www.steti.cz Mapa stránek  FAQ  Kontakty

Štětí
Oficiální portál města ŠTĚTÍ a Štětska

Teplota: 11.6°C
Dnes je Sobota, 16. říjen 2021, svátek má Havel, zítra Hedvika
Zprávy kabelové televize Štětí CZECHPOINT Zdravé město Štětí Městská policie Štětí - Aktuality 2011 Zdravotnická zařízení ve Štětí Š-Bazar Městská knihovna - Aktuality Zpravodaj města Štětí Diskuzní fórum Městské koupaliště ve Štětí Kvalita ovzduší Odpady
Facebook Městského úřadu ve Štětí Twitter Městského úřadu ve Štětí Instagram Městského úřadu ve Štětí Zprávy KTV Štětí
Občan
Podnikatel
Turista
16. ročník štětského varhanního podzimu [nové okno]
Štětí.cz arrow Mediální centrum a KTV arrow Diskuzní fórum
Diskuzní fórum - Štětí.cz
 
PRO PŘÍDÁNÍ PŘÍSPĚVKŮ JE POTŘEBNÁ REGISTRACE!
Registrovat se můžete zde.
Vysvětlení starosty města ohledně nutnosti registrace pro přídávání příspěvků naleznete zde.

DomůVláknaZobrazit nejnovější zprávyNápovědaPravidla
Jarek
Nepřihlášený uživatel
   
Prodej bytů nájemníkům - 02/08/2008 09:27
Město „náhle“ pozastavilo prodeje bytů nájemníkům kvůli vypracování nových podmínek odprodeje. To dává prostor k úvahám o míře altruismu vedení města a zastupitelů vůči občanům – stávajícím nájemníkům, kteří se nestačili stát solventními do té míry, aby buď zaplatili požadovanou částku nebo využili jiných možností.
Nejspíše není lehké posuzovat ty, kteří se ještě nestali vlastníky bytu, stejně jako nelze jednoznačně odsoudit úspěšné majitele bytových jednotek, kteří je často ze spekulativních důvodů pronajímají nebo dokonce stačili prosadit zkrácení vázací doby k přeprodeji z 5 let na 1 rok.
Je to zřetelně nelogický krok města vzhledem k ceně, za kterou byty odprodalo. Proč naopak zmíněnou dobu neprodloužilo nebo nezavedlo přísná pravidla ohledně užívání?
Toto má být promyšlená politika města pro rozvoj mikroregionu Štětí ve vztahu k obyvatelům, činných v místě či okolí? Nebo se máme stát do budoucna spíše jen noclehárnou pro hlavní město či pro vzdálené průmyslové zóny?
Možná je to jeden z důvodů, kdy si městští činitelé uvědomili nepoměr slušnosti a vychytralého jednání majetnických spoluobčanů. Je však na místě se ptát: „Proč se pozastavení prodeje realizuje až nyní, kdy už je bezmála 90% nájemních bytů prodáno či k prodeji schváleno za stávajících podmínek?“
Je skutečně vinou méně solventních nájemníků, kteří se ze sociálních, osobních či jiných důvodů zatím nestali majiteli bytů, že budou buď za pořízení bytové jednotky platit zřetelně více nebo se po nějaké době stanou rukojmími nových majitelů, kteří je i s byty získají buď dražbou nebo jinou formou odprodeje?
Neodplynou městu takto „rychle“ získané peníze v rámci řešení nouzové bytové situace pro řadu lidí, kteří budou postupně přicházet o domov? Nestane se to bumerangem, který se bude ještě dlouho vracet?
Jistě je v těchto otázkách na místě zvýšená míra citu při posuzování příštích kroků vzhledem k vydání nových podmínek odprodeje bytů nájemníkům od září letošního roku.

avatar: Petr Domorázek Petr Domorázek
Pokročilý pisatel
  Karma: 1  
Příspěvků: 158
Re:Prodej bytů nájemníkům - 03/08/2008 21:20
Vážený pane,

vzhledem k tomu, že jste vyřkl tolik znepokojivých otázek na toto citlivé téma, nedá mi to, abych na některé neodpověděl, i když bytová politika je v kompetenci místostarosty pana Šimrala, který Vám dá jistě daleko fundovanější odpovědi než já.
Zastupitelstvo města v minulém roce schválilo změny v bytové politice, jednou z nejviditelnějších změn je právě ukončení stávajících podmínek prodeje bytů nájemníkům k 30.6. tohoto roku. V září bude zastupitelstvo jednat o nových podmínkách pro prodej bytů nájemníkům. Je třeba uvést, že podmínky platily od roku 2001 a v průběhu platnosti v nich byly provedeny jen kosmetické změny. Myslím si, že je tedy v celku logickým krokem provést po 7-mi letech určitou úpravu těchto podmínek.
Je třeba uvést, že drtivá většina nájemníků využita sedmiletou lhůtu a byt si za velmi výhodných podmínek koupila do osobního vlastnictví. V současné době má město ve vlastnictví už jen 197 těchto bytů.
Je třeba rázně vyvrátit Vaše úvahy o tom, že zbývající nájemníci se stanou „rukojmími nových majitelů“ nebo „budou postupně přicházet o domov“. Tito nájemníci mají platnou smlouvu a pro ně se nic nemění - nadále jsou nájemníky bytu vlastněným městem.

NEJNOVĚJŠÍ ...

v diskuzi

v Š-bazaru

Inzerát neobsahuje fotoPronajmu byt 1+1
Byty (08.10.2021)
Inzerát obsahuje fotoProdám Zcela nový Pioneer DDJ-1000 DJ ovladač pro Rekordbox
Hudební nástroje (22.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoSháním pronájem
Práce a služby (01.08.2021)
Inzerát neobsahuje fotoPOLAR FT4 + hrudni pas
Vybavení ke sportu (14.07.2021)
Prohlášení o přístupnosti
Domů
Prohlášení o přístupnosti
Úřední deska
Vyhledávání
Kontakty
Mapa stránek