemovitost v dražbě; půjčí mi banka na zaplacení?

Pokud jste koupil nemovitost v dražbě podle Občanského soudního řádu nebo podle Zákona o veřejných dražbách, budete zřejmě muset dát bance do zástavy (na přechodné období) jinou nemovitost, protože vlastníkem vydražené nemovitosti se sice stanete ke dni jejího vydražení, ale až po jejím zaplacení. Do té doby není kdo by k vydražené nemovitosti zřídil zástavní právo, zajišťující Vám poskytnutý úvěr. Pokud se dražba konala podle jiných pravidel, doložte je bance a ta se podle okolností a podmínek rozhodne.

<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (08.10.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Práce a služby (01.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoPOLAR FT4 + hrudni pas
Vybavení ke sportu (14.07.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek